Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 29/11/2021 στις 11:45 ΠΜ, xodover1977 είπε

*Η Εγγύηση που πληρώνεις στο Κατάστημα,  για Συμβόλαιο - Σύμβαση , π.χ. για το "ENTER" , Επιστρέφεται με την έκδοση του 2ου Λογαριασμού (όχι με τον 1ο Λογ.) εφόσον όμως κάνεις Ενεργοποίηση την Πάγια Εντολή Πληρωμής (μέσω του ebill) . *Εάν δεν ενεργοποιήσεις την Πάγια Εξόφληση , δεν επιστρέφεται η Εγγύηση.. *Το πρόγραμμα "ENTER" δεν το χάνεις , γιατί δεν έχει υποχρέωση εξόφλησης με Πάγια Εντολή .. * Απλά θα την κάνεις άμα θες , για να πάρεις την Εγγύηση Πίσω.. 

Κανονικά η εγγύηση πρέπει να επιστραφεί είτε ενεργοποιήσεις την πάγια εντολή μέσω τράπεζας (κατάστημα ή web banking) είτε μέσω του ebill.

Από το site της ΔΕΗ: Ποιο είναι το ποσό της εγγύησης που πρέπει να καταβάλετε

Μετά την ενεργοποίηση πάγιας τραπεζικής εντολής ή πάγιας εντολής σε κάρτα, το συνολικό ποσό της αρχικής εγγύησης θα σας επιστρέφεται με πίστωση στον αμέσως επόμενο λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, glxakias1990 είπε


Πέμπτη  λοιπόν θα βγει η νεκροψία 

Παλιό Enter + KOT = Αυτόματη καταγγελία Εnter και αυτόματη μετάβαση σε Γ1+ΚΟΤ. Σου βγάζω εγώ τη νεκροψία από σήμερα.

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Ερώτηση για ebill: Έχω μια σύνδεση σε ένα σπίτι Α -στο οποίο έχω ενεργοποιήσει ebill με κωδικούς κανονικά- και ένα σπίτι Β με άλλη σύνδεση στο οποίο θέλω να κάνω νέα εγγραφή. Τι κάνω; 2ο λογαριασμός ebill με διαφορετικά username/pw; Γίνεται να μπει και η 2η παροχή στον 1ο λογαριασμό, έτσι ώστε να βλέπω από ένα λογαριασμό ebill και τις 2;

Αν οι παροχές είναι στο ίδιο ΑΦΜ, εμφανίζονται στο ίδιο ebill. Δε σ'αφήνει το σύστημα να κάνεις 2ο ebill με ίδιο ΑΦΜ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχεις δίκιο. Ξανακοίταξα την αίτηση. Βασικά δεν είναι καν αίτηση. Είναι σύμβαση με ημερομηνία και συμβαλλόμενα μέλη. Δεν πρόκειται να τους κάνω τη χάρη και να τρέξω από εκεί. Θα απαιτήσω την ένταξη μου στο πρόγραμμα που υπογράψαμε και με τους όρους που ίσχυαν την ημερομηνία υπογραφής.

Κατά πάσα πιθανότητα αυτομάτως υπάγεται στο πρόγραμμα με τη μερα που μπαίνεις στην ΔΕΗ. Έτσι ήταν και σε μένα, 15 μέρες μου είχε το online υπό εξέταση και μία πρωία μου το έβγαλε ενεργό με αναδρομική ημερομηνία, την ημέρα που έκανα την αλλαγή ο ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, thrileo1983 είπε

2)Για τα 100€ εγγύηση του enter οι γνώμες διίστανται απ'οτι βλέπω. Άλλος λέει του είπανε ΔΕΝ τα παίρνεις πίσω με πάγια και άλλος το αντίθετο. Άραγε υπάρχει κάποιος που να του συνέβη είτε το ένα είτε το άλλο?

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/xrisimes-plirofories-gia-to-logariasmo-sas/egguisi/poio-einai-to-poso-tis-egguisis-pou-prepei-na-kata

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Κατά πάσα πιθανότητα αυτομάτως υπάγεται στο πρόγραμμα με τη μερα που μπαίνεις στην ΔΕΗ. Έτσι ήταν και σε μένα, 15 μέρες μου είχε το online υπό εξέταση και μία πρωία μου το έβγαλε ενεργό με αναδρομική ημερομηνία, την ημέρα που έκανα την αλλαγή ο ΔΕΔΔΗΕ

Εσύ ίσως μιλάς για αίτηση για online μέσω ebill , εμείς είμαστε από αίτηση μέσω econtract για online ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.jpg.04ff2d7aed94911344376fe350b0667b.jpg

Eίχα στείλει ερώτημα εκ μέρους φίλου αν το παλιό Online θα συνεχίσει να συνδιάζεται με ΚΟΤ (διότι βάσει νόμου ο πάροχος έχει το δικαίωμα να εφαρμόζει το ΚΟΤ σε όποιο τιμολόγιο γουστάρει). Έστειλαν επιβεβαίωση. @HERTHAN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Κατά πάσα πιθανότητα αυτομάτως υπάγεται στο πρόγραμμα με τη μερα που μπαίνεις στην ΔΕΗ. Έτσι ήταν και σε μένα, 15 μέρες μου είχε το online υπό εξέταση και μία πρωία μου το έβγαλε ενεργό με αναδρομική ημερομηνία, την ημέρα που έκανα την αλλαγή ο ΔΕΔΔΗΕ

Έχω υπογράψει ηλεκτρονικά σύμβαση από τις 22/11 στο home online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

4.jpg.04ff2d7aed94911344376fe350b0667b.jpg

Eίχα στείλει ερώτημα εκ μέρους φίλου αν το παλιό Online θα συνεχίσει να συνδιάζεται με ΚΟΤ (διότι βάσει νόμου ο πάροχος έχει το δικαίωμα να εφαρμόζει το ΚΟΤ σε όποιο τιμολόγιο γουστάρει). Έστειλαν επιβεβαίωση. @HERTHAN

Τελεια....ετσι οπως πρεπει δηλαδη.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Εσύ ίσως μιλάς για αίτηση για online μέσω ebill , εμείς είμαστε από αίτηση μέσω econtract για online ... 

Ναι ήμουν nrg αλλά είχα ebill από παλιά, οποτε έκανα αίτηση από εκεί 

6 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχω υπογράψει ηλεκτρονικά σύμβαση από τις 22/11 στο home online.

Είχες το θέμα με τον μετρητή ε ;

Σε γύρισε ΔΕΗ ο ΔΕΔΔΗΕ ;

Αν ναι, από ότι έχω καταλάβει εκείνη είναι η μέρα που θεωρεί η ΔΕΗ ημερομηνία ενεργοποίησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτη εργάσιμη μέρα που αναμένεται ο δεδδηε.. κάτι διάβαζα τις προάλλες εδώ και μου την είπαν και μερικοί ότι είμαι άδικη με τον δεδδηε.. 3 εργάσιμες μέρες δεν λέγαμε σαν εγγυημένη υπηρεσία; Μου επιβεβαίωσαν ότι 8 το πρωί της Παρασκευής έλαβαν το αίτημα για μέτρηση. Πλάκα θα έχει να χαθεί το προγραμμα λόγω δεδδηε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, marmagia είπε

Τρίτη εργάσιμη μέρα που αναμένεται ο δεδδηε.. κάτι διάβαζα τις προάλλες εδώ και μου την είπαν και μερικοί ότι είμαι άδικη με τον δεδδηε.. 3 εργάσιμες μέρες δεν λέγαμε σαν εγγυημένη υπηρεσία; Μου επιβεβαίωσαν ότι 8 το πρωί της Παρασκευής έλαβαν το αίτημα για μέτρηση. Πλάκα θα έχει να χαθεί το προγραμμα λόγω δεδδηε 

εγώ δεν ανησυχώ καθόλου είμαι σίγουρος ότι θα χαθεί το πρόγραμμα!

 

για μία ακόμα ημέρα 2 άτομα διάβασαν το μαιλ στη ΔΕΗ αλλά καμία απάντηση ή διόρθωση σε ότι τους στέλνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...