Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, korakios είπε

στα αιτήματα , έχουν αφήσει σαν παλιόχαρτο αυτό που ενδιαφέρει

https://www.dei.gr/media/lrhbv1fa/tropopoiisi-simvasis-allagi-katigorias.pdf

το άλλο το γενικό το έχουν ενημερώσει

https://www.dei.gr/media/1xclxd52/entypo-aitimaton-ilektrikis-energeias.pdf

άρα είτε στέλνεις το 2ο , ή το 1ο εκεί που λέει το 2ο

Αυτό για το τυπικό ώστε να ανοίξεις αίτημα στο myrae επειδή 99% δε θα απαντήσουν και στο αίτημα του myrae (για πίεση) ζητάς αποζημίωση λόγω χαμηλής ποιότητας υπηρεσιών

  

βέβαια η φόρμα δεν προβλέπει αίτημα αλλαγής προγράμματος αλλά στείλε και μέσω αυτής

Αρα προτείνεις να κάνω αίτημα του τύπου παρακαλώ για την ανανέωση των όρων της myhomeonline σύμβασης μου με τους νέους με ανάλογη παράταση της περιόδου δέσμευσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, apapadop837 είπε

Και γω ολοκλήρωσα. Αν και επέλεξα «καμία από τις παραπάνω υπηρεσίες», τελικά φαίνεται ενεργοποιημένο (ελπίζω για το δωρεάν 3μηνο μόνο).

 Είναι ενεργοποιημένο για 12 μήνες, φαίνεται στους όρους του συμβολαίου που αποδέχτηκες. Μετά από ένα μήνα με επίσκεψη σε κατάστημα της ΔΕΗ σε 1 λεπτό απενεργοποιείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Αρα προτείνεις να κάνω αίτημα του τύπου παρακαλώ για την ανανέωση των όρων της myhomeonline σύμβασης μου με τους νέους με ανάλογη παράταση της περιόδου δέσμευσης;

είναι αίτημα τροποποίησης των όρων (νέα τιμή) και ναι κάνε , με email σήμερα και σε 2 μέρες μέσω της πλατφόρμας και απο Δευτέρα myrae

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πριν βδομαδες αλλαξα σε κιτρινο απο σταθερο μπλε, αφου πρωτα μιλησα με την εξ.πελατων. Μου προτεινε αυτο, για να γλιτωσω την ρητρα αποχωρησης.

Προχτες εκδοθηκε ο λογαριασμος του ρευματος. Υπολογιστηκε το διαστημα που ημουν στο μπλε με 0.175€/kw και οι υπολοιπες με την τιμη του κιτρινου. Πουθενα δεν ειχα χρεωση ρητρα αποχωρησης. Αλλα τους φοβαμαι να μην ερθει στον επομενο. 

Αν την γλιτωσα σκεφτομαι να παω στο σταθερο με 0.12 που ειναι καλη η τιμη. 

Νομιζω θα με βαρεσουν στο κεφαλι στον επομενο. 

Screenshot_20240403_220529_Samsung Notes.jpg

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Liverpool89 said:

Δεν ξερω αν θα πρεπει να παω σε σταθερο παλι. Ή  να κατσω στα αυγα μου. Κιτρινο. 

Βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια θέση....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, apapadop837 είπε

Και γω ολοκλήρωσα. Αν και επέλεξα «καμία από τις παραπάνω υπηρεσίες», τελικά φαίνεται ενεργοποιημένο (ελπίζω για το δωρεάν 3μηνο μόνο).

Α τόσο καλά κάτι μάλλον ήξερε ο γερονταα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ψηνει και εμενα να κανω τη μεταβαση στο σταθερο online. Λιγοτερο παγιο απο 5 στα 3.5 ευρω και εισαι ησυχος για την τιμη KW για 12 μηνες. Γιατι ποτε δεν ξερεις με το 4all σημερα 10 λεπτα αυριο 9 μεθαυριο 15. Ειδικα καλοκαιρι που θα γινει χαμος. 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Kozanitis1 said:

Καλησπέρα, παρατήρησε κανείς στο myΔΕΗ πως πως δεν έγινε εξόφληση λογαριασμών, λόγω τραπεζικής αργίας και θα γινόταν στις 2/4? Υποτίθεται θα έπρεπε να έχουν πληρωθεί δύο λογαριασμοί, ο ένας με πάγια, ο άλλος τον πλήρωσα (ευτυχώς κράτησα αποδεικτικό), αλλά φαίνονται σαν απλήρωτοι στο myΔΕΗ, κανένας άλλος κάτι παρόμοιο;

Εννοεις εσυ πληρωσες αλλα στο mydei φαινεται ακομα ανεξοφλητο?

Κανει 1-2 μερες να εμφανιστει η πληρωμη. Ολες οι πληρωμες λογω αργιας Καθολικων εκτελεστηκαν με 2/4 αρα λογικα θα εμφανιστουν ως πληρωμενες μαλλον αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Εγω πριν βδομαδες αλλαξα σε κιτρινο απο σταθερο μπλε, αφου πρωτα μιλησα με την εξ.πελατων. Μου προτεινε αυτο, για να γλιτωσω την ρητρα αποχωρησης.

Προχτες εκδοθηκε ο λογαριασμος του ρευματος. Υπολογιστηκε το διαστημα που ημουν στο μπλε με 0.175€/kw και οι υπολοιπες με την τιμη του κιτρινου. Πουθενα δεν ειχα χρεωση ρητρα αποχωρησης. Αλλα τους φοβαμαι να μην ερθει στον επομενο. 

Αν την γλιτωσα σκεφτομαι να παω στο σταθερο με 0.12 που ειναι καλη η τιμη. 

Νομιζω θα με βαρεσουν στο κεφαλι στον επομενο. 

Screenshot_20240403_220529_Samsung Notes.jpg

Περίεργο… έχεις μήπως όνομα ή στοιχεία του υπαλλήλου που στο έκανε μήπως βοηθήσει ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Sebu είπε

Εννοεις εσυ πληρωσες αλλα στο mydei φαινεται ακομα ανεξοφλητο?

Κανει 1-2 μερες να εμφανιστει η πληρωμη. Ολες οι πληρωμες λογω αργιας Καθολικων εκτελεστηκαν με 2/4 αρα λογικα θα εμφανιστουν ως πληρωμενες μαλλον αυριο.

Είχα μια πάγια με κάρτα για τις 29/3, που δεν έγινε, έκλεισα την πάγια και το πλήρωσα χειροκίνητα σήμερα.., λες να χρεώθηκε 2 φορές;

Το άλλο που ήταν στη 1/4 πληρωμή με κάρτα (όχι πάγια), εμφανίστηκε σήμερα πριν λίγο.. (είχε φανε η χρέωση στην κάρτα μέσω web banking)

 

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, Kozanitis1 said:

Είχα μια πάγια με κάρτα για τις 29/3, που δεν έγινε, έκλεισα την πάγια και το πλήρωσα χειροκίνητα σήμερα.., λες να χρεώθηκε 2 φορές;

Το άλλο που ήταν στη 1/4 πληρωμή με κάρτα (όχι πάγια), εμφανίστηκε σήμερα πριν λίγο.. (είχε φανε η χρέωση στην κάρτα μέσω web banking)

 

Τι τραπεζα?

Η Πειραιως γνωριζω εκ των εσω, για να αποφυγει το μπαχαλο ειχε δηλωσει συστημικα ολες τις πληρωμες που θα εμπαιναν 28/3 και 29/3 ως 2/4 για να μπορεσουν να εκτελεστουν και να εμφανιστουν με χθεσινη ημερομηνια.

Ειχε πρακτικα βαφτισει την Πεμπτη και την Παρασκευη οτι ηταν Τριτη ωστε να μπορουν να προχωρανε οι πληρωμες κανονικα αλλα με ημερομηνια εμφανισης και εκτελεσης 2/4.

Επεξ/σία από Sebu
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, paylidis είπε

Περίεργο… έχεις μήπως όνομα ή στοιχεία του υπαλλήλου που στο έκανε μήπως βοηθήσει ;

Δυστυχώς οχι, δεν θυμαμαι. Ειχα παρει 3 τηλεφωνα και μου ειχαν πει το ιδιο πραγμα. Το ειχα γραψει.

Εχω μερικες επιφυλαξεις για τον επομενο που θα ερθει. Θα ενημερώσω.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Sebu είπε

Τι τραπεζα?

Πειραιώς, οπότε μάλλον για να μην είχε εκτελεστεί η πάγια (με κάρτα στο myΔΕΗ), ούτε και σήμερα, δεν θα γινόταν και καλώς μπήκα και πλήρωσα χειροκίνητα; Στις χρεώσεις λογαριασμού φαίνεται μόνο η σημερινή (χειροκίνητη), οπότε θεωρώ πως δεν θα χρεωθεί 2 φορές, τι λες; Στο myΔΕΗ φαίνεται απλήρωτος ο λογαριασμός..

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Με ψηνει και εμενα να κανω τη μεταβαση στο σταθερο online. Λιγοτερο παγιο απο 5 στα 3.5 ευρω και εισαι ησυχος για την τιμη KW για 12 μηνες. Γιατι ποτε δεν ξερεις με το 4all σημερα 10 λεπτα αυριο 9 μεθαυριο 15. Ειδικα καλοκαιρι που θα γινει χαμος. 

Screenshot_2.png

Και εγώ στα ίδια είμαι....Μάλλον θα το προχωρήσω.!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, @pnea1973 είπε

Και εγώ στα ίδια είμαι....Μάλλον θα το προχωρήσω.!!!

Ναι η διαφορα ειναι μικρη ακομα και τωρα να πεσει παραπανω στο 4all δεν νομιζω το να ανεβει πιστευω ειναι αρκετα πιο πιθανο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...