Προς το περιεχόμενο

Far Cry 6 [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το περιβάλλον οπτικά τα σπάει πάντως. Επίσης μου κάνει εντύπωση πως το έπαθαν και έφτιαξαν sexy χαρακτήρες και όχι woke ασχήμιες..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 643
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι ότι είχα αυταπάτες...αλλά τόσο απροκάλυπτη προπαγάνδα για τον κακό Κουβανό δικτάτορα και τον κακόμοιρο λαό που παλεύει για την ελευθερία του.....

Δύσκολο για μας τους old school gamers που μας αρέσει να ταυτιζόμαστε (προσωρινά και για όαο διαρκεί το game).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ελπίδες είναι αλήθεια αλλά όχι ότι έπεσα και από τα σύννεφα. Θα το δοκιμάσω γιατί με κάποια της σειράς έχω περάσει πάρα πολύ καλά αλλά δυστυχώς φαίνεται μία από τα ίδια. 

Όταν ακούω ή διαβάζω για Far Cry πάντα μου έρχεται στο μυαλό εκείνη η απίστευτη χρονιά το μακρινό 2004. Αν αφήσουμε στην άκρη αθλητισμό και όλα που πήγαιναν δεξιά, στον τομέα του gaming ήταν outstanding. Μόνο τα first person shooter με Far Cry, Doom 3 και Half Life 2 τι να λέμε τώρα. Αν και ήμουν παιδί της Doom εποχής μπορώ να πω ότι το πρώτο Far Cry μέχρι την στιγμή που βγήκαν τα ζόμπια είχε την πρώτη θέση στην καρδιά μου. Ωραία χρόνια ρε γαμ@το γενικότερα 😢

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Voziniotis-3 είπε

To 5 & New Dawn τα έχω αγοράσει σε μια μέση τιμή περίπου έναν χρόνο πριν. Κλασσικό λάθος που με διακατείχε ο ενθουσιασμός τότε και αγόραζα παιχνίδια χωρίς να είμαι διατεθιμένος να τα παίξω όλα εκείνη την στιγμή.

Primal αν και το ξέχασα, έχω παίξει μέχρι την μέση περίπου, ήταν πολύ ωραίο εξίσου, δεν είχε τόσο ιστορία αλλά το concept με την προιστορική περίοδο ήταν κάτι το μοναδικό. Σε έβαζε στο κλίμα και προσωπικά με έβαλε και σε σκέψεις για το πως ήταν η ζωή εκείνα τα χρόνια. Το πιο όμορφο μαζί με το 1 για μένα. Μπορεί να το παίξω να το ολοκληρώσω, μιας και έχει και DLC.

Το 3 και το 4 έφευγαν πιο νεράκι πάντως. Ειδικά στο 4 από την στιγμή που πήρα το τελευταίο όπλο (δεν θυμάμαι όνομα, ένας φοβερός γαζωτήρας ήταν πάντως), δεν ήθελα να σταματήσω να παίζω. Πολύ ωραία μουσική κιόλας αυτά τα Far Cry. Στο 1 επειδή ήμουν μικρός όταν το έπαιξα, φοβόμουν λίγο τα τέρατα που πετάγονταν, τρόμαζα και ήθελα ξεκούραση ανα τακτά χρονικά διαστήματα.

Αυτά, sorry για το κάπως off-topic απλά έχω πολύ ωραίες αναμνήσεις από αυτά τα παιχνίδια και αναζωπηρόθηκαν με την κουβέντα. :) 

Το παθαινω το ιδιο συνεχεια και μετα πεφτουν και αλλο οι τιμες αλλα δεν πειραζει. Το primal συνεχισε το τελειωνει πολυ ωραια η ιστορια με τους Udam και τον χαρακτηρα μας. Στο 4 το οποιο το ξανα τερματισα πριν 4-5 μηνες μαζι με το yeti DLC αυτο ακριβως το οπλο οταν πηρα οπως εσυ ηταν απολαυση να σκοτωνεις εχθρους. Τερμα OP αλλα αξιζε να το ξεκλειδωσεις. Στο 1 αυτα τα τερατα ακομα τα θυμαμαι ημουν 14 τοτε οταν το επαιξα και δεν ειχα ιδεα. Σε καποια φαση με σκαει ενα τερας απο το πουθενα δεν προλαβα να το δω και εχασα. Λεω εδω ειμαστε μεχρι το τελος με μια ανατριχιλα κατι σαν το uncharted το πρωτο με τα τερατα που και εκει δεν το περιμενεις βαση το παιχνιδι μεχρι εκεινη τη στιγμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπτικη πανδαισια. RT Reflections/RT Shadows/32:0 Support. Βλεπω και εξαιρετικο photo mode στα προτυπα του zero dawn. AMD sponsored με FSR/Fidelity FX. Οι σκηνες στη ζουγκλα ειναι στο επιπεδο με αυτο που ειδαμε απο Avatar. Η Dunia παντα ειχε εξαιρετικο performance με πεντακαθαρα textures οποτε δεν περιμενω τιποτα λιγοτερο.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Οπτικη πανδαισια, δεν το λες. Εκτος αν εχουμε 2010.

Δεν νομιζω να ειχαμε τετοια γραφικα το 2010. Ειναι απο youtube μολις βγει το παιχνιδι κανονικα θα βγουν και οι υψηλης αναλυσης εικονες.

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png
Screenshot-3.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά τα περιβάλλοντα(textures, lighting, shadows) είναι πολύ δυνατά η αλήθεια είναι, οι χαρακτήρες έχουν μείνει πίσω.

συμφωνώ κ εγω. οι χαρακτηρες, lip sync, facial expressions κ το animation ολα δειχνουν αρκετά πίσω σε σχέση με το που ειναι η τεχνολογία σε αλλα ΑΑΑ παιχνιδια εδω κ αρκετα χρονια. Τα υπολοιπα ολα δειχνουν πολυ ομορφα. Αλλα ας βγει κ βλεπει τοτε ο κοσμος πως πραγματικα τρεχει. :) 

οχι πως με καιει. με εξαιρεση το Primal και το Blood Dragon, η σειρα απο το 3 και μετα μου εγινε αφορητα βαρετη κ επαψα να ασχολουμαι. Αλλα ειναι guilty pleasure για πολυ κοσμο που το χαιρεται οπότε ελπιζω να το διασκεδασουν αυτοι ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, firepc είπε

το 5 πουλησε πολυ καλα παντως

Spoiler

 

Ολα τα παιχνιδια της Ubisoft πουλανε γιατι

α)ριχνει πολλα χρήματα σε διαφημίσεις(στα μεγαλα της ονοματα τουλαχιστον)

β)πέφτουν γρήγορα οι τιμές τους.

Το Far Cry 5 πχ κυκλοφόρησε Μάρτιο του 2018 σκέψου και μέχρι τελος του 2018 είχε πέσει σε ιστορικό χαμηλο στα 18ευρώ περίπου και πριν προλαβει να περάσει 1χρονος επεσε κατω απο τα 15ευρώ.

Πριν 1.5χρόνο μαλιστα το ειχε βαλει το epic games store με μολις 5ευρω.

Βεβαια εγω δεν αναφέρθηκα σε πωλήσεις αλλά σε υποδοχή/κριτικές,οι οποιες δεν ειναι κακές,αλλα δεν ειναι και φοβερες

https://www.metacritic.com/game/pc/far-cry-5

 

 

Βλεπω και το θεμα του Far Cry 5 που υπήρχαν ανάλογα σχολια,αρα το διορθώνω το πιο πάνω που έγραψα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, starmanwarz είπε

Οπτικη πανδαισια, δεν το λες. Εκτος αν εχουμε 2010.

εχεις συναισθηση του τι γραφεις? μιλαμε για γραφικα που ειναι αδυνατον να φτιαχτηκαν απο ανθρωπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με RT χωρίς FSR δείχνει βαρύ. Επίσης είναι το πρώτο Far Cry με DX12.

Far-Cry-6-PC-Requirements.jpg

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...