Προς το περιεχόμενο

Έναρξη E-shop / Προμηθευτές


KazaStyle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Ειμαι στην διαδικάσια έναρξης επιχείρησης (e-shop) με προϊοντα τεχνολογίας,

 αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη περίοδο αναζήτησης προμηθευτών.

 Θα μπορούσατε παρακαλώ να μου δώσετε καποιες πληροφορίες για το πως θα βρώ προμηθευτές;

οι μεγάλες αλυσίδες γνωρίζετε απο που προμηθεύοντα π.χ. Πλαίσιο, Γερμανός κ.τ.λ ;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σορρυ, ανοιγεις επιχειρηση μεταπωλησης προιοντων σε λιανικη χωρις να ξερεις πώς να τα προμηθευτεις στη χονδρικη; Εισαι τοσο εξω απο τη συγκεκριμενη αγορα που ρωτας στο ινσομνια να σου δωσουνε τους προμηθευτες; Κι επιμενεις ακομα να μπεις σε αυτην την αγορα με την οποια καταφανως δεν εχεις καμια απολυτως σχεση; Να κανεις τι αναμεσα στα θηρια με ΧΡΟΝΙΑ πειρας (σκρουτζομαγαζα και αλυσιδες);

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον τύπο που γύρισε απτη κόλαση πως δεν γίνεται να μπεις σε μια αγορά χωρίς να τη ξέρεις

Ειδικά στο χώρο της τεχνολογίας που υπάρχει τρελός ανταγωνισμός

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι υπαρχουν τοσα καταστήματα δεν σημαίνει οτι δουλεύουν ολα, οπως και επισης το οτι ειναι τοσα δεν σημαινει οτι θα κανουν το ιδιο που θα κανω εγω ή θα πουλάνε στην ιδια τιμή που θα πουλάω εγω. Σίγουρα δεν θα περνω στις τιμες που περνουν αυτες αυτο ειναι αυτονοητο.

Εχω σχεση με το αντικείμενο απλα οχι με τον συγκεκριμένο τομέα, αυτή τη στιγμή κανω ερευνα προμηθευτών στο ιντερνετ εξου και το ποστ στο ινσομνια.

Η ερώτηση μου ηταν παρα πολύ σαφής, δεν ξέρω για πιο λόγο αναλύετε τοσο πολύ την κατάσταση  και βγάζετε πορίσματα και κρίνετε γιατι το μονο που δεν κανετε είναι να απαντάτε στην ερωτηση μου. Με ολο το σεβασμό βεβαια δεν θελω να θίξω κανένα.

Ευχαριστώ μονο και μονο που απαντήσατε 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη κιολασ παιδια αλλα δεν ζήτησα ουτε να με βοηθησετε με το business plan της επιχειρησης ούτε να προβλέψετε το μελλον της επιχείρησης μου.

Όλοι να πεσετε να φάτε τον αλλο, το οτι θα κάνω αυτο που αγαπαω δεν παιζει ρόλο ετσι; πρεπει να κανω κατι καινοτομο να ανακαλύψω κάτι μονο ετσι θα βγαλω χρήμα οχι με το να κάνω κατι που αρεσει σε μενα. Σιγουρα με αυτα θα βγάλω χρήμα αλλα εχω την δυνατοτητα να επιχειρησω και επελεξα αυτη την αγορα το ρισκο ειναι δικο μου. Να φανταστώ αυτες οι μεγαλες εταιριες ετσι ξεκινησαν αμεσως αλυσιδες γιναν πανελλαδικα. Με το σκεπτικο σας θα επρεπε να υπάρχει μονο ενα καταστημα ανα είδος μονοπωλειο, αλλα δυστυχώς υπάρχουν πολλά και πολλά άν και μικρά κανουν θράυση ή μεγαλώσαν.

Για να μην πολυλογο εγω εκανα μια απλή ερωτηση φυσικα και εχω μιλήσει με πολλους προμηθευτές απλα εδω πέρα μπορει να ξερει κάποιος καποιο προμηθευτή που να μην τον γνωρίζω ή να ξερει τουλαχιστον απο που προμηθευονται αυτες οι εταιρίες οχι οτι θα συνεργαστω μαζι τους σιγουρα αλλα ειμαι και λίγο περίεργος.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις απόψεις και τη βοήθεια σας.

4 λεπτά πριν, liladen717 είπε

η ελλαδα δεν εχει αναγκη αλλον εναν εμπορο (μεταπωλητη)

Η Έλλαδα εχει ανάγκη απο πολλά πράγματα αλλα οι περισσοτεροι κοιταν  πως να φάν τον αλλο παρα να τον βοήθησουν.

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Infoquest, oktabit, westnet είναι από τους μεγάλους αν δεν έχει αλλάξει κάτι. Με τις τιμές τους όμως δεν μπορείς να χτυπήσεις σκρουτζομάγαζα που κάνουν μόνα τους εισαγωγές.

Έχουν τις ας πούμε επίσημες τιμές.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Infoquest, oktabit, westnet είναι από τους μεγάλους αν δεν έχει αλλάξει κάτι. Με τις τιμές τους όμως δεν μπορείς να χτυπήσεις σκρουτζομάγαζα που κάνουν μόνα τους εισαγωγές.

Έχουν τις ας πούμε επίσημες τιμές.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Για εισαγωγές γνωρίζουμε καμία εταιρία ή μονο απο κίνα γινονται οι εισαγωγές ;

9 λεπτά πριν, TitanX είπε

Είμαι παν άσχετος με το αντικείμενο όμως αν αγοράσεις μέσω του alibaba δεν θα βρεις καλές τιμες η το aliexpress? 

Σίγουρα εχει καλές τιμές αλλα πρεπει να ψαχτείς για alibaba το aliexpress ειναι απλα λιανική του alibaba ουσιαστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KazaStyle είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Για εισαγωγές γνωρίζουμε καμία εταιρία ή μονο απο κίνα γινονται οι εισαγωγές ;

Σίγουρα εχει καλές τιμές αλλα πρεπει να ψαχτείς για alibaba το aliexpress ειναι απλα λιανική του alibaba ουσιαστικά.

Σίγουρα κάποιοι κάνουν εισαγωγή από ευρωπαϊκές χώρες όπου δεν πληρώνεις φπα. Δεν ξέρω πόσο νόμιμο είναι αυτό στη μεταπώληση και τι παγίδες κρύβει. Πρέπει να μιλήσεις με λογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου φιλε,αν δεν εχεις δουλεψει ποτε στον κλαδο, μην τολμησεις και ανοιξεις μαγαζι,θα πανε ακλαυτα τα λεφτακια σου.

Κι αυτο ισχυει γενικα,αν εισαι ασχετος ανοιξε κατι πιο απλο,ενα εποχιακο παγωτατζιδικο

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

@KazaStyle Φιλε μου εγω δεν ξερω να σε βοηθησω γυρω απο το συγκεκριμενο αντικειμενο, ειλικρινα μπηκα απλα να πω οτι οι περισσοτεροι που σχολιαζετε εδω, θα επρεπε να ντρεπεστε.

Αντι να επιβραβευουμε την νεα επιχειρηματικοτητα σε οποιον κλαδο και αν εμφανιζεται, κοιταξατε ολοι πως να μιζεριασετε και να απογοητευσετε εναν ανθρωπο που θελει να να προχωρησει κατι στη ζωη του. Μπορειτε να του πειτε εαν τοσο πολυ κοπτεστε για το μελλον του, επιγραμματικα τους κινδυνους που ενεχει μια τετοια κινηση αν και κατα πασα πιθανοτητα τους γνωριζει ηδη.

Βεβαια προφανως δεν σας ενδιαφερει εαν θα πετυχει ή θα αποτυχει ο συγκεκριμενος ανθρωπος, θελετε απλα να μοιρασετε λιγη ακομα τοξικοτητα στους γυρω σας, μηπως και πεσουν λιγο πιο χαμηλα απο εσας και τα εχετε καλυτερα με τον εαυτο σας.

Καλημερα φιλε μου και σου ευχομαι καθε επιτυχια στα σχεδια σου. Και οι επιτυχιες στο προγραμμα ειναι, οπως και οι αποτυχιες. Μαθαινουμε κατι απο αυτες και προχωραμε παρακατω.

Σε ευχαριστω πολύ φιλε μου. Να μια απαντηση που δεν απανταει στην ερωτηση μου αλλα βοηθαει πολυ! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και από έμενα εγώ έχω να σου προτείνω εφόσον μπεις σε αυτόν τον αρκετά ανταγωνιστικό κλάδο (e-shop) να αφιερώσεις αρκετό χρόνο στο να βρεις supl. από alibaba σε μοναδικά προϊόντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Infoquest, oktabit, lexis είναι μερικοί που χρησιμοποιούμε στο μαγαζί που δουλεύω. Αλλά δεν σε συμφέρει πολύ να ξέρεις, οι τιμές χονδρικής είναι ίδιες με τις τιμές λιανικής στα σκρουτζομαγαζα, πράγμα που είναι τραγικό. Ψάξου για εισαγωγέα από το εξωτερικό θα σου πρότεινα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...