Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, marmagia είπε

Αν θέλεις μπορείς να έχεις μηνιαίο και στο enter

πάντα στις πάγιες εντολές η εξόφληση γίνεται την τελευταία μέρα πληρωμής όχι την πρώτη 

τωρα ως προς την μετάβαση, έκανα αίτηση το βράδυ της 4/11 και ολοκληρώθηκε η μεταφορα στην ΔΕΗ στις 16/11. Θα μπορούσε να έχει ολοκληρωθεί 1-2 μέρα νωρίτερα αν δεν καθυστερούσε ο ΔΕΔΔΗΕ ωστόσο 

Καλησπερα...Μηπως αυτες τις μερες γινεται λιγο χαμος με τις αλλαγες παροχων.. Που αργησε δηλαδη  ο Δεδδηε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, takoulou said:

Καλησπερα...Μηπως αυτες τις μερες γινεται λιγο χαμος με τις αλλαγες παροχων.. Που αργησε δηλαδη  ο Δεδδηε;;

Μην παρεξηγείσαι και το παίρνεις προσωπικα δεν είπε κανείς ότι δε δουλεύετε ούτε ότι κάθεστε. Αυτό που λέω είναι ότι η εκτιμώμενη περίοδος υλοποίησης που μου έδωσε η ΔΕΗ ήταν 2 εργάσιμες. Εμένα έκανε 3-4. Αυτό εννοώ.. μην ψαχνόμαστε για καυγά όλοι στην ίδια πλευρά βρισκόμαστε 

υπο αυτή την έννοια αν στον άνθρωπο πάνε στις 2 μέρες θα του κάνει η διαδικασία 2 μέρες λιγότερες. Αυτό του είπα, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, marmagia είπε

Μην παρεξηγείσαι και το παίρνεις προσωπικα δεν είπε κανείς ότι δε δουλεύετε ούτε ότι κάθεστε. Αυτό που λέω είναι ότι η εκτιμώμενη περίοδος υλοποίησης που μου έδωσε η ΔΕΗ ήταν 2 εργάσιμες. Εμένα έκανε 3-4. Αυτό εννοώ.. μην ψαχνόμαστε για καυγά όλοι στην ίδια πλευρά βρισκόμαστε 

υπο αυτή την έννοια αν στον άνθρωπο πάνε στις 2 μέρες θα του κάνει η διαδικασία 2 μέρες λιγότερες. Αυτό του είπα, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Δεν το πηρα προσωπικα..Οι αλλαγες παροχων- ονοματων  γινονται εντος τριων ημερων... Αν ο καθε παροχος λεει τα δικα του δεν φταινε   οι αλλοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, marmagia είπε

μην ψαχνόμαστε για καυγά όλοι στην ίδια πλευρά βρισκόμαστε 

Οχι ολοι....ειναι αυτοι κι εμεις.:P

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Οι αλλαγες παροχων- ονοματων  γινονται εντος τριων ημερων...

Την παρασκευη θα ειμαι ετοιμος δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Οχι ολοι....ειναι αυτοι κι εμεις.:P

Την παρασκευη θα ειμαι ετοιμος δηλαδη?

Αν δωσει ο παροχος την εντολη στον Δεδδηε φανταζομαι οτι θα εκτελεστει εγκαιρα  η εντολη..

https://www.deddie.gr/Documents2/Guaranteed Services/EGG Poster A4.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αν δωσει ο παροχος την εντολη στον Δεδδηε φανταζομαι οτι θα εκτελεστει εγκαιρα  η εντολη..

https://www.deddie.gr/Documents2/Guaranteed Services/EGG Poster A4.pdf

 

Να σου πω τι με φοβιζει στην απαντηση που μου εδωσες.......με φοβιζει το ΑΝ.....με φοβιζει το ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.......με φοβιζει το ΘΑ......και τελος αυτο που με φοβιζει πιο πολυ απ'ολα ειναι στο pdf......EIMAΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ.:ph34r:

Δεν θελουμε να ειστε διπλα μας....θελουμε να γινεται η δουλεια ετσι οπως πρεπει με επαγγελματισμο.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Να σου πω τι με φοβιζει στην απαντηση που μου εδωσες.......με φοβιζει το ΑΝ.....με φοβιζει το ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.......με φοβιζει το ΘΑ......και τελος αυτο που με φοβιζει πιο πολυ απ'ολα ειναι στο pdf......EIMAΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ.:ph34r:

Δεν θελουμε να ειστε διπλα μας....θελουμε να γινεται η δουλεια ετσι οπως πρεπει με επαγγελματισμο.;)

Απλα ξερω οτι υπαρχουν καθυστερησεις στους παροχους να δωσουν τις εντολες στον Δεδδηε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marmagia είπε

Πηγές ΔΕΗ 14/10 και σου εξέδωσαν λογαριασμό 20/10; Γιατί αυτό; 

Γιατί τιμολογιακά κλείνει μήνα κάθε 20. Αυτό πάει βάση της ημερομηνία μέτρησης 1 φορά στο 4μηνο. Αν η μέτρηση που κάνει ο δεδδηε είναι πχ 22/1, τιμολογιακά για να κλείνει περίπου τον μήνα οι λογαριασμοί θα εκδίδονται κάθε 20 περίπου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα δεν υποστηρίζω, αλλά ομολογώ ότι όταν χρειάστηκε να επικοινωνήσω με ΔΕΔΔΗΕ έβγαλα πολύ πιο εύκολα άκρη σε σχέση με τη ΔΕΗ που κανείς δεν ξέρει τίποτα. Μπόρα είναι θα περάσει παιδιαα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, takoulou είπε

Απλα ξερω οτι υπαρχουν καθυστερησεις στους παροχους να δωσουν τις εντολες στον Δεδδηε... 

Ναι οι παροχοι καθυστερουν και μολις δωσουν την εντολη σ'εσας η παρει καμια εντολη η ΔΕΗ ολα πανε σφαιρα με την ταχυτητα του φωτος.

Ολη Ελλαδα το ξερει οτι οι καθυστερησεις και το Δημοσιο πανε πακετο.Εχει φτασει ο κοσμος σε σημειο να το θεωρει δεδομενο και να μην αντιδρα καθολου.Θα μου πεις και ν'αντιδρασει δεν θα γινει και τιποτα.Ας ειναι καλα η μονιμοτητα.

Ας μην το συνεχισω καλυτερα.Για μενα πιο πολυ.

3 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Κανένα δεν υποστηρίζω, αλλά ομολογώ ότι όταν χρειάστηκε να επικοινωνήσω με ΔΕΔΔΗΕ έβγαλα πολύ πιο εύκολα άκρη σε σχέση με τη ΔΕΗ που κανείς δεν ξέρει τίποτα. 

Ναι αυτο ειναι αληθεια το επιβεβαιωνω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα κατά τη σύνδεση στο e-bill;

Σχεδόν ποτέ δε με βάζει (εισάγω σωστά username/pasword), κάνω ανάκτηση, την πρώτη φορά με βάζει και μετά τέλος και πρέπει να κάνω ξανά ανάκτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πολλους να επιλέγεται τα προγράμματα της δεη. Ειμαι σε Γ1 ΚΟΤ Β, αξιζει να πάω σε καποια απο τα προγράμματα; Χανω το κοινωνικό τιμολόγιο; 

Πρέπει να οροσεξω κατι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4.jpg.e043b67e6d32a480e9bd223e8066ad6d.jpg

5 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Επειδή βλέπω πολλους να επιλέγεται τα προγράμματα της δεη. Ειμαι σε Γ1 ΚΟΤ Β, αξιζει να πάω σε καποια απο τα προγράμματα; Χανω το κοινωνικό τιμολόγιο; 

Πρέπει να οροσεξω κατι;

Πρόσεξε αυτά που γράφουμε σε κάθε σελίδα, και θα τα ξαναγράφουμε στην επόμενη, τη μεθεπόμενη κοκ

Επίσης αν δεν έχεις νυχτερινό, να βάλεις...

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ρε παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα κατά τη σύνδεση στο e-bill;

Σχεδόν ποτέ δε με βάζει (εισάγω σωστά username/pasword), κάνω ανάκτηση, την πρώτη φορά με βάζει και μετά τέλος και πρέπει να κάνω ξανά ανάκτηση.

Μου το έκανε σήμερα και μένα. Ο λόγος που κόλλαγε (firefox εδώ) είναι γιατί προσπαθούσα να μπω από bookmark απευθείας στον λογαριασμό μου, αντί να πάω στην login page.

Δοκίμασε από εδώ: https://ebill.dei.gr/ λογικά θα στο πάρει χωρίς πρόβλημα. Και μετά σώσε αυτό το link για να μπαίνεις.

Επεξ/σία από Dante80
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...