Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη] Xiaomi MI Curved 34" @ Banggood 372€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

είμαι με μια ΑΟC 32'' 1440p@75HZ,

Αξίζει η αναβάθμιση σε αυτή?

Αν αναφέρεσαι στη γνωστή φθηνή 32" QHD της AOC κάτω από τα 200€ (είτε ips είτε va) τότε η απάντηση είναι .... εννοείται. 

Την είχα την οθόνη σου πριν ~2έτη, αν εξαιρέσεις το panel καθαυτό όλα τα υπόλοιπα ήταν κάτω του μετρίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Αν αναφέρεσαι στη γνωστή φθηνή 32" QHD της AOC κάτω από τα 200€ (είτε ips είτε va) τότε η απάντηση είναι .... εννοείται. 

Την είχα την οθόνη σου πριν ~2έτη, αν εξαιρέσεις το panel καθαυτό όλα τα υπόλοιπα ήταν κάτω του μετρίου. 

Οκ για να καταλαβω τωρα, η Xiaomi εχει την σουπερ ντουπερ κατασκευη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οκ για να καταλαβω τωρα, η Xiaomi εχει την σουπερ ντουπερ κατασκευη;

Κλάσεις ανώτερη από οποιαδήποτε Aoc έχω δοκιμάσει και έχω δοκιμάσει μερικές με τελευταία την 24G2U. ;)

Δεν καταλαβαίνω γιατί ψαχνεσαι συνέχεια με το μόνιτορ της xiaomi.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lionheart75 είπε

Κλάσεις ανώτερη από οποιαδήποτε Aoc έχω δοκιμάσει και έχω δοκιμάσει μερικές με τελευταία την 24G2U. ;)

Δεν καταλαβαίνω γιατί ψαχνεσαι συνέχεια με το μόνιτορ της xiaomi.... 

Δεν ψαχνομαι αλλα εχεις βγαλει ολες τις AOC χαλιας κατασκευης (δεν ξερω μεχρι σε τι AOC εχεις παει αλλα σου γραφω απο 35αρα UW που οταν βγηκε εκανε 800ε+ και η κατασκευη ειναι πολυ καλη) και την Xiaomi την αποθεωνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οκ για να καταλαβω τωρα, η Xiaomi εχει την σουπερ ντουπερ κατασκευη;

αδερφε διαβαζω τοσες φορες τα σχολια σου τι ασχολεισε με το το συγκεκριμενο μονιτορ αφου δεν το γουσταρεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hondakkias31 είπε

αδερφε διαβαζω τοσες φορες τα σχολια σου τι ασχολεισε με το το συγκεκριμενο μονιτορ αφου δεν το γουσταρεις?

Απαγορευεται να σχολιαζεις και δεν το ξερω; Προσωπικα με αφηνει αδιαφορο σαν μονιτορ, απλα σχολιαζω αυτα που διαβαζω, το γιατι το εξηγησα απο πανω. Εχετε καποιοι βγαλει ολα τα μονιτορ σκαρτα και λέτε σε ολο τον κοσμο να αγορασει αυτο, δηλαδη ενταξει, αστεια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Δεν ψαχνομαι αλλα εχεις βγαλει ολες τις AOC χαλιας κατασκευης (δεν ξερω μεχρι σε τι AOC εχεις παει αλλα σου γραφω απο 35αρα UW που οταν βγηκε εκανε 800ε+ και η κατασκευη ειναι πολυ καλη) και την Xiaomi την αποθεωνεις.

και το συγκεκριμενο μονιτορ επειδη το ειχα και το εχει τωρα ο γιος 

ειχα απαντησει και στον φιλο lionheart για τα χρηματα τα που κοστιζε μια χαρα ηταν σε ποιοτητα αποδοση

ο καθενας εχει τα διαφορετικα κριτηρια του 

 

Μόλις τώρα, Salvation81 είπε

Απαγορευεται να σχολιαζεις και δεν το ξερω; Προσωπικα με αφηνει αδιαφορο σαν μονιτορ, απλα σχολιαζω αυτα που διαβαζω, το γιατι το εξηγησα απο πανω. Εχετε καποιοι βγαλει ολα τα μονιτορ σκαρτα και λέτε σε ολο τον κοσμο να αγορασει αυτο, δηλαδη ενταξει, αστεια πραγματα.

οχι αλλα επιμενεις οτι ειναι μαπα ολη την ωρα 

και ποιος εβγαλε μαπα ολα τα μονιτορ?

ενα μελος????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hondakkias31 είπε

και το συγκεκριμενο μονιτορ επειδη το ειχα και το εχει τωρα ο γιος 

ειχα απαντησει και στον φιλο lionheart για τα χρηματα τα που κοστιζε μια χαρα ηταν σε ποιοτητα αποδοση

ο καθενας εχει τα διαφορετικα κριτηρια του 

οχι αλλα επιμενεις οτι ειναι μαπα ολη την ωρα 

και ποιος εβγαλε μαπα ολα τα μονιτορ?

ενα μελος????

Σιγουρα μετρησα παραπανω απο 1 μελος που συνεχεια λενε πως τα αλλα ειναι μαπα και αυτο οχι, εκει ειναι το θεμα μου.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Σιγουρα μετρησα παραπανω απο 1 μελος που συνεχεια λενε πως τα αλλα ειναι μαπα και αυτο οχι, εκει ειναι το θεμα μου.

δεν νομιζω οτι λεει καποιος οτι ολα τα αλλα μαπα

απλα σε σχεση τιμης αποδοσης ποιοτητας η συγκεκριμενη τιμη δεν υπαρχει στην ελληνικη αγορα

αν ειχαμε απεριοριστο budget ολοι θα πηγαιναμε στο top asus rog samsung Κλπ αλλα δυστυχως δεν ανηκουμε ολοι σε αυτην την κατηγορια φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hondakkias31 είπε

δεν νομιζω οτι λεει καποιος οτι ολα τα αλλα μαπα

απλα σε σχεση τιμης αποδοσης ποιοτητας η συγκεκριμενη τιμη δεν υπαρχει στην ελληνικη αγορα

αν ειχαμε απεριοριστο budget ολοι θα πηγαιναμε στο top asus rog samsung Κλπ αλλα δυστυχως δεν ανηκουμε ολοι σε αυτην την κατηγορια φιλε μου

Το θεμα μου ειναι αλλο, το να λεμε στον κοσμο πηρες βλακεια, αυτο ειναι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι για το συγκεκριμενο monitor, έχω λαπτοπ με μια 2060, και θέλω να αγοράσω μια οθόνη κυρίως για gaming και με σκοπό να συνδέεται στο μέλλον με desktop που θα στηθεί. Ενδεικνυται η εν λογω οθονη??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Το θεμα μου ειναι αλλο, το να λεμε στον κοσμο πηρες βλακεια, αυτο ειναι καλυτερο.

ε ενταξει αν το ειπε καποιος αυτο 

 τωρα αυτα μου θυμιζουν λιγο τα παιδακια το δικο μου εινια καλυτερο και τετοια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Log@n είπε

Να ρωτησω κατι για το συγκεκριμενο monitor, έχω λαπτοπ με μια 2060, και θέλω να αγοράσω μια οθόνη κυρίως για gaming και με σκοπό να συνδέεται στο μέλλον με desktop που θα στηθεί. Ενδεικνυται η εν λογω οθονη??

Αν σε ενδιαφέρει το g-sync, στο ακόλουθο άρθρο λέει ότι το τρέχει μέχρι 120Hz: https://www.theverge.com/21364649/xiaomi-mi-curved-gaming-monitor-review-freesync-g-sync

Κατά τα λοιπά είναι gaming monitor με κύρια ιδιαιτερότητα ότι είναι curved. Αν δεν έχεις εμπειρία, θα έλεγα να πας να το δεις από κοντά αν σου αρέσει.

Αν θα στο πρότεινα; Εμένα μου αρέσει. Εσένα δε ξέρω. Δεν έχεις γράψεις και τι έχεις από οθόνη τώρα, αν είσαι ευχαριστημένος, πόσα χρήματα θες να δώσεις κλπ. Πάντως αυτό είναι vfm.Ενσωματωμένο ηχεία δεν έχει, δεν ξέρω αν αυτό είναι σημαντικό για εσένα. Επίσης, δεν υποστηρίζει HDR. Αν το θες κι αυτό, θα πρέπει να κοιτάξεις αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το curved παντως συνηθιζεται σε 5 λεπτα μετα δεν καταλαβαινεις καν οτι βλεπεις σε curved monitor. 

Μιας και εχει λιγες μερες που κυκλοφορησε οσοι θελουν να παρουν απο Ελλαδα θα προτεινα το παρακατω

https://www.skroutz.gr/s/24958225/Gigabyte-G34WQC.html

 

ειναι 144hz εχει ηχεια που δεν εχει η xiaomi εχει HDR 400 και τιμη 449. Αν δεν ειχα παρει την Philips B-Line 346B1C θα το χτυπαγα σιγουρα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...