Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες.

 

 Μου ήρθε 500€+ λογαριασμός για το εξοχικό που έχουν εγκατασταθεί οι γονείς σαν καραντίνα.

 

Έψαχνα πόσο καιρό να έχω να το πληρώσω, με 3/9 λήξη (απ' αυτά τα 547€ έχω ήδη καταβάλει τα 170€ σαν προκαταβολή). Δεν δείχνει πουθενά online μετά την εγγραφή μου αν έχω περίοδο χάριτος και ένας συνάδελφος λέει κάτω από 1000€ δεν έχω θέμα. Δε παίζει να φτάσω εκεί, απλά μέχρι τις 24 αυτού του μήνα με καίει γιατί μου χρωστάνε, λεφτά..

 

Άλλο :

 

Βλέπω, καθώς έψαχνα το ΔΕΗonline, πέρα από αυτά τα 30€ (που αν δεν στέλνουν χαρτί δεν μου κάνει, θέλω φυσική υπόσταση σίγουρα λόγω μεγάλων σε ηλικία γονιών), παίζει βλέπω ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ το 0.096 / kWh ενώ εγώ αυτά τα 500 τα φτάνω με 0,11936 (2449 x 0,11936). 

 

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ; Έχει κάποιο λάκκο η φάβα που δεν αντιλαμβάνομαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι κάνανε ρε φίλε οι γονείς και κάψανε 2449 kWh ; 

Ή είχαν να μετρήσουν στο εξοχικό από τους ολυμπιακούς ;

Άσχετο, χτες είδα λογαριασμό φίλου με ημερομηνία έκδοσης 9/9 σε Γ1 που δεν είχε βάλει η ΔΕΗ ρήτρα αναπροσαρμογής 

Τι φάση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ρε Αριστείδη να είναι λάθος; Περίοδος 10/4 -> 08/8. Καίνε πλυντήρια (μερικές φορές πάνε εγγόνια για διήμερα και πλένουν και για αυτά), ένα ψυγείο, μια κουζίνα μέρα παρά μέρα μαγείρεμα, AIR CONDITION ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ, και τέλος φώτα γύρω γύρω η αυλή για τα οποία μια ζωή ακούω το πατέρα μου να βρίζει τη μάνα μου που ανάβει.. :P

 

Ήρθε 172€ πρώτα, και μετά ήρθε 15 μέρες ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ με ημ/ια λήξης 3/9 ο εκκαθαριστικός τόσα. Εγώ πλήρωσα αμέσως τα προηγούμενα 172€.

Υ.Γ: Αν διαισθάνεται κάποιος τη κατανάλωση μου και να μου επαληθεύσει τις kwh, γιατί με τέτοια σχόλια ανησυχώ μήπως έγινε όντως λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Λες ρε Αριστείδη να είναι λάθος; Περίοδος 10/4 -> 08/8. Καίνε πλυντήρια (μερικές φορές πάνε εγγόνια για διήμερα και πλένουν και για αυτά), ένα ψυγείο, μια κουζίνα μέρα παρά μέρα μαγείρεμα, AIR CONDITION ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ, και τέλος φώτα γύρω γύρω η αυλή για τα οποία μια ζωή ακούω το πατέρα μου να βρίζει τη μάνα μου που ανάβει.. :P

Μου φαίνεται μεγάλο το νούμερο, μέχρι τέλη Ιουνίου ουσιαστικά κλιματιστικό δεν χρειαζόταν, πες 40 μέρες ζέστη πόσο να καψε ; 

Εκτός αν είναι κάνα πολύ παλιό, εγώ π.χ. το καλοκαίρι που ήμουν διακοπές στο εξοχικό της γυναίκας φτάναμε 35 kWh τη μέρα, αλλά αυτό στις μέρες που είχε 45 βαθμούς + ότι είχαμε και μωρό και μέναμε αρκετές ώρες στο σπίτι 

Δεν λες στον father να κάνει μια επιβεβαίωση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ ρε συ Αριστείδη..

Βρήκα τον περασμένο, το "172" έναντι που έλεγα.

Με βάσει τις ημερομηνίες, βγαίνει για τους 2 μήνες μέχρι και 8/8/21 πως έκανα τα 1500kWh. 

Από 10/4 μέχρι 06/6 τα 917 kwh.

 

Έτσι είναι πιο ξεκάθαρο, ακόμα όμως υπερβολικά φαίνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχαν κάνει σχεδόν 1000 σε εκείνο το 2μηνο, έχει λογική είναι η αύξηση σε 1500 στο δεύτερο δίμηνο, άρα μάλλον σωστή είναι η κατανάλωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες το ΔΕΗ myHome Online σε συνδυασμο με myhome gas control, συμφερουν?

Οι τιμες βλεπω ειναι χαμηλες (ειδικα στο αεριο).

Δεν εχουν ρητρες, ετσι?

Υπαρχει κατι πιο οικονομικο, χωρις ρητρες κλπ σε αλλες εταιρειες?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, waveparticle είπε

Παιδες το ΔΕΗ myHome Online σε συνδυασμο με myhome gas control, συμφερουν?

Οι τιμες βλεπω ειναι χαμηλες (ειδικα στο αεριο).

Δεν εχουν ρητρες, ετσι?

Υπαρχει κατι πιο οικονομικο, χωρις ρητρες κλπ σε αλλες εταιρειες?

τρολλάρεις ,ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, waveparticle είπε

Αυτο δεν ειναι το θεμα για δεη ονλαιν?

Στα αλλα θεματα γραφουν οτι ειναι για εναλλακτικους παροχους.

ναι είναι αλλά οι ερωτήσεις για το αέριο και αν "υπαρχει κατι πιο οικονομικο, χωρις ρητρες κλπ σε αλλες εταιρειες? " που κολλάνε ?

ρώτα εδώ για το online ;ή το enter και μόνο , δεν είναι fb να γίνεται αχταρμάς

με συγχωρείς αν είμαι απότομος , αλλά δε γίνεται αλλιώς , ειδικά απο τη στιγμή που έχεις πάρει απάντηση για τα υπόλοιπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έκανα το Enter για την μάνα μου (ναι το online συμφέρει περισσότερο αλλά δεν γίνεται η μάνα μου να βγάλει άκρη δίχως φυσικό λογαριασμό).

Ήρθε και ο πρώτος λογαριασμός που είχε το Enter για λίγες μέρες, όλα καλά.

 

Έβαλα να πληρωθεί μέσω πάγιας εντολής μέσω χρεωστικής κάρτας μέσω του e-bill, άντε να δούμε τι θα γίνει.

Επεξ/σία από tsioulak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι είναι αλλά οι ερωτήσεις για το αέριο και αν "υπαρχει κατι πιο οικονομικο, χωρις ρητρες κλπ σε αλλες εταιρειες? " που κολλάνε ?

ρώτα εδώ για το online ;ή το enter και μόνο , δεν είναι fb να γίνεται αχταρμάς

με συγχωρείς αν είμαι απότομος , αλλά δε γίνεται αλλιώς , ειδικά απο τη στιγμή που έχεις πάρει απάντηση για τα υπόλοιπα

Σε καταλαβαινω, αλλα αν καποιος εχει και δεη αεριο μαζι με εντερ ή ονλαιν, εδω μπορει να μοιραστει μαζι μας την εμπειρια του. Λογικο και επωφελες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tsioulak είπε

Έβαλα να πληρωθεί μέσω πάγιας εντολής μέσω χρεωστικής κάρτας μέσω του e-bill, άντε να δούμε τι θα γίνει.

μπορείς να ανεβάσεις λογαριασμό όταν με το καλό έρθει ?

Θέλω να δω που εφαρμόζεται το 2% έκπτωσης της πάγιας

2 λεπτά πριν, waveparticle είπε

Σε καταλαβαινω, αλλα αν καποιος εχει και δεη αεριο μαζι με εντερ ή ονλαιν, εδω μπορει να μοιραστει μαζι μας την εμπειρια του. Λογικο και επωφελες.

βασικά δεν είναι καν double για κάποιο όφελος και υπάρχει για αέριο ξεχωριστό θέμα εδώ :)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έχω Γ1 Οικιακό Τιμολόγιο ΚΟΤ B, με αυτές τις ρήτρες αναπροσαρμογής που έχουν βάλει και κατανάλωση 6000 kw πηγαίνω για αλλαγή προγράμματος και συγκεκριμένα στο ΔΕΗ myHome Online?

Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Ametanoitos είπε

Καλησπέρα σας, έχω Γ1 Οικιακό Τιμολόγιο ΚΟΤ B, με αυτές τις ρήτρες αναπροσαρμογής που έχουν βάλει και κατανάλωση 6000 kw πηγαίνω για αλλαγή προγράμματος και συγκεκριμένα στο ΔΕΗ myHome Online?

Τι λέτε?

έφυγες σήμερα , είναι (για ΔΕΗ μόνο πάντα) καλό πρόγραμμα

και κάνε αίτηση σήμερα για νυχτερινό

Επεξ/σία από korakios
link
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...