Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η Pizza Hut


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, n4sleep είπε

Αν πεις ότι έχεις 2 πιθανούς πελάτες: αυτούς που τρώνε σαβούρα για 3 ευρώ (Pizza fan) και αυτούς που θέλουν κάτι πιο ποιοτικό (δεν είπαμε premium) : Pizza Hut και Dominos, και η Dominos είναι σχεδόν μισή τιμή, είναι λογικό να κλείσει η HUT.

Όταν για να φάμε 2 άτομα θέλουμε 18 ευρώ στη Hut , και 10-11 στη Dominos που έχει πολύ καλά υλικά, για πιο λόγο να πάρω Hut.

Αν είναι να πληρώσω τιμή εστιατορίου προτιμώ να πάω σε ένα ωραίο Ιταλικό να φάω.

Εκτος πραγματικοτητας.......Απορω τι γραφετε μερικοι οταν εχετε να ασχοληθειτε με την Hut πανω απο 10ετια......

Οι τιμες της Hut με της Dominos ηταν πρακτικα οι ιδιες τα τελευταια 5 χρονια τουλαχιστον και σαφως σαν ποιοτητα η Hut ειναι καλυτερη (καντε πως μπαινετε σε κουζινα Dominos και θα καταλαβετε την διαφορα - χωρια η ζυμη που στην Hut δεν ηταν κατεψυγμενη).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

54 λεπτά πριν, merkon είπε

 

Οταν εχεις φουρνους που προσφερουν τα παντα απο φαγωσιμα και ροφηματα, καφετεριες που πλεον εχει απο 10 το καθε τετραγωνο, 100 διαφορετικες αλυσιδες για καφε (Coffee Island, Mikel, Coffee Lab κλπ), σουβλατζιδικα που φυτρωνουν σε καθε γωνια... Ποια αμερικανικη μεγαλη εταιρεια να σταθει και να αντεξει στην Ελλαδα;

Οι φούρνοι κατά 99% κατεψυγμένες πιτσες κλπ σφολιατοειδή πουλάνε.Και όλοι λες και αγοράζουν απο τον ίδιο παρασκευαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Το ότι σας λείπει ο γύρος εκεί δε λέει κάτι :) Κατανοητό δηλαδή, αλλά αν τον έχεις κάθε μέρα τον βαριέσαι.

Γι αυτό και δε στέκει η σύγκριση pizza, σουβλάκι, burger. Άλλο θες να φας τη μια φορά άλλο την άλλη.

Απο θεμα υγειας δεν παιζει να υπαρχει χειροτερο κρεας απο τον Γυρο παντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Salvation81 είπε

Απο θεμα υγειας δεν παιζει να υπαρχει χειροτερο κρεας απο τον Γυρο παντως.

Εγώ το είπα όσο για τη σύγκριση που κάνουν ποιο είναι καλύτερο εννοώντας νοστιμότερο.

Τώρα από άποψη υγείας όταν αποφασίσω να φάω fast food προφανώς δε μ ενδιαφέρει καθόλου όμως το αν είναι υγιεινό ή καθαρό. Για να μην πω αντιθέτως κιόλας. Τρώω απ έξω για τη βρωμιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mary είπε

Ρε τι McDonald's Burger King, αμερικανικά αγγλικά και άλλες σαβούρες λέτε;

Έχετε γύρο σε κάθε γειτονιά και ψάχνετε πλαστικουρες;

Εμείς κάνουμε κρα για γύρο. Τυρόπιτα ούτε για πλάκα. Μόνο κατεψυγμένη στην ελληνική βδομάδα των lidl κάθε 6 μηνο βρίσκουμε. Αχάριστοι!  Εκτιμήστε το τίμιο ελληνικό γύρο!

Γυρος στο market του cambridge απο Ελληνα just Greek .6£ αλλά μεγάλος ,τα αξίζει.Δεν ξέρω αν είναι συνέχεια εκεί.Χοιρινό και κοτόπουλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SakafliaC είπε

Εγώ το είπα όσο για τη σύγκριση που κάνουν ποιο είναι καλύτερο εννοώντας νοστιμότερο.

Τώρα από άποψη υγείας όταν αποφασίσω να φάω fast food προφανώς δε μ ενδιαφέρει καθόλου όμως το αν είναι υγιεινό ή καθαρό. Για να μην πω αντιθέτως κιόλας. Τρώω απ έξω για τη βρωμιά.

Συμφωνω αλλα και παλι, τα σκατα που βαζουν στον γυρο δεν τα βρισκεις αλλου (απο θεμα γευσης και εγω μαζι σου, εξαλλου τρωω γυρο 1-2 φορες την εβδομαδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Συμφωνω αλλα και παλι, τα σκατα που βαζουν στον γυρο δεν τα βρισκεις αλλου (απο θεμα γευσης και εγω μαζι σου, εξαλλου τρωω γυρο 1-2 φορες την εβδομαδα).

O γύρος είναι κατεψυγμένος πλεόν,ελάχιστοι φτιάχνουν δικό τους (δεν είμαι σίγουρος και αν επιτρέπεται ο νωπός γύρος)

Το ότι τον βάζουν στο ψυγείο και συνεχίζουν να τον ψήνουν την άλλη μέρα νομίζω είναι παράνομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Γυρος στο market του cambridge απο Ελληνα just Greek .6£ αλλά μεγάλος ,τα αξίζει.Δεν ξέρω αν είναι συνέχεια εκεί.Χοιρινό και κοτόπουλο.

Δυστυχως μας πεφτει λιγο μακρια το Cambridge.. Εδω στο Leeds εχει κανα 2 σουβλατζιδικα, οι τιμες παιζουν εκει στις £5-6 λιρες, αλλα οταν σε πιανει μια νοσταλγια απο την μαμα πατριδα και θες γυρο, τα ξεχνας ολα 😅

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Συμφωνω αλλα και παλι, τα σκατα που βαζουν στον γυρο δεν τα βρισκεις αλλου (απο θεμα γευσης και εγω μαζι σου, εξαλλου τρωω γυρο 1-2 φορες την εβδομαδα).

Σε 1 βδομαδα Ελλαδα και εγω με το καλο για διακοπες και να δω οικογενεια, 1-2 φορες την μερα θα παιχτει γυρος / σουβλακι πολυ ευκολα! 🐷

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

O γύρος είναι κατεψυγμένος πλεόν,ελάχιστοι φτιάχνουν δικό τους (δεν είμαι σίγουρος και αν επιτρέπεται ο νωπός γύρος)

Το ότι τον βάζουν στο ψυγείο και συνεχίζουν να τον ψήνουν την άλλη μέρα νομίζω είναι παράνομο.

Παλια ηξερα πως ηταν αναγκασμενοι τον γυρο που θα βαλουν πανω μια μερα να τον καταναλωσουν την ιδια και αν οχι να τον πεταξουν. Φυσικα καποια γυραδικα δεν το κανουν αυτο γιατι δεν εχουν μεγαλη καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, merkon είπε

Δυστυχως μας πεφτει λιγο μακρια το Cambridge.. Εδω στο Leeds εχει κανα 2 σουβλατζιδικα, οι τιμες παιζουν εκει στις £5-6 λιρες, αλλα οταν σε πιανει μια νοσταλγια απο την μαμα πατριδα και θες γυρο, τα ξεχνας ολα 😅

Σε 1 βδομαδα Ελλαδα και εγω με το καλο για διακοπες και να δω οικογενεια, 1-2 φορες την μερα θα παιχτει γυρος / σουβλακι πολυ ευκολα! 🐷

Εχω φάει και στο Brighton στο Nostos,και εκεί πολύ καλός.

Ενα μήνα και σήμερα αλλά ποιος μετράει;χαχα Αν δεν μαμηθει η κατάσταση πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, notist είπε

Έχω να πάω από τότε που τις δεύτερες η τις τρίτες δεν θυμάμαι,πλήρωνες τα ποτά σου και έτρωγες όσα κομμάτια πίτσα μπορούσες επιλογή του μαγαζιού μέχρι να σκάσεις. Πρέπει να είναι πάνω από 20 χρόνια νομίζω. 

Τρελο abuse Δευτερες ηταν..Βγαιναμε με μωρο στις κοιλιες απ' το μαγαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσαμπατζηδες και άφραγκοι  :P  Εγώ μια φορά είχα φάει εκεί όλη και όλη και ο λογαριασμός της παρέας βγήκε σα να πλήρωνα  Λούκουλλο όχι πίτσα  είχαν πάρει και πολύ τσιμπημένα συνοδευτικά 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Συμφωνω αλλα και παλι, τα σκατα που βαζουν στον γυρο δεν τα βρισκεις αλλου (απο θεμα γευσης και εγω μαζι σου, εξαλλου τρωω γυρο 1-2 φορες την εβδομαδα).

Απο που προκύπτει αυτο? Έχω κολλητό που κάνει διανομή κρέατος σε σουβλατζίδικα και σε πληροφορώ πως το κρέας που δίνει αλλά και το κοτόπουλο ειναι εξαιρετικής ποιότητας και ελληνικότατο.

Και μιλάμε για σουβλατζίδικα που αντέχουν στο χρόνο και ειναι 30 χρονια στη πιάτσα, όχι αλεξιπτωτιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εκτος πραγματικοτητας.......Απορω τι γραφετε μερικοι οταν εχετε να ασχοληθειτε με την Hut πανω απο 10ετια......

Οι τιμες της Hut με της Dominos ηταν πρακτικα οι ιδιες τα τελευταια 5 χρονια τουλαχιστον και σαφως σαν ποιοτητα η Hut ειναι καλυτερη (καντε πως μπαινετε σε κουζινα Dominos και θα καταλαβετε την διαφορα - χωρια η ζυμη που στην Hut δεν ηταν κατεψυγμενη).

Μην κοιτάς μεμονωμένη πίτσα. Κοίτα προσφορές. Γιατί όλοι 1+1 και κάτι τέτοιες προσφορές παίρνουμε. Εκεί η dominos μέχρι πέρσι που παρήγγειλα τελευταία φορά hut ήταν φθηνότερη. 

Και η dominos υποτίθεται περηφανεύεται για τη ζύμη ότι φτιάχνεται 24 ώρες πριν και είναι φρέσκια.  Αν ισχύει δεν ξέρω. Και προφανώς δεν μπαίνω σε κουζίνες. Στα Βριλήσσια από ότι φαίνεται από το ταμείο , φαίνονται όλα καθαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...