Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, Joe22 είπε

Και οι ταυτότητες και οι φωτο του μετρητή ως pdf?

Τελικά και ως αρχεία εικόνας "ανεβαίνουν" απλά χρειάζονται "αποθήκευση" πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, leotzian είπε

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς για το Home Online

1 ) Η πάγια εντολή μέσω πιστωτικής η μέσω χρεωστικής έχει πάγια χρέωση στην  Alpha bank?
2) O λογαριασμός είναι μηνιαίος, είναι υποχρεωτική η καταχώρηση μέτρησης κάθε μήνα η μπορώ να αφήσω αν θέλω να περνιέται η μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ κάθε τετράμηνο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

https://www.insomnia.gr/search/?q=πάγια χρέωση&item=745862&type=forums_topic&sortby=newest&search_and_or=and (11ο αποτέλεσμα περίπου)

https://www.insomnia.gr/search/?&q=καταμέτρηση υποχρεωτική&type=forums_topic&item=745862&search_and_or=or&sortby=newest (6ο αποτέλεσμα περίπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα μπήκα μετά από υπόδειξη φίλων εδώ στο online ΔΕΗ. 

Μου ζήτησε η μητέρα μου να πληρώνει αυτόματα αλλά δίχως να μπει στο παραπάνω μηνιαίο πρόγραμμα....

Ξέρει κανείς αν γίνεται με αυτόματη ανάληψη ή πρέπει να μπει υποχρεωτικά στο on line?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, PedroG είπε

Πρόσφατα μπήκα μετά από υπόδειξη φίλων εδώ στο online ΔΕΗ. 

Μου ζήτησε η μητέρα μου να πληρώνει αυτόματα αλλά δίχως να μπει στο παραπάνω μηνιαίο πρόγραμμα....

Ξέρει κανείς αν γίνεται με αυτόματη ανάληψη ή πρέπει να μπει υποχρεωτικά στο on line?

Γιατί να μη μπει στο online, προτιμάει να πληρώνει ρήτρα αναπροσαρμογής στο Γ1 που κοντεύει να φτάσει 0.30 η τελική τιμή;

Βάλτην στο online, ενεργοποίησε πάγια εντολή, μηναίο λογαριασμό, ηλεκτρονικό λογαριασμό κι άστην στον αυτόματο πιλότο για 6 μήνες αρκεί να έχει λεφτά στη τράπεζα.

Μετά αν γίνουν αυξήσεις εδώ είμαστε, θα δούμε τι θα κάνουμε... όλοι στην ίδια μοίρα.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί προβληματίζεστε στο online με την πάγια;; Από τη στιγμή που θα πληρώνατε , υποθέτω, τον λογαριασμό πριν τη λήξη δεν έχει καμία διαφορά αν υπάρχει η πάγια ή όχι. Δηλώστε μια κάρτα που δεν χρησιμοποιείται τακτικά και πληρώστε κανονικά όπως θα πληρώνατε αν ησαστε οπουδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, geofak είπε

Γιατί προβληματίζεστε στο online με την πάγια;; Από τη στιγμή που θα πληρώνατε , υποθέτω, τον λογαριασμό πριν τη λήξη δεν έχει καμία διαφορά αν υπάρχει η πάγια ή όχι. Δηλώστε μια κάρτα που δεν χρησιμοποιείται τακτικά και πληρώστε κανονικά όπως θα πληρώνατε αν ησαστε οπουδήποτε.

Δεν ειναι τοσο απλο κι ευκολο για ολους να γινει κατι τετοιο.Υπαρχουν αρκετοι λογοι που μπορω ν'αναλυσω γιατι δεν γινεται να κανει καποιος παγια.Οχι γιατι δεν θελει αλλα γιατι δεν μπορει.

Κι εγω για παραδειγμα ακομη και στο ονομα μου να ηταν η παροχη δεν θα μπορουσα.Τα τελευταια 13 χρονια δεν μπορω για διαφορους λογους.Και λογικα μπορει να μην μπορεσω και ποτε.Δεν ειναι απλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις πήρα ρεύμα παλικάρια! 

Αίτηση επανηλεκτροδοτησης 4/11 από το econtract. 

8/11 τηλεφωνικα επιβεβαίωση στοιχείων 

9/11 ήρθε το email και έστειλα δικαιολογητικά. 

17/11 ήρθε SMS ότι η δεδηε θα έρθει σε 2 μερες

18/11 ήρθε η δεδηε σε μια μέρα! 

Εντωμεταξύ μετά από τηλέφωνο στις 16/11 ο αλλος μου είπε ότι "βλέπω ότι κάποιο έγγραφο λείπει δνε σου έστειλαν Mail? Να το ακυρώσω αν είναι και να το κάνω τηλεφωνικά" ιδέα δεν έχουν από το τηλέφωνο...οποτε το άφησα και την επόμενη μέρα ήρθε SMS!

Αμην! 

 

Γνωρίζει κάποιος πως και πότε θα πάρω ebill account? Και γιατί στην σελίδα του δεδηε βγάζει την παροχή απενεργοοοιημενη ενώ την πήγε στο 6 από το 5 (τελευταίο ψηφίο). 

 

Edit: τώρα δείχνει οκ το πιστοποιητικό αλλά το έβγαλαν στο όνομα μου σαν ενοικιαστής έχω θέμα; λολ 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Γνωρίζει κάποιος πως και πότε θα πάρω ebill account? Και γιατί στην σελίδα του δεδηε βγάζει την παροχή απενεργοοοιημενη ενώ την πήγε στο 6 από το 5 (τελευταίο ψηφίο). 

Πάρτους τηλέφωνο σήμερα, και ζήτα τον "κωδικό εταίρου" σου.

Με αυτόν, πήγαινε και άνοιξε λογαριασμό e-bill.

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιήθηκε το MyHomeOnline τελικά, μετά από 3-4 εργάσιμες. Δε ζητήθηκαν χαρτιά, δεν ενημέρωσαν καν με μέιλ, δεν έστειλαν χαρτιά. Περίπου 2 μέρες χρεώθηκαν με τις νέες τιμές ( από τη στιγμή της αίτησης).

Δε στέλνουν χαρτιά προς υπογραφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νέο μου Home Enter έλαβα και πρώτο λογαριασμό, με επιτυχή καταχώρηση από εμένα μηνιαίας ένδειξης μέσω του ebill. Δηλαδή σωστά λειτουργούν σε όλα μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, olddognewtricks είπε

Στο νέο μου Home Enter έλαβα και πρώτο λογαριασμό, με επιτυχή καταχώρηση από εμένα μηνιαίας ένδειξης μέσω του ebill. Δηλαδή σωστά λειτουργούν σε όλα μέχρι στιγμής.

Τι γράφει ?

Εκκαθαριστικος η ΣΚΕΤΟ λογαριασμος ΧΩΡΙΣ ένδειξη που έδωσες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ενεργοποίηση της "Πάγιας εντολής πληρωμή με χρήση κάρτας", ξέρουμε πότε πληρώνεται ο λογαριασμός; Δηλαδή πότε "τραβάνε" τα χρήματα από την κάρτα;

Το ρωτάω γιατί σε 4 μέρες λήγει ο λογαριασμός και δεν έχουν πάρει ακόμη τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...