Προς το περιεχόμενο

Κάηκε το σπίτι μου ζητώ βοήθεια.


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Λευτέρη, το βασικό είναι ότι είστε όλοι καλά.

Εύχομαι (και είμαι σίγουρος ότι αυτό θα γίνει, η συμπαράσταση των παιδιών είναι συγκινητική) το σπίτι σου να γίνει όπως και πριν (και ακόμα καλύτερο).

Θα σε στηρίξουμε οικονομικά, ώστε να σταθείτε και πάλι στα πόδια σας. Ενημέρωσέ μας για τον τρόπο καταβολής των χρημάτων.

Κουράγιο και μείνε δυνατός για σένα και την οικογένειά σου.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την αλληλεγγύη και τη διάθεσή τους να βοηθήσουν.

Οτι είπε ο φίλος και οι άλλοι φίλοι παραπάνω,μην χάνεις την ελπίδα και το κουράγιο σου ούτε και την πίστη σου είστε καλά και αυτό είναι το βασικό τα άλλα θα φτιαχτούν ακόμη είναι νωρίς και είναι απόλυτα λογικό το σοκ που υπάρχει,αλλά μέσα στίς δυσκολίες φαίνεται η ανθρωπιά και η καλοσύνη πρός τον συνάνθρωπο,είναι πολύ παρήγορο και συγκινητικό που είδα πως τόσα παιδιά ενδιαφέρθηκαν και γιαυτό και γω εγώ παρότι άνεργος για καιρό θα βοηθήσω με τα λίγα που  μπορώ,όταν υπάρξει ενημέρωση για τον τρόπο που μπορούμε να βοηθήσουμε οικονομικά,το πρώτο Και βασικό είναι να γίνει η αρχή και ο καθαρισμός και μετά η ανάγκη για μπογιές και βάψιμο,που μόλις γίνει θα βοηθήσει πάρα πολύ ψυχολογικά,μετά δεν ξέρω τι ποσό είναι που χρειάζεται να πληρωθεί για να ξανάρθει το ρεύμα,δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει διακανονισμός,όμως πρώτα ο Θεός ελπίζω πως με την βοήθεια όλων εδω που ενδιαφέρονται,θα γίνει και αυτό όπως και η απόκτηση των ηλ συσκευών.🤝 Να είσαι πάντα καλά και καλό κουράγιο εύχομαι σε σένα και την οικογένεια σου.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 λεπτά πριν, Ηλεκτροσόκ είπε

Ναι αλλά για να τα μεταφέρει σε τράπεζα δεν έχει κρατήσεις;

Μπορεί, δεν το γνωρίζω και γι' αυτό ρώτησα αν ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μία χώρα με θεσμούς και μέριμνα, θα ήταν υποχρεωτική και καθολική η ασφάλιση οικιών έναντι φωτιάς και σεισμών (αφού είμαστε και σεισμογενής) και θα είχαμε τα κεφάλια μας ήσυχα.

Τώρα τρέχουμε να καλύψουμε τρύπες και πεθαίνουμε στο άγχος όπως ο άτυχος (και απρόσεκτος) ts, ενώ στα καπάκια σπαταλάμε και χιλιάδες εργατοώρες για να κανονίσουμε τη φάση.

 

Δεν πειράζει όμως, διάβασα το θέμα και σχεδόν συγκινήθηκα. Παίρνω κουράγιο από το ότι υπάρχει ακόμα κοινωνικός ιστός, από το ότι ο κόσμος ακόμα γράφει και βοηθιέται στα φόρουμ. Δε γίναμε ακόμα μία άμορφη καταναλωτική μάζα.

Εύγε σε όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο με στεναχωρησαν και ψυχοπλακωσαν το ποστ και οι φωτογραφιες του συμφορουμιτη Λευτερη, αλλο τοσο χαρηκα και ανατριχιασα απο τα μηνυματα ανθρωπιας και συμπαραστασης των υπολοιπων μελων.

Οπως ειπαν και οι προλαλησαντες, αφου δεν τιθεται θεμα υγειας, ΟΛΑ τα αλλα φτιαχνονται.

Αναμενουμε τις εξελιξεις για το πως μπορουμε να βοηθησουμε. Πολλοι απο εμας εχουν τη θεληση αλλα ειναι αδυνατο λογω αποστασης, εργασιας κλπ. Ας συνδραμουμε απο το υστερημα μας, κανενα ποσο δεν ειναι ντροπη.

Και παλι μπραβο σε ολους.

Κιμ, ΜΗΝ το πατησεις. Υπαρχει ελπιδα.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Σε αυτό εδώ το λινκ έχω δημιουργήσει μια ιδιωτική ομάδα προς συμπαράσταση του κύριου Λευτέρη όσο μπορούμε. Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλώ να μπουν προκειμένου να συνεννοηθούμε καλύτερα για τον τρόπο και τα μέσα βοήθειας. Έχω στείλει μήνυμα στον κύριο Λευτέρη να ανεβάσει τραπεζικό λογαριασμό για πρώτη αρχή και θα τον παροτρύνω να κάνει και κάποιο crowdfunding που για προφανείς ηθικούς λόγους δεν μπορούμε να στήσουμε εμείς ως μέλη.

Όσοι μπορείτε να βοηθήσετε καθ'οποιονδήποτε τρόπο (εαυτού μου συμπεριλαμβανομένου), παρακαλώ μην διστάσετε να μπειτε.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Σε αυτό εδώ το λινκ έχω δημιουργήσει μια ιδιωτική ομάδα προς συμπαράσταση του κύριου Λευτέρη όσο μπορούμε. Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλώ να μπουν προκειμένου να συνεννοηθούμε καλύτερα για τον τρόπο και τα μέσα βοήθειας. Έχω στείλει μήνυμα στον κύριο Λευτέρη να ανεβάσει τραπεζικό λογαριασμό για πρώτη αρχή και θα τον παροτρύνω να κάνει και κάποιο crowdfunding που για προφανείς ηθικούς λόγους δεν μπορούμε να στήσουμε εμείς ως μέλη.

Όσοι μπορείτε να βοηθήσετε καθ'οποιονδήποτε τρόπο (εαυτού μου συμπεριλαμβανομένου), παρακαλώ μην διστάσετε να μπειτε.

Σε ευχαριστώ, δεν έχω ιδέα τι είναι το crowdfunding οπότε σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Σε αυτό εδώ το λινκ έχω δημιουργήσει μια ιδιωτική ομάδα προς συμπαράσταση του κύριου Λευτέρη όσο μπορούμε. Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλώ να μπουν προκειμένου να συνεννοηθούμε καλύτερα για τον τρόπο και τα μέσα βοήθειας. Έχω στείλει μήνυμα στον κύριο Λευτέρη να ανεβάσει τραπεζικό λογαριασμό για πρώτη αρχή και θα τον παροτρύνω να κάνει και κάποιο crowdfunding που για προφανείς ηθικούς λόγους δεν μπορούμε να στήσουμε εμείς ως μέλη.

Όσοι μπορείτε να βοηθήσετε καθ'οποιονδήποτε τρόπο (εαυτού μου συμπεριλαμβανομένου), παρακαλώ μην διστάσετε να μπειτε.

Και εγώ δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς λειτουργεί αυτό το club.

Και εγώ θέλω να βοηθήσω οικονομικά, όσο μπορεί ο καθένας.

Edit: Άκυρο, τώρα που μπήκαν τα θέματα στο κλαμπ, κατάλαβα.

Επεξ/σία από RTW4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RTW4ever είπε

Και εγώ δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς λειτουργεί αυτό το club.

Και εγώ θέλω να βοηθήσω οικονομικά, όσο μπορεί ο καθένας.

Ο μοντερατορ είπε δεν γίνεται να βγάζουμε πληροφορίες στον αέρα (τράπεζες κλπ΄).

Έκανα ιδιωτικό κλαμπ για να μπορούμε να τα γράφουμε εκεί. Απλώς ζητάς να μπεις και μπαίνεις. Έχει αριθμό λογαριασμού εκεί για να βοηθήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JohnGTA είπε

Ο μοντερατορ είπε δεν γίνεται να βγάζουμε πληροφορίες στον αέρα (τράπεζες κλπ΄).

Έκανα ιδιωτικό κλαμπ για να μπορούμε να τα γράφουμε εκεί. Απλώς ζητάς να μπεις και μπαίνεις. Έχει αριθμό λογαριασμού εκεί για να βοηθήσεις.

Ναι, το είδα μετά, έκανα edit παραπάνω.

Ωραίος, ας προσέλθουμε λοιπόν! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αναφέρθηκαν παραπάνω προβλήματα με εράνους και τράπεζες, είναι κατάλληλος ο λογαριασμός που δίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα αυτό το θέμα για να ζητήσω βοήθεια από κάποιον ηλεκτρολόγο η μηχανικό να έρθει να δει την ζημιά και να μου πει τι πρέπει να κανω γιατί δεν έχω να πληρώσω.

Ένας ακόμα λόγος που το ξεκίνησα το θέμα μήπως κάποιος γνωρίζει αν δικαιούμαι κάτι από το κράτος την πρόνοια ΕΣΠΑ κλπ πχ κάποια επιδότηση κάποιο δάνειο δεν ξέρω και εγώ τι;

Δεν περίμενα ότι τα παιδιά εδώ θα μου ζητούσαν λογαριασμό να με βοηθήσει όπως μπορεί η κάθενας και νιώθω πολύ άσχημα για όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγώ έκανα αυτό το θέμα για να ζητήσω βοήθεια από κάποιον ηλεκτρολόγο η μηχανικό να έρθει να δει την ζημιά και να μου πει τι πρέπει να κανω γιατί δεν έχω να πληρώσω.

Ένας ακόμα λόγος που το ξεκίνησα το θέμα μήπως κάποιος γνωρίζει αν δικαιούμαι κάτι από το κράτος την πρόνοια ΕΣΠΑ κλπ πχ κάποια επιδότηση κάποιο δάνειο δεν ξέρω και εγώ τι;

Δεν περίμενα ότι τα παιδιά εδώ θα μου ζητούσαν λογαριασμό να με βοηθήσει όπως μπορεί η κάθενας και νιώθω πολύ άσχημα για όλο αυτό.

Κοίτα το θεωρώ ας πούμε χρέος μου να σε βοηθήσω όπως μπορώ. Δυστυχώς ούτε μηχανικός ούτε ηλεκτρολόγος είμαι αλλά θα μπορούσα να ενισχύσω οικονομικά (όπως και πολλοί άλλοι).

Αυτό όλο το κάναμε για καλό. Αν όντως εσύ θεωρείς λάθος όλο αυτό, στείλε μου πμ και την διαγράφω ασυζητητί την ομάδα. Κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αποκαρδιωτικο για έναν άνθρωπο,να βλέπει το σπίτι του έτσι. Λιγοψυχα μπροστά στην καταστροφη. Από πού να αρχίσει και που να τελειωσει...🙁😑

Το βασικότερο είναι να μη χάσετε το θάρρος σας. Σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματα σας.. έστω και δύσκολα.  Εύχομαι καλή δύναμη..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JohnGTA είπε

Κοίτα το θεωρώ ας πούμε χρέος μου να σε βοηθήσω όπως μπορώ. Δυστυχώς ούτε μηχανικός ούτε ηλεκτρολόγος είμαι αλλά θα μπορούσα να ενισχύσω οικονομικά (όπως και πολλοί άλλοι).

Αυτό όλο το κάναμε για καλό. Αν όντως εσύ θεωρείς λάθος όλο αυτό, στείλε μου πμ και την διαγράφω ασυζητητί την ομάδα. Κανένα θέμα.

Δεν το θεωρώ λάθος αλλά νιώθω μεγάλη υποχρέωση και δεν ξέρω πως να το ξεπληρώσω όλο αυτό  σε όλα τα παιδιά που θέλησαν να βοηθήσουν με κάθε τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...