Προς το περιεχόμενο

Χωρίς φορτιστή στο κουτί πιθανόν και το Galaxy S21/S30, όπως το iPhone 12


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, petranthe είπε

μπαίνω να κράξω κάτι που δεν μπορώ να αποκτήσω(iPhone)

Συνειδητοποιώ ότι και η Samsung θα κάνει το ίδιο. Εεε εντάξει μωρέ αφού το είπε και η ΕΕ.

Δεν ξέρω σε τι πλανήτη ζεις αλλά οι ναυαρχίδες πάνω κάτω ίδιες τιμές έχουν.
Άρα αν μπορούν να πάρουν samsung θα μπορούν να πάρουν και iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

δεν ξερω για τον φιλο , δεν ειμαι στο σπιτι του, αλλα εγω εχω να φαω...και να δωσω και στον γειτονα αμα χρειαστει...

οποτε...

Φραγκατος μπορεί να είσαι αλλά στα Media δε πατάς συχνά για ψώνια, γιατί θα είχες δει ότι δεν κολωνουν να βάλουν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συσκευή σε καλάθι, τουλάχιστον μέχρι την προ public εποχή.

Ίσως έχεις κάναν υπηρέτη να στα φέρνει σπιτι, who knows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, chrisxpap είπε

Δεν ξέρω σε τι πλανήτη ζεις αλλά οι ναυαρχίδες πάνω κάτω ίδιες τιμές έχουν.
Άρα αν μπορούν να πάρουν samsung θα μπορούν να πάρουν και iphone.

ετσι...

και εγω θα το παω ενα βημα πιο περα...

αυτες οι δυο εταιριες ειναι που σερνουνε τον χορο...και πολυ καλα κανουνε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη πρακτική που θα έσωζε την κατάσταση, θα ήταν η παροχή voucher στην αξία του φορτιστή που θα κανονικά περιλαμβανόταν στην συσκευασία. Ο καταναλωτής με αυτό θα έχει την δυνατότητα να αγοράσει τον φορτιστή με μηδενικό κόστος, διαφορετικά αν δεν θέλει φορτιστή, να έχει μία ισόποση έκπτωση σε προϊόντα Samsung/Apple ή δεν ξέρω εγώ ποια ακόμη εταιρεία θα ακολουθήσει. Όλα τα άλλα σενάρια τύπου "να μειωθεί το κόστος στον τελικό καταναλωτή" είναι αστεία που ακουγόνται. Θα γλιτώσει ο καταναλωτής 5-10 ευρώ και αυτός που θα τον χρειάζεται, θα πληρώνει τα διπλάσια και παραπάνω. Μόνος ένας είναι ο χαμένος της υπόθεσης και αυτοί είμαστε εμείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Αντώνης Τ. είπε

Φραγκατος μπορεί να είσαι αλλά στα Media δε πατάς συχνά για ψώνια, γιατί θα είχες δει ότι δεν κολωνουν να βάλουν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συσκευή σε καλάθι, τουλάχιστον μέχρι την προ public εποχή.

Ίσως έχεις κάναν υπηρέτη να στα φέρνει σπιτι, who knows.

αστο φιλε ...

ειδικα για media markt σε εμενα δεν σε παιρνει...(δεν θελω να επεκταθω οποτε μεινει εκει που εισαι ειπες μια εξυπναδα το αφηνουμε εκει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

Ναι γιατί να μη δώσω να αγορασω xiaomi? οι υπόλοιποι προσφέρουν κάτι περισσότερο? σας πιάνουν τον κώλο με όλο και λιγότερα και λέτε κι ευχαριστώ.εσείς οι λεφταδες που σας τρέχουν απ τα μπατζακια.κλασικόι ελληναράδες να φάω δεν έχω αλλά το κινητό στο 1000.ήρθες να μας πει εσύ για τι xiaomi άντε μπράβο

Φίλε μπερδεύεις πράγματα... όπως λόγου χάρη και τα Xiaomi πλέον 1000 κοστίζουν πλέον αλλά την ποιότητα κατασκευής στην premium κατηγορία δεν την ακουμπάνε καν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chester1908 είπε

Καποιοι γκρινιαζανε γιατι λεει το note 10 δεν εχει Headphone jack και πρεπει να αγοράσουν το έξτρα usb-c to 3.5mm που κανει 10ευρώ... Και δεν το εδωσε και δωρεαν η samsung στο πακετο λεει..

Ποιος σας ειπε πως οτι ειναι στο πακετο ειναι δωρεαν και δεν το πληρώνετε μεσα στην τιμη? Ποιος σας ειπε οτι ολα τα κινητα πρεπει να εχουν headphone jack ή ακουστικα ή φορτιστή? Ποιος σου ειπε οτι αν ενα κινητο υποστηριζει φόρτιση 45w θα πρεπει μεσα στο κουτι του να εχει φορτιστη 45w? Και αν εσυ πηγες και αγόρασες τον 45αρη, γιατι θες στο επομενο κινητο σου μεσα "δωρο" εναν ακομα 25αρη?

Προφανώς και δεν ειναι καλο νεο για τους καταναλωτές -γενικα- να ψαχνουν να αγοραζουν έξτρα peripherals αλλα το να ψαχνουμε ευκαιρια για γκρινια και ειρωνεια χωρις να το σκεφτουμε καλα δε βγαζει καπου. Καλημερα σε μερικους, να σας ενημερώσω οτι υπάρχουν σημαντικοτερα πραγματα στον κοσμο απο το αν θα πληρώστε 10-20 ευρώ έξτρα. Το περιβαλλοντικο κομμάτι των πεταμένων ή των αχρηστα παραγόμενων φορτιστών και το αχρείαστο έξτρα κοστος (το οποιο πληρωνεις ουτως η αλλως) για να παρεις τον νιοστό φορτιστή σου το σκέφτηκες?

-Universal chargers , για να κοπουν οι αηδιες απο ΟΛΟΥΣ τους κατασκευαστες. Καθε φορτιστής θα ΕΠΡΕΠΕ να κανει με όλα τα κινητα και να προσφέρει τη μέγιστη δυνατη ταχυτητα φόρτισης, ασχετα ποιανου προμηθευτή είναι ο φορτιστής ή το κινητο. Και ΝΑΙ, τον φορτιστή θα τον χρησιμοποιείς ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ.Καλημερα.

-Καποια ατομα εδω μέσα αλλάζουν κινητο - και μάλιστα flagship- ΚΑΘΕ χρονο, αντε βαρια βαρια 2 χρονια. Δικαιωμα σας να πετατε τα λεφτα σας οπου θελετε εσεις. Όπως και οι αντίστοιχοι κινεζοι που εχουν ακουστει κατα καιρους οτι πουλανε νεφρά για να αγοράσουν το πιο καινουργιο κινητο. Η όπως καποιοι γραφικοί που αναφερουν στα βιντεο review τους οτι καθε χρονο αγοράζουν το νεοτερο note + μοντελο, αλλα 'i never really use the s-pen'.. Αλλα το να γκρινιαζετε απο πανω γιατι δεν θα περιεχεται "δωρεαν" φορτιστης στο κουτι, και αρα θα πληρωσετε εξτρα 20ε , περαν τον 1000+ που κόστισε το νεο κινητο σας με διαρκεια ζωης 365 μερες , ειναι ανεκδοτο. Η μαλλον θρασος. 

-Ενας λογος που αγοράζω samsung είναι γιατι απο το s6 edge (6 ετών κινητο) μέχρι και σήμερα  , τα κινητα με υψηλη αναλυση οθονης, λεπτή κατασκευη, curved οθόνη και ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ είναι μετρημενα στα δαχτυλα των 2 χεριών και φυσικα η πλειοψηφια ειναι samsung. Αν το αμφισβητείτε αυτο πατε στο gsm arena, σας εδωσα τα κριτηρια που θα βαλετε στο search. Λοιπόν, αγοράζω samsung μεταξύ αλλων για να μπορω να χρησιμοποιησω τους 3 ασύρματους φορτιστές που έχω ΗΔΗ (εδω και 4+ χρονια) με κόστος 8 ευρω εκαστος (amazon, fast charge 10watt). Ξανα, λοιπον, δε χρειαζεται σε ολους μας ουτε να παραγεται, ουτε να πληρωνουμε φορτιστή καθε φορά που αγοράζουμε κινητο.

Σωστή κινηση, μακαρι να εφαρμοστεί απο ολες τις εταιρειες, και ασε αυτους που δινουν 1500 καθε χρονο για να αγορασουν το πιο νεο galaxy s35 plus ultra super να σκουζουν.

Μπράβο κουράγιο να φορτίζεις 4000mah μπαταρία με fast charge 15W.

 

Το ερώτημα είναι όχι τι θα κάνει η Sam που αλληλοαντιγραφονται στη μαλάκια αμέ την Apple αλλά τι θα κάνουν οι κατασκευαστές που ένα από τα selling point τους είναι η γρήγορη φόρτιση και μάλιστα δίνουν και τον ανάλογο φορτιστή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

αστο φιλε ...

ειδικα για media markt σε εμενα δεν σε παιρνει...(δεν θελω να επεκταθω οποτε μεινει εκει που εισαι ειπες μια εξυπναδα το αφηνουμε εκει)

Όχι για πες, φτιάξε μου τη μέρα σε παρακαλώ. Απλά έχε κατά νου ότι γέμιζα καλάθια της οπότε κοίτα τα επιχειρήματα σου να είναι σοβαρά, μη ξοδεύουμε τσάμπα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

βγαλτου και τα νυχια...τι μονο ετσι...με κραξιμο.

Ή ακόμα καλύτερα πάρτου τον φορτιστή!

(Έτσι για να μη βγαίνουμε απ' το θέμα :) )

10 λεπτά πριν, chrisxpap είπε

Δεν ξέρω σε τι πλανήτη ζεις αλλά οι ναυαρχίδες πάνω κάτω ίδιες τιμές έχουν.
Άρα αν μπορούν να πάρουν samsung θα μπορούν να πάρουν και iphone.

Οι φρεγάτες πόσο πάνε; :)

Σωστά πάντως. Εγώ μπορώ να πάρω και Samsung A20 και iPhone 5εσ! :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συσκευή θα έχει το κουτί ή και αυτό είναι προς συζήτηση? :)

Πέρα απο την πλάκα και επειδή βλέπω funboys της Apple να ευχαριστιούνται για ότι και η Sammy ακολουθεί το "innovation" της Apple , το πράγμα είναι απλό. Όσο γινόμαστε πιο κολλημένοι με με μια εταιρεία και την υποστηρίζουμε φανατικά ακόμη και σε απαράδεκτες πρακτικές (όπως αυτό με τον φορτιστή) τόσο οι εταιρείες θα μας πουλάνε τρέλα για το περιβάλλον και δεν παραμύθια με μήλα και προκομμένους κορεάτες. Και βέβαια αφού έριξαν το τυράκι όπως κάνουν τόσα χρόνια μέσω "διαρροών" τώρα αρχίζουν να λένε και την αλήθεια πώς δεν υπάρξει πτώση αρχικής τιμής λόγω μη παροχής φορτιστή.

Είναι το ίδιο ακριβώς που γίνεται όταν μια εταιρεία (π.χ. η Huawei) τρώει τρικλοποδίες και μερικοί πανυγηρίζουν λές και είναι μέτοχοι σε άλλες εταιρείες. Όσο μειώνεται ο ανταγωνισμός τόσο θα βλέπουμε τέτοιου είδους πολιτική απο τις εταιρείες. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πιστεύω πως οι καινούργιοι φορτιστές αρχίζουν και κοστίζουν ακριβά λόγω τεχνολογιών quick charge με περισσότερα watt, διότι και έξω να τους πάρεις κάνουν πάνω από 15 ευρώ ενώ παλιά κόστιζαν κάτω από 5 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδον ποτε δεν λεω apple vs sam η αλλους δεν μπορω πλεον να μην σχολιασω οτι οποια μ@@@@ κανει η απλ και ειναι προς οφελος της εταιρειας το αντιγραφει πρωτα απο ολους η σαμ και μετα και αλλοι .

ακομα ηθελα να ηξερα ποσο ακριβος ειναι αυτος ο φορτιστης και ανεβαζει την τιμη ....

οποτε δεν μπορω να αγορασω note 20 αλλα θα ειμαι τυχερος υα παρω νοτε 21 σε καλη τιμη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...