Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η Pizza Hut


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, taris είπε

Όταν έκλεισαν εκδικητικά όλα τα καταστήματά τους στην Θεσσαλονίκη λόγω διαμάχης με τους εργαζόμενους, δεν ήταν και τόσο φιλεργατικοί στην pizza hut πάντως.

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο...Λεω ότι σε σχέση όμως με το τι επικρατεί στην αγορά,ήταν σαφώς πολύ καλύτερα από οπουδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πρώτα απ'ολα,λυπάμαι για τους εργαζόμενους που μένουν αυτήν την δυσκολη εποχή χωρίς δουλειά.Ευχομαι το καλυτερο ειλικρινά. 

Υπήρξα κάποτε υπαλληλος στην Pizza hut,πριν από πολλα χρόνια και ακόμη έχω τις καλυτερες αναμνήσεις από την εταιρεία.Βέβαια τότε μεσουρανουσε στο χώρο,ουσιαστικά απο το 2004 άρχισε ο κατήφορος... Κάτι το γερό μπάσιμο και η αφαίμαξη ικανών στελεχών της  hut από dominos και fan, λίγο αργότερα η οικονομική κρίση,προφανως και οι λάθος επιλογές της διοίκησης, όλα έδειχναν ότι το τέλος θα ηταν αναπόφευκτο...

RIP PIZZA HUT...200.gif

Θα μου λείψει η pan... 😢

Και τα σκορδοψωμα... 😥

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε κάποιοι για πιτσαρίες της γειτονιάς, πραγματικά παρακαλώ να μου δώσετε μερικά ονόματα ( Αθήνα ) να τις επισκεφτώ. Ακόμα ψάχνω κάτι πολύ καλό σε πίτσα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς και η Dominos ήταν κλάσεις καλύτερη, ειδικά τα τελευταία χρόνια. Απλά όπως ανέφερε και ένας φίλος παραπάνω στην Ελλάδα μετράει περισσότερο απ την ποιότητα η ποσότητα, γι αυτό και πάει τόσο καλά η Fan , η οποία προφανώς αν έχεις κάποια ελάχιστα στανταρ στη ζωή σου δεν τρώγεται καν, μιλάμε για σόλα.

Επεξ/σία από SakafliaC
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kathytherion είπε

Αλμπαν φαν γιατί?

Άμα είναι να κάνεις σπιτική πίτσα αξίζει να φτιάξεις δικό σου ζυμάρι...

Αυτό με το ξυλοφουρνο χρημιμη πληροφορία μιας και κανω δίαιτα. Θα το σκέφτομαι όταν θα περνάω απ' έξω .... :)

Αλμπαν φαν γιατί τουλάχιστον εδώ που μένω όσοι πηγαίνουν για take away αλλά και όσοι δουλεύουν είναι είτε από το τεπελενι είτε από το ελμπασαν 😂.  Σε τέτοιο σημείο που απορώ πως δεν έχει βγάλει ακόμα πίτσα με την ονομασία.... Καλασνικοφ 😂😂😂. Κάνω περάσματα συχνά από εκεί και πάντα η ίδια εικόνα. 

Το δικό μου ζυμάρι φουσκώνει και γίνεται ψωμί. Μπορώ να φτιάξω μια πίτσα και να τρώω μια εβδομάδα δλδ γιατί με ένα κομμάτι έχεις σκάσει. Φταίει το αλεύρι δεν ξέρω - δεν δοκίμασα ποτέ αλεύρι για πίτσα που όντως υπάρχει - αλλά κατέφυγα στην πιλτσμπουρι που είναι έπος. 

Δεν είναι inside information αυτό με τον ξυλοφουρνο.... Δεν υπάρχει κλιματισμός εκεί γιατί δεν έχει νόημα λόγω της έντασης του φούρνου. Καλοκαίρι είναι, καύσωνα έχουμε, ιδρωνουμε... Σκέψου πόσο ιδρώνει κάποιος που δουλεύει εκεί 😂😂😂. Γενικότερα το καλοκαίρι μόνο επαρχία τρώω απέξω που χει δροσιά. Στην πόλη ούτε για αστείο εκτός και αν θεωρησω γκουρμέ την ιδρωτιλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Λένε κάποιοι για πιτσαρίες της γειτονιάς, πραγματικά παρακαλώ να μου δώσετε μερικά ονόματα ( Αθήνα ) να τις επισκεφτώ. Ακόμα ψάχνω κάτι πολύ καλό σε πίτσα.

pizzaiolo Χολαργός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Λένε κάποιοι για πιτσαρίες της γειτονιάς, πραγματικά παρακαλώ να μου δώσετε μερικά ονόματα ( Αθήνα ) να τις επισκεφτώ. Ακόμα ψάχνω κάτι πολύ καλό σε πίτσα.

Το "πολύ καλό" είναι καθαρά υποκειμενικό, δεν έχει νόημα ο καθένας να λέει τί του αρέσει και τί όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τυχαίνει να έχω πολύ κοντινό συγγενή στα KFC μου είπε ότι οι χώροι επεξεργασίας-παρασκευής όπως επίσης και οι χώροι αποθήκευσης-συντήρησης των προιόντων είναι άριστοι, όπως επίσης και ότι η πρώτη ύλη είναι φρεσκότατη. Για να μην κρυβόμαστε, ότι είναι ποιοτικό και προσεγμένο είναι και ακριβό αφού θέλει και τα ιδανικά εργαλεία και τους κατάληλα εκπαιδευμένους ανθρώπους για να βγάλουν το ποιοτικό αποτέλεσμα.

Μια φορά είπα να πάω και εγώ με την γυναίκα σε ένα καλό εστιατόριο ενός φημισμένου σεφ για να δούμε τι παίζει τελικά, είναι μπαρούφες αυτά που λένε; Παραγγείλαμε ζυμαρικά με κάτι περίεργα ούτε θυμάμαι, έκαναν 30 με 40 λεπτά να έρθουν στο τραπέζι και το μαγαζί δεν είχε και πολύ κόσμο. Ήταν τα καλύτερα ζυμαρικά που έχω φάει. Δεν ξέρω τι και πως,  αλλά μας έχουν μείνει αξέχαστα....αρκετα ακριβά ναι αλλά δεν τα λυπήθηκα καθόλου τα χρήματα που έδωσα.

Η Hut εμένα πάντος μου φαινόταν πολύ καλή όταν είχε ανοίξει. Πέρσυ που δοκίμασα δεν μου είχε αρέσει τόσο αλλά ήταν κλάσης ανώτερη από κάτι άλλες που διαφημίζονται και είναι φτηνές. Η ROMA επίσης, στην δεκαετία του 90 ήταν πολύ καλή, μετά για να μπορέσει να ανταπεξέλθει στον ανταγωνισμό, έριξε την ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόλαβα Kangoo's τέρμα Πατησίων. 

Τετράγωνο μπιφτέκι στα Wendy's. 

Pizza Hut ham delight..... Κρίμα κρίμα κρίμα έχω ξενερώσει πιο πολύ κι από όταν έκλεισαν τα applebees και τα Ruby tuesday γιατί είχα back up τις ultimate Margaritas από τα TGI.Να μη μιλήσω για τα hooters στο mall που πήγαινα κάθε μέρα όταν είχαν έρθει οι Αμερικάνες σερβιτόρες να εκπαίδευσουν τις δικές μας. Subway πιο ωραίο από burger King για εμένα όταν πήγαινα έξω. KFC είχα φάει μια τρελή σως σκόρδου στα Καρπάθια (μάλλον λόγω δράκουλα την είχαν βγάλει) που ταίριαζε τρελά με τον μεγάλο κουβά. Όμως την πιο απίστευτη πιτσα την έτρωγα μικρός από μια πιτσαρία στα δυτικά που λεγόταν σπεσιαλίστας δε θυμάμαι που ήταν αλλά ήταν τόσο νόστιμη τραγανή γύρω γύρω, το  κομμάτι ήταν βαρύ. παίζαμε pro με τον ξάδερφο μου Ελλαδιτσα πρωτάθλημα όλο το βράδυ ή Hitman προσπαθωντας να κάνουμε όσο πιο γελοίες δολοφονίες γινόταν. Και τέλος φανταστικη πιτσα είχε ο παλιός λεβέντης στο δρόμο για καμένα βούρλα που έβαζε για τσαχπινιά και μισή ελιά πάνω δε ξέρω για ποιο λόγο. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την ισoπεδωσε η dominos

1 ώρα πριν, nos1 είπε

Και τα σκορδοψωμα... 😥

Αυτα υπαρχουν παντου σε αρκετα εστιατορια, ακομα και στο Lidl κατεψυγμενα. Εμενα θα μου λειψει η peperoni lovers

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Razgriz είπε

Λένε κάποιοι για πιτσαρίες της γειτονιάς, πραγματικά παρακαλώ να μου δώσετε μερικά ονόματα ( Αθήνα ) να τις επισκεφτώ. Ακόμα ψάχνω κάτι πολύ καλό σε πίτσα.

Vesuvios - Ηλιούπολη και η αλυσίδα Home Pizza στα νότια προάστια εμένα μου αρέσουν πολύ, αν βρεθείς προς τα εδώ κάνε μία δοκιμή.

Επεξ/σία από Mesie_Christobal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fredd0 είπε

wendy's ειχε ανοιξει ο γιος του Νικα Κηφισια πρωτα (διπλα στο βαρσο) και μετα Συνταγμα και Γλυφαδα. Ηταν πραγματικα καλα,  καμια σχεση με mcdonalds κλπ, οταν ημουν πιτσιρικας τσακιζαμε με τρομερη συχνοτητα, αλλα δε το χε επιχειρηματικα ο Νικας.

Και διπλα από τα Goodys Κηφισιας ήταν θυμάμαι απόσταση αναπνοής, εμείς βέβαια ποτέ δεν πήγαμε να φάμε εκεί ήμασταν μόνο στα Goodys. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tiganitos είπε

Πρόλαβα Kangoo's τέρμα Πατησίων. 

Τετράγωνο μπιφτέκι στα Wendy's. 

Pizza Hut ham delight..... Κρίμα κρίμα κρίμα έχω ξενερώσει πιο πολύ κι από όταν έκλεισαν τα applebees και τα Ruby tuesday γιατί είχα back up τις ultimate Margaritas από τα TGI.Να μη μιλήσω για τα hooters στο mall που πήγαινα κάθε μέρα όταν είχαν έρθει οι Αμερικάνες σερβιτόρες να εκπαίδευσουν τις δικές μας. Subway πιο ωραίο από burger King για εμένα όταν πήγαινα έξω. KFC είχα φάει μια τρελή σως σκόρδου στα Καρπάθια (μάλλον λόγω δράκουλα την είχαν βγάλει) που ταίριαζε τρελά με τον μεγάλο κουβά. Όμως την πιο απίστευτη πιτσα την έτρωγα μικρός από μια πιτσαρία στα δυτικά που λεγόταν σπεσιαλίστας δε θυμάμαι που ήταν αλλά ήταν τόσο νόστιμη τραγανή γύρω γύρω, το  κομμάτι ήταν βαρύ. παίζαμε pro με τον ξάδερφο μου Ελλαδιτσα πρωτάθλημα όλο το βράδυ ή Hitman προσπαθωντας να κάνουμε όσο πιο γελοίες δολοφονίες γινόταν. Και τέλος φανταστικη πιτσα είχε ο παλιός λεβέντης στο δρόμο για καμένα βούρλα που έβαζε για τσαχπινιά και μισή ελιά πάνω δε ξέρω για ποιο λόγο. 

Ηταν ακριβως πισω απο τον σταθμο Ανθουπολης και τον Μικελ.......Ο πατερας μου ηταν φιλος με τον ιδιοκτητη, φοβερος τυπος..... (μετα απο τις πιτσες του με ξετρελεναν οι φλογερες που εφτιαχνε με λιωμενο τυρι).,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, taris είπε

 

  

Koιτάζω τον τελευταίο κατάλογο Pizza Hut που μπορώ να βρω, 13,6 έχει την φτηνότερη ("μεσαία") meat lover, 13,1 την φτηνότερη πεπερόνι. Είναι του 2011. Η dominos έχει 7,35 την "μεσαία" peperoni και 8,35 την "μεσαία" meat passion.

Όντως έχω μείνει με αυτές τις τιμές και η διαφορά είναι τεράστια. Νομίζω 2015 τους είχα κοιτάξει τελευταία και εξακολουθούσαν να είναι στην κοσμάρα τους. Ίσως τις έριξαν τα τελευταία 5 χρόνια που δεν τους παρακολουθούσα, δεν ξέρω. Πάντως είκοσι χρόνια πριν δεν ήταν.

Εγώ είχα έναν ακόμα παλαιότερο κατάλογο, οι τιμές τους παλιά ήταν κατά πολύ περισσότερο τσιμπιμενες, οπότε και οσες φορές κοίταξα να πάρω κάτι δεν πήρα, προτίμησα άλλο μαγαζί, πάντως πριν κάτι μήνες μπήκα στην σελίδα τους να δω τι παίζει απο τιμές, ήταν ελαφρώς πιο ακριβές ορισμένες με πόσα της τάξης των 0.5 ως 1.5 ευρώ, παλαιότερα ήταν παραπάνω, δεν ξέρω πότε είχαν ρίξει τις τιμές αλλά για αυτόν τον λόγο δεν ασχολήθηκα ξανά να κοιτάξω την σελίδα τους, αν ειχαν κάνει από πιο παλιά την σύγκλιση τιμων με την υπόλοιπη αγορά πιθανόν να είχαν αποφύγει το κλείσιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, txcellas είπε

Είχα να παω πανω από 10 χρονια και να παραγγείλω αντίστοιχα. Προτιμώ μικρές γειτονικές πιτσαρίες με ξυλοφουρνους. Η ποιότητα είναι εμφανής. 

Πολυ παλια θυμάμαι για ένα σκάνδαλο που είχε ακουστεί με σπέρμα πανω σε πιτσαρία. Μάθαμε αν ήταν ποτέ αλήθεια;

Πριν από καμια 15ρια χρονια ημουν φοιτητης στην επαρχια. Κατω από την πολυκατοικια ειχε μια γαμιστερη πιτσαρια. Ο τυπος ηταν μερακλής, πιτσες, μακαρονάδες, ψητα, μαγειρευτα, ο,τι κι αν εκανε ηταν πεντανοστιμο, τεραστιο και οικονομικο. Προφανως είχαμε γινει κολλητοι με αυτόν ολοι οι φοιτητες, μιας και ηταν πολύ κοντα στη σχολη. Βραδιες με τουρνουά PES στο PS2, πιτσες και μπυρες κλπ κλπ.

Καπου στα 2 χρονια αρχισε να μη μας τα λεει καλα. Τη μια αντι για πιτσα ηρθε μπριζολα (νταξ δε με χαλασε τοσο), την άλλη η καρμποναρα πνιγοταν στο λαδι… Ελαφρως αραιώσαμε ολοι αφου πλεον δε μας προσεχε το ιδιο.

Το αποκορύφωμα ηταν μια φορα που αραζαμε με την παρεα εκει τρώγοντας και μπεκροπινοντας. Γυρναει και μας λεει:

- "Ρε μλκς, αυτή η μουν@ρ@ η Κλελια στο τμημα σας είναι;"

- "Ναι, απανταμε."

- "Τη γυροφερνα καιρο.. μου εκατσε τις προαλλες"

- "Ωραιος, αλλα που την πηγες;" (το σπιτι του ηταν από πανω, αλλα επισης εκει ζουσε και η γυναικα του με το παιδι)

- "Που να την παω ρε; εδώ μεσα, στην ΚΟΥΖΙΝΑ

Για τα επομενα 2 χρονια δεν πατησε κανενας από την παρεα. Μας παρακαλαγε κάθε φορα που μας εβλεπε να μας κερασει μπυρα και να παιξουμε κανα ματσακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...