Προς το περιεχόμενο

Nokia 3310 - 15,63€ - Banggood


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, manosfp είπε

Δυστυχώς ναι. 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μετά κ την απόκριση σου, κ αφού δεν είχε αποσταλεί ακόμα τπτ, τους ενημέρωσα για το αν μπορούν να κάνουν αλλαγή shipping method με priority ή να κάνουν 2 πακέτα. Χωρίς πολλά πολλά μου έκαναν split order, για 2 πακέτα, και ελπίζω ότι έτσι θα περάσει κανονικά.

Αν δεν περάσει τι να κάνουμε, θα το παραλάβω κ έτσι.

Σημειωτέον, με το παραπάνω, μου έβαλαν +15 μέρες estimated shipping, στις 30/8 (απο τις 15/8 που ήταν προηγουμένως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 7/8/2020 στις 1:24 ΜΜ, Dunyas είπε

Τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά: 14,79€

Κουπόνι: BGADAD14

Καλησπέρα,

Βάζοντας το κουπόνι πάει το order subtotal στα 25€ και τελικό ποσό πληρωμής 14,78€.

Αυτό το 25€ θα φαίνεται κάπου επηρεάζοντας το τελωνείο ή να συνεχίσω άφοβα ;

(Επίσης μπορώ να βάλω διαφορετική διεύθυνση αποστολής από αυτήν που έχω στο paypal;  Ή Θα πρέπει να την καταχωρήσω και στη σελίδα paypal )

 

Ευχαριστώ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, a16 είπε

Αυτό το 25€ θα φαίνεται κάπου επηρεάζοντας το τελωνείο ή να συνεχίσω άφοβα ;

Όχι δεν έχεις πρόβλημα.

1 ώρα πριν, a16 είπε

(Επίσης μπορώ να βάλω διαφορετική διεύθυνση αποστολής από αυτήν που έχω στο paypal;  Ή Θα πρέπει να την καταχωρήσω και στη σελίδα paypal )

Φυσικά δεν είναι απαραίτητο να την αλλάξεις από το Paypal.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειχα   παραγγειλει   2  τεμαχια   μολις   ειδα   την  αναρτηση   και  χθες   μου   εστειλαν   μεηλ   οτι   δεν  υπαρχει   το   συγκεκριμενο   κινητο    παροτι   το

εχουν  παλι   αναρτημενο   με   2-3   ευρω   περισσοτερα.

Ξεκινησα   αμφισβητηση   στο  paypal   σημερα.....

ΘΛΙΒΕΡΟΙ   ΜΙΚΡΟΚΟΜΠΙΝΑΔΟΡΟΙ!!!🤮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Ειχα παραγγειλει 2 τεμαχια μολις ειδα την αναρτηση και χθες μου εστειλαν μεηλ οτι δεν υπαρχει το συγκεκριμενο κινητο παροτι το

εχουν παλι αναρτημενο με 2-3 ευρω περισσοτερα.

Ξεκινησα αμφισβητηση στο paypal σημερα.....

ΘΛΙΒΕΡΟΙ ΜΙΚΡΟΚΟΜΠΙΝΑΔΟΡΟΙ!!!🤮

Paypal γιατί; Δε σου πρότειναν cancellation και refund; Τι σου είπαν, περίμενε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, είσαι σίγουρος πως δεν θα το στείλουν; Το mail λέει το εξής:

 

Αναφορά σε κείμενο
 
Delivery Delay Notification
Dear google user,
Thank you for ordering with us. We're sorry to inform you that your product is taking longer than expected to restock because of excessive demand.

We are putting pressure on the factory to produce urgently. We will ship it as soon as the goods arrive.

You can go to the order center to check the estimated delivery time and all related information. We will email you after the order is shipped.
 
Track your Order
 
If you have any other questions about the order, please contact us.
 
Sincerely,
order0604_logo.png

 Και αν πάω στο site, η παραγγελία λέει πως είναι "Estimated to ship before August 26, 2020", άρα μήπως απλά δικαιολογούν την καθυστέρηση με τον τρόπο αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που να έβαλε ελληνικά να μας δώσει rom ? Googlaro αλλά δεν έχω βρει κάτι. 

Το banggood είναι από τα ποιο αξιόλογα κινεζομαγαζα , ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Στειλτους mail για ακύρωση και επιστροφή χρημάτων και μετά μπλεξε με paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παραγγειλει ενα κομματι (σε κιτρινο) στις 06/08.

Φαινεται ότι το έστειλαν στις 16/08 απο Λουξεμβούργο και ήδη εχει φανει απο χτες να ειναι στο συστημα των ΕΛΤΑ courier (αν και ακομη δεν ηρθε Ελλαδα)!!!

Εντυπωσιακο θα έλεγα προς το παρον. Δεν το περιμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Thanasis159 είπε

Επίσης, είσαι σίγουρος πως δεν θα το στείλουν; Το mail λέει το εξής:

 Και αν πάω στο site, η παραγγελία λέει πως είναι "Estimated to ship before August 26, 2020", άρα μήπως απλά δικαιολογούν την καθυστέρηση με τον τρόπο αυτό;

Κι εμένα μία από τα ίδια,τι κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Εγω ειχα παραγγειλει ενα κομματι (σε κιτρινο) στις 06/08.

Φαινεται ότι το έστειλαν στις 16/08 απο Λουξεμβούργο και ήδη εχει φανει απο χτες να ειναι στο συστημα των ΕΛΤΑ courier (αν και ακομη δεν ηρθε Ελλαδα)!!!

Εντυπωσιακο θα έλεγα προς το παρον. Δεν το περιμενα.

Και εδώ τα ίδια. Παραγγελία (μαύρο) 6/8 και αποστολή 16/8 από Λουξεμβούργο! 

Επεξ/σία από samsunglife
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλετε να κάνετε είναι η σωστή ερώτηση.

Ή περιμένετε ή αν δε θέλετε, από τη σελίδα τους επιλέγετε contact us (κάτω κάτω),. επιλέγετε σωστή κατηγορία και κάνετε chat μαζί τους. Επειδή η παραγγελία δεν έχει γίνει ship, η ακύρωση θα γίνεται πιθανότατα και από το bot που έχουν. Αλλιώς επιλέγετε switch to agent και η ακύρωση θα γίνει σε 5 λεπτά από αυτόν. Ανάλογα με την τράπεζα σε 3-4 ημέρες θα δείτε τα χρήματα σας πίσω.

Πάντως φιλική επισήμανση, αν έχετε αυτή τη νοοτροπία στις αγορές σας πολύ καλά κάνετε αλλά οι αγορές από Κίνα δεν είναι για εσάς. Κίνα μεταξύ άλλων σημαίνει και υπομονή. Υπομονή για την αποστολή και υπομονή για το χρόνο αποστολής. Αν τρέμετε μη χάσετε τα χρήματα σας καλύτερα να αγοράζετε από Ελλάδα ή Ευρώπη.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imvrios είπε

Paypal γιατί; Δε σου πρότειναν cancellation και refund; Τι σου είπαν, περίμενε;

Αρκουντως   εκνευριστικο   να   σου  λενε  μετα   απο  δυο  βδομαδες   οτι   δεν  υπαρχει  αλλα   εξακολουθουν  να   το   πουλανε  στο   σαιτ.

Εστειλα   για   επιστροφη   χρηματων   αμεσα   διαφορετικα   θα  μου   εστελναν   την  υπολοιπη   παραγγελια  (πονηρια).

Δεν   πηρα   καμμια   απαντηση   και  γι   αυτο   απευθυνθηκα   στην  πεηπαλ   οποτε   ελαβα   συνολικα   6   μεηλ   και   απο τους   δυο

για   επιστροφη   χρηματων   σε   3  εργασιμες   πριν   5   λεπτα!!!

Η  ολη   τους   σπουδη   στις   πωλησεις   ειναι   καραγυφταρεικη.....

Αν   ηταν  μονο   ο  παραπανω   χρονος   αναμονης   δεν  θα   εδινα   σημασια.

32 λεπτά πριν, imvrios είπε

Αν τρέμετε μη χάσετε τα χρήματα σας καλύτερα να αγοράζετε από Ελλάδα ή Ευρώπη.

Δεν   γνωριζω   πιθανοτητες   αλλα   μπορεις  να  τα  χασεις   παντου.

1 ώρα πριν, alelo είπε

Κάποιος που να έβαλε ελληνικά να μας δώσει rom ? Googlaro αλλά δεν έχω βρει κάτι. 

Εστειλα   μεηλ  στην  νοκια   και  μου  ζητησαν   ιμει   για   περαιτερω   οδηγιες   αλλαγης   λογισμικου.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Αρκουντως εκνευριστικο να σου λενε μετα απο δυο βδομαδες οτι δεν υπαρχει αλλα εξακολουθουν να το πουλανε στο σαιτ.

...

Το πουλάει ακόμα αλλά δε λέει ότι έχει stock, λέει ότι η αποστολή αναμένεται να γίνει πριν τις 26/08. Ότι σου έγραψε κι εσένα στο mail και όπως είδες το έστειλε και σε άλλους. 

Επίσης, μπορεί να άλλαξε η τιμή αλλά εσένα δε σου ακύρωσε καμία παραγγελία, σου είπε θα το στείλουμε αργότερα στην τιμή που το αγόρασες. Ακόμα, το να σου στείλει τα υπόλοιπα αντικείμενα της παραγγελίας για μην περιμένεις και χωρίς να σου ζητήσει extra μεταφορικά που σου σπάει την παραγγελία στα δύο, εγώ ως θετικό το αξιολογώ.

Να σου είμαι ειλικρινής δε βρίσκω κάτι μεμπτό πέραν του ότι δε σου απάντησαν στο μήνυμα που τους έστειλες. Δε ξέρω βέβαια πότε το έστειλες και πόσο γρήγορα περίμενες απάντηση. Μου φαίνεται ότι δεν αξιολόγησες καλά την κατάσταση αλλά οκ, ο καθένας κρίνει με τα δικά του κριτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...