Προς το περιεχόμενο

Διαρροή αποκαλύπτει τις Nvidia RTX 3080 & RTX 3090 αλλά και τα χαρακτηριστικά τους


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός αν είστε μέτοχοι των εταιρειών δεν καταλαβαίνω τις κόντρες μεταξύ σας. Η κάθε εταιρεία μπορεί να βγάλει κακή υλοποίηση μπορεί και κακή δεν υπάρχει κάτι στάνταρ. Επίσης ως gamers κοιτάξτε να παίζεται κανένα παιχνίδι και αφήστε τις κόντρες μεταξύ gpu η κονσόλες vs pc και πάει λέγοντας. Θα δούμε σήμερα το απόγευμα τι θα παρουσιάσει η nvidia και Νοεμβριο η AMD και οποια δώσει το καλύτερο price/performance θα πάρει και το μαρούλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εκτός αν είστε μέτοχοι των εταιρειών δεν καταλαβαίνω τις κόντρες μεταξύ σας. Η κάθε εταιρεία μπορεί να βγάλει κακή υλοποίηση μπορεί και κακή δεν υπάρχει κάτι στάνταρ. Επίσης ως gamers κοιτάξτε να παίζεται κανένα παιχνίδι και αφήστε τις κόντρες μεταξύ gpu η κονσόλες vs pc και πάει λέγοντας. Θα δούμε σήμερα το απόγευμα τι θα παρουσιάσει η nvidia και Νοεμβριο η AMD και οποια δώσει το καλύτερο price/performance θα πάρει και το μαρούλι. 

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου μιας και είμαι από τους παλιούς στο σπορ !! Για να καταλάβετε από την εποχή που το πλαίσιο άλλαζε μια μητρική απλά και μόνο αν τους έλεγες ότι δεν φορτώνει τους drivers !! Κάποτε είχα αλλάξει μια με nvidia chip sli δεν θυμάμαι το μοντέλο αλλά έκανε καμία 200 ευρώ εδώ και 15 χρόνια !!!! Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με asus , gigabyte , msi , και πιστέψτε έχουν περάσει από τα χέρια μου 10 δες και m/b και κάρτες γραφικών !! Και μιλάμε ότι τους φερόμαστε με μίσος !! Γκαπ γκουπ να κουμπώσουν οι μνήμες οι κάρτες !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ikorolis είπε

ZOTAC

EVGA

αυτές εμπιστεύομαι εγώ

μακριά από 

GIGABYTE

ASUS

Ξεχνάτε και την κορυφαία των κορυφαίων.

Galax/KFA2 :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω μια 2070 super κανα 3μηνο και εχω παιξει μονο League of legends και diablo2. Μαλλον παω για αναβαθμιση.

Επεξ/σία από Veggie_Chia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, pcos είπε

τo PS5 ηδη παλιωσε :D

pc.jpg

Δεν κρατήθηκα...

Οι εποχές που βλέπαμε τα σκαλοπάτια στα γραφικά του Xbox 360 στα 720p και τρέχαμε στο PC έχουν περάσει πλέον, και το PC υποφέρει. Βλέπεις multiplatform τίτλους πλέον να βγαίνουν σε PlayStation και Xbox και στο PC μετά από 6μηνο και βάλε.

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, MessatsuRoku είπε

Γενικα και για μενα πολυ σαπιο brand η Asus, δεν εχω εμπειρια με καρτες γραφικων της αλλα εχω με οθονες. Οτι χειροτερο... 

Διαφωνω. Εμενα οθονη ASUS ROGUE 32.5 με το που παρουσιασε καμενο πίξελ σε λιγες ημέρες ήρθαν στο χώρο μου πήραν την καμμένη και μου έφεραν ολόιδια νέα. Πολυ καλο σερβις. Τώρα σε μητρικες κάρτες για να μπω στη κουβέντα, εγώ κακή εμπειρία έχω μονο απο MSI κι έχουν περάσει από τα χερια μου Gigabyte, MSI, Asus κλπ. Από κάρτες γραφικών με καμία δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, αν και προτιμώ EVGA και Gigabyte καθώς είναι ελαφρως πιο οικονομικές. Μόνο palit δεν εχω αγγίξει ποτέ

Το θετικό πάντως για εμάς που μείναμε σε 1080 είναι πως προβλέπεται τεράστια πτώση στις rtx 20xx από οτι διαβαζω reddit. Απλά σε βάζει στο τρυπάκι το Gen 4 να αλλάξεις μητρική και να πας σε μια που να το παρέχει ( b550, x570)

Επεξ/σία από Telumetar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, eyw είπε

καταλαβαίνω το ASUS αλλά γιατί και GIGABYTE ?

οι εταιρείες είναι κορυφαίες στο αντικείμενο τους π.χ μητρικές (motherboard) και πάντα στην προτίμηση μου.

στις κάρτες γραφικών όμως σε εμένα δεν κάθισαν καλά π.χ σε αγορές κάρτας γραφικών από το "κόκκινο" στρατόπεδο δηλαδή της AMD και συγκεκριμένα στην σειρά RX 4xx , RX 5xx έτυχα να είναι προβληματική (RMA) από την αγορά τους και να χρειαστούν αντικατάσταση πράγμα που έγινε αλλά δυστυχώς και η αντικατάσταση είχε το ίδιο θέμα έτσι κόπηκε πιστωτικό στο κατάστημα και αγόρασα άλλη κάρτα γραφικών άλλου κατασκευαστή και συγκεκριμένα από το "πράσινο" στρατόπεδο δηλαδή της NVIDIA και πλέον κανένα πρόβλημα

 

9 ώρες πριν, Saloufas είπε

EgxhI0JXcAAFARH.jpg.7157fdbe6fdde723e2a3913889c82727.jpg

καλά θα είναι να έχεις πνεύμονες

μην σου βάλουν μηχανικό σύστημα να λες....

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Εκτός αν είστε μέτοχοι των εταιρειών δεν καταλαβαίνω τις κόντρες μεταξύ σας. Η κάθε εταιρεία μπορεί να βγάλει κακή υλοποίηση μπορεί και κακή δεν υπάρχει κάτι στάνταρ. Επίσης ως gamers κοιτάξτε να παίζεται κανένα παιχνίδι και αφήστε τις κόντρες μεταξύ gpu η κονσόλες vs pc και πάει λέγοντας. Θα δούμε σήμερα το απόγευμα τι θα παρουσιάσει η nvidia και Νοεμβριο η AMD και οποια δώσει το καλύτερο price/performance θα πάρει και το μαρούλι. 

Σωστός και συμφωνώ.

κακή εταιρεία δεν υπάρχει

κακή υλοποίηση υπάρχει

γιατί μια εταιρεία είναι κορυφή π.χ στις Motherboard 

άλλη στις κάρτες γραφικών

άλλη στα τροφοδοτικά

άλλη στις μνήμες

άλλη στα περιφερειακά

κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Theofi είπε

απο που το καταλαβες αυτο ?

Γιατί δν γίνεται 3η γενιά κάρτα γραφικών να έχει τα ίδια Cuda cores με μια 1080ti και απλά πιο γρήγορη μνήμη ή πιο γρήγορα cores, σημαίνει ότι μας δουλεύουν μέσα στα μούτρα μας ρε φίλε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, gurgurant είπε

Γιατί δν γίνεται 3η γενιά κάρτα γραφικών να έχει τα ίδια Cuda cores με μια 1080ti και απλά πιο γρήγορη μνήμη ή πιο γρήγορα cores, σημαίνει ότι μας δουλεύουν μέσα στα μούτρα μας ρε φίλε... 

εχει μια βαση αυτο που λες αλλα νομιζω θα μας εκπληξουν αυτη τη φορα. για να δουμε , λιγο εμεινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...