Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξενέρωσα που μπερδεύτηκα και μπήκα enter αντί για online αν δεν στείλω ή δεν υπογράψω κάτι δεν θεωρείται άκυρο ;

αλλιώς όπως και να χει από το απλό γ1 που ήμουν ίσως και πάλι ακόμα και εντερ καλά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Σου ανέφερα ότι για να αλλάξω πρόγραμμα πρέπει να έχω χαρτί από τον δημο(έτσι λέει το site στα δικαιολογητικά). Προφανώς από το δήμο δεν προλαβαίνω να το πάρω. Δεν μου είχες πει ποιο πρόγραμμα να πάρω απλά μου ανέφερες ότι και τα δύο έχουν προστασία από ρήτρα αναπροσαρμογης. 

Θα κάνω αίτηση και ότι γίνει. 

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/allagi-onomatos-sto-logariasmo-upografi-sumvolaiou/fusiko-proswpo-idiwtis

Που το λέει αυτό;

11 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

ξενέρωσα που μπερδεύτηκα και μπήκα enter αντί για online αν δεν στείλω ή δεν υπογράψω κάτι δεν θεωρείται άκυρο ;

αλλιώς όπως και να χει από το απλό γ1 που ήμουν ίσως και πάλι ακόμα και εντερ καλά είναι

Η είσοδος στο ebill είναι ταυτοποίηση χρήση, δεν υπογράφεις κάτι. Δεν αλλάζει τώρα, κι αν προσπαθήσεις να το ακυρώσεις για να βάλεις online, μπορεί να μείνεις ξεκρέμαστος. Μια χαρά είναι και το enter, μη σκας για 30 ευρώ και μια απειροελάχιστη διαφορά στη προμήθεια.... ό,τι έγινε έγινε... Move on. Eδώ άλλοι πληρώνουν 0.30 τη κιλοβατώρα.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έβαλα κανονικά κάρτα για πάγια εντολή και έκανε αποθήκευση (δεν ήρθε μύνημα επιβεβαίωση από τράπεζα).

Ενεργοποίησα μηνιαίο λογαριασμό κτλ πατάω υποβολη το online home αλλά γράφει πρέπει να μπει κάρτα για πάγια εντολή....και δεν γίνετε η υποβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Decano είπε

όσοι έχουν ebill και κανουν ενεργοποιηση του online τους βγαζει "το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση".

Θα προλάβει η ΔΕΗ να διαχειριστεί τόσα αιτήματα και να τα ενεργοποιήσει πριν την τροποποίηση του προγράμματος?😶

Είναι παντελώς αδιάφορο, όσον αφορά την κίνηση που κάνεις. Είτε προλάβει είτε όχι, λιγότερα θα σου έρθει από το να μην το έκανες. Γ1 = θάνατος αυτό το χειμώνα

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

 

Screenshot_20211127_143728_com.android.chrome_edit_193911017431866.jpg

Eσύ θα κάνεις αίτημα εκπροσώπησης στο όνομα σου.

Αλλαγή χρήσης είναι όταν αλλάζεις το ρολόι από οικιακό σε επαγγελματικό ή το ανάποδο, δε σε αφορά οπότε δε θα χρειαστείς βεβαίωση τετραγωνικών στη ΔΕΗ.

Οπότε πας ΔΕΗ, κάνεις Enter στο όνομα σου με τις παλιές τιμές και ξεμπέρδεψες.

Αν τα τετραγωνικά που αναγράφονται στο ΤΑΠ του λογαριασμού συμφαδίζουν με το Ε9, δεν έχεις πρόβλημα (ίσως απλά θα πρέπει να δηλώσεις στο Δήμο ότι πλέον το σπίτι είναι δικό σου). Αν διαφέρουν τα τετραγωνικά μίλα μετά με τον λογιστή σου.

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πατρικό οι γονείς μου έχουν ΚΟΤ με κατανάλωση μέχρι 1800 το 4μηνο. Συμφέρει να τους αλλάξω μέσω ebill σε online ή enter? Τα προγράμματα αυτά συνδιαζονται με το ΚΟΤ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eσύ θα κάνεις αίτημα εκπροσώπησης στο όνομα σου.

Αλλαγή χρήσης είναι όταν αλλάζεις το ρολόι από οικιακό σε επαγγελματικό ή το ανάποδο, δε σε αφορά οπότε δε θα χρειαστείς βεβαίωση τετραγωνικών στη ΔΕΗ.

Οπότε πας ΔΕΗ, κάνεις Enter στο όνομα σου με τις παλιές τιμές και ξεμπέρδεψες.

Αν τα τετραγωνικά που αναγράφονται στο ΤΑΠ του λογαριασμού συμφαδίζουν με το Ε9, δεν έχεις πρόβλημα (ίσως απλά θα πρέπει να δηλώσεις στο Δήμο ότι πλέον το σπίτι είναι δικό σου). Αν διαφέρουν τα τετραγωνικά μίλα μετά με τον λογιστή σου.

 

Ωραίος. Ιωβεια υπομονή έχεις! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε online γίνετε μόνο λόγω κοτ.Ναι συνδυάζεται το κοτ που είναι έκπτωση με το online που είναι πρόγραμμα.

Για δοκίμασε το γιατί το κάνω και τον πεθερό και κάπου κολλαει στη υποβολή.

Ίδια περίπτωση είναι με την δικιά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και σήμερα πάλι δεν μπόρεσα να μην μπω σε αυτήν την συζήτηση , ας ρίξω τα 2 σενάρια μου.
Τα δεδομένα είναι , αίτηση 17/11 μέσω e-contract για myHomeOnline , 25/11 αποστολή δικαιολογητικών και περιμένουμε...Τα σενάρια είναι: 
1. Περιμένω να μου στείλουν κωδικούς e-bill μέχρι 2/12 και να το ενεργοποιήσω , γιατί παρόλο που έκανα αίτηση για myHomeOnline εξαρχής , θέλει ξανά χειροκίνητα
2. Πάω σε κατάστημα την δευτέρα(29/11) και υπογράφω Enter ή μου ελέγχουν τα δικαιολογητικά απευθείας?! 

Αγχωμένες καλησπέρες για 3η συνεχόμενη μέρα  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έβαλα κάρτα (Πειραιώς δεν έπαιρνε έγκριση) Εθνική έγινε η χρέωση 1λεπτο πάλι στην υποβολή για το πρόγραμμα δεν γίνετε και μου γράφει πρέπει να μπει κάρτα για πάγια εντολή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Decano είπε

Εμένα στο online δεν εμφανίζει κάτι στην πάγια εντολή, ενω ειναι ενεργοποιημένο το πρόγραμμα 

1175277920_Screenshot2021-11-27at3_36_11PM.png.997e2c7db74cc972dd6d12f1336e3674.png

Πάτα ενεργοποίηση και ξαναπέρνα την κάρτα σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...