Προς το περιεχόμενο

gov.gr απορια


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, CptBill είπε

Θέλουν κάποιο αποδεικτικο του νούμερου? Η απλά το δηλώνεις στο ΚΕΠ?

Όχι.

Αυτη μου ζήτησε απλα να το χω μαζι για να έρθει το otp και να το συμπληρώσει.. Το νουμερο ηταν σε αλλο ονομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα στο ΚΕΠ για την γυναίκα μου που είχε δηλώσει το κινητό της αλλά έδειχνε ότι δεν είναι πιστοποιημενο

Εκανε αίτηση για πιστοποίηση (30/12/22) και ο αποτέλεσμα είναι το ίδιο.Δεν μπορεί να πιστοποιήθηκε το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δώρον άδωρον τα πάντα στο gov.gr αν είσαι κάτοικος εξωτερικού. Θέλει να βγάλει μία εξουσιοδότηση μέλος της οικογένειας μου που ζει εξωτερικό και δεν γίνεται καθώς πρέπει να έχεις πιστοποιημένο κινητό, κάτι που δεν υφίσταται και δεν γίνεται κιόλας καθώς ούτε ελληνικό κινητό υπάρχει, ούτε λογαριασμός σε ελληνική τράπεζα. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; Ναι οκ λεει μπορεις να βαλεις και ξένο κινητό αλλά μετά πώς θα πιστοποιηθεί αυτό εφόσον ξαναλέω δεν υπάρχει web banking;

Σκεφτομαι να του κλεισω ραντεβου στο mykep live για να πιστοποιησει καναν αριθμο ή και να βγαλει κατευθειαν την εξουσιοδοτηση μεσω υπαλληλου ΚΕΠ στη τηλεδιασκεψη. Λογικα γινεται;

Επεξ/σία από Neoss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Neoss είπε

Δώρον άδωρον τα πάντα στο gov.gr αν είσαι κάτοικος εξωτερικού. Θέλει να βγάλει μία εξουσιοδότηση μέλος της οικογένειας μου που ζει εξωτερικό και δεν γίνεται καθώς πρέπει να έχεις πιστοποιημένο κινητό, κάτι που δεν υφίσταται και δεν γίνεται κιόλας καθώς ούτε ελληνικό κινητό υπάρχει, ούτε λογαριασμός σε ελληνική τράπεζα. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; Ναι οκ λεει μπορεις να βαλεις και ξένο κινητό αλλά μετά πώς θα πιστοποιηθεί αυτό εφόσον ξαναλέω δεν υπάρχει web banking;

Σκεφτομαι να του κλεισω ραντεβου στο mykep live για να πιστοποιησει καναν αριθμο ή και να βγαλει κατευθειαν την εξουσιοδοτηση μεσω υπαλληλου ΚΕΠ στη τηλεδιασκεψη. Λογικα γινεται;

Ο μόνος τρόπος να γλιτώσεις το ebanking είναι να δηλωθεί απευθείας το κινητό στο μητρώο επικοινωνίας σε κεπ. Δηλαδή δεν υφίσταται σαν λύση εφόσον είναι στο εξωτερικό. Η μόνη λύση να κάνεις τι δουλειά σου είναι να βγάλει την εξουσιοδότηση στο προξενείο της χώρας και να στη στείλει. Στη Γερμανία που το κάνε συγγενής μου του πήραν 10 ευρώ.

Για το mykeplive δεν έχω ιδέα όμως δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Μπορεί να γίνεται να δηλώσει το κινητό στο μητρώο επικοινωνίας μέσω κεπ live

Επεξ/σία από miucce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Neoss είπε

Σκεφτομαι να του κλεισω ραντεβου στο mykep live για να πιστοποιησει καναν αριθμο ή και να βγαλει κατευθειαν την εξουσιοδοτηση μεσω υπαλληλου ΚΕΠ στη τηλεδιασκεψη. Λογικα γινεται;

Ναι,το πρωτο γινεται

Επεξ/σία από vagos789
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, miucce είπε

Ο μόνος τρόπος να γλιτώσεις το ebanking είναι να δηλωθεί απευθείας το κινητό στο μητρώο επικοινωνίας σε κεπ. Δηλαδή δεν υφίσταται σαν λύση εφόσον είναι στο εξωτερικό. Η μόνη λύση να κάνεις τι δουλειά σου είναι να βγάλει την εξουσιοδότηση στο προξενείο της χώρας και να στη στείλει. Στη Γερμανία που το κάνε συγγενής μου του πήραν 10 ευρώ.

Για το mykeplive δεν έχω ιδέα όμως δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Μπορεί να γίνεται να δηλώσει το κινητό στο μητρώο επικοινωνίας μέσω κεπ live

Ναι ξερω 10 ευρώ, Γερμανια λεω και εγώ. Απλά το πλησιεστερο Προξενειο ειναι πανω απο 200 χλμ μακρυα!!

Ναι θα κλεισουμε εκει ραντεβου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tzotzo είπε

χρειαστηκα μια εξουσιοδοτηση μεσω gov πριν 3 ημερες και δεν μου ζητησε εισοδο με e-banking.
κατι εχω κανει και δεν χρειαζεται

Και πως έκανες είσοδο; Με κωδικούς taxisnet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 2/1/2022 στις 1:36 ΠΜ, miucce είπε

Πηγαινετε σε κεπ και ζητηστε να περαστει ο αριθμος σας στο εθνικο μητρωο επικοινωνιας.γινεται αμεσα

 

 

Στις 2/1/2022 στις 10:23 ΠΜ, Kostasspil είπε

Αυτο γινεται και ηλεκτρονικα, δε χρειαζεται να πας στο ΚΕΠ. Το προβλημα ειναι αν καποιος δεν εχει web banking και συμφωνω σε αυτο. Δεν μπορει η λυση να ειναι "κανε web banking", θα πρεπει να δωσουν εναλλακτικη.

Έγω πάντως που μόλις χρειάσθηκα για τον θείο μου (που μονο 1 λογαριασμο σε τράπεζα έχει)
έγινε αμέσως ηλεκτρονικά μεσω Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας (ΕΜΕπ) - Gov.gr 

 

Σας ευχαριστώ κ τους δύο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πατάτα, ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΤΑΤΑ απ' το gov.gr #Υπουργείο_Ψηφιακής_Διακυβέρνησης . Αίτησης Fuel Pass 2 ... .. για όσους θέλουν να πάρουν όλα τα λεφτά μέσω της άυλης προπληρωμένης κάρτα Viva Wallet που ενεργοποιείται σε smart phone

. Δοκιμάζοντας να κάνουμε οποιαδήποτε εξουσιοδότηση, βγαίνει ως μήνυμα λάθους το : " Απαιτείται πιστοποίηση αριθμού κινητού τηλεφώνου... Για να συνεχίσετε πρέπει να έχετε πιστοποιημένο αριθμό κινητού τηλεφώνου στον λογαριασμό σας"

. ΔΕΝ μπορούμε να κάνουμε τη πιστοποίηση, εννοώ να δηλώσουμε το κινητό μας, μέσω του taxisnet ... Σημειώνω ότι στα στοιχεία μητρώου το κινητό φαίνεται κανονικά δηλωμένο.

. (..Η εναλλακτική μέθοδος για login με καποιο ebanking δεν είναι εφικτή)....πιστοποίηση του κινητού τηλεφώνου γίνεται μόνο αν συνδεθείς μέσω του ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.. χωρίς αυτό δεν θα συνδεθείς ποτέ .......

.Το κινητό μου τηλέφωνο EINAI δηλωμένο και στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας (ΕΜΕπ) ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Βγάζει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης;

Προχωράει κανονικά, λέει ότι το έγγραφο εκδόθηκε αλλά όταν πατάω το μπλέ κουμπί να το κατεβάσω λέει ότι το αρχείο δεν βρέθηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Βγάζει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης;

Προχωράει κανονικά, λέει ότι το έγγραφο εκδόθηκε αλλά όταν πατάω το μπλέ κουμπί να το κατεβάσω λέει ότι το αρχείο δεν βρέθηκε...

{"itemNotFound": {"code": 404, "message": "", "data": {}, "details": ""}}

Αν σου βγάζει αυτό , το ίδιο και σε εμένα τώρα που το δοκίμασα από περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

8 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

{"itemNotFound": {"code": 404, "message": "", "data": {}, "details": ""}}

Αν σου βγάζει αυτό , το ίδιο και σε εμένα τώρα που το δοκίμασα από περιέργεια.

Ναι αυτό βγάζει. Άρα μιλάμε για γενικοτερο θέμα οπότε αναμενουμε. Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...