Προς το περιεχόμενο

Στα 499 δολάρια η τιμή του Xbox Series X;


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostiger είπε

1080/60 θα ειναι το S ευκολα με βαση τα σπεκς του και σιγουρα θα κανει καλο scaling και στα 4κ...Anyways θα δεις, καλο gaming να εχουμε οπου κι αν παιζουμε.

 

  • Μόνο Digital παιχνίδια
  • 60% μικρότερο μέγεθος από το Xbox Series X
  • Ανάλυση 1440p έως 120fps
  • Custom 512GB SSD
  • 4K Upscaling για τα παιχνίδια
  • 4K Streaming Media Playback
  • DirectX Raytracing
  • Variable Rate Shading
  • Variable Refresh Rate

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, Crus είπε
  • Μόνο Digital παιχνίδια
  • 60% μικρότερο μέγεθος από το Xbox Series X
  • Ανάλυση 1440p έως 120fps
  • Custom 512GB SSD
  • 4K Upscaling για τα παιχνίδια
  • 4K Streaming Media Playback
  • DirectX Raytracing
  • Variable Rate Shading
  • Variable Refresh Rate

4K Upscaling για τα παιχνίδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ikorolis said:

τώρα είμαι 48 χρονών

για πόσο λες θα παίζω ακόμα παιχνίδια...

Τι λες ρε φίλε μια χαρά κάνεις. Πόσες έρευνες στην Γερμανία δείξανε ότι μειώνετε ο κίνδυνος αλτσχάιμερ σε όσους στην 3η ηλικία ξεκίνησαν τα games σαν hobby.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, glight said:

Πόσες έρευνες στην Γερμανία δείξανε ότι μειώνετε ο κίνδυνος αλτσχάιμερ σε όσους στην 3η ηλικία ξεκίνησαν τα games σαν hobby.

Χτύπημα κάτω από τη ζώνη. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kostiger είπε

4K Upscaling για τα παιχνίδια....

Το σχολιο μου αφορα το 1080p/60fps που βλεπω να γραφεται κατα κορον στο topic και δεν καταλαβαινω απο που προερχεται.

Η κονσολα εχει target 1440p έως 120fps.

Καθοτι η συγκεκριμενη αναλυση δεν ειναι native για τηλεορασεις, οσοι δεν τις βαλουν σε pc monitors εχεις 3 επιλογες.

1. Τηλεοραση 1080p σε οτι native frame rate υποστηριζει.

2. Upscale 1440p σε οτι native frame rate υποστηριζει για καποιες τηλεορασεις που το υποστηριζουν.

3. Upscale 4K σε οτι native frame rate υποστηριζει για καποιες τηλεορασεις που το υποστηριζουν.

 

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mohic4n είπε

 

Δηλαδή, στα 499 καποιος θα το παρει ενω στα 500 δε θα το παρει... στα 510; 

Σαν οταν ανεβηκα Αγγλια πριν 20 χρονια και πηγα 1η φορα για ψωνια ρωτησα για μια τιμη σε ρουχο

υπαλληλος: κοστιζει £59,99

εγω: οκ £60,00

υπαλληλος: οχι οχι οχι £59,99

και απανταω: για ηλιθιο με περνας; και εκει εσκυψε το κεφαλι...

 

Τις ηλιθιοτητες αυτες να μην ακολουθουσατε και τι στον κοσμο...

Μια χαρα εξυπνοι ειναι. Ψυχολογια λεγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Crus είπε

Το σχολιο μου αφορα το 1080p/60fps που βλεπω να γραφεται κατα κορον στο topic.

Η κονσολα εχει target 1440p έως 120fps.

Καθοτι η συγκεκριμενη αναλυση δ

εν ειναι native για τηλεορασεις, οσοι δεν τις βαλουν σε pc monitors εχεις 3 επιλογες.

1. Τηλεοραση 1080p σε οτι native frame rate υποστηριζει.

2. Upscale 1440p σε οτι native frame rate υποστηριζει για καποιες τηλεορασεις που το υποστηριζουν.

3. Upscale 4K σε οτι native frame rate υποστηριζει για καποιες τηλεορασεις που το υποστηριζουν.

Δεκτο. Και τα δικα μου σχολια αποσκοπουν στο να αναδειξουν οτι τα 1080/60 θα ειναι απολυτως εφικτα για τη συντριπτικη πλειοψηφια των παιχνιδιων και σε καποιες περιπτωσεις και στον αρχικο στοχο των 1440/60. Θα ειναι ενα μηχανακι πολυ τιμιο για τον budget gamer, με την ενσταση για τον πολυ μικρης χωρητικοτητας Nvme..

Τωρα οσον αφορα στην αναλυση στην οποια θα παιζουν οι κατοχοι του, ποικιλει αναλογα με τον τυπο της οθονης που θα διαθετουν.

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, glight είπε

Τι λες ρε φίλε μια χαρά κάνεις. Πόσες έρευνες στην Γερμανία δείξανε ότι μειώνετε ο κίνδυνος αλτσχάιμερ σε όσους στην 3η ηλικία ξεκίνησαν τα games σαν hobby.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου που επιβεβαιώνεις ότι είμαι "τυραννόσαυρος" είδος προς εξαφάνιση (εννοείται ότι κάνω πλάκα)

όχι απλά θεωρώ ότι έχω αποκτήσει έως τώρα είναι αρκετά πλέον για εμένα προσωπικά για αυτό έθεσα ως τελευταία προσωπική αγορά την νέα κονσόλα XBOX Series X σε συνδυασμό με τις νέες μεγάλες τηλεοράσεις που θα αγοραστούν.

εννοείται ότι θα κάτσω να τα απολαύσω το υπόλοιπο χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως μετα απο ολόκληρο generation (ps4/XboxOne) βγάλανε κάτι αξιόλογο!! Αν και απο θέμα hardware είναι ήδη πίσω πρίν την κυκλοφορία τους, η ανάπτυξη στον τομέα του ssd τους δίνουν ενα καλό προβάδισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ikorolis είπε

τώρα είμαι 48 χρονών

για πόσο λες θα παίζω ακόμα παιχνίδια...

με εντελώς "φιλικό ύφος" και με χαβαλετζίδικο σκοπό σου κάνω παράθεση 2 photos μιας και εγω σε λιγο καιρο τα πλησιαζω τα 40

gamer.jpg

6c14cb3a95823888cce55d276fb553aa0f7b064dde61f8496f63eeaff2b44519.jpg

Επεξ/σία από SaiNT_84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SaiNT_84 είπε

με εντελώς "φιλικό ύφος" και με χαβαλετζίδικο σκοπό σου κάνω παράθεση 2 photos μιας και εγω σε λιγο καιρο τα πλησιαζω τα 40

gamer.jpg

6c14cb3a95823888cce55d276fb553aa0f7b064dde61f8496f63eeaff2b44519.jpg

να είσαι καλά φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Veggie_Chia είπε

Μια χαρα εξυπνοι ειναι. Ψυχολογια λεγεται.

Τοτε η ψυχολογια σου πρεπει να ειναι πολυ χαλια για να μη καταλαβαινεις το ,99...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikorolis είπε

αλήθεια αφού δεν σε ενδιαφέρει γιατί έγραψες το σχόλιο σου/απάντηση σου.?

Γιατι βαρεθηκα να μπαινω σε μια συζήτηση τεχνολογίας για παρουσίαση ενος αντικειμένου και να βλέπω να πεταγονται μπροστα στα ματια μου αναρτησεις προσωπικες που ικανοποιουν μονο την προσωρινή ματαιοδοξια αυτων που τις γράφουν και ειναι παντελώς ασχετες και πληκτικα αδιάφορες για ολους τους αλλους. Και συμβαινει συνεχως. Ανθρωπος ειμαι....καποια στιγμη εκνευριζομαι και το χερι παει μονο του και γραφει. Σορρυ κιολας....

Λοιπον τι λέγαμε.....καλο το XBOX τελικα? Βγάλαμε αποφαση γιατι αποσυντονιστηκα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alex Adams είπε

Γιατι βαρεθηκα να μπαινω σε μια συζήτηση τεχνολογίας για παρουσίαση ενος αντικειμένου και να βλέπω να πεταγονται μπροστα στα ματια μου αναρτησεις προσωπικες που ικανοποιουν μονο την προσωρινή ματαιοδοξια αυτων που τις γράφουν και ειναι παντελώς ασχετες και πληκτικα αδιάφορες για ολους τους αλλους. Και συμβαινει συνεχως. Ανθρωπος ειμαι....καποια στιγμη εκνευριζομαι και το χερι παει μονο του και γραφει. Σορρυ κιολας....

Λοιπον τι λέγαμε.....καλο το XBOX τελικα? Βγάλαμε αποφαση γιατι αποσυντονιστηκα;

από θέμα τιμής αναμενόμενη για το XBOX Series X δεν μου προκάλεσε έκπληξη τα 499 ευρώ (άλλωστε το έλεγα εξ αρχής) όχι ότι υπολογίζουν βέβαια την ελληνική αγορά είτε η MS είτε η SONY γιατί χεσμένους μας έχουν...

από θέμα χαρακτηριστικών επίσης δυνατό

για μένα όπως είπα είναι μονόδρομος σαν κονσόλα

υπόψιν έχω και δυνατούς υπολογιστές (αλλά είναι διαφορετικό πράγμα η κονσόλα και διαφορετικό πράγμα ο υπολογιστής)

άλλη μαγεία έχει το ένα και άλλη μαγεία έχει το άλλο

εννοείται ότι θα υπάρξουν και αυτοί που θα πουν ότι το PS5 είναι καλύτερο (εμένα επειδή ανέκαθεν δεν μου άρεσε το PSN με τα θέματα που είχε) προτίμησα το XBOX Live που είναι κλάσεις ανώτερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...