Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, washcloud είπε

Όλα καλά θα πάνε ;)

Ας ελπίσουμε, γιατί μετά προβλέπεται διακοπή eBanking κατάσχεση καρτών και τα λοιπά 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ας ελπίσουμε, γιατί μετά προβλέπεται διακοπή eBanking κατάσχεση καρτών και τα λοιπά 🤣

Θα τις χρειαστείς τις κάρτες για να παραγγέλνεις από efood. :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, washcloud είπε

Υπάρχει - δεν υπάρχει, ΛΟΓΙΚΑ αφού έχει γίνει αλλαγή ονόματος, δεν νομίζω πως έχετε σχέση εσείς. Τώρα το αν ΠΡΑΚΤΙΚΑ κάνουν καμμιά μαλακία από ΔΕΔΔΗΕ και σας κόψουν το ρεύμα (και μετά τρέχα-γύρευε μέχρι να βγάλεις άκρη με απρόσωπες/ανοργάνωτες/ανάλγητες υπηρεσίες), άλλο καπέλο.

Δεν ξέρω αν έχει καμμία σχέση το αν είχατε ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ σχέση με την εκλιπούσα (και αν εμπλέκονται κληρονομικά-αποδοχές οφειλών κτλ) - αν και δεν νομίζω, μάλλον απλά η Πρωτέργεια δεν έχει ιδέα για τη φάση και απλά προσπαθεί να πάρει τα φράγκα της, αλλά κινήσου γρήγορα μη μείνεις χωρίς ρεύμα στα καλά καθούμενα (και δη βαρυχειμωνιάτικα...). Στείλε φόρμα παραπόνου (λέω εγώ τώρα) στην Πρωτέργεια, τονίζοντας πως είσαι ΑΛΛΟΣ πελάτης/χρήστης της παροχής/της οικίας και ουδεμία σχέση έχεις με την αποδημήσασα και τις οφειλές της και αν θέλουν ας πάνε να τις ζητήσουν από τον Άγιο Πέτρο που πλέον έχει την επιμέλειά της....(Αν ήταν ιδιοκτήτρια του ακινήτου πάντως, υπάρχει μια τάση να "θεωρούν" πως ο ιδιοκτήτης είναι,,,συνυφασμένος με την παροχή...Πράγμα φυσικά άκυρο, αλλά.......).

Ταυτόχρονα μιλήστε ΚΑΙ με ΔΕΗ (mail), μπας και ως ο νέος σας πάροχος, έχει κάτι για να σας υποστηρίξει, ως άσχετους με το θέμα οφειλών της συγχωρεμένης. Και δεν ξέρω αν έχει νόημα να κάνετε και μία καταγγελία στην ΡΑΕ, για,,,,"άδικο τραμπουκισμό από τρίτους/άσχετους με εσάς, για άσχετη με εσάς υπόθεση" - όχι τίποτ' άλλο, αλλά μήπως πιάσει σαν υπόθεση που είναι "υπό εξέταση" και φρενάρει καμμιά μαλακία από ΔΕΔΔΗΕ που λέγαμε.....

Είστε ενοικιαστές μήπως εσείς; Και ήρθε στο σπίτι η επιστολή που προοριζόταν για την πεθαμένη (την πρώην ιδιοκτήτριά σας μάλλον); Ή έχει δικά σας στοιχεία επάνω; (Όνομα κλπ)

Εδώ εμενε η γυναικα αρα εδώ ήρθε το χαρτι. Νομίζω πως ο παροχος δεν ξερει καν οτι πεθανε και δεν με αφήνουν να ενημερωσω γιατι δεν εχω σχέση μαζι της! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τον πάροχο όμως, είπαμε, δεν θα έπρεπε καν να τον ενδιαφέρει εάν πέθανε ή όχι (ώστε να ζητήσει διακοπή σύνδεσης λόγω χρέους), από την στιγμή που ΑΛΛΑΞΕ το όνομα του χρήστη της σύνδεσης...

Δεν κατάλαβα τί εννοείς με το "δεν με αφήνουν να ενημερώσω" - ένα ΜΕΪΛ θα στείλεις στην κερά-Πρωτέργεια και θα τους πεις τα γεγονότα. Και θα το τελειώνεις με "μην με αναγκάσετε να το συνεχίσω με καταγγελίες σε ΡΑΕ, συνηγόρους Πολίτη κτλ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κάποιος πώς φαίνεται το υπόλοιπο, μέσω ebill;

Ή πώς φαίνεται ότι έχεις εξοφλήσει τον λογαριασμό σου;

Δεν φαίνεται κάπου αυτό;

Επεξ/σία από Ionas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας μου ήρθε ο μεγαλυτερος λογαριασμός που έχω πληρώσει ποτε και είμαι στην ΔΕΗ.Η ρήτρα αναπροσαρμογής ήταν 220 ευρώ και είμαι και στο koτ β...διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε σε παλιότερα μνμ και έψαξα και το home on line της ΔΕΗ που λέει πως δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής δέχεται όμως το συγκεκριμένο πρόγραμμα το koτ β?και με συμφέρει να το κάνω ?αυτή την στιγμή έχω 0.11058 την κιλοβάτωρα και 45% έκπτωση απ' το κοινωνικό.γνωριζει κάνεις τι θα μπορούσα να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nα ρωτήσω κι εγώ, γιατί μάλλον δεν έχω καταλάβει τελικά αν έχω κάνει καλά που πήγα στο myhome online.
Στο Γ1Ν που ήμουν πριν, η κιλοβατώρα ήταν 0,11 και 0.07 το βραδινό, χωρίς να έχω έκπτωση από το κοινωνικό.
Στον καινούριο βλέπω 0.17 και 0.13 αντίστοιχα οι τιμές της κιλοβατώρας. Οπότε, χάνω προς το παρόν, απλά έχω κλειδωμένες τις τιμές της κιλοβατώρας, ενώ αν έμενα στο Γ1Ν θα ανέβαινε η κιλοβατώρα, γι'αυτό συνέφερε το myhome online;

Επίσης, θα έπρεπε να μου επιστρέψουν εγγύηση 100Ε που βλέπω ότι αναφέρουν άλλοι ή είναι αυτό για νέους πελάτες της ΔΕΗ;

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, washcloud είπε

Το ΕΤΗΣΙΟ λοιπόν όριο είναι 1.400x3 και δεν γίνονται "δωράκια" επί αυτού...

To ετησιο οριο ειναι οριο+10% σε κυλιομενο ετησιο συνολο.

Αναφορά σε κείμενο

Εάν υπάρχει υπέρβαση των τετραμηνιαίων αυτών ορίων κατανάλωσης τότε:

αα) για υπέρβαση άνω του 10%, και εφόσον η μέση τετραμηνιαία κατανάλωση σε ετήσια κυλιόμενη βάση, βάσει καταμετρημένων ενδείξεων, υπερβαίνει τα όρια κατανάλωσης που προβλέπονται για κάθε κατηγορία δικαιούχου, δεν εφαρμόζεται το Κ.Ο.Τ. για το συγκεκριμένο τετράμηνο,

ββ) για υπέρβαση άνω του 10%, εφόσον η μέση τετραμηνιαία κατανάλωση σε ετήσια κυλιόμενη βάση δεν υπερβαίνει τα όρια κατανάλωσης που προβλέπονται για κάθε κατηγορία δικαιούχου ή για υπέρβαση έως 10% εφαρμόζεται το Κ.Ο.Τ. για την κατανάλωση εντός των οριζόμενων ορίων και το ισχύον οικιακό τιμολόγιο του προμηθευτή για την υπερβάλλουσα κατανάλωση με τις κλίμακες της συνολικής κατανάλωσης

Αρα χανεις το ΚΟΤ αν εισαι >10% ΚΑΙ η κυλιόμενη τετραμινιαια κατανάλωση σε ετησια κυλιόμενη βαση ειναι περισσοτερο απο τα ορια ΚΟΤ. Για εως +10% εισαι εντός ΚΟΤ και επίσης αν πας >10% αλλα η μεση τετραμινιαι καταναλωση σε ετησια βαση ειναι μικροτερη απο το οριο ΚΟΤ παλι δεν το χανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ionas1 είπε

Γνωρίζει κάποιος πώς φαίνεται το υπόλοιπο, μέσω ebill;

Ή πώς φαίνεται ότι έχεις εξοφλήσει τον λογαριασμό σου;

Δεν φαίνεται κάπου αυτό;

Υπόλοιπα, δεν φαίνονται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Υπόλοιπα, δεν φαίνονται.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Όταν πληρώνεις και αφού λάβουν την πληρωμή, τουλάχιστον σου στέλνουν email ότι έχεις πληρώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 15/1/2022 at 6:12 ΜΜ, mimina992 said:

Παιδιά καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας μου ήρθε ο μεγαλυτερος λογαριασμός που έχω πληρώσει ποτε και είμαι στην ΔΕΗ.Η ρήτρα αναπροσαρμογής ήταν 220 ευρώ και είμαι και στο koτ β...διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε σε παλιότερα μνμ και έψαξα και το home on line της ΔΕΗ που λέει πως δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής δέχεται όμως το συγκεκριμένο πρόγραμμα το koτ β?και με συμφέρει να το κάνω ?αυτή την στιγμή έχω 0.11058 την κιλοβάτωρα και 45% έκπτωση απ' το κοινωνικό.γνωριζει κάνεις τι θα μπορούσα να κάνω?

Μέχρι 2/12/21 το "MyHome Online" δεχόταν ΚΟΤ. Το "MyHome Enter" (το άλλο σταθερό της ΔΕΗ), όχι.

Από 3/12/21 που άλλαξαν τιμές και άλλοι όροι (πχ 12 πλέον δέσμευση, αντί 24μηνης που ήταν), είναι συγκεχυμένες οι πληροφορίες : σε άλλους έχουν πει (από την ΔΕΗ) ότι δέχεται ΚΑΙ το Online (σίγουρα δέχεται το Enter, πλέον) - σε άλλους ότι το Online ΔΕΝ δέχεται πλέον ΚΟΤ...Συνεπώς για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου, καλύτερα να πας στο Έντερ. Και ναι, αυτά είναι τα σταθερής τιμής προγράμματα της ΔΕΗ. Ρήτρα αναπροσαρμογής, έχει ΜΟΝΟ στο Γ1.

Το αν σε συμφέρει (σταθερό πρόγραμμα) είναι σχετικό, κι εξαρτάται πρωτ' απ' όλα από τις καταναλώσεις σου ανά μήνα (ή αν θες, ανά 4μηνο). Αν πχ έχεις λιγότερες από 300 kWh ΤΟΝ ΜΗΝΑ, πιθανώς να είναι ΟΚ να παραμείνεις στο Γ1. Με την προϋπόθεση όμως ότι θα συνεχίσει να δίνεται κυβερνητική επιδότηση, όπώς έχει δοθεί για Σεπτέμβρη έως τώρα. Τον Γενάρη πάντως έχει ήδη κουτσουρευτεί αυτή για την πλειονότητα, ενώ για όσους έχουν ΚΟΤ είναι ακόμη μεγαλύτερη. Μια έξτρα προϋπόθεση για να την πάρεις είναι να είναι η παροχή στο όνομά σου ΚΑΙ το σπίτι να είναι δηλωμένο στο Taxis ως η ΚΥΡΙΑ κατοικία σου. Τί θα γίνει όμως από Φλεβάρη κι έπειτα, είτε με την επιδότηση (μπορεί μέχρι και να κοπεί για όλους ή έστω να μειωθεί σημαντικά), είτε με τις τιμές χονδρικής του ρεύματος (αν θα συνεχίσουν να είναι ψηλά, όπως έχει γίνει από το καλοκαίρι), κανείς δεν μπορεί να ξέρει. Εικασίες μόνο, έστω κι αν βασίζονται σε κάποιες λογικές ή και δεδομένα (πχ επειδή ο χειμώνας πάντα έχει αυξημένη ζήτηση, οι τιμές ήταν αναμενόμενο ότι θα μείνουν ψηλά. Και το καλοκαίρι όμως με φωτιές και κλιματιστικά και χίλια δυο άλλα που έχουν να κάνουν και με τα λοκντάουν και τον κορωνοϊό = μειωμένη βιομηχανική παραγωγή, ή τα τερτίπια του Πούτιν με το φυσικό αέριο, τις τιμές, την διάθεση προϊόντος, και τα σχετικά γεωπολιτικά θέματα με την Ουκρανία και όχι μόνο) δεν αποκλείεται, ΑΝ την άνοιξη πέσουν, να ξανανέβουν, και να γίνει και πάλι το χάλι που έγινε το '21, το φθινόπωρο που πάλι θ' ανέβει η ζήτηση κ.ο.κ.

Συνεπώς τα σταθερά προγράμματα παρέχουν μία σχετική ασφάλεια, απέναντι σε όλα αυτά. Πληρώνεις με την μία πιο πάνω την κιλοβατώρα, αλλά δεν θα έχεις άλλου είδους πιθανές εκπλήξεις. Η οποία ("ημερήσια") κιλοβατώρα για τον Γενάρη στο Γ1 σου βγαίνει (ΑΝ δικαιούσαι την επιδότηση), 0,11 (αρχική τιμή κιλοαβτώρας) + 0,24("ρήτρα αναπροσαρμογής") -0,033(έκπτωση ενέργειας ΔΕΗ για Γ1 30%) - 0,18 (επιδότηση για δικαιούχους ΚΟΤ) = 0,137. Άρα ναι, σε συμφέρει στο Γ1 αν έχεις κατανάλωση μέχρι 300kWh/μήνα. Αλλά είπαμε : θα συνεχίσει έτσι; Ειδικά αν σταματήσει η επιδότηση (ή αν δεν την δικαιούσαι ΗΔΗ),,,κάηκες θα σου βγαίνει 0,317...Όπως επίσης ήδη είπα, αν έχεις πάνω από 300kWh, oι υπόλοιπες υπολογίζονται ΗΔΗ με αυτό το ποσό...(χωρίς όμως φυσικά την έκπτωση του ΚΟΤ-Β που είναι -0,045. Το "0,317" στο είπα για να το καταλάβεις σε σχέση με το "0.11", δηλαδή την αρχική τιμή κιλοβατώρας, πριν την έκπτωση ΚΟΤ. Με άλλα λόγια : πάνω από τις 300kWh/μήνα, οι υπόλοιπες του κάθε μήνα, πχ 100 ή 200, χρεώνονται όχι με 0,11 αλλά με 0,31...Και αν τυχόν δεν διακιούσαι πλέον την επιδότηση - αν δεν είναι η κύρια κατοικία σου, τότε ΟΛΕΣ οι κιλοβατώρες του κάθε μήνα, πλέον χρεώνονται με 0,31, δηλαδή καταστροφή....

Ανέβασε έναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ λογαριασμό (τον τελευταίο, κι αν είναι εκκαθαριστικός, ακόμη καλύτερα) σβήνοντας προσωπικά στοιχεία πρώτα, να δούμε και καταναλώσεις, περιόδους κατανάλωσης, επιδοτήσεις κτλ.

Στο Έντερ υπάρχει κι έκπτωση συνέπειας εξόφλησης (πριν την λήξη λογαριασμού) 5% κι ένα επιπλεόν 2% αν πεις να βάλεις αυτόματη εξόφληση δηλώνοντας κάρτα (χρεωστική ή πιστωτική). Και υπάρχει κι ένα ενδεχόμενο να συνεχίζει η επιδότηση 0,02 επί της κιλοβατώρας (όπως μέχρι και Δεκέμβρη), άρα να πέφτει ήδη από μόνη της η κιλοβατώρα στα 0,16, αλλά,,,,δεν έχει ξεκαθαριστεί (πιθανότερο είναι να την σταμάτησαν, αλλά δεν ξέρουμε ακόμη). ΑΝ πάντως ισχύει επιδότηση, και με εκείνο το "7%" επιπλέον, πας σχεδόν στα ίδια (0,147) με το Γ1.

Τέλος αν τυχόν δεν έχεις δώσει από παλιότερα εγγύηση στην ΔΕΗ, θα σου ζητήσουν 100€ - τα οποία όμως μπορείς να πάρεις πίσω ως πίστωση στον επόμενο λογαριασμό (ή έστω μεθεπόμενο) ΑΝ ανεργοποιήσεις την αυτόματη εξόφληση...

Το ζουμί είναι : αν θες "ασφάλεια", πας στο Έντερ. ΑΝ θες να το "ρισκάρεις", παραμένεις Γ1....(Και κυρίως, εξαρτάται, ξαναλέω, από το ύψος των καταναλώσεών σου). 

 

 

On 15/1/2022 at 7:24 ΜΜ, narta said:

To ετησιο οριο ειναι οριο+10% σε κυλιομενο ετησιο συνολο.

Αρα χανεις το ΚΟΤ αν εισαι >10% ΚΑΙ η κυλιόμενη τετραμινιαια κατανάλωση σε ετησια κυλιόμενη βαση ειναι περισσοτερο απο τα ορια ΚΟΤ. Για εως +10% εισαι εντός ΚΟΤ και επίσης αν πας >10% αλλα η μεση τετραμινιαι καταναλωση σε ετησια βαση ειναι μικροτερη απο το οριο ΚΟΤ παλι δεν το χανεις.

Δεν λέω κάτι διαφορετικό : ακόμη και εκείνο το "μέχρι 10%" το πληρώνεις με την κανονική τιμολόγηση, χωρίς να χάσεις το ΚΟΤ μέχρι τις 1.400. Εννοώ ότι "αν θες ΚΟΤ για όσες κιλοβατώρες κάψεις, θα πρέπει να μην ξεπερνάς τις 1.400".

On 15/1/2022 at 7:05 ΜΜ, Vassilis_24 said:

Nα ρωτήσω κι εγώ, γιατί μάλλον δεν έχω καταλάβει τελικά αν έχω κάνει καλά που πήγα στο myhome online.
Στο Γ1Ν που ήμουν πριν, η κιλοβατώρα ήταν 0,11 και 0.07 το βραδινό, χωρίς να έχω έκπτωση από το κοινωνικό.
Στον καινούριο βλέπω 0.17 και 0.13 αντίστοιχα οι τιμές της κιλοβατώρας. Οπότε, χάνω προς το παρόν, απλά έχω κλειδωμένες τις τιμές της κιλοβατώρας, ενώ αν έμενα στο Γ1Ν θα ανέβαινε η κιλοβατώρα, γι'αυτό συνέφερε το myhome online;

Διάβασε την πρώτη απάντηση που γράφω (προς mimina992)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mimina992 είπε

Παιδιά καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας μου ήρθε ο μεγαλυτερος λογαριασμός που έχω πληρώσει ποτε και είμαι στην ΔΕΗ.Η ρήτρα αναπροσαρμογής ήταν 220 ευρώ και είμαι και στο koτ β...διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε σε παλιότερα μνμ και έψαξα και το home on line της ΔΕΗ που λέει πως δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής δέχεται όμως το συγκεκριμένο πρόγραμμα το koτ β?και με συμφέρει να το κάνω ?αυτή την στιγμή έχω 0.11058 την κιλοβάτωρα και 45% έκπτωση απ' το κοινωνικό.γνωριζει κάνεις τι θα μπορούσα να κάνω?

δεν έχεις με τις ρήτρες

4 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Στον καινούριο βλέπω 0.17 και 0.13 αντίστοιχα οι τιμές της κιλοβατώρας. Οπότε, χάνω προς το παρόν, απλά έχω κλειδωμένες τις τιμές της κιλοβατώρας, ενώ αν έμενα στο Γ1Ν θα ανέβαινε η κιλοβατώρα, γι'αυτό συνέφερε το myhome online;

0,30 η τελική στα ρητροπρογράμματα (και Γ1)
έχεις επιδότηση

0,03€/kw Σεπ
0,06€/kw Οκτ 0,08 KOT
0,13€/kw Νοε 0,16 KOT
0,165€/kw Δεκ 0,185 KOT
Σταθερά προγράμματα 0,02€/kw
μέχρι 300kw/μήνα


Ιαν : 0,16€/kw<150kw/μήνα και 0,12€/kw 150kw έως 300kw , 0,18€/kw για ΚΟΤ

άγνωστο τον επόμενο μήνα πόση , μέχρι πόσο χρόνο, για πόσα kw και με τι κριτήρια θα δίνεται

 

αν σας καλύπτει ή όχι η επιδότηση εσείς το ξέρετε καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Ionas1 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Όταν πληρώνεις και αφού λάβουν την πληρωμή, τουλάχιστον σου στέλνουν email ότι έχεις πληρώσει;

Πρωτη φορά πληρώνεις ΔΕΗ ?

Δεν στέλνουν κάποια ενημέρωση ότι ολοκληρώθηκε η πληρωμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, mimina992 said:

Παιδιά καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας μου ήρθε ο μεγαλυτερος λογαριασμός που έχω πληρώσει ποτε και είμαι στην ΔΕΗ.Η ρήτρα αναπροσαρμογής ήταν 220 ευρώ και είμαι και στο koτ β...διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε σε παλιότερα μνμ και έψαξα και το home on line της ΔΕΗ που λέει πως δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής δέχεται όμως το συγκεκριμένο πρόγραμμα το koτ β?και με συμφέρει να το κάνω ?αυτή την στιγμή έχω 0.11058 την κιλοβάτωρα και 45% έκπτωση απ' το κοινωνικό.γνωριζει κάνεις τι θα μπορούσα να κάνω?

 

17 hours ago, mimina992 said:

Παιδιά καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας μου ήρθε ο μεγαλυτερος λογαριασμός που έχω πληρώσει ποτε και είμαι στην ΔΕΗ.Η ρήτρα αναπροσαρμογής ήταν 220 ευρώ και είμαι και στο koτ β...διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε σε παλιότερα μνμ και έψαξα και το home on line της ΔΕΗ που λέει πως δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής δέχεται όμως το συγκεκριμένο πρόγραμμα το koτ β?και με συμφέρει να το κάνω ?αυτή την στιγμή έχω 0.11058 την κιλοβάτωρα και 45% έκπτωση απ' το κοινωνικό.γνωριζει κάνεις τι θα μπορούσα να κάνω?

 

17 hours ago, mimina992 said:

Παιδιά καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας μου ήρθε ο μεγαλυτερος λογαριασμός που έχω πληρώσει ποτε και είμαι στην ΔΕΗ.Η ρήτρα αναπροσαρμογής ήταν 220 ευρώ και είμαι και στο koτ β...διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε σε παλιότερα μνμ και έψαξα και το home on line της ΔΕΗ που λέει πως δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής δέχεται όμως το συγκεκριμένο πρόγραμμα το koτ β?και με συμφέρει να το κάνω ?αυτή την στιγμή έχω 0.11058 την κιλοβάτωρα και 45% έκπτωση απ' το κοινωνικό.γνωριζει κάνεις τι θα μπορούσα να κάνω?

Δυστηχως μου λέει πως η φωτογραφία ξεπερνάει τα mb και δεν με αφήνει να ανεβάσω τον λογαριασμό.Αλλα ακόμα δεν έχω καταλάβει αν με συμφέρει να παν στο home on line ή στο home enter ...βασικά ποιο απ' τα δύο δέχεται Κοτ β γιατί απ' ότι είδα το home enter δεν έχει κοτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...