Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πρόσεξε αυτά που γράφουμε σε κάθε σελίδα, και θα τα ξαναγράφουμε στην επόμενη, τη μεθεπόμενη κοκ

Πρεπει να γινει sticky δεν παει αλλο σε καθε σελιδα τα ιδια.

KOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR................κανε ενα sticky κερναω καφε.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει πρακτική σημασία αν ο τελευταίος λογαριασμός που μου ζητάει το e-contract  να ανεβάσω είναι πληρωμένος όταν κάνω την όλη διαδικασία;

 Στην περίπτωση μου είναι ένας ¨έναντι-ένδειξη πελάτη¨ και δεν έχει λήξει η ημερομηνία πληρωμής του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ekrepali είπε

4.jpg.e043b67e6d32a480e9bd223e8066ad6d.jpg

Πρόσεξε αυτά που γράφουμε σε κάθε σελίδα, και θα τα ξαναγράφουμε στην επόμενη, τη μεθεπόμενη κοκ

Επίσης αν δεν έχεις νυχτερινό, να βάλεις...

 

Σε ευχαριστώ και θα το δω. Αλλα το σπιτι το νοικιαζω δεν ειναι δικο μου για να βαλω εξτρα μετρητη για νυχτερινό ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ekrepali είπε

4.jpg.e043b67e6d32a480e9bd223e8066ad6d.jpg

Πρόσεξε αυτά που γράφουμε σε κάθε σελίδα, και θα τα ξαναγράφουμε στην επόμενη, τη μεθεπόμενη κοκ

Επίσης αν δεν έχεις νυχτερινό, να βάλεις...

 

Ενεργοποιησα το myhome online, τωρα περιμενω να εγκριθει λογικα. 

Edit:εγω δεν έχω ιστορικό εναντι, γιατι είναι καινούργια παροχή, η μηνιαία χρεωση μεχρι τον εκκαθαριστικό θα γινει στο περίπου; 

 

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα το Σάββατο μου ήρθε Μάιλ:

Αγαπητέ πελάτη,

 

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 ή 11500.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

 

 

Τους πήρα χθες και με λένε είμαι ενεργός .Στο σάιτ της δεδδηε έβαλα αριθμό μετρητή και δν έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billyst είπε

Καλησπέρα το Σάββατο μου ήρθε Μάιλ:

Αγαπητέ πελάτη,

 

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 ή 11500.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

 

 

Τους πήρα χθες και με λένε είμαι ενεργός .Στο σάιτ της δεδδηε έβαλα αριθμό μετρητή και δν έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο 

Περιμενε μερικες μερες. Δεν ενημερώνεται κατευθείαν. Απο προσωπική εμπειρία στο λεω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Liverpool89 said:

Σε ευχαριστώ και θα το δω. Αλλα το σπιτι το νοικιαζω δεν ειναι δικο μου για να βαλω εξτρα μετρητη για νυχτερινό ρεύμα.

Δε χρειάζεται να είσαι ιδιοκτήτης. Αν η παροχή είναι στο όνομα σου βάζεις κανονικά νυχτερινό μετρητή.

Γύρω στα 45 ευρώ κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Δε χρειάζεται να είσαι ιδιοκτήτης. Αν η παροχή είναι στο όνομα σου βάζεις κανονικά νυχτερινό μετρητή.

Γύρω στα 45 ευρώ κάνει. 

42

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Πρεπει να γινει sticky δεν παει αλλο σε καθε σελιδα τα ιδια.

KOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR................κανε ενα sticky κερναω καφε.:rolleyes:

καφετέρια να κερνούσες ,πάλι θα το σκεφτόμουν 😁

πες τον ekrepali ειδικά για το κομμάτι gov

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Δε χρειάζεται να είσαι ιδιοκτήτης. Αν η παροχή είναι στο όνομα σου βάζεις κανονικά νυχτερινό μετρητή.

Γύρω στα 45 ευρώ κάνει. 

Θα δω λιγο ποσο θα μου ερθουν οι λογαριασμοί και θα κινηθω αναλογα. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

καφετέρια να κερνούσες ,πάλι θα το σκεφτόμουν 😁

πες τον ekrepali ειδικά για το κομμάτι gov

Μεχρι φιλτρου φτανω......espresso δυσκολα.:)

Η απαντηση θα ειναι διαβασε τις τελευταιες 10 σελιδες κι αυτο γιατι μετα το 1ο ερωτημα θ'ακολουθησουν αλλα 2-3 οπου στις τελευταιες 10 σελιδες και με αναζητηση θα ληθουν οι οποιες αποριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, billyst είπε

Καλησπέρα το Σάββατο μου ήρθε Μάιλ:

Αγαπητέ πελάτη,

 

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 ή 11500.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

 

 

Τους πήρα χθες και με λένε είμαι ενεργός .Στο σάιτ της δεδδηε έβαλα αριθμό μετρητή και δν έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο 

Σε πόσες μέρες ήρθε το mail από την αίτηση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, tzagaritos είπε

Λοιπόν μια ενημέρωση:

Ακόμα και από κοντά να πάει κάποιος η ΔΕΗ δεν μπορεί να σε βοηθήσει στο home online ακόμα και αν ήδη έχεις κάνει την αίτηση. Φαίνεται ότι είναι κάτι τελείως αυτόνομο.

Προσωπικά επειδή όπως έχω ξανά αναφέρει δεν έχω ρεύμα, και επειδή δεν είμαι δικαιούχος ΚΟΤ πήγα από κοντά και έκανα home enter. Όλα ετοιμάστηκαν σε λίγα λεπτά. Όσο αφορά την εγγύηση του home enter μου είπαν ότι θα φανούν 100 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό τα οποία θα πιστωθούν στον επόμενο αν ενεργοποιήσω πάγια εντολή. Τέλος μου ανέφεραν ότι αν θέλω μετά από home enter μπορώ να πάω στο online. Προσωπικά δεν έχω μεγάλη κατανάλωση οπότε η διαφορά είναι πάρα πολύ μικρή για εμένα. Και μετανιώνω πάρα πολύ που από την πρώτη μέρα δεν πήγα να κάνω αυτό να ξεμπερδεψω

Ηρθε και mail με τους κωδικους ebill σημερα. Μπαινω μεσα ολα καλα ενεργοιημενο το Enter. Βεβαια η αιτηση του online δεν σβηστηκε, γραφει υπο εξεταση. Ο προισταμενος παντως μου ειπε οτι δεν θα εχω θεμα που ειχα ανοιχτη αιτηση online και εκανα απο κοντα το Enter. Αμα βεβαια θελουν να μου βαλουν το online να παρω και το 30αρι δεν εχω θεμα😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νενικήκαμεν

image.png.325a36b47e6cbecbeaa6cc5f81582675.png

 

το ενδιαφέρον είναι ότι η παροχή μου πέρασε στις 7/11 στη ΔΕΗ (μέσω αίτησης econtract - πριν ήμουν NRG), και ενώ μέχρι χθες έλεγε ότι το αίτημα είναι υπό εξέταση, σήμερα εμφάνισε το OnLine ενεργό αναδρομικά από τη 1η μέρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Νενικήκαμεν

image.png.325a36b47e6cbecbeaa6cc5f81582675.png

 

το ενδιαφέρον είναι ότι η παροχή μου πέρασε στις 7/11 στη ΔΕΗ (μέσω αίτησης econtract - πριν ήμουν NRG), και ενώ μέχρι χθες έλεγε ότι το αίτημα είναι υπό εξέταση, σήμερα εμφάνισε το OnLine ενεργό αναδρομικά από τη 1η μέρα 

Έτσι ακριβώς... είναι μπερδεγουει κατάσταση αλλα είναι συνεπείς στο μπαχαλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...