Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Oχι εννοω ποσο χρεωνει οταν της βαζεις χρηματα.

Όταν φορτώνεις/load την προπληρωμένη εννοείς!? 

Δεν θυμάμαι, πρέπει να μπω στο winbank να τσεκάρω...

 

33 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Oχι εννοω ποσο χρεωνει οταν της βαζεις χρηματα.

Μέχρι 100Ε=1Ε. 
Από 100Ε και πάνω, το 10% του ποσού φόρτισης. 
Για Πειραιώς μιλάμε...
 

Πάγιες εντολές και τέτοια @HERTHAN δεν ξέρω! 
Ο βασικός λόγος της προπληρωμένης είναι για όσους έχουν ΚΕΑ και ΚΟΤ-Α όπου φορτώνει/φορτίζεται αυτόματα από το Κράτος η προπληρωμένη χωρίς έξοδα. 
Οπότε κλάηνμάην για τους ΚΕΑτζήδες: 
 

kleinmein.jpg

Επεξ/σία από Fallen333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fallen333 είπε

@HERTHAN , τις προάλλες σε είπα να περιμένεις μέχρι τις 3/11 για το "θέμα" μας. 
Τότε έκανα μετάβαση από το Γ1Ν στο myhome online της ΔΕΗ.

 

Insomnia_Dei_page-0001.jpg

Insomnia_Dei_page-0002.jpg

πως αφηνεις τον λογαριασμο απληρωτο με εντολη αποκοπης και αν εκτελεστει?στην πολυκατοικια μου χθες κοψανε 2 ρευματα το ενα κοτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, livornian7 είπε

πως αφηνεις τον λογαριασμο απληρωτο με εντολη αποκοπης και αν εκτελεστει?στην πολυκατοικια μου χθες κοψανε 2 ρευματα το ενα κοτ

ΔΕΝ είχε λήξει η ημερομηνία καταβολής, έκανα απλά μεταφορά/μεταβίβαση από Γ1Ν σε myhome online. 
Για τις 10/11 που λήγει η καταληκτική ημερομηνία, τα λεφτά/ποσό υπάρχουν μέσα στην κάρτα! ;)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, livornian7 είπε

πως αφηνεις τον λογαριασμο απληρωτο με εντολη αποκοπης και αν εκτελεστει?στην πολυκατοικια μου χθες κοψανε 2 ρευματα το ενα κοτ

Δε κατάλαβες τι γράφει.

Λογαριασμός 172, είναι να πληρωθεί 3/11 με πάγια εντολή.

Πλήρωσε μόνος του με κάρτα 25ευρώ, περιμένει να δει αν στις 3/11 η πάγια θα τραβήξει το υπόλοιπο 147ευρώ.

Πάντως Fallen333 για καλό και για κακό άσε όλο το ποσό μέσα (172ευρώ)

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Δε κατάλαβες τι γράφει.

Λογαριασμός 172, είναι να πληρωθεί 3/11 με πάγια εντολή.

Πλήρωσε μόνος του με κάρτα 25ευρώ, περιμένει να δει αν στις 3/11 η πάγια θα τραβήξει το υπόλοιπο.

καταλαβα απλα εγω σχολιασα αν εχει δει οτι εχει 99ε οφειλη απο προηγουμενο/προγουμενους λογαριασμο/ους και κοινοποιηση εντολης αποκοπης,να τρεξει να το πληρωσει για να μην εκτελεστει και να αφησει τους πειραματισμους για τον επομενο λογαριασμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Λογαριασμός 172, είναι να πληρωθεί 3/11 με πάγια εντολή.

Όχι ρε παιδιά, τα 172Ε ήταν με Γ1Ν, καμία σχέση με πάγια εντολή. 

Πάγιες εντολές μετράνε με myhome online, ΑΥΤΑ ΤΑ 162Ε, όντως πρέπει να πληρωθούν με πάγια εντολή μέσω ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗΣ. 

Από τα 162Ε της ΠΑΓΙΑΣ εντολής, πληρώθηκαν ΗΔΗ τα 25Ε, οπότε τα υπόλοιπα 137Ε ΘΑ πληρωθούν μέσω της ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗΣ στις 10/11 (ήδη υπάρχουν μέσα!) ;)

36 λεπτά πριν, livornian7 είπε

καταλαβα απλα εγω σχολιασα αν εχει δει οτι εχει 99ε οφειλη απο προηγουμενο/προγουμενους λογαριασμο/ους και κοινοποιηση εντολης αποκοπης,να τρεξει να το πληρωσει για να μην εκτελεστει και να αφησει τους πειραματισμους για τον επομενο λογαριασμο

ΑΝ είναι να κόβουν ΚΟΤ-Α για 99Ε προηγούμενο υπόλοιπο, τότε είμαστε χειρότερα κι από USA! 
1) έκανα αγώνα στα ΜΜΕ για ευπαθείς ομάδες στο ρεύμα, αποτέλεσμα αυτό που βλέπεις εδώ και χρόνια και που αναγράφεται στους λογαριασμούς ρεύματος: 
"...στο 5μηνο που προβλέπει ο Κώδικας Προμήθειας (Απρίλιο-Ιούνιο και Σεπτέμβριο-Οκτώβριο)". 
Μιλάμε για περισσότερο από 1.000 posts και αναφορά από όλα σχεδόν τα μεγάλα κανάλια της TV. 
2) Χωρίς ΚΟΤ, χωρίς ΤΙΠΟΤΑ, στον αδερφό μου εδώ και χρόνια ΔΕΝ του κόβουν το ρεύμα με 300+ μόνιμο χρέος/προηγούμενο ανεξόφλητο. 
1000% κόβουν πάνω από 500Ε χρέος...
(μιλάμε πάντα για ΔΕΗ)
 

Επεξ/σία από Fallen333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chriskan22 είπε

Mπορειτε να δειτε αν  ετσι πρεπει να ειναι το συμβολαιο του  home online?  (αυτο μου εστειλαν για υπογραφη)

https://imgur.com/gallery/WwOXgW9

https://imgur.com/a/Za1sefy

 

Δεν το εχω διαβασει αλλα απο αλλους που εχω δει το γραφει πανω δεξια οτι ειναι το online.

Διαβασε το ομως πριν υπογραψει.
Γενικοτερα τα διαβαζουμε τα συμβολαια κι οτι δεν καταλαβαινουμε ρωταμε.Κι αν δεν το καταλαβαινουμε ακομη κι αν μας το εξηγησουν τοτε yolo.Yπογραφουμε.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fallen333 είπε

Εγώ άφησα μέσα 60κάτι cents, 0,60E χρεώνει η Πειραιώς όταν πληρώνεις με RF.

Και γιατί δεν πληρώνεις μέσω του ebill απευθείας χωρίς καμία χρέωση, αλλά ηλεκτρονική πληρωμή στη Πειραιώς χωρίς να σου προσφέρει τίποτα;

 

Ξέρει κανείς γιατί έχουμε ΕΝΑΝΤΙ ΕΡΤ -7,6€ περίπου στους τελευταίους εκκαθαριστικούς;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, windserf2020 είπε

Και γιατί δεν πληρώνεις μέσω του ebill απευθείας χωρίς καμία χρέωση, αλλά ηλεκτρονική πληρωμή στη Πειραιώς χωρίς να σου προσφέρει τίποτα;

 

Ξέρει κανείς γιατί έχουμε ΕΝΑΝΤΙ ΕΡΤ -7,6€ περίπου στους τελευταίους εκκαθαριστικούς;

Μικρή κατανάλωση μήπως;

Αναφορά σε κείμενο

Απαλλάσσονται από τα ποσά υπέρ ΕΡΤ:  οι λογαριασμοί ρεύματος των πελατών, που η αξία ηλεκτρικής ενέργειας δεν υπερβαίνει το ποσό των 10€ μηνιαίως. Με άλλα λόγια το τέλος υπέρ ΕΡΤ δε χρεώνεται στους λογαριασμούς ρεύματος όπου η κατανάλωση είναι πολύ μικρή ή μηδενική

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν υπέγραψα τίποτα έστειλα μόνο την υπεύθυνη δήλωση από το gov και συμπλήρωσα το έντυπο με τις ενδείξεις ;Λέτε να πειράζει.

ΥΓ: Από την Δευτέρα τα έχω στείλει μου ήρθε εμαιλ αυτόματο ότι στάλθηκαν αλλά δεν έχω πάρει απάντηση από αυτούς.Λέτε να φτεει που δεν τα υπέγραψα;Αλλά δεν θα με πάρουν τηλέφωνο αν θέλουν υπογραφές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...