Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα, αν αφησω το homeonline απληρωτο για 1-2 ημερες, μετα πρεπει να το πληρωσω χειροκινητα ή να το αφησω να το τραβηξει στην επομενη παγια εντολη; Για να μην χαθει το προγραμμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Καλησπερα, αν αφησω το homeonline απληρωτο για 1-2 ημερες, μετα πρεπει να το πληρωσω χειροκινητα ή να το αφησω να το τραβηξει στην επομενη παγια εντολη; Για να μην χαθει το προγραμμα..

Άστο να συμψηφιστεί με τον επόμενο λογαριασμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Jason13 said:

Καλησπερα, αν αφησω το homeonline απληρωτο για 1-2 ημερες, μετα πρεπει να το πληρωσω χειροκινητα ή να το αφησω να το τραβηξει στην επομενη παγια εντολη; Για να μην χαθει το προγραμμα..

Το εάν θα τα πληρώσεις χειροκίνητα μετά από 1-2 μέρες ή αν θα το αφήσεις να τραβήξει μόνο του τον επόμενο λογαριασμό + τα καθυστερούμενα, ΔΕΝ θα κάνει διαφορά στο αν θα χαθεί το πρόγραμμα.

Θεωρητικά χάνεται αν δεν πληρωθεί με πάγια εντολή για 3 συνεχόμενες φορές, δες και το pinned στο παρόν θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια! να ρωτησω, οταν κανω αιτηση για επαναηλεκτροδοτηση, με ρωταει για Τυπο Μετρητη , Ημερας ή Νυχτας.

 

Να φανταστω Μερας βαζουμε? θα νοικιασω νεο σπιτι και δε γνωριζω πολλα + ειναι η πρωτη φορα που κανω τη διαδικασια ηλεκτρονικα!

 

Επισης , θα χρειαστει το μισθωτηριο? και οσον αφορα τα προγραμματα, βλεπω οτι συμφερει το Οικιακο. Αν επιλεξω και προσθετη υπηρεσια πχ Green Pass , θα υπαρχει καποια χρεωση κτλ?

 

Ευχαριστω!

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, panosdes said:

Καλησπερα παιδια! να ρωτησω, οταν κανω αιτηση για επαναηλεκτροδοτηση, με ρωταει για Τυπο Μετρητη , Ημερας ή Νυχτας.

 

Να φανταστω Μερας βαζουμε? θα νοικιασω νεο σπιτι και δε γνωριζω πολλα + ειναι η πρωτη φορα που κανω τη διαδικασια ηλεκτρονικα!

 

Επισης , θα χρειαστει το μισθωτηριο? και οσον αφορα τα προγραμματα, βλεπω οτι συμφερει το Οικιακο. Αν επιλεξω και προσθετη υπηρεσια πχ Green Pass , θα υπαρχει καποια χρεωση κτλ?

 

Ευχαριστω!

Διαλέγεις ανάλογα το τι είναι ο μετρητής σου. Ο μετρητής μετράει νυχτερινό; Αν ναι επιλέγεις το νύχτα. Αλλιώς αν μετράει ενιαία όλο το εικοσιτετραωρω βάλεις το ημέρας. 

Όλοι οι έξτρα υπηρεσίες έχουν έξτρα χρέωση. Άρα και το green pass. Εκτός και για προσφορά το δίνουν τσάμπα για κάποιο καιρό όπως κάνουν για παράδειγμα στο 4 all. 

Το μισθωτήριο θα χρειαστεί αν νοικιάζεις τον χώρο αν θες να κάνεις νέο συμβόλαιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panosdes είπε

Καλησπερα παιδια! να ρωτησω, οταν κανω αιτηση για επαναηλεκτροδοτηση, με ρωταει για Τυπο Μετρητη , Ημερας ή Νυχτας.

 

Να φανταστω Μερας βαζουμε? θα νοικιασω νεο σπιτι και δε γνωριζω πολλα + ειναι η πρωτη φορα που κανω τη διαδικασια ηλεκτρονικα!

 

Επισης , θα χρειαστει το μισθωτηριο? και οσον αφορα τα προγραμματα, βλεπω οτι συμφερει το Οικιακο. Αν επιλεξω και προσθετη υπηρεσια πχ Green Pass , θα υπαρχει καποια χρεωση κτλ?

 

Ευχαριστω!

Καλημέρα... Καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα από κοντά.. Να σε Κατατοπισουν... Να τελειώνεις πιο γρήγορα.. Με το Μισθωτηριο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστω για τις απαντησεις! να ρωτησω με την ευκαιρια κατι που βρηκα χθες. Πριν κανω το αιτημα για ηλεκτροδοτηση στηΔΕΗ για το νεο διαμερισμα που θα νοικιασω , τσεκαρα αν εχει ΥΔΕ...

Βρηκα οτι δεν εχει ενεργη ΥΔΕ , επικοινωνησα με την μεσιτρια και την ιδιοκτητρια, και επεμεναν οτι δεν θα υπαρχει θεμα με την ηλεκτροδοτηση , καθως ετσι εγινε και με τους προηγουμενους.

και οτι αν υπαρξει και κολλησει η ηλεκτροδοτηση, τοτε θα πανε για νεα ΥΔΕ σε ηλεκτρολογο.

Δε μενω Αθηνα και θα μετακομισω λογω δουλειας. Κατα συνεπεια, την Δευτερα πρεπει να εχω ρευμα στο διαμερισμα οπωσδηποτε! 

Δε μπορω να καταλαβω το κολλημα να μη φτιαξουν την ΥΔΕ και στη συνεχεια να κανω το αιτημα στη ΔΕΗ.

Τυπικα και θεωρητικα, αν δεν υπαρχει ΥΔΕ, ακομα και αιτημα για συμβολαιο στην ΔΕΗ να κανω, δε θα εχω ρευμα απο βδομαδα.

Εχω ακουσει και απο αλλου, οπως ισχυριζεται και οι συγκεκριμενοι μεσιτες και η ιδιοκτητρια , οτι δεν υπαρχει θεμα συνηθως.

Δεν μου εχει ξανατυχει, και η αληθεια ειναι δεν μ αρεσει ολο αυτο, γιατι ουσιαστικα παιζεις με τις πιθανοτητες ο ΔΕΔΔΥΕ να μη κανει σωστα τη δουλεια του και να παραβλεψει την ανεργη ΥΔΕ....

Απο την αλλη , αν στη  πραξη, δεν παιζει θεμα με ΔΕΔΔΥΕ και γινει η ηλεκτροδοτηση παρα την ΥΔΕ, θα ειναι κριμα να χασω το σπιτι....

 

αν γνωριζει καποιος θα το εκτιμουσα να με διαφωτισει 

 

Ευχαριστω και παλι!

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς νέα ΥΔΕ δεν θα σου δώσει ρεύμα ο  Δεδδηε.. Θα πρέπει να κατατεθεί.. Έτσι  γίνεται.. Ασε τι σου λένε οι απέξω.... Μιλα με το πρακτορείο του Δεδδηε της περιοχής σου.. Μπορεί να στο πουν και στην ΔΕΗ.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosdes είπε

Δε μπορω να καταλαβω το κολλημα να μη φτιαξουν την ΥΔΕ και στη συνεχεια να κανω το αιτημα στη ΔΕΗ.

Γιατί κοστίζει..

Αν δεν είναι απαραίτητο δεν ασχολείται κανείς. Ρώτησε τον πάροχο σου (ΔΕΗ) για να πάρεις επίσημη απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μπηκα εγω παντως και πηγα να αλλαξω το ρευμα στο ονομα μου,το αλλαξαν κανονικα.Μετα απο δυο μηνες ηρθε χαρτι για νεα Υδε και αν δεν πηγαινα θα μου εκοβαν το ρευμα.Φυσικα και το πληρωσε ο ιδιοκτητης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nyne είπε

Οταν μπηκα εγω παντως και πηγα να αλλαξω το ρευμα στο ονομα μου,το αλλαξαν κανονικα.Μετα απο δυο μηνες ηρθε χαρτι για νεα Υδε και αν δεν πηγαινα θα μου εκοβαν το ρευμα.Φυσικα και το πληρωσε ο ιδιοκτητης.

Είχε ήδη ρεύμα όμως.

Αν έχει γίνει διακοπή και λήξει η ΥΔΕ δεν κάνουν επανασύνδεση χωρίς να υποβληθεί πρώτα η νέα ΥΔΕ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν από τους τυχερούς που πρόλαβαν το online με την 24μηνη διάρκεια και τις 0,096 € ανά KWh .

Σε λίγο καιρό τελειώνει η σύμβαση και ψάχνομαι για το τι με συμφέρει.

Οι καταναλώσεις μου είναι σε μεγάλο βαθμό σταθερές, περίπου 1200 με 1300 KWh το τετράμηνο ή 3600 με  3800 το χρόνο. Φυσικό αέριο δεν υπάρχει. Τα 3/4 της κατανάλωσης είναι ημερήσια και το 1/4 νυχτερινό.

Βλέπω πως δε με συμφέρει να συνεχίσω στο Online αφού η χρέωση έχει πάει στα 0,28 η ημερήσια.

Να επιστρέψω καλύτερα στο Γ1; Υπάρχει κάτι καλύτερο στους ανταγωνιστές;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kaboomzer είπε

Ήμουν από τους τυχερούς που πρόλαβαν το online με την 24μηνη διάρκεια και τις 0,096 € ανά KWh .

Σε λίγο καιρό τελειώνει η σύμβαση και ψάχνομαι για το τι με συμφέρει.

Οι καταναλώσεις μου είναι σε μεγάλο βαθμό σταθερές, περίπου 1200 με 1300 KWh το τετράμηνο ή 3600 με  3800 το χρόνο. Φυσικό αέριο δεν υπάρχει. Τα 3/4 της κατανάλωσης είναι ημερήσια και το 1/4 νυχτερινό.

Βλέπω πως δε με συμφέρει να συνεχίσω στο Online αφού η χρέωση έχει πάει στα 0,28 η ημερήσια.

Να επιστρέψω καλύτερα στο Γ1; Υπάρχει κάτι καλύτερο στους ανταγωνιστές;

 

 

Καλησπέρα.. Να περιμένεις να δεις.. Κάθε 20 του μήνα ανακοινώνουν τιμές οι πάροχοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Kaboomzer είπε

Να επιστρέψω καλύτερα στο Γ1; Υπάρχει κάτι καλύτερο στους ανταγωνιστές;

έχει βγάλει η ΔΕΗ ένα νέο , το 4all

δες τιμές στο φύλλο "ιστορικό τιμών"  , για άλλους πάροχους στο δίπλα νήμα

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...