Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πριν υπογράψω με "ναι" τελικά, είχα ρωτήσει και μου είχε πει η υπάλληλος ότι είναι μόνο αν υπάρχουν χρέη δικά μου, στο δικό μου ΑΦΜ, από άλλες παροχές μου με τη ΔΕΗ.

Εσύ να μην υπόγραψες το επίμαχο και γενικά να σου χρέωσαν αλλουνού, πρώτη φορά το ακούω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nickzick είπε

Εγώ πριν υπογράψω με "ναι" τελικά, είχα ρωτήσει και μου είχε πει η υπάλληλος ότι είναι μόνο αν υπάρχουν χρέη δικά μου, στο δικό μου ΑΦΜ, από άλλες παροχές μου με τη ΔΕΗ.

Εσύ να μην υπόγραψες το επίμαχο και γενικά να σου χρέωσαν αλλουνού, πρώτη φορά το ακούω..

Η αδερφή μου δεν είχε ποτέ ξανά λογαριασμό στο όνομά της. Πρώτη φορά θα μείνει μόνη της. Οπότε σίγουρα είναι χρέη του προηγούμενου. Ποιόν από τους δύο όρους είχες υπογράψει; Έχω παραθέσει δύο κείμενα. Θυμάσαι;

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 1comment said:

Το θέμα είναι έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Μόνο η δεη το κάνει ή και οι άλλες εταιρίες; 

Το θέμα είναι να μάθεις από που προέρχεται αυτή η χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Το θέμα είναι να μάθεις από που προέρχεται αυτή η χρέωση.

Το γράφω στο προηγούμενο σχόλιο. Είναι ξεκάθαρο από πού προέρχεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, 1comment said:

Το γράφω στο προηγούμενο σχόλιο. Είναι ξεκάθαρο από πού προέρχεται. 

Κατά τη δική μου άποψη κάθε άλλο παρά ξεκάθαρο είναι μια και δεν διευκρινίζει ούτε από πού προέρχεται, ούτε το γιατί, απλά κάνεις μια εικασία.

Ίσως πράγματι το χρέος να αφορά την ίδια παροχή, αλλά η ΔΕΗ να θεώρησε για κάποιο λόγο ότι την κατανάλωση την πραγματοποίησε η αδερφή σου.

Με τόσο λίγες πληροφορίες που μας δίνεις πάντως δεν βγαίνει άκρη, και ο μόνος τρόπος να σιγουρευτείς είναι να ρωτήσεις τη ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: πόσο κοστίζει η κιλοβατώρα, διότι το ρολόι είναι στο όνομα το σπιτονοικοκύρη και πάει εκεί ο λογαριασμός;

Ρωτάω διότι σήμερα που μιλήσαμε μου είπε ότι η κιλοβατώρα έφτασε 0.35 και μου φαίνεται λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Κατά τη δική μου άποψη κάθε άλλο παρά ξεκάθαρο είναι μια και δεν διευκρινίζει ούτε από πού προέρχεται, ούτε το γιατί, απλά κάνεις μια εικασία.

Ίσως πράγματι το χρέος να αφορά την ίδια παροχή, αλλά η ΔΕΗ να θεώρησε για κάποιο λόγο ότι την κατανάλωση την πραγματοποίησε η αδερφή σου.

Με τόσο λίγες πληροφορίες που μας δίνεις πάντως δεν βγαίνει άκρη, και ο μόνος τρόπος να σιγουρευτείς είναι να ρωτήσεις τη ΔΕΗ.

Της είπα να κάνει αίτημα στο myrae και αμφισβήτηση. Έχει ρωτήσει την εξυπηρέτηση και τις δύο φορές της είπαν να ρωτήσει μεσω μεηλ γιατί δεν ήξεραν στο τηλέφωνο, έστειλε μεηλ και καμία απάντηση. Στο μεταξύ πλέον είναι ληξιπρόθεσμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, metd είπε

Ερώτηση: πόσο κοστίζει η κιλοβατώρα, διότι το ρολόι είναι στο όνομα το σπιτονοικοκύρη και πάει εκεί ο λογαριασμός;

Ρωτάω διότι σήμερα που μιλήσαμε μου είπε ότι η κιλοβατώρα έφτασε 0.35 και μου φαίνεται λάθος.

Περίπου 0,15. Ζήτησε του έναν λογαριασμό να το δεις. Υπάρχει περίπτωση νε έρθει λογαριασμος 35 ευρώ και να έχει κατανάλωση 100 κιλοβατώρες και να σου είπε τιμή κιλοβατώρας 0,35 αλλά μέσα στον λογαριασμό εκτός από την κατανάλωση ρεύματος έχει και φόρους, δημοτικά τέλη,ρυθμ.χρεώσεις. Γι'αυτό ζήτησε έναν λογαριασμό να σου λυθούν οι απορίες και αν κάτι δεν καταλαβαίνεις, τον ανεβάζεις εδώ να στο εξηγήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vali είπε

Περίπου 0,15. Ζήτησε του έναν λογαριασμό να το δεις. Υπάρχει περίπτωση νε έρθει λογαριασμος 35 ευρώ και να έχει κατανάλωση 100 κιλοβατώρες και να σου είπε τιμή κιλοβατώρας 0,35 αλλά μέσα στον λογαριασμό εκτός από την κατανάλωση ρεύματος έχει και φόρους, δημοτικά τέλη,ρυθμ.χρεώσεις. Γι'αυτό ζήτησε έναν λογαριασμό να σου λυθούν οι απορίες και αν κάτι δεν καταλαβαίνεις, τον ανεβάζεις εδώ να στο εξηγήσουμε.

Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήταν τα χρέη του προηγούμενου (περίπτωση αδερφής μου πιο πάνω). Της είπαν να ανοίξει νέο αίτημα στο dei.gr που να γράφει ότι δεν αποδέχεται το συγκεκριμένο χρέος και σε επόμενο λογαριασμό που θα γίνει έλεγχος του αιτήματος, θα της γίνει πίστωση του ποσού. Τώρα θα πρέπει να πληρώσει κανονικά το λογ/σμο. Όλα αυτά στο τηλ. Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι την απάντηση. Της είπα να μην πληρώσει τίποτα μέχρι να απαντήσουν στο αίτημα μέσω ραε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, 1comment είπε

Τελικά ήταν τα χρέη του προηγούμενου (περίπτωση αδερφής μου πιο πάνω). Της είπαν να ανοίξει νέο αίτημα στο dei.gr που να γράφει ότι δεν αποδέχεται το συγκεκριμένο χρέος και σε επόμενο λογαριασμό που θα γίνει έλεγχος του αιτήματος, θα της γίνει πίστωση του ποσού. Τώρα θα πρέπει να πληρώσει κανονικά το λογ/σμο. Όλα αυτά στο τηλ. Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι την απάντηση. Της είπα να μην πληρώσει τίποτα μέχρι να απαντήσουν στο αίτημα μέσω ραε. 

Καλησπέρα... Υπέγραψε κάτι ότι αποδέχεται τα προηγούμενα χρέη; Έγινε αυτό.. Δεν θα απαντήσει εύκολα  η ΡΑΕ... Το θέμα ότι αν πέσουν στον λογαριασμό και δεν πληρωθεί.. Μήπως το κόψουν το ρεύμα.. 

Για ποσό μιλάμε; Χρήματα.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Το myHome Open καταργήθηκε;

Δεν το βλέπω στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

υπάρχει, απλά πρέπει να το Googlάρεις για να στο βγάλει και δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις Online, μόνο τηλεφωνικά ή σε κατάστημα

Επεξ/σία από allareas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα... Υπέγραψε κάτι ότι αποδέχεται τα προηγούμενα χρέη; Έγινε αυτό.. Δεν θα απαντήσει εύκολα  η ΡΑΕ... Το θέμα ότι αν πέσουν στον λογαριασμό και δεν πληρωθεί.. Μήπως το κόψουν το ρεύμα.. 

Για ποσό μιλάμε; Χρήματα.. 

Πήγε ο προηγούμενος και τα πλήρωσε σήμερα. Μας έστειλε και την απόδειξη και το λογ/σμο που έγραφε τελικός. Δεν τον είχε λάβει, γι αυτό ήταν απλήρωτος. Το θέμα είναι τώρα τι γίνεται; Θα ενημερωθεί η δεη με κάποιο τρόπο ότι το χρέος του προηγούμενου πληρώθηκε από τον ίδιο και να βγει διορθωτικός λογ/σμος; Ή θα το πληρώσει η αδερφή μου κανονικά και θα της γίνει πίστωση; Θα της γίνει όντως πίστωση; Η μόνη γραπτή απάντηση που πήρε είναι να στείλει το αποδεικτικό σχέσης με το ακίνητο που να προκύπτει η ημερομηνία που μπήκε (μισθωτήριο). Στα τηλ πήρε μία απάντηση ότι όντως είναι χρέη προηγούμενου και τώρα να πληρώσει όλο το λογ/σμο, να ανοίξει νέο αίτημα που να γράφει ότι δεν αποδέχεται αυτό το χρέος γιατί δεν είναι δικό της και θα της το αφαιρέσουν σε επόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...