Προς το περιεχόμενο

Κάηκε το σπίτι μου ζητώ βοήθεια.


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν το θεωρώ λάθος αλλά νιώθω μεγάλη υποχρέωση και δεν ξέρω πως να το ξεπληρώσω όλο αυτό  σε όλα τα παιδιά που θέλησαν να βοηθήσουν με κάθε τρόπο.

Αν καποιος καποια στιγμη στον δρομο σου βρεθει σε δυσκολη στιγμη και μπορεις.... απλα κανε το ιδιο.

  • Like 12
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγώ έκανα αυτό το θέμα για να ζητήσω βοήθεια από κάποιον ηλεκτρολόγο η μηχανικό να έρθει να δει την ζημιά και να μου πει τι πρέπει να κανω γιατί δεν έχω να πληρώσω.

Ένας ακόμα λόγος που το ξεκίνησα το θέμα μήπως κάποιος γνωρίζει αν δικαιούμαι κάτι από το κράτος την πρόνοια ΕΣΠΑ κλπ πχ κάποια επιδότηση κάποιο δάνειο δεν ξέρω και εγώ τι;

Δεν περίμενα ότι τα παιδιά εδώ θα μου ζητούσαν λογαριασμό να με βοηθήσει όπως μπορεί η κάθενας και νιώθω πολύ άσχημα για όλο αυτό.

Έχω και εγώ τρία ανήλικα παιδιά και δεν μπορώ να μας φανταστώ χωρίς σπίτι από τη μια μέρα στην άλλη. Ψυχραιμία και κουράγιο, δεν είναι κακό να σε βοηθήσει ο καθένας όπως μπορεί. Προτιμώ αντί να φάω μια πίτσα, έναν καφέ, να προσφέρω κάτι, όσο μπορεί ο καθένας.

1000 άτομα να το κάνουν, έχεις επισκευάσει το σπίτι σου σε χρόνο μηδέν.

Οι παιδικές ψυχές δεν πρέπει να στερούνται το χαμόγελο.

  • Like 20
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εγω λεω να αφησετε τα club και τις τραπεζες μην του δημιουργηθει κανενα θεμα, στηστε ενα crowdfunding, αρκει.

Οποιαδήποτε στιγμή μου ζητηθεί το σβήνω για οποιονδήποτε λόγο κρίνει σκόπιμο ο κύριος Λευτέρης.

Για προφανείς λόγους δεν μπορώ εγώ να στήσω crowdfund και να πάρω τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη νιώθεις άσχημα φιλε. Η διάθεση μας αυτή θα έπρεπε να είναι κάτι συνηθισμένο και όχι έκπληξη. Ούτε θα πρεπει να ζητήσει κανείς να το ξεπληρώσεις. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ παώ για ύπνο γιατί αύριο δουλεύω. Αφήνουμε λίγο χρόνο στον Λευτέρη να αποφασίσει το επόμενο βήμα. Σκοπεύω να δώσω το κλαμπ στον ίδιο προκειμένου να ρυθμίζει ο ίδιος τι πρέπει να ανεβαίνει και τι όχι και για να μην αισθάνομαι ότι παρεμβαίνω στον χώρο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φιλική συμβουλή: πριν γίνει έρανος, καλό είναι να υπάρξει μια στοιχειώδης έρευνα για τα πιθανά νομικά θέματα.

Έχω ακούσει ότι από το '14 έχει αλλάξει ο νόμος.

Καλό θα ήταν να μιλήσει κάποιος ειδικός πάνω σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγώ έκανα αυτό το θέμα για να ζητήσω βοήθεια από κάποιον ηλεκτρολόγο η μηχανικό να έρθει να δει την ζημιά και να μου πει τι πρέπει να κανω γιατί δεν έχω να πληρώσω.

Ένας ακόμα λόγος που το ξεκίνησα το θέμα μήπως κάποιος γνωρίζει αν δικαιούμαι κάτι από το κράτος την πρόνοια ΕΣΠΑ κλπ πχ κάποια επιδότηση κάποιο δάνειο δεν ξέρω και εγώ τι;

Δεν περίμενα ότι τα παιδιά εδώ θα μου ζητούσαν λογαριασμό να με βοηθήσει όπως μπορεί η κάθενας και νιώθω πολύ άσχημα για όλο αυτό.

Φταίει ο τίτλος του θέματος :P

Όλα καλά θα πάνε αγορίνα, don't worry. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγώ έκανα αυτό το θέμα για να ζητήσω βοήθεια από κάποιον ηλεκτρολόγο η μηχανικό να έρθει να δει την ζημιά και να μου πει τι πρέπει να κανω γιατί δεν έχω να πληρώσω.

Ένας ακόμα λόγος που το ξεκίνησα το θέμα μήπως κάποιος γνωρίζει αν δικαιούμαι κάτι από το κράτος την πρόνοια ΕΣΠΑ κλπ πχ κάποια επιδότηση κάποιο δάνειο δεν ξέρω και εγώ τι;

Δεν περίμενα ότι τα παιδιά εδώ θα μου ζητούσαν λογαριασμό να με βοηθήσει όπως μπορεί η κάθενας και νιώθω πολύ άσχημα για όλο αυτό.

Δεν θεωρώ να νομίζει κάποιος ότι άνοιξες το θέμα με σκοπό να μαζευτούν χρήματα , άλλος μπορεί να σου προσφέρει τρόφιμα άλλος συμβουλές , ο καθένας θέλει να σε βοηθήσει με τον τρόπο του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, λυπαμαι πολυ για αυτο που παθατε, ευτυχως ειστε ολοι καλα.Στειλε μου IBAN, ολοι μαζι ισως κατι μαζεψουμε. Απλα θα παει λιγες μερες πισω κατι που θελω να παρω η δεν θα παω για καφε 2-3 φορες. Δεν ειναι τιποτα για εμενα που παω σχεδον καθε μερα, ετσι κ αλλιως εχω εξεταστικη ας διαβασω και λιγο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε να επαναλάμβανετε την λύση του crowdfunding ή gofundme κτλ. Ελλάδα ΔΕΝ θα δουλέψει, εκτός αν το στήσει κάποιος από το εξωτερικό. 

@LLLEFTERIS αν θες να γίνει κάτι τέτοιο, ψάξε τι κάνουν όλοι αυτοί που δίνουν λογαριασμό τραπέζης για βοήθεια για παιδιά με προβλήματα υγείας. Ή χρησιμοποιούν τον δικό τους, οπότε δεν παίζει θέμα κλειδώματος κτλ, ή με συνεννόηση της τράπεζας φτιάχνουν άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LLLEFTERIS για να μην εχεις θεμα με την τραπεζα σου, πηγαινε αμεσα και ρωτα τους για αυτο το πραγμα. Πες υπαρχουν 5-10-100 φιλοι μου που θελουν με βοηθησουν για αυτο τον λογο.
Ισως να μη χρειαστει να κανεις τπτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λευτερη δεν ειναι ερανος ειναι αλληλεγγυη και ειναι κατι φυσιολογικο και αναμενομενο. Οπως ειπε και ενα παιδι, απλα αν μπορεσεις σε αναλογη θεση να βοηθησεις καν'το.  Περιμενω να εγγκριθω στο κλαμπ να δω IBAN και ο,τι αλλη δραση γινει. Προσωπικα επειδη δεν δυναμαι να καταθεσω απαξ ενα γενναιο ποσο, θα καταθετω μικρα ποσα μια φορα το μηνα με την ευχη να ορθοποδησεις συντομα.

Ε και κοιτα μην παθεις καμια καταθλιψη και κανεις τιποτα χαζο, εχεις 3 παιδια, οφειλεις να μπεις μπροστα αρχηγος και να τους πεις οτι ολα θα φτιαξουν. Και να το εννοεις. Και στη γυναικα σου φυσικα.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχθές το πρωί κάηκε το σπίτι μου ξέχασε η γυναίκα μου μάτι ανοικτο.

Εγώ έλειπα η γυναίκα μου είχε πάρει τα παιδιά να πάνε από κάτω στην πεθερά μου.

Ανέβηκε κάποια στιγμή πάνω και είδε φωτιά στα ντουλάπια και πολύ καπνό.

Καταστράφηκε όλη η κουζίνα ντουλάπια συσκευές έπεσε  ο σοβάς και όλο το υπόλοιπο σπίτι έχει μαυρίσει.

Θα ήθελα μια εξυπηρέτηση από κάποιον πολιτικό μηχανικό ηλεκτρολόγο να μου πει τι ζημιά έχω πάθει.

Λεφτά δεν υπάρχουν εγώ είμαι άνεργος και η γυναίκα μου παίρνει 630 και με τρία παιδιά θα περάσουν αρκετά χρόνια μέχρι να το φτιάξουμε.

Μου ζητατε αρκετοι λογαριασμο και ντρεπομαι που καποιοι που δεν με ξερουν θα με βοηθησουν με οτι μπορει ο καθενας.

Να σας εχει καλα ο Θεος .

https://postimg.cc/gallery/7SmPnN7

IMG-20200902-120730.jpg

IMG-20200902-120744.jpg

IMG-20200902-120800.jpg

IMG-20200902-120808.jpg

IMG-20200903-173522.jpg

IMG-20200903-173528.jpg

IMG-20200903-173534.jpg

IMG-20200903-173540.jpg

IMG-20200903-173545.jpg

IMG-20200903-173555.jpg

IMG-20200903-173603.jpg

IMG-20200903-173822.jpg

IMG-20200903-173826.jpg

IMG-20200903-173833.jpg

IMG-20200903-173902.jpg

IMG-20200903-173914.jpg

Παιδιά είμαστε εδώ 550.000 μελη περίπου.Οι 100.000 αν είναι ενεργοί και έβαζε ο καθένας απο 1 ευρώ θα λυνόταν το πρόβλημα του συνανθρώπου μας.Τόσο δύσκολο είναι να οργανωθούμε πια;Φίλε Λευτέρη στείλε μου λογαριασμό (αν έχεις Εθνικής ακόμα πιο καλά ).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...