Προς το περιεχόμενο

Intel: Στα τέλη του 2022 τουλάχιστον μετά από νέα αναβολή η κυκλοφορία 7nm επεξεργαστών


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Είμαι εκεί που πρέπει. 

Βαριέμαι να μπω bios για μένα, θα μπω για να δείξω σε άλλους κάτι? LOL...

ακριβώς!

ευχαριστώ!

Και καταλήγω..

Επιτρέπετε τώρα να αγοράζεις έναν επεξεργαστή και να πρέπει ντε και καλά να μπεις Bios να κάνεις undervolt για να μη χτυπάει 100άρες ο επεξεργαστής και να είναι καθαρά πρόβλημα της AMD αυτό? Και να μην το διορθώνει ? 

Προσωπικά το θεωρώ τραγικό. Αν δεν τα φτιάξει όλα αυτά τα προβλήματα για μένα είναι no go

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Thresh είπε

Και 200αρες μην σου πω.

Εσύ ειρωνεύεσαι αλλά όλοι λένε ότι πρέπει να κάνεις undervoltage out of the box αλλιώς χτυπάει 60-70 idle Και 100άρες σε gaming... άσε την κατανάλωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερη εταιρεία ή Intel. Δυστυχώς μας αναγκάζει λόγω  της στρατηγικής (των εκούσιων λαθών) να στραφούμε στην AMD γιατί καθυστερεί πολύ. 

Από πλευράς τεχνογνωσίας μεταξύ των δύο εταιριών δεν υπάρχει σύγκριση. Ή διαφορά είναι χαοτική. Ότι κάνει ή Intel το κάνει για την εμπορικότητα... για να μπορέσει να ανταποκριθεί στην πίεση που της ασκεί ή AMD των τσίπηδων και των {μπαμπά μην μου παίρνεις ένα μήνα παγωτό πάρε μου AMD}

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2020 στις 11:32 ΠΜ, michael92 είπε

Όχι. Ζούμε όμως στην αρχή της εποχής που νέο PC θα αγοράζουμε γιατί χάλασε το παλιό και όχι για αναβάθμιση. Κάτι που ήδη ισχύει για τους casual users.

Εγω νομιζω ζουμε στην αρχη της εποχης που το pc που αγοραζουμε ισως ειναι και το τελευταιο. Η τελοσπαντων το τελευταιο τουμπανο. Το Google Stadia ειναι εδω, δεν ειναι ακομη ετοιμη αυτη η τεχνολογια, αλλα μολις το 5G βρισκεται παντου ολα τα παιχνιδια θα παιζουν απο ιντερνετ. Τερμα πο σπουδαιοι επεξεργαστες για τους χρηστες και τερμα η Nvidia. Γιαυτο θελει να αγορασει την ARM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...