Προς το περιεχόμενο

Far Cry 6 [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα τελευταία gameplay videos αποκαλύπτουν last gen γραφικά και last^2 gen gameplay. Λες και βλέπω το 4 modded. Σχεδόν ίδια αισθητική.

Εν τω μεταξύ AMD sponsored και ray tracing είναι ανέκδοτο. Τελευταίο δείγμα φιλικού προς AMD κάρτες RT είναι το Myst που ψάχνεις να βρεις τα RT reflections να αχνοφαίνονται(όπως θα' λεγε και ο ζωγράφος στο σχετικό επεισόδιο του "Κωνσταντίνου και Ελένης").

Μια ακόμα unoptimized φόλα της Ubi με τη διαφορά ότι εδώ δεν θα χεις DLSS quality για proper 4K και 1080p και θα τρως στη μάπα την degraded γεωμετρία και το Aliasing του FSR(FidelityFX Sharpness Redefined).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 643
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το είχαν δώσει σαν bundle promotion μαζί με τον cpu από τον περσινό Νοέμβριο και ακόμα στην αναμονή είναι, μετά τις 2 πρώτες φορες που τράβηξαν πίσω την ημερομηνία κυκλοφορίας το ξέχασα  και το θυμήθηκα βλέποντας το θέμα... ελπίζω να αξίζει την αναμονή

Με το 5 δεν ασχολήθηκα ποτέ είχα δοκιμάσει 2 παλιότερα περιστασιακά για το ξενέρωμα καθώς τότε  έδινα βάση μόνο στο competitive gaming
Πλέον το έχω βαρεθεί και κάμποσο καιρό τώρα αρχίζω να κοιτάζω αυτά που παλιά προσπερνούσα μετά από 2 χρόνια αποτοξίνωση μόνο με WoT 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά last-gen το περιβάλλον δεν το λες σε καμία περίπτωση, τους χαρακτήρες και το animation ναι. Αλλά το vegetation είναι ό,τι καλύτερο έχω δει μετά το Crysis 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά last-gen το περιβάλλον δεν το λες σε καμία περίπτωση, τους χαρακτήρες και το animation ναι. Αλλά το vegetation είναι ό,τι καλύτερο έχω δει μετά το Crysis 1.

Νομίζω το U4 είχε καλύτερο vegetation με full physics αλλα φυσικά δεν ήταν open-world. Aλλωστε μονο τα FC με ζούγκλα λέγανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά last-gen το περιβάλλον δεν το λες σε καμία περίπτωση, τους χαρακτήρες και το animation ναι. Αλλά το vegetation είναι ό,τι καλύτερο έχω δει μετά το Crysis 1.

Τα δέντρα στον ορίζοντα είναι 2D sprites. Cross-gen game είναι με προσεγμένα γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Τα δέντρα στον ορίζοντα είναι 2D sprites. Cross-gen game είναι με προσεγμένα γραφικά.

Στο CP 2077 που παίζω τώρα με το patch 1.3 το LoD είναι πολύ χειρότερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο CP 2077 που παίζω τώρα με το patch 1.3 το LoD είναι πολύ χειρότερο :P

Ούτε με αυτό θα ασχολιόταν κανένας αν δεν είχε λεπτομερέστατα μοντέλα χαρακτήρων(όπου διακρίνεις μέχρι και φλεβίτιδα σε NPCs), PBR υλικά και φυσικά το RT πακέτο. True next gen είναι μόνο ό,τι έχει δημιουργηθεί με UE5 που θα αργήσουμε λιγάκι να δούμε σε game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Ούτε με αυτό θα ασχολιόταν κανένας αν δεν είχε λεπτομερέστατα μοντέλα χαρακτήρων(όπου διακρίνεις μέχρι και φλεβίτιδα σε NPCs), PBR υλικά και φυσικά το RT πακέτο. True next gen είναι μόνο ό,τι έχει δημιουργηθεί με UE5 που θα αργήσουμε λιγάκι να δούμε σε game.

Ε άμα το θέμα μας είναι αυτής της μορφής "next gen" υπάρχει και το μανταλόριαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ ένα game με "χαμηλής" ποιότητας γραφικά και που να τρέχει καλά σε μια ευρεία γκάμα συστημάτων παρά το αντίστροφο. Τι να κάνεις τα "next-gen" γραφικά άμα θες τουλάχιστον RTX 3080 Ti για να πιάσεις το 60άρι.

Το FC6 φαίνεται optimized. Αλλού μάλλον πάσχει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Προτιμώ ένα game με "χαμηλής" ποιότητας γραφικά και που να τρέχει καλά σε μια ευρεία γκάμα συστημάτων παρά το αντίστροφο. Τι να κάνεις τα "next-gen" γραφικά άμα θες τουλάχιστον RTX 3080 Ti για να πιάσεις το 60άρι.

Το FC6 φαίνεται optimized. Αλλού μάλλον πάσχει...

Δεν θυμάμαι ποτε κανένα FC να είναι άψογο από μεριάς optimization, τουλάχιστον στο launch. Βασικά δεν θυμάμαι κανένα open-world από την Ubisoft να έχει άψογο optimization. Απλά αξιοποιούν πολύ την ram τα games, μονο στα games τους έχω πετύχει τόση διαφορα σε fps λόγο ram.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Προτιμώ ένα game με "χαμηλής" ποιότητας γραφικά και που να τρέχει καλά σε μια ευρεία γκάμα συστημάτων παρά το αντίστροφο. Τι να κάνεις τα "next-gen" γραφικά άμα θες τουλάχιστον RTX 3080 Ti για να πιάσεις το 60άρι.

Το FC6 φαίνεται optimized. Αλλού μάλλον πάσχει...

Γενικως η dunia ειναι απο τις πιο optimized μηχανες που χρησιμοποιει η ubisoft παρολο που ειναι dx11 και παρολο που ζηταει υψηλη συχνοτητα πυρηνα ποτε δεν ειχα θεμα με stuttering 4/primal/5/new dawn ετρεχαν εξαιρετικα καλα με 60+ fps ανετα και 99% gpu usage μονιμα. Η anvil ειναι το ζορι απο χρονια. Το FSR θα κανει δουλεια αν θελουμε RT στο FC6 οπως φαινεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν θυμάμαι ποτε κανένα FC να είναι άψογο από μεριάς optimization, τουλάχιστον στο launch. Βασικά δεν θυμάμαι κανένα open-world από την Ubisoft να έχει άψογο optimization. Απλά αξιοποιούν πολύ την ram τα games, μονο στα games τους έχω πετύχει τόση διαφορα σε fps λόγο ram.

 

Την RAM ή την VRAM εννοείς; Εγώ πάντως με το σαπάκι που έχω πλέον, τρέχω όλα τα FC άνετα, για να δούμε στο έκτο τι θα γίνει. Το καλό είναι ότι θα έχει FSR και ας χάσω λίγο από την ποιότητα των γραφικών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Προτιμώ ένα game με "χαμηλής" ποιότητας γραφικά και που να τρέχει καλά σε μια ευρεία γκάμα συστημάτων παρά το αντίστροφο. Τι να κάνεις τα "next-gen" γραφικά άμα θες τουλάχιστον RTX 3080 Ti για να πιάσεις το 60άρι.

Το FC6 φαίνεται optimized. Αλλού μάλλον πάσχει...

Μα γι' αυτό υπάρχουν τα low-medium-high-ultra. Γιατί να είναι όλο το game medium?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...