Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, valantis123 είπε

και εμένα μου το ενεργοποίησαν, φαίνεται σήμερα στο ebill εως 20/10/23

Τώρα μένει να δω αν θα μου δώσουν τα 30€..

Στα αφαιρουν στον πρωτο λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 18/10/2021 στις 3:29 ΜΜ, KenJiNx είπε

Μου ήρθε η σύμβαση με email, αναφέρει στη σελίδα 2 κάτω κάτω, 

Άρθρο 2: Ο Πελάτης θα παραλαμβάνει την ηλεκτρική ενέργεια σύμφωνα με τα οριζόμενα στο άρθρο 6 της Σύμβασης. Η χρέωση του Πελάτη θα πραγματοποιείται σύμφωνα με τους όρους του εφαρμοζόμενου τιμολογίου ……………………………….., το οποίο επισυνάπτεται στο παρόν.

Συνημμένα: Ο Τιμοκατάλογος του εφαρμοζόμενου τιμολογίου (Άρθρο 2 παρόντος)."

 

Τιμοκατάλογος όμως δεν υπάρχει πουθενά, ούτε συνημμένος στο ίδιο αρχείο, ούτε σε κάποιο άλλο του e-mail.
Έκανα καλά που απάντησα στο email και ζήτησα να μου στείλουν τον αναφερόμενο τιμοκατάλογο ; είχε κι άλλος τέτοιο πρόβλημα ; 

Κι εγώ απάντησα στο email τους οτι δεν επισυνάπτεται ο τιμοκατάλογος που αναφέρεται αλλά εχουν περάσει 4 μέρες και ακόμα δεν απάντησαν. Πηρε κανείς απάντηση με νεο συμβόλαιο που εχει και τον τιμοκατάλογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Γιατι παιρνει τοσο καιρο για να μπει το ΔΕΗ Online;

Γιατι μεσα σε λιγες μερες πλάκωσε η μιση Ελλαδα να γυρισει ΔΕΗ και δη στο Online

37 λεπτά πριν, babis07 είπε

Καλήμερα αφού εφαρμόζεται η ρήτρα τι κερδίζουμε απο το Home Online 

1) Αυτο που βρηκες ειναι παλιο, πλεον εχει καταργηθει η ρητρα CO2 (από Αύγουστο)

2) Οταν λεμε "ρήτρα" εννοούμε ρήτρα αναπροσαρμογης, ΟΤΣ, οχι την CO2

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lazostat είπε

Σε λιγο βλεπω να πληρωνω και 3ο μηνα το παγιο της ΕΛΙΝ. Περασαν ηδη 15 ημερες απο τοτε που εστειλα τα χαρτια.. Γιατι παιρνει τοσο καιρο για να μπει το ΔΕΗ Online;

800 900 1000 ζήτα να συνδεθείς με το τμήμα συμβάσεων, ρώτα αν παρέλαβαν το mail σου.

1 ώρα πριν, 1comment είπε

Έκανα κι εγώ χθες βράδυ την αίτηση για το σπίτι. Με τον τρέχων λογ/σμο της παλιάς εταιρίας τι κάνουμε; Τον πληρώνουμε κι αφήνουμε έξω τα 50 ευρω της εγγύησης ώστε να πάνε στον τελικό; Δεν θέλω να έρθει μειον ο τελικός και να κυνηγάω την εταιρία να μου τα κάνει κατάθεση. 

Πληρώνεις όλο το ποσό εμπρόθεσμα για να μπορέσεις μετά να ζητήσεις την έκπτωση συνέπειας της περιόδου κατανάλωσης. Κι αφού ξεμπερδέψεις με όλες τις εκκρεμότητες στέλνεις αίτημα να σου κάνουν πίστωση (όνομα δικαιούχου, IBAN, τράπεζα), επισυνάπτεις και ταυτότητα. Το αίτημα υπάρχει στην ιστοσελίδα του παρόχου σου στα 'χρήσιμα έντυπα'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chriskan22 είπε

Mπορειτε να δειτε αν  ετσι πρεπει να ειναι το συμβολαιο του  home online?  (αυτο μου εστειλαν για υπογραφη)

όχι δεν μπορούμε να το δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, Υπεγραψα το Γ1Ν αντι home online, τους τηλεφωνησα και μου ανεφεραν οτι ετσι γραφει στους ορους αλλα θα μπω στο homeonline με τα προνομια του. Ισχυει οτι δε θα υπαρξει καποιο θεμα;

Η διαδικασια ειχε γινει μεσω econtract (25 μερες..)

Επεξ/σία από Jason13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Καλησπερα, Υπεγραψα το Γ1Ν αντι home online, τους τηλεφωνησα και μου ανεφεραν οτι ετσι γραφει στους ορους αλλα θα μπω στο homeonline με τα προνομια του. Ισχυει οτι δε θα υπαρξει καποιο θεμα;

Η διαδικασια ειχε γινει μεσω econtract (25 μερες..)

Κι εμένα Γ1Ν έλεγε η σύμβαση που έστειλαν. Kανονικά έρπεπε να γράφει myhomeonline, αλλά δε παίζει ρόλο. Σε νοιάζει να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα στο ebill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Κι εμένα Γ1Ν έλεγε η σύμβαση που έστειλαν. Kανονικά έρπεπε να γράφει myhomeonline, αλλά δε παίζει ρόλο. Σε νοιάζει να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα στο ebill.

Αληθεια; Για εξηγησε το αυτο λιγο παραπάνω 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Jason13 είπε

Καλησπερα, Υπεγραψα το Γ1Ν αντι home online, τους τηλεφωνησα και μου ανεφεραν οτι ετσι γραφει στους ορους αλλα θα μπω στο homeonline με τα προνομια του. Ισχυει οτι δε θα υπαρξει καποιο θεμα;

Η διαδικασια ειχε γινει μεσω econtract (25 μερες..)

για να μην έχεις τυχών δυσάρεστες εκπλήξεις με καθυστέρηση ενεργοποίησης του online (edit και παράλληλα να έχεις ήδη ενεργοποιηθεί στο Γ1Ν) , πάρε γραπτή απάντηση στο ερώτημα αν παίζει ρόλο που κάνανε λάθος και σου στείλανε το Γ1Ν αντί online που αιτήθηκες

Επεξ/σία από korakios
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

για να μην έχεις τυχών δυσάρεστες εκπλήξεις με καθυστέρηση ενεργοποίησης του online (edit και παράλληλα να έχεις ήδη ενεργοποιηθεί στο Γ1Ν) , πάρε γραπτή απάντηση στο ερώτημα αν παίζει ρόλο που κάνανε λάθος και σου στείλανε το Γ1Ν αντί online που αιτήθηκες

Ισχύει ότι σου είπανε. Το Online είναι προϊόν κάτω από το Γ1Ν. Όσοι ερχόμαστε από άλλους παρόχους περνάμε πρώτα στο Γ1Ν και αυτόματα με την ενεργοποίηση, στο Online.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, skritikos είπε

Ισχύει ότι σου είπανε. Το Online είναι προϊόν κάτω από το Γ1Ν. Όσοι ερχόμαστε από άλλους παρόχους περνάμε πρώτα στο Γ1Ν και αυτόματα με την ενεργοποίηση, στο Online.

το ανέφερα για τυχών περίπτωση τιμολόγησης με Γ1Ν μέχρι εφαρμογής του online

ο καθένας κάνει ότι νομίζει φυσικά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, korakios είπε

το ανέφερα για τυχών περίπτωση τιμολόγησης με Γ1Ν μέχρι εφαρμογής του online

ο καθένας κάνει ότι νομίζει φυσικά....

Έκανα λάθος άτομο quote πριν....

Εσύ πολύ καλά κάνεις και το λες. Απλά παρέθεσα την εμπειρία μου των τελευταίων εβδομάδων.

Σε κάποια από τις πρώτες τηλεφωνικές μου επικοινωνίες πέτυχα άνθρωπο που μου τα εξήγησε όλα αυτά πολύ αναλυτικά. Γιατί και μένα η αίτηση ήρθε έτσι και τρελάθηκα :)

 

 

2 ώρες πριν, Jason13 είπε

Καλησπερα, Υπεγραψα το Γ1Ν αντι home online, τους τηλεφωνησα και μου ανεφεραν οτι ετσι γραφει στους ορους αλλα θα μπω στο homeonline με τα προνομια του. Ισχυει οτι δε θα υπαρξει καποιο θεμα;

Η διαδικασια ειχε γινει μεσω econtract (25 μερες..)

Δες τι έγραψα πιο πάνω και ξέχασα να σε κάνω quote!

 

Επεξ/σία από skritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...