Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω κάποιος έχει αναφερει νωρίτερα , οτι τα χρήματα τραβιούνται την τελευταία μέρα

2 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Ενεργοποιήθηκε το MyHomeOnline τελικά, μετά από 3-4 εργάσιμες. Δε ζητήθηκαν χαρτιά, δεν ενημέρωσαν καν με μέιλ, δεν έστειλαν χαρτιά. Περίπου 2 μέρες χρεώθηκαν με τις νέες τιμές ( από τη στιγμή της αίτησης).

Δε στέλνουν χαρτιά προς υπογραφή;

 

 

 

2 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Ενεργοποιήθηκε το MyHomeOnline τελικά, μετά από 3-4 εργάσιμες. Δε ζητήθηκαν χαρτιά, δεν ενημέρωσαν καν με μέιλ, δεν έστειλαν χαρτιά. Περίπου 2 μέρες χρεώθηκαν με τις νέες τιμές ( από τη στιγμή της αίτησης).

Δε στέλνουν χαρτιά προς υπογραφή;

εμενα ενεργοποιήθηκε σημερα - την επόμενη του αιτήματος - επίσης χωρίς mail ή φυσικά εντυπα

Επεξ/σία από kariolikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

52 λεπτά πριν, Dr. Gonzo είπε

Με την ενεργοποίηση της "Πάγιας εντολής πληρωμή με χρήση κάρτας", ξέρουμε πότε πληρώνεται ο λογαριασμός; Δηλαδή πότε "τραβάνε" τα χρήματα από την κάρτα;

Το ρωτάω γιατί σε 4 μέρες λήγει ο λογαριασμός και δεν έχουν πάρει ακόμη τα χρήματα.

Αυτόματα την τελευταία ημέρα που λήγει ο λογαριασμός - μην ανησυχείς από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιήθηκε και σε μενα. Μεχρι 17/11/23. Τωρα μενει να δω αν βάλω νυχτερινό. 

Στις 18/11/2021 στις 12:21 ΠΜ, Liverpool89 είπε

Ενεργοποιησα το myhome online, τωρα περιμενω να εγκριθει λογικα. 

Edit:εγω δεν έχω ιστορικό εναντι, γιατι είναι καινούργια παροχή, η μηνιαία χρεωση μεχρι τον εκκαθαριστικό θα γινει στο περίπου; 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυπνησα σημερα και βλεπω αναπαντητη κληση απο ΔΕΗ.:ph34r:......λεω δεν θα παει καλα η μερα.

Τσεκαρω αν εχει αλλαξει το τελευταιο ψηφιο του αριθμου παροχη στο γνωστο site.....οντως εχει αλλαξει το τελευταιο ψηφιο και η μεταβαση στην ΔΕΗ εχει γινει.:D

Παω να μπω στο ebill......ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ EBILL.:mad:......μετα απο 15 προσπαθειες και 35 μπινελικια για σπιτια και λοιπους συγγενεις μπηκε τελικα.B)

Λοιπον μια τελευταια ερωηση για να γινουν σωστα τα βηματα(αν και τα ξερω) για να μην γινει καμια μαλακια και τρεχω:

1.Tσεκαρω το myhomeonline και κανω υποβολη.

2.Βαζω παγια εντολη.

3.Ενεργοποιω μηνιαιο λογαριασμο.

4.Εκδοση λογαριασμου ηλεκτρονικα.

Αυτα δεν ειναι τα βηματα?Ειναι να κανω κατι αλλο?

Αν ναι προχωραω αυτα και παω να κανω νεα αιτηση στο ΚΟΤ με τον νεο αριθμο παροχης.Και τελος.:cool:

Δυστυχως επιστρεψαμε στην ΔΕΗ.:cry:

 

Υ.Γ. Θα μεινω με την απορια για ποιο λογο μ'επαιρναν τηλεφωνο απο την ΔΕΗ.Μαλλον να με καλωσορισουν.:mrgreen:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε ο 2ος εναντι στο online. Για 33 ημερες (x2) εχουν βαλει συνολο 452+452 kwh, απορώ που τις βρηκαν σε τοσα χρονια ακατοικητο, τεσπα. Στο ρολοι απο τη μερα που μπηκε ρευμα η διαφορα με σημερα είναι 562kwh. Οι λογαριασμοι ειναι ολοιδιοι, σαν να εχουν κανει c/p και αλλάξανε μονο ημερομηνια. Βλεπω τον εκκαθαριστικο να ερχεται πολυ μειον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζετε αν παγια εντολη μεσω καρτας στο site ειναι δωρεαν? Γιατι εχω παγια εντολη μεσα τραπεζας και κρατανε προμηθεια καθε μηνα. Αν ειναι να την κοψω και να βαλω να τα τραβανε μεσω καρτας αυτοματα αν δεν εχει προμηθεια. Εχει 2% εκπτωση παλι συμφερει με την προμηθεια καθε μηνα ακομα και μεσω τραπεζης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα, μετά από πολύ διάβασμα 50 και σελίδων, είμαι έτοιμος για αλλαγή σε Online ή Enter. Είμαι στο κλασικό Γ1 ΔΕΗ με νυχτερινό και χωρίς ΚΟΤ. Από το excel του #korakios φαίνεται ότι υπερτερεί ελαφρώς το online (οι εκπτώσεις συνέπειας 5%+2% είναι ήδη υπολογισμένες στην τιμή  KWh, σωστά???)

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια που προσφέρετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vaggy είπε

Καλημέρα και από εμένα, μετά από πολύ διάβασμα 50 και σελίδων, είμαι έτοιμος για αλλαγή σε Online ή Enter. Είμαι στο κλασικό Γ1 ΔΕΗ με νυχτερινό και χωρίς ΚΟΤ. Από το excel του #korakios φαίνεται ότι υπερτερεί ελαφρώς το online (οι εκπτώσεις συνέπειας 5%+2% είναι ήδη υπολογισμένες στην τιμή  KWh, σωστά???)

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια που προσφέρετε

δεν έχει έκπτωση συνέπειας το online

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ πρόσφατα για να δω λεπτομέριες για τα ΚΟΤ και μου είπανε οτι μπορεί να συνδιαστεί με το ONLINE
Συμφέρει ? υπάρχει κάτι εναλλακτικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ήρθε Μάιλ στις 06/11 ότι ολοκληρώθηκε ο έλεγχος δικαιολογητικών.

Μίλησα με δεδδηε πριν λίγο με λένε 15/11 ήρθε η εντολή.Ο δεδδηε δν έχει αλλάξει ακόμη το πάροχο .:)

Απατεώνες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geofak είπε

Βγηκε ο 2ος εναντι στο online. Για 33 ημερες (x2) εχουν βαλει συνολο 452+452 kwh, απορώ που τις βρηκαν σε τοσα χρονια ακατοικητο, τεσπα. Στο ρολοι απο τη μερα που μπηκε ρευμα η διαφορα με σημερα είναι 562kwh. Οι λογαριασμοι ειναι ολοιδιοι, σαν να εχουν κανει c/p και αλλάξανε μονο ημερομηνια. Βλεπω τον εκκαθαριστικο να ερχεται πολυ μειον.

Να δίνεις μέτρηση εσύ κάθε μήνα να ησυχάσεις από αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Γνωριζετε αν παγια εντολη μεσω καρτας στο site ειναι δωρεαν? Γιατι εχω παγια εντολη μεσα τραπεζας και κρατανε προμηθεια καθε μηνα. Αν ειναι να την κοψω και να βαλω να τα τραβανε μεσω καρτας αυτοματα αν δεν εχει προμηθεια. Εχει 2% εκπτωση παλι συμφερει με την προμηθεια καθε μηνα ακομα και μεσω τραπεζης.

Σε ερώτησή μου σε άλλο φόρουμ σχετικά με τραπεζικά κλπ. με ενημέρωσαν ότι η πάγια εντολή με χρέωση κάρτας δεν χρεώνεται, καθώς εμφανίζεται σαν αγορά με την κάρτα - σε αντίθεση με την πάγια εντολή με χρέωση λογαριασμού που χρεώνεται.

Ελπίζω να ισχύει αυτό. Θα το επιβεβαιώσω όταν επιτέλους προχωρήσει η αίτησή μου για τον Home Onlline....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Πήρα τηλ πρόσφατα για να δω λεπτομέριες για τα ΚΟΤ και μου είπανε οτι μπορεί να συνδιαστεί με το ONLINE
Συμφέρει ? υπάρχει κάτι εναλλακτικό?

ΚΟΤ δεν συνδιάζεται με αλλο πρόγραμμα ΔΕΗ.μόνο με το online και μόνο πάγια πληρωμή με κάρτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Geoponer είπε

Σε ερώτησή μου σε άλλο φόρουμ σχετικά με τραπεζικά κλπ. με ενημέρωσαν ότι η πάγια εντολή με χρέωση κάρτας δεν χρεώνεται, καθώς εμφανίζεται σαν αγορά με την κάρτα - σε αντίθεση με την πάγια εντολή με χρέωση λογαριασμού που χρεώνεται.

Ελπίζω να ισχύει αυτό. Θα το επιβεβαιώσω όταν επιτέλους προχωρήσει η αίτησή μου για τον Home Onlline....

Ναι αν μπορείς επιβεβαίωσε το να το κάνω έτσι. Και εννοείται να δίνουν την έκπτωση 2% κανονικά όπως πριν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kariolikos είπε

ΚΟΤ δεν συνδιάζεται με αλλο πρόγραμμα ΔΕΗ.μόνο με το online και μόνο πάγια πληρωμή με κάρτα

Eκτος του online συνδιαζεται και με Γ1και Γ1Ν.

Μονο στα enter δεν δεχεται ΚΟΤ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...