Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, korakios said:

έχει αναφερθεί παλιότερα οτι η ΔΕΗ και σε αυτό παρανομεί και δε δέχεται μεταφορά λόγω μετεγκατάστασης. Μάλιστα τα τζιμάνια απάντησαν οτι δε θεωρείται σύμβαση η ... σύμβαση που υπέγραψες και αναφέρεται ο όρος σύμβαση στο συμβόλαιο 🤪

Μόνο μέσω myrae και μετά ΣτΚ και μετά δικαστικώς κατα ΔΕΗ και ΡΑΕ , το οποίο δε συμφέρει προφανώς .... 

Μάλιστα. Ευχαριστώ δεν το είχα πετύχει κάπου στο νήμα. 
Μπλέκονται τα πράγματα. Δεν ξέρω εαν αξίζει να το προχωρήσω, όχι γιατί η ρήτρα αποδέσμευσης είναι μεγάλη, αλλά γιατί είναι λαμόγια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 hours ago, Kozanitis1 said:

Υποτίθεται πως θα έπρεπε να πληρωθεί από την πάγια στις 29/3, αυτό δεν έγινε, οπότε χθες την ακύρωσα και πλήρωσα χειροκίνητα.., ακόμα ο λογαριασμός φαίνεται απλήρωτος, η κάρτα όμως στο winbank φαίνεται χρεωμένη κανονικά (έχω και το αποδεικτικό).., αν δεν έχει γίνει μέχρι αύριο θα πάω από κατάστημα με το αποδεικτικό να το δουν.., ουσιαστικά έχασα το 2% του 4all

Παντως τον προηγουμενο που πληρωσα μεσα Μαρτη με Αλφα χρειαστηκε 3 εργασιμες να το εμφανισει το mydei πληρωμενο, οποτε δωσε του χρονο.

Εφοσον εχεις το αποδεικτικο πληρωμης και εχει γινει η κινηση στην καρτα ολα ειναι κομπλε.

Τωρα το γιατι δεν ετρεξε η παγια παραξενο, μου κανει εντυπωση. Καποια μακακια θα εγινε. Συνηθως οι παγιες τρεχουν με batch after hours λχ μετα τις 22.00 ή μετα τα μεσανυχτα ή νωρις το πρωι λχ 7.00

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Σας παρακολουθώ εδώ και 2+ χρόνια περίπου τώρα αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

Αρχικά, ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώνετε και τις συμβουλές που μας δίνετε αφού μας έχουν γλιτώσει πολλά λεφτά μέχρι στιγμής. Ήμουν ανέκαθεν συνδρομητής της ΔΕΗ και μάλλον θα συνεχίσω να είμαι. Θα ήθελα να σας κάνω σύο ερωτήσεις.

1. Υπάρχει τρόπος να πάρουμε πίσω την προκαταβολή των 130 Ευρώ που έχουμε δώσε σχεδόν 15 χρόνια πριν ή μόνο με αλλαγή παρόχου;

2. Λογικά θα επιστρέψω και εγώ στο online.  Θεωρώ πως η ΔΕΗ ξέρει πως δεν πρόκειται να ανεβεί η τιμή του ρεύματος μέσα στο καλοκαίρι οπότε θέλει να χτυπήσει τις αυξημένες καταναλώσεις του καλοκαιριού με air condition με τιμές πάνω από τα κυμαινόμενα οπότε και γι' αυτό έριξε το μπλε τόσο πολύ. Εμείς θα είμαστε χαμένοι για το καλοκαίρι αλλά από την  άλλη εξασφαλίζουμε 12μηνο χωρίς άγχος σε νορμάλ τιμή. Win Win θα το λεγα. Η ερώτηση που έχω είναι γιατί να μην προχωρήσω σε αλλαγή στις 30/4 τελευταία μέρα ώστε ακόμα και τον Απρίλη να έχω χαμηλότερη τιμή στο 4all. Θα αλλάξει κάτι εκτός ότι μεταφέρω την ισχύ του 12 μηνου κατά ένα μήνα πίσω, δηλαδή ότι ρισκαρω τη χρέωση του Απρίλη του 25; Το οnline  θα ισχύει όλο τον Απρίλη με δυνατότητα μετάβασης σε αυτό, έτσι;

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια!

Επεξ/σία από kapagama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sebu είπε

Τωρα το γιατι δεν ετρεξε η παγια παραξενο, μου κανει εντυπωση. Καποια μακακια θα εγινε. Συνηθως οι παγιες τρεχουν με batch after hours λχ μετα τις 22.00 ή μετα τα μεσανυχτα ή νωρις το πρωι λχ 7.00

Ανέφερα πριν τον λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 50ρικο που δίνει σε νέους πελάτες φαντάζομαι ότι ισχύει και για όσους ξαναπάνε στην ΔΕΗ ε ;

Εννοώ προφανώς όλοι έχουν υπάρξει πελάτες ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Το 50ρικο που δίνει σε νέους πελάτες φαντάζομαι ότι ισχύει και για όσους ξαναπάνε στην ΔΕΗ ε ;

Εννοώ προφανώς όλοι έχουν υπάρξει πελάτες ΔΕΗ

Προφανώς και δίνει το 50άρικο σε όσους επιστρέφουν. Είναι και το βασικό συστατικό του τουρισμού, στο δίπλα νήμα 😁

Επεξ/σία από Nnoutas
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nnoutas είπε

Προφανώς και δίνει το 50άρικο σε όσους επιστρέφουν. Είναι και το βασικό συστατικό του τουρισμού, στο δίπλα νήμα 😁

Μπα δεν ασχολούμαι, είμαι οπαδός των μπλε 

ΕΛΙΝ έχω τώρα, άμα σπάσω το συμβόλαιο θα πληρώσω 100 πρόστιμο, με 50€ το δώρο, πες ότι η ζημιά πέφτει στα 50

Με 3 λεπτά κέρδος στην kWh, στις 1700 κιλοβατώρες το έχεις αποσβέσει, εξάλλου δε νομίζω ότι θα δούμε τραγικά χαμηλότερες τιμές από αυτό το νούμερο  

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, AristidisZ said:

Το 50ρικο που δίνει σε νέους πελάτες φαντάζομαι ότι ισχύει και για όσους ξαναπάνε στην ΔΕΗ ε ;

Εννοώ προφανώς όλοι έχουν υπάρξει πελάτες ΔΕΗ

Άκουσα 50άρικο και ήρθα να μάθω τι γίνεται. 🤣

Το δίνουν και σε κυμαινόμενο; Και σε οικιακά και σε Γ21;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kapagama είπε

 

 

1. Υπάρχει τρόπος να πάρουμε πίσω την προκαταβολή των 130 Ευρώ που έχουμε δώσε σχεδόν 15 χρόνια πριν ή μόνο με αλλαγή παρόχου;

 

Η εγγύηση μέχρι και το καλοκαίρι του 2018 δεν ήταν 130 ευρώ.

Ήταν 0,56 ευρώ ανά τ.μ. για τις οικίες με μονοφασικό ρεύμα. Η ελάχιστη χρέωση ήταν 11,2 ευρώ για 20 τ.μ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μπηκε νεος πειρασμος και τα εχω παιξει λιγο..

ειμαι σε κοτ β και Γ1 τωρα..μικροτερη καταναλωση απο 500..με συμφερει να παω σε ενα μπλε  βασιζομενος στην εκπτωση με τα 50 ευρω η΄οχι? με λιγη χρηση ειρ κοντισιον το καλοκαιρι,ελαχιστη..χειμωνα εχω πετρελαιο.

παντως για τις τιμες,θυμαμαι που καποιοι λεγανε τον χειμωνα οτι δεν προκειται να πεσουν κιαλλο,αναλυοντας διαφορους παραγοντες και μας προετρεπαν να κλεισουμε σε μπλε και... οι τιμες συνεχιζουν να κατρακυλανε..δεν ειμαι ειδικος απλα το αναφερω..γιατι να μην πανε κιαλλο κατω?,λεω τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άκουσα 50άρικο και ήρθα να μάθω τι γίνεται. 🤣

Το δίνουν και σε κυμαινόμενο; Και σε οικιακά και σε Γ21;

Δε ξέρω, εγώ για online θα πάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν στο παλιό καλό online,η τιμή του καινούργιου είναι πολύ κοντινή,βάλε και το 50ρικο και την ηρεμία ενός χρόνου...

Έφυγα από Γ1 και επέστρεψα στο online.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Home4ALL που ειναι κυμαινόμενο συνεχίζει να είναι πιο φτηνό από το Online.. Κανείς δεν λέει ότι το καλοκαίρι θα ανέβουν οι τιμές.
Όλα τα άλλα είναι εικασίες εδώ μέσα και αν και ίσως και μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2024 στις 3:12 ΜΜ, nikos_abel είπε

Θα γελάσω γιατί τα έστειλα ΟΛΑ σε ένα αίτημα - αλλά έχει αλλάξει ο αριθμός της ταυτότητας μου (έχω την καινούργια)
και ενώ ΠΑΝΤΟΥ είναι ανανεωμένη, εκεί μπορεί να το χάσουν χαχαχα    χα   χα.

Κι όμως! Κομπλέ! Όλα μέσω mail, σήμερα "εξαφανίστηκε" το green pass και πάει...
Αλλά είχ στείλει ΟΛΑ όσα έχουν αναφερθεί εδώ, ΟΛΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...