Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

πως στρωσαν οι καταναλωτες για την συγκεκριμενη αποφαση της Ε.Ε.?

χμμμ , δυστυχώς δεν μπορώ να επεκταθώ λόγω κανονισμών του φόρουμ

πάντως καλύτερα μιας και τα σπασμένα (επιδοτήσεις) θα τα πληρώσουμε με τόκους αργότερα , οπότε όσο πιο νωρίς τελείωνε το συγκεκριμένο πανηγύρι τόσο καλύτερα , προσωπικά ήμουν κατά οποιωνδήποτε επιδοτήσεων εξαρχής

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

καλησπερα !! με βαση τα τωρινα δεδομενα ποιο προγραμμα ΔΕΗ συμφερει; οπως ανεφερα πιο πισω, θα κανω επαναηλεκτροδοτηση του νεου διαμερισματος που θα νοικιασω.

Βλεποντας τις τιμες, καταληγω στο Γ1 οικιακο. 

Βεβαια αν αφεθουν οι τιμες παλι και διχως τις επιδοτησεις, υπαρχει κινδυνος στο κυμαινομενο του οικιακου , να τον πιεις. 

Απ την αλλη , αν δε κανω λαθος, οι τιμες των αλλων προγραμματων ειναι πιο ψηλα.

Ακομα και το myhome4all που διαφημιζεται, δεν βλεπω καποιο ουσιαστικο κερδος σε σχεση με το Γ1

Διορθωστε με αν κανω λαθος η κατι δεν εχω καταλαβει καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, panosdes said:

καλησπερα !! με βαση τα τωρινα δεδομενα ποιο προγραμμα ΔΕΗ συμφερει; οπως ανεφερα πιο πισω, θα κανω επαναηλεκτροδοτηση του νεου διαμερισματος που θα νοικιασω.

Βλεποντας τις τιμες, καταληγω στο Γ1 οικιακο. 

Βεβαια αν αφεθουν οι τιμες παλι και διχως τις επιδοτησεις, υπαρχει κινδυνος στο κυμαινομενο του οικιακου , να τον πιεις. 

Απ την αλλη , αν δε κανω λαθος, οι τιμες των αλλων προγραμματων ειναι πιο ψηλα.

Ακομα και το myhome4all που διαφημιζεται, δεν βλεπω καποιο ουσιαστικο κερδος σε σχεση με το Γ1

Διορθωστε με αν κανω λαθος η κατι δεν εχω καταλαβει καλα!

Το μοναδικό κέρδος του 4all από το απλό Γ1 είναι το 2% αν έχεις ενεργοποιήσει πάγια χρέωση σε κάρτα, συν ότι έχεις έκπτωση για πάνω από 500 κιλοβάτωρες αν είναι μικρότερη η κατανάλωση από πέρυσι. Εγώ το έβαλα μόνο και μόνο για το 2%. Τα green pass κτλ που δίνει δώρο με το συμβόλαιο για ένα χρόνο είναι άχρηστα προς τον τελικό χρήστη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν κ εμένα σήμερα τηλέφωνο να αλλάξω από το my home open στο my home 4all γιατί ειναι λέει πιο φθηνό... Αξίζει να την κάνω την αλλαγή ή να μην ασχοληθώ καθόλου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thansof_7 είπε

Με πήραν κ εμένα σήμερα τηλέφωνο να αλλάξω από το my home open στο my home 4all γιατί ειναι λέει πιο φθηνό... Αξίζει να την κάνω την αλλαγή ή να μην ασχοληθώ καθόλου; 

κιλοβατώρες που καις επί (τιμή open μέιον 4all)

οι τιμές είναι στο site (δες Ιουνίου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρώτη ματιά φαίνεται πιο φθηνό το 4all αν καις λιγότερες από 500 kwh (και έχει χαμηλότερο πάγιο) αλλά στις επόμενες είναι πιο ακριβό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, The_Judas είπε

Με μια πρώτη ματιά φαίνεται πιο φθηνό το 4all αν καις λιγότερες από 500 kwh (και έχει χαμηλότερο πάγιο) αλλά στις επόμενες είναι πιο ακριβό.

Συγγνώμη αν η ερώτηση είναι αφελής, αλλά 500kwh το τετράμηνο; στον εκκαθαριστικό; ή μηνιαία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, allifora είπε

οπότε για εμένα που έχω μηνιαία τον τελευταίο χρόνο γύρω στις 380 κατανάλωση μπορεί και να με συμφέρει;

380kw επί (τιμή προγράμματος που είσαι μείον 4all)

οι τιμές είναι στο site (δες Ιουνίου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν συμφερει παιδια συγκριτικα με το παλιο enter με τα 0.105kw χωρις επιδοτηση ρητρες κτλ. 1481kw ειχα το προηγουμενο τετραμηνο και πληρωσα 410 ευρω 3 εναντι+εκκαθαριστικο ενω εδινα 370 ευρω για κοντα 2000kw το τετραμηνο με το enter. Δηλαδη πρεπει να καις κοντα 50% κατω ρευμα απο πριν για να σου ερχεται στα ιδια λεφτα που πληρωναμε προ ρητρες κτλ. Ειναι τραγικοι και κλεφτες. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει έρθει εκκαθαριστικός λογαριασμός με λάθος μέτρηση +600 kwh στο ημερήσιο..

κατέβηκα και τσέκαρα ρολόι και όντως είναι λάθος.. 

τι να κάνω να επικοινωνήσω με Δεη μπλέκοντας με πιστωτικό μπρος πίσω??  ή να το πληρώσω και να το αφήσω έτσι και να πληρώσω σχεδόν τίποτα το επόμενο εκκαθαριστικό ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...