Προς το περιεχόμενο

Κάηκε το σπίτι μου ζητώ βοήθεια.


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

Σιγά μην είναι και 100 ευρώ, καταλαβαίνεις τι λες ή πετάς την κοτσάνα σου και όποιον πάρει ο χάρος; Ο άνθρωπος θέλει καινούρια ηλεκτρολογική εγκατάταση, αφαίρεση σοβάδων, νέο σοβάτισμα, βάψιμο, ΝΕΑ κουζίνα και ηλεκτρικές συσκευές εξ ολοκλήρου, ενδεχομένως και νέα υδραυλικά και νέο πάτωμα. Και αυτό χωρίς να υπολογίσουμε το υπόλοιπο σπίτι. Τουλάχιστον 5.000, για να μην πω 10.000 € και βάλε.

Λογικά θα είναι σίγουρα πάνω από 1000ρικο. Ας περιμένουμε όταν θα περάσει ο Στέλιος από εκεί να εκτιμήσει τις ζημιές και πόσο θα πάνε στο περίπου. 

Όσο για τον τρόπο συλλογής χρημάτων. Γνωρίζω έναν άνθρωπο που συχνά πυκνά διεξάγει ερανους μέσω ίντερνετ για την συλλογή χρημάτων για κάποιους ανθρώπους και για ζώα, συνήθως τα κάνει μέσω PayPal και μέσω Google, μπορώ να τον ρωτήσω να μου πει περισσότερες λεπτομέρειες πως τα κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Όσο για τον τρόπο συλλογής χρημάτων. Γνωρίζω έναν άνθρωπο που συχνά πυκνά διεξάγει ερανους μέσω ίντερνετ για την συλλογή χρημάτων για κάποιους ανθρώπους και για ζώα, συνήθως τα κάνει μέσω PayPal και μέσω Google, μπορώ να τον ρωτήσω να μου πει περισσότερες λεπτομέρειες πως τα κάνει. 

ναι φίλε ρώτα να μας πει καμμια ιδεά, γιατι από ΙΒΑΝ, gofundme, revolut, λεφτά στο λεπτό δεν θα κάνουμε κάτι... Ενημέρωσα και τον Λευτέρη,, οι επισιμοι ερανικοί λογαριασμοί θέλουν έγκριση και παρακολούθηση απο κοινωνική υπηρεσία, δεν είναι θέμα τράπεζας μονο....ου μπλεξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pp6210 είπε

λεφτά στο λεπτό 

αυτό είναι Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, μα δυστυχώς δεν έχουμε όλοι πειραιώς, ειδικά εμείς από εξωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω σοκαριστεί, ανθρωπος ανεργος με 3 παιδια και του καηκε το σπιτι...χαίρομαι με την αντίδραση όλων και την προθυμία τόσων ανθρώπων να βοηθήσουν.

Όσο πιο γρήγορα να ξεκαθαρίσει το τοπιο όσον αφορά αν μπορουμε να κάνουμε καταθεση χρημάτων...και μην ρωτατε πολλα, το ποσα θα μαζευτουν και το ποσα χρειάζοντε ειναι δευτερεύον θέμα, δεν χρειάζεται να ειναι τα παντα εκ του πονηρού ,,,,να βοηθησυμε οσο πιο γρηγορα γινεται αυτα τα παιδια να επιστρεψουν στην κανονικοτητα τους.

Ακούμε τοσα πολλα γυρω μας, τοση δυστυχια και εδω μας δινεται η ευκαρια να βοηθησουμε, με οτι μπορει ο καθενας...δεν ειμαστε ενα απροσωπο φόρουμ, ειμαστε Ανθρωποι.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίνω οτι το thread πρέπει να κλειδωθεί και να μείνει edit το πρωτο post με στοιχεία για το private thread.

Aκούγονται πράγματα που σε άλλα thread θα λέγαν σε πιάσαν κορόιδο και έδωσες λεφτά.

  • Φωτογραφίες ανεβασμένες απο κάπου, δεν ξέρω
  • Ένα Θέμα απο κάπου με πρόβλημα
  • να μαζευτούνε 100.000 μέλη να δώσουν 1€ με μέλη να συμφωνουν που δεν εχον ουτε ενα μήνα στο ινσομνια να δώσουν λεφτά σε άγνωστο για ενα ποστ τυχαίο. Σπίτι καινούριο θα αγόραζε ο καθένας έτσι.
  • και πάμε όλοι να βάψουμε
     

έπερε να ανεβασω και εγω φωτογραφιες απο το σπιτι στις 23/7. Και δεν είδα και καμία τέτοια προθημεία για εκατοντάδες ανθρώπους που ακόμα τρώνε σε συσιτιο.

Το ξέρω γίνομαι αυτόματα ο κακός και ο απάνθρωπος αλλα εγω δεν ξερω κανέναν λευτέρη και να ζητάτε απο μέλη ελατε παιδιά 10 να μαζευτουμε απο 100E σωθηκε ο άνθρωπος.

Λευτέρη μην το πάρεις προσωπικά απλά σαν παθών σε βλέπω και σε κατανοώ αλλα αυτο που γίνεται εδω δεν πρέπει να γίνεται έτσι όπως πάει να γίνει.

Δεν θα ήθελα αντιπαραθέσεις, βλέπω και άλλους να έχουν την μισή άποψη με την δικιά μου αλλα δεν μπορώ να μην το γράψω. Πρέπει να κλειδωθεί και να πάει αλλιώς.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Οποιαδήποτε στιγμή μου ζητηθεί το σβήνω για οποιονδήποτε λόγο κρίνει σκόπιμο ο κύριος Λευτέρης.

Για προφανείς λόγους δεν μπορώ εγώ να στήσω crowdfund και να πάρω τα λεφτά του.

Πηγα στην τράπεζα δεν έχω κανένα πρόβλημα μου ειπαν.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λευτέρη και από εμένα πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα. 

Χαίρομαι που είστε όλοι καλά. Τα υπόλοιπα όλα θα φτιαχτούν. Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να βοηθήσουν είτε με προσωπικό χρόνο , είτε χρηματικά. έστω και 1 ευρώ είναι κάτι.

επειδή σίγουρα κάποιοι θα πουν αν δώσουμε πολλοί θα μαζευτούν αρκετά παραπάνω και τους καταλαβαίνω εν μέρη , υπάρχει η σελίδα https://gogetfunding.com/ που μπορείς να σηκώσεις προσωπικό έρανο με ένα ΦΙΞ ποσό και ο καθένας πληρώνει είτε με καρτα είτε με παυπαλ. έχει 4% προμήθεια όποτε υπολόγισε το. Δεν είμαι κάτι στην σελίδα απλή αναζήτησή έκανα.

Το προτείνω σαν επιλογή όχι γιατί δεν σε πιστεύω γι αυτό που έπαθες , αλλά για αυτούς που δεν σε πιστεύουν .

Καλή δύναμη και κουράγιο εύχομαι! Να είστε όλοι καλά και τα παιδάκια σου! Εύχομαι να βρεις μια δουλειά και όλα να πάνε καλύτερα!

Μπορείς αν θέλεις είτε να μου στείλεις iban ειτε αν κανεις καποιον αλλο τροπο ενημερωσε με .

 

 

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexakos89 είπε

Μπορείς αν θέλεις είτε να μου στείλεις iban ειτε αν κανεις καποιον αλλο τροπο ενημερωσε με .

να, αυτά λέω.......

τι διαφορά έχει αυτο απο το σε παιρνουν στην μέση της νυχτας οτι τρακαρε η κορη σου/αδερφησου/μανα σου και ζητανε 5000 για να μην πανε στην αστυνομια;

που ξερεις οτι όλα ειναι ετσι;που ξερεις οτι δεν εχει παρει καποιος κακοβουλος τον κωδικό του; που ξερεις πολλα;, ετσι δινουμε ενα IBAN και βάζουμε λεφτά; τι λέτε τώρα ρε παιδιά, εδω κοροιδευετε τον άλλον που απάντησε στο facebook με το λεφτα στο λεπτό απο την φίλη του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...