Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, denis1961 είπε

Δες την ανάλυση των Λογαριασμών σου, το προηγούμενο διάστημα ... δεν είχες ποτέ ανάλογη χρέωση στο πρόσφατο παρελθόν (Αναπροσαρμογή Εκκαθάρισης Αγοράς ) ?? * Διάβασε προσεκτικά τα ποσά στις χρεώσεις κάθε λογαριασμού , τελευταίου 6μήνου.. Μην κοιτάς μόνον την ονομαστική (παραπλανητική) τιμή 0,065 .. 

24/09

Αναπροσαρμογή Εκκαθάρισης Αγοράς 330kWhX0,099550/kWh= 32,85

26/10

Αναπροσαρμογή Εκκαθάρισης Αγοράς 300kWhX0,121768/kWh= 36,53

25/11

Αναπροσαρμογή Εκκαθάρισης Αγοράς 1918kWhX0,137814/kWh= 264,33

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, vsk είπε

Το διόρθωσαν στο ebill!

Μου βγαίνει πάλι ο παλιός τιμοκατάλογος: https://www.dei.gr/Documents2/DIGITAL/digital_pricecatalog_el.pdf?v=20211203-3 που είχα συμφωνήσει.

Μεγαλο μηνυμα!!!!.. Και σε μενα επιβεβαιωνω οτι ειναι με το παλιο,..

Αν καποιος που δεν εχει Online να επιβεβαιωσει οτι φαινεται ο νεος καταλογος και ειμαστε κομπλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, fragos είπε

Μεγαλο μηνυμα!!!!.. Και σε μενα επιβεβαιωνω οτι ειναι με το παλιο,..

Αν καποιος που δεν εχει Online να επιβεβαιωσει οτι φαινεται ο νεος καταλογος και ειμαστε κομπλε

Βέβαια, διαβάζω μέσα στον τιμοκατάλογο και το εξής περίεργο: 

"ΠΡΟΩΘΗΤΙΚΕΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ μέχρι 31.8.2021 • Έκπτωση 30 € στον πρώτο λογαριασμό, για ενεργοποιήσεις έως και 31.8. 2021."

 

Πιο πάνω στο ebill γράφει βέβαια:

"Η προωθητική των 30€ στον 1ο λογαριασμό ισχύει μέχρι 31/12/21"

Τα έχουν κάνει λίγο μπάχαλο;

Επεξ/σία από vsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει ας προσλάβει η ΡΑΕ καμιά 100στη υπαλλήλους για τις καταγγελίες στη ΔΕΗ.

Αίτηση υπογεγραμμένη από 17/11 και σήμερα βγάζει αυτά...

 

Screenshot 2021-12-03 at 10-54-55 Δ Ε Η Α Ε .png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι να 'ναι

Στο ΕΝΤΕR που είναι ενεργοποιημένο 1 χρόνο έχει τον καινούριο τιμολόγιο

Στο Online που έχω κάνει την αίτηση αρχες Νοεμβρίου και είναι ακόμα υποεξέταση το αίτημα, έχει το παλιό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν το αίτημα για το online είναι υπό εξέταση, ακόμα να αλλάξει ο δεδδηε τον αριθμό παροχής , το πρωί που μπήκα στο ebill έδειχνε τις καινούριες τιμές και τώρα μου δείχνει τις παλιές 

Επεξ/σία από ypallhlos_deh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο ebill βγαζει τις νεες αυξημενες τιμες....

22 λεπτά πριν, vsk είπε

Το διόρθωσαν στο ebill!

Μου βγαίνει πάλι ο παλιός τιμοκατάλογος: https://www.dei.gr/Documents2/DIGITAL/digital_pricecatalog_el.pdf?v=20211203-3 που είχα συμφωνήσει.

σε 3 διαφορετικά ebill που δοκιμασα βγαζει τις νεες τιμες .... Τον ήπιαμε? Που κανω καταγγελια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Geoponer είπε

Tώρα που κόπασε η μπόρα και έληξε η προσθεσμία και θα χαλαρώσουμε λίγο (τουλάχιστον όσοι δεν ετοιμάζονται για καταγγελίες):

Όσοι έχουν φίλους, γνωστούς και συγγενείς που έχουν ξεμείνει για οποιοδήποτε λόγο στο Γ1/Γ1Ν, έχει νόημα να τους προτρέχουν να κάνουν μέχρι τέλος του έτους αλλαγή σε Home Enter για να γλυτώσουν τα χειρότερα ή το αφήνουμε όπως είναι?

Η προβλεψη της τιμης ειναι πολυ αβεβαιη. Αν ηταν γνωστο τοτε δεν θα ειχαμε αυτο το χαλι, Μια προβλεψη απο σοβορη μελετη φαινεται attached αλλα  και γενικα λενε ολοι οτι απο το S2/ 2022 θα πεσει η τιμη αλλα θα αργησει να πεσει κατω απο τα 90 ευρω/MWh.. (που ειναι το marginal cost). 

image.png.75795485e3e8bacba88c6cad8eff5ef2.png

 

Ελπιζω τουλαχιστον για το 6μηνο του χειμωνα να γλιτωσουμε οτι ειναι να γλυτωσουμε και ξανα βλεπουμε απο Μαιο τι θα γινει με τις τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vsk είπε

Το διόρθωσαν στο ebill!

Μου βγαίνει πάλι ο παλιός τιμοκατάλογος: https://www.dei.gr/Documents2/DIGITAL/digital_pricecatalog_el.pdf?v=20211203-3 που είχα συμφωνήσει.

Έχω online από 8/2021, στο ebill μου εμφανίζει ακόμη τις καινούργιες τιμές.

Στο link σου επίσης μου εμφανίζει τις καινούργιες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vsk είπε

Το διόρθωσαν στο ebill!

Μου βγαίνει πάλι ο παλιός τιμοκατάλογος: https://www.dei.gr/Documents2/DIGITAL/digital_pricecatalog_el.pdf?v=20211203-3 που είχα συμφωνήσει.

Ήσουν ήδη ΔΕΗ ή ήρθες από άλλο πάροχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apache48 είπε

Το Enter μου γράφει τον παλιό τιμοκατάλογο. Υπογραφή στο κατάστημα 28/11 και ενεργοποιημένο την επόμενη μέρα. Το Online γράφει τον καινούργιο. E-contract από 14/11 με χαρτιά σταλμένα 22/11 και 25/11 αντίστοιχα, κωδικό εταίρου 2/12 το πρωί και ενεργοποίηση MyHomeOnline από e-bill 7:50 το πρωί. Πριν έγραφε τον παλιό τιμοκατάλογο.

Τώρα και στον Enter μου βγάζει τον καινούργιο τιμοκατάλογο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Decano είπε

Εμένα στο ebill βγαζει τις νεες αυξημενες τιμες....

σε 3 διαφορετικά ebill που δοκιμασα βγαζει τις νεες τιμες .... Τον ήπιαμε? Που κανω καταγγελια?

Μπορεις να στειλεις το URL που εχεις για καταλογο? Επισης μπορεις να δεις αν στο ιστορικο επιλογων σου εχεις την επιλογη "myHome Online"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fragos είπε

Μπορεις να στειλεις το URL που εχεις για καταλογο? Επισης μπορεις να δεις αν στο ιστορικο επιλογων σου εχεις την επιλογη "myHome Online"

https://www.dei.gr/Documents2/DIGITAL/digital_pricecatalog_el.pdf?v=20211203-3

στο τηλέφωνο λένε ότι υπήρχε ενημέρωση το ebill οτι θα αλλαζαν οι τιμες ................. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...