Προς το περιεχόμενο

Far Cry 6 [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 643
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Η λεξη παιχνιδαρα εχει χασει την αξια της πλεον . Αν το far cry 6 εχει φτασει να θεωρειται παιχνιδαρα μαλλον το gaming σαν χομπι εχει φτασει προς το τελος του για μενα. 

Απο αυτο που δειχνουν τα βιντεο φαινεται να εχει πεσει δουλεια. Και σε ιστορια απο το μικρο trailer που εδειξαν. Τα far cry ειναι pure fun παιχνιδια σε κανενα δεν προκειται να μην περασεις καλα. Δεν ειναι παιχνιδια του 10 αλλα του 7-8 ανετα με το new dawn να ειναι το χειροτερο απο ολο το franchise. Aν καταφερουν στο 6 να κρατησουν το ιδιο εξαιρετικα fun gameplay να προσθεσουν μια καλυτερη ιστορια απο το 5/new dawn και να βαλουν και physics τι αλλο θελουμε? Μην ξεχναμε οτι ενα παιχνιδι ειναι καλο οταν μας κανει να περναμε καλα. Σκουπιδια θεωρω τα pubg fortnite apex.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μία απ' τα ίδια το βλέπω με δικτάτορα-τύραννο μπλα μπλα και έχει αρχίσει να ξεφεύγει το υπερφυσικό με τους κροκόδειλους που τους διατάζεις να επιτεθούν σε κόσμο(Έλεος)..Επίσης τα μοντέλα κλασσικά(Για Ubisoft) είναι πλαστικοποιημένα ενώ το περιβάλλον είναι αρκετά καλό.

Το καλύτερο που μπορούν να κάνουν στην παρούσα φάση είναι remake του FC2 χωρίς το άθλιο spawn system.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εγώ μία απ' τα ίδια το βλέπω με δικτάτορα-τύραννο μπλα μπλα και έχει αρχίσει να ξεφεύγει το υπερφυσικό με τους κροκόδειλους που τους διατάζεις να επιτεθούν σε κόσμο(Έλεος)..Επίσης τα μοντέλα κλασσικά(Για Ubisoft) είναι πλαστικοποιημένα ενώ το περιβάλλον είναι αρκετά καλό.

Το καλύτερο που μπορούν να κάνουν στην παρούσα φάση είναι remake του FC2 χωρίς το άθλιο spawn system.

 

Το σιγουρο ειναι οτι θα το παιξουμε και αυτο και θα περασουμε καλα. Το FC2 σε remake χωρις το spawn ειναι εξαιρετικη σκεψη αλλα αυτοι θα το σκεφτουν να το κανουν? Η ιστορια του 6 ειδικα αν μπλεξουν μεσα και τιποτα vas μικρο κτλ θα ειναι μια χαρα απλα μην ειναι παλι στο στυλ του 4 με τον pagan. Απο physics ειδικα στη ζουγκλα δειχνει απιστευτο γιατι ειδικα το 5/nd ηταν τερμα flat παρολο τα εξαιρετικα textures.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Voziniotis-3 είπε

1, 3 & 4 εξαιρετικά. Με το 2 δεν τρελάθηκα. Το 5 δεν το έχω παίξει ακόμα. Χαίρομαι που βγαίνει και 6.

Μην ξεχασεις το primal. Το σνομπαρα αλλα ειναι τοσο καλα δομημενο και γενικα ηρεμο παιχνιδι ουτε βαβουρα απο αμαξια ελικοπτερα μονο εσυ και η αγρια φυση. Το πιο underrated far cry για μενα μεχρι στιγμης που δεν το επαιξαν πολυ. Το 5 παει πακετο με το new dawn μιας και δειχνει τον κοσμο 17 χρονια μετα το τελος του 5 και εχει καποιους ιδιους χαρακτηρες και reference πανω στο 5. Δεν ειναι αψογα παιχνιδια εχουν αρκετες αδυναμιες αλλα για αυτο που προοριζονται ειναι μια χαρα και θα περασεις ομορφα. Το new dawn μαζι με το 5 παιζουν σε πακετο συνηθως αρκετα φθηνα και το primal πανε για την apex εκδοση αξιζει το DLC πολυ. Το 5 εχει 3 DLC δεν εχω παιξει κανενα οποτε δεν ξερω να σου πω.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 5 & New Dawn τα έχω αγοράσει σε μια μέση τιμή περίπου έναν χρόνο πριν. Κλασσικό λάθος που με διακατείχε ο ενθουσιασμός τότε και αγόραζα παιχνίδια χωρίς να είμαι διατεθιμένος να τα παίξω όλα εκείνη την στιγμή.

Primal αν και το ξέχασα, έχω παίξει μέχρι την μέση περίπου, ήταν πολύ ωραίο εξίσου, δεν είχε τόσο ιστορία αλλά το concept με την προιστορική περίοδο ήταν κάτι το μοναδικό. Σε έβαζε στο κλίμα και προσωπικά με έβαλε και σε σκέψεις για το πως ήταν η ζωή εκείνα τα χρόνια. Το πιο όμορφο μαζί με το 1 για μένα. Μπορεί να το παίξω να το ολοκληρώσω, μιας και έχει και DLC.

Το 3 και το 4 έφευγαν πιο νεράκι πάντως. Ειδικά στο 4 από την στιγμή που πήρα το τελευταίο όπλο (δεν θυμάμαι όνομα, ένας φοβερός γαζωτήρας ήταν πάντως), δεν ήθελα να σταματήσω να παίζω. Πολύ ωραία μουσική κιόλας αυτά τα Far Cry. Στο 1 επειδή ήμουν μικρός όταν το έπαιξα, φοβόμουν λίγο τα τέρατα που πετάγονταν, τρόμαζα και ήθελα ξεκούραση ανα τακτά χρονικά διαστήματα.

Αυτά, sorry για το κάπως off-topic απλά έχω πολύ ωραίες αναμνήσεις από αυτά τα παιχνίδια και αναζωπηρόθηκαν με την κουβέντα. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με τον κροκόδειλο σε ρόλο ροντβάιλερ ποιο σαΐνι το σκέφτηκε; Είναι τόσο δύσκολο να φτιάξουν ένα σωστό, ρεαλιστικό, ατμοσφαιρικό game;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

PC gameplay:

 

Δεν το μπορώ αυτό πια που σκοτώνεις τους πάντες και τα πάντα και δεν πέφτει ίχνος αίματος και gore. Επίσης όσο πάνε το κάνουμε και πιο γελοίο και το survival έχει πάει περίπατο.

giphy-downsized-large.gif?cid=ecf05e47jj

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν αλλάξουν μηχανή γραφικών..Ακόμα με την Dunia παλεύουν..Γενικά τα physics έχουν περάσει σε τρίτη-τέταρτη μοίρα κάτι που όλοι ελπίζουμε να αλλάξει τώρα που οι νέες κονσόλες έχουν CPU της προκοπής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αν δεν αλλάξουν μηχανή γραφικών..Ακόμα με την Dunia παλεύουν..Γενικά τα physics έχουν περάσει σε τρίτη-τέταρτη μοίρα κάτι που όλοι ελπίζουμε να αλλάξει τώρα που οι νέες κονσόλες έχουν CPU της προκοπής.

Να αλλάξουν μηχανή?! Αλλαγές και Ubisoft δεν πάνε μαζί buddy. Copy-paste, reskin, ίδια ψευτο rpg mechanics ,etc ναι μάλιστα. Γενικά είναι πια η βασίλισσα της ανακύκλωσης η Ubisoft. Σε λίγο δεν θα έχουν καν τίτλους τα games, μονο αριθμούς. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειδα το παραμικρο που να μου πουλησει το παιχνιδι . Αnimation κακιστα , ειδικα τα facial . Γραφικα μετρια στην καλυτερη και σιγουρα Last gen. game play το ιδιο με τα προηγουμενα απλα ακομα πιο ''χαζο''. Ενταξει για το story , χαρακτηρες και διαλογοι ειναι ανυπαρκτα ετσι και αλλιως απο τις θεσεις εργασιας της ubisoft , φανταζομαι δεν προσλαμβανουν καν ανθρωπους σε αυτες τις θεσεις. 

20 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Να αλλάξουν μηχανή?! Αλλαγές και Ubisoft δεν πάνε μαζί buddy. Copy-paste, reskin, ίδια ψευτο rpg mechanics ,etc ναι μάλιστα. Γενικά είναι πια η βασίλισσα της ανακύκλωσης η Ubisoft. Σε λίγο δεν θα έχουν καν τίτλους τα games, μονο αριθμούς. :D

Τι θες να πεις , εγω το μονο που βλεπω πλεον στα παιχνιδια της ειναι ubisoft generic shooter 1,2,3... /ubisoft generic rpg 1,2,3.../ubisoft generic third person action 1,2,3... 

θες να μου πεις οτι βαζουν και τιτλους ; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...