Προς το περιεχόμενο

To thread του πραγμάτικα αρχάριου οδηγού


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/8/2020 στις 8:07 ΜΜ, NikosKallithea είπε

...και στις εθνικές καλο ειναι να πηγαίνετε και σε καμια πιο δεξια λωρίδα, οχι μόνιμα στην αριστερή και να μην παραχωρείτε προτεραιότητα και σε αυτόν που έρχεται απο πίσω σας, μην τον αναγκάζεται να κάνει ελιγμούς για να σας προσπεράσει

εγω φιλε να σου πω την εχω καταβρει που ολοι την εχουν δει εδω και πολλα χρονια γρηγοροι και ολες μου τις προσπερασεις τις κανω απο δεξια λιγο επικυνδυνο...αλλα τι να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, Kapetanakos είπε

εγω φιλε να σου πω την εχω καταβρει που ολοι την εχουν δει εδω και πολλα χρονια γρηγοροι και ολες μου τις προσπερασεις τις κανω απο δεξια λιγο επικυνδυνο...αλλα τι να κανω.

Εμενα το θεμα δεν ειναι πως την εχουν δει γρηγοροι τοσο οσο το οταν βγαινω Εθνικη και βλεπω ατομα απο τερμα αριστερα να θελουν να πανε τερμα δεξια και να σταματανε ολες τις λωριδες για να το κανουν. Πρακτικα εχουμε τρελη κινηση στους δρομους επειδη ο κοσμος δεν ξερει σε ποια λωριδα να οδηγησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kapetanakos είπε

εγω φιλε να σου πω την εχω καταβρει που ολοι την εχουν δει εδω και πολλα χρονια γρηγοροι και ολες μου τις προσπερασεις τις κανω απο δεξια λιγο επικυνδυνο...αλλα τι να κανω.

Πρεπει να γνωριζεις ομως οτι οταν η κινηση γινεται σε δρομο με στοιχους ( λωριδες ) επιτρεπεται η προσπεραση απο δεξια,αρκει να μην την εχεις δει fast n furious και κανεις ζιγκ ζαγκ στις λωριδες.Εαν οδηγεις νορμαλ στη δεξια,εχεις δικαιωμα να περασεις τον αλλο που οδηγει στη μεσαια με μικροτερη ταχυτητα απο εσενα,ομοιως και στην αριστερη.

 

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Πρακτικα εχουμε τρελη κινηση στους δρομους επειδη ο κοσμος δεν ξερει σε ποια λωριδα να οδηγησει.

Πρακτικα εχουμε κινηση επειδη ολοι πανε και κολλανε στον απο πισω,αντι να πηγαινουν τερμα χαλαρα και λιγο πιο πισω.
Αυτο δημιουργει ενα αλυσιδωτο σταματα ξεκινα,με οτι επιπτωσεις μπορει να εχει αυτο στην κινηση ( και στο οχημα ) .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Πρεπει να γνωριζεις ομως οτι οταν η κινηση γινεται σε δρομο με στοιχους ( λωριδες ) επιτρεπεται η προσπεραση απο δεξια,αρκει να μην την εχεις δει fast n furious και κανεις ζιγκ ζαγκ στις λωριδες.Εαν οδηγεις νορμαλ στη δεξια,εχεις δικαιωμα να περασεις τον αλλο που οδηγει στη μεσαια με μικροτερη ταχυτητα απο εσενα,ομοιως και στην αριστερη.

Πρακτικα εχουμε κινηση επειδη ολοι πανε και κολλανε στον απο πισω,αντι να πηγαινουν τερμα χαλαρα και λιγο πιο πισω.
Αυτο δημιουργει ενα αλυσιδωτο σταματα ξεκινα,με οτι επιπτωσεις μπορει να εχει αυτο στην κινηση ( και στο οχημα ) .

Θα διαφωνισω μαζι σας, τις περισσοτερες διαδρομες που κανω τωρα τις εκανα και πριν τριαντα χρονια. Η κινηση στους δρομους (ταλαιπωρια) εχει αυξηθει, οχι τοσο λογω ανεπαρκους οδηγικης παιδειας αλλα λογω πληθωρας οχηματων και παρα το οτι η τεχνολογια των οχηματων εχει αλλαξει δραματικα (υψηλοτεροι Μ.Ο. ταχυτητας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, prmarios είπε

Η κινηση στους δρομους (ταλαιπωρια) εχει αυξηθει, οχι τοσο λογω ανεπαρκους οδηγικης παιδειας αλλα λογω πληθωρας οχηματων και παρα το οτι η τεχνολογια των οχηματων εχει αλλαξει δραματικα (υψηλοτεροι Μ.Ο. ταχυτητας).

Δε διαφωνω σε αυτο,ειναι μεγαλος παραγοντας φυσικα,αλλα εαν ψαξεις για μελετες πανω στο κυκλοφοριακο,θα καταλαβεις περιπου τι εννοω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...