Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 95 γίνονται 25 χρονών


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, Federer είπε

Εξαιρετικό και πρωτοποριακό για την εποχή του λειτουργικό σύστημα αλλά πλέον παρωχημένο...το μέλλον ανήκει στα Windows XP! Συνιστώ σε όσους δεν αναβάθμισαν ακόμα να το τολμήσουν! Κλάσεις ανώτερα σε σταθερότητα, ασφάλεια, καλαισθησία, συμβατότητα και παραμετροποίηση σε σχέση με τα 95...

 

Internet Explorer, εσύ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, LynnJames είπε

Θυμαμαι αλλαζα wallpaper και νομιζα οτι ειμαι χακερ....ακομα σε αυτο το επιπεδο εχω μεινει..

 

Έχω πληρώσει τα wallpapers χρυσά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης να πω ότι ο ήχος έναρξης, όπως και των 98, ήταν λίγο τρομακτικοί, κάτι μεταξύ θρίλερ και Καλημέρα Ζωή, εκεί που μπαίνει ο Θεοχάρης στο κελί να δείρει τον Ντένη τον Τράπουλα. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε

https://www.youtube.com/watch?v=KlijyQAWOlo

Επεξ/σία από Panagiotis_Dialiatsis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα ΟΠΩΣ ΤΑ MACINTOSH....μπλα μπλα μπλα μπλα PLUG & PRAY....

troll mode off. Όντως η μεγαλύτερη αλλαγή σε λειτουργικό έγινε με τα 95. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Federer είπε

Εξαιρετικό και πρωτοποριακό για την εποχή του λειτουργικό σύστημα αλλά πλέον παρωχημένο...το μέλλον ανήκει στα Windows XP! Συνιστώ σε όσους δεν αναβάθμισαν ακόμα να το τολμήσουν! Κλάσεις ανώτερα σε σταθερότητα, ασφάλεια, καλαισθησία, συμβατότητα και παραμετροποίηση σε σχέση με τα 95...

Εχω τα xp και ειναι ακριβως οπως τα λες αλλα προβληματιζομαι, να περασω λες το service pack 2 ή θα έχω θεματα;

Επεξ/σία από vastegial_74
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλευα σε μαγαζάκι με υπολογιστές στη Λάρισα τότε και πήγαινα ένα μεσημέρι του Αυγούστου μέσα στο λιοπήρι ΣΤΟ ΚΤΕΛ να πάρω το πακέτο με τα windows 95 που μόλις είχε έρθει από Θεσσαλονίκη. 

Θυμάμαι ακόμη, πόσο μου άρεσαν τα καινούργια fonts. 

Συγκίνηση. Τι ωραία! 

  • Like 11
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stafaf είπε

Δούλευα σε μαγαζάκι με υπολογιστές στη Λάρισα τότε και πήγαινα ένα μεσημέρι του Αυγούστου μέσα στο λιοπήρι ΣΤΟ ΚΤΕΛ να πάρω το πακέτο με τα windows 95 που μόλις είχε έρθει από Θεσσαλονίκη. 

Θυμάμαι ακόμη, πόσο μου άρεσαν τα καινούργια fonts. 

Συγκίνηση. Τι ωραία! 

Εγώ που χρησιμοποιούσα και λίνουξ, θυμάμαι που έτρεχαν όλα τα "desktop" να αντιγράψουν το start menu...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...