Προς το περιεχόμενο

Απο που βγηκε το nick σας .....


The_player

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο μικρος και μεχρι να κοψω το τσιγαρο ημουν πολυυυυυυυ αδυνατος οποτε ολοι μου οι φιλοι και γνωστοι με φωναζαν πουλακι

τωρα ειμαι σε κανονικα κιλα βεβαια αλλα μου λειπουν οι εποχες οπου ημουν πιο γρηγορος κι απο τη σκια μου

(τυφλα να χει ο λουκι-λουκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε ίσως θα μπορούσες να μου απαντήσεις σε δύο ερωτήματα:

1) Ποιά είναι τα tips που πρέπει να ξέρω για ένα επιτυχημένο chroma key effect με premiere pro ή sony vegas και μια ερασιτεχνική κάμερα full HD;

2) Με ποιό software ή συσκευή μπορώ να έχω συνδεμένες 2-3 κάμερες, να κάνω εναλλαγή πλάνων, να πετάω κανένα logo από πάνω και να το στέλνω κάπου; Ουσιαστικά για live

Αν και δεν είμαι ούτε μοντερ ούτε "τηλεοπτικός" θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω από την εμπειρία μου.

1) το κλειδί στο key νομίζω οτι ειναι το θέμα σου.- όσο πιο ξεκάθαρο είναι το key χρώμα στο background και δεν εισχωρεί η καθρεφτίζεται στο forground τόσο καλύτερο θα βγει το effect δηλαδή θα λειτουργήσει το key.

2) O καλύτερος τρόπος και με πιο πολλά futures από αυτά που ζητάς θα ήταν να βρεις μια μικρή live μονταζιέρα.

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι ούτε μοντερ ούτε "τηλεοπτικός" θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω από την εμπειρία μου.

1) το κλειδί στο key νομίζω οτι ειναι το θέμα σου.- όσο πιο ξεκάθαρο είναι το key χρώμα στο background και δεν εισχωρεί η καθρεφτίζεται στο forground τόσο καλύτερο θα βγει το effect δηλαδή θα λειτουργήσει το key.

2) O καλύτερος τρόπος και με πιο πολλά futures από αυτά που ζητάς θα ήταν να βρεις μια μικρή live μονταζιέρα.

 

Και να προσθέσω για το 1ο θέμα ότι είναι σημαντικό να ξέρεις εκ των προτέρων το background που θα βάλεις, ώστε να φροντίσεις (αν είναι δυνατόν) να ταιριάξει φωτιστικά και χρωματικά με το δικό σου γύρισμα. Αυτό είναι που προδίδει συνήθως το εφέ και λιγότερο η λεπτομέρια στη μάσκα.

Για το 2ο ό,τι λέει ο MoviemakerGr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ, σας ευχαριστώ. Πως τη ζητάς την μονταζιέρα; γιατί με ένα googlάρισμα μου έβγαλε κάτι Τσίπρες και κάτι ειδήσεις που λέγανε ο ένας στον άλλον πόσο άχρηστος είναι.

 

Και το δικό μου nickname (δεν θυμάμαι αν το είχα αναφέρει πιο παλιά) βγαίνει από το επίθετό μου που αρχίζει από "Χαρχα.." και τον Χάρχα από το ψάχνοντας τον νέμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον αγαπημένο μου ήρωα(CAPTAIN AMERICA)

και τον αγαπημένο μου μπασκετμπολίστα(PATRICK EWING) που είναι

και στην φωτό.

Το nick έχει τα 3 πρώτα γράμματα από τους 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το nickname μου απο το ονομα μου στελιος και τον ταχ.κωδικα της περιοχης μου 18120 ;-) κορυδαλλος...

 

(και το nickname μου το κανονικο στο ποκερ ειναι moneymaker που μου το εβγαλαν μια φορα σε ενα τραπεζι γιατι τους πηρα ολα τα χρηματα απ το τιποτα)..ετσι εχω 2 nickname :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Το δικο μου δεν σημαινει κατι.. εντελος αφηρημενη γραφη αλλα δειχνει ωραιο νομιζω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...