Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

Περνώ από public σε λίγο και plaisio. Άμα μου τη βαρέσει θα το πάρω 😀

Spoiler

 

Επεξ/σία από XRISTOS.A
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, XRISTOS.A είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Έλιωσα😂!!!! Να σαι καλά, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!😂

Πήγα public και βαριόμουν να κάθομαι στην ουρά στο Σύνταγμα, μπαίνω Plaisio να χαζέψω, το βλέπω 44,50 € στο κατάστημα, λέω τι λε ρε μεγάλε😂

 Τελικά το παράγγειλα στον KOTSOBOLO που το έχει 39,90 και θα πάω να το πάρω για να έχω και την κασετίνα, όπως τα παλιά. χαχαχαχαχαχαχαχ😂

 Χρόνια πολλά, θα το βάλω στην κάρτα 3 δόσεις ΑΤΟΚΑ😂😂

 Και ελπίζω να το στρώσουν ακόμα καλύτερα και να προσθέσουν περιεχόμενο γιατί μας έχουν πιει το αίμα πια, εξ άλλου εγώ το βλέπω να πηγαίνουμε για σκληρό lockdown και να βγούμε σε 6 μήνες και , οπότε θα μου κρατάει συντροφιά, για ψυχολογικούς λόγους τα έσκασα. Μην πεθάνω και από την OMICRON γιατί τα έχω σιγά σιγά και τα χρονάκια μου οπότε να πάω ευχαριστημένος πως το παιξα, έπαιξα το τελευταίο μου battlefield 😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

Έλιωσα😂!!!! Να σαι καλά, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!😂

Πήγα public και βαριόμουν να κάθομαι στην ουρά στο Σύνταγμα, μπαίνω Plaisio να χαζέψω, το βλέπω 44,50 € στο κατάστημα, λέω τι λε ρε μεγάλε😂

 Τελικά το παράγγειλα στον KOTSOBOLO που το έχει 39,90 και θα πάω να το πάρω για να έχω και την κασετίνα, όπως τα παλιά. χαχαχαχαχαχαχαχ😂

 Χρόνια πολλά, θα το βάλω στην κάρτα 3 δόσεις ΑΤΟΚΑ😂😂

 Και ελπίζω να το στρώσουν ακόμα καλύτερα και να προσθέσουν περιεχόμενο γιατί μας έχουν πιει το αίμα πια, εξ άλλου εγώ το βλέπω να πηγαίνουμε για σκληρό lockdown και να βγούμε σε 6 μήνες και , οπότε θα μου κρατάει συντροφιά, για ψυχολογικούς λόγους τα έσκασα. Μην πεθάνω και από την OMICRON γιατί τα έχω σιγά σιγά και τα χρονάκια μου οπότε να πάω ευχαριστημένος πως το παιξα, έπαιξα το τελευταίο μου battlefield 😂

Φιλαράκι ειμαι στην ίδια ακριβώς μοίρα, με το παρεάκι απο μικροί που παίζαμε εχω την τύχη να το έχω ακόμη και τώρα μεγάλος με παιδιά. Πιστεψε  με ειναι πολύ ωραιο παιχνίδι και άσε να γκρινιάζουν οι haters. Κάθε αρχή και δύσκολη αλλά τώρα του πέρνουμε τον αέρα σιγά σιγά και μου αρέσει όλο και περισσότερο.

(βρήκα και αφορμή να κάνω το upgrade και εγώ εβαλα το i5-11600k)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sokos1 είπε

Φιλαράκι ειμαι στην ίδια ακριβώς μοίρα, με το παρεάκι απο μικροί που παίζαμε εχω την τύχη να το έχω ακόμη και τώρα μεγάλος με παιδιά. Πιστεψε  με ειναι πολύ ωραιο παιχνίδι και άσε να γκρινιάζουν οι haters. Κάθε αρχή και δύσκολη αλλά τώρα του πέρνουμε τον αέρα σιγά σιγά και μου αρέσει όλο και περισσότερο.

(βρήκα και αφορμή να κάνω το upgrade και εγώ εβαλα το i5-11600k)

Το έπαιξα στο δωρεάν τριήμερο, το είπα πιο πάνω. Όντως παίζεται, έχει πλάκα. Τώρα το πήρα πάει. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανακάλυψα κάτι. Παίζοντας κάνα 2 ώρες χθες, το παιχνίδι έτρεχε αρκετά καλά. Λέω τι στο καλό, αφού πριν μου έτρεχε χάλια. Ε λοιπόν ανακάλυψα τι έφταιγε και είχα το λεγόμενο λόξυγγα:

Η σύνδεση μου στο διαδίκτυο!! Δεν είχα εγκαταστήσει τους drivers της ασύρματης κάρτας δικτύου με συνέπεια να είναι αργή η σύνδεση και να χάνονται πακέτα (packet loss), μου εμφάνιζε συνέχεια και ένα εικονίδιο στο παιχνίδι, αλλά δεν πήγε εκεί το μυαλό μου.  Το ίδιο πρόβλημα είχα και στο BF V. 

Τελικά διορθώθηκε από τη στιγμή που εγκατέστησα τους οδηγούς. Τώρα τρέχει από 60 έως 90+ καρέ, χωρίς ιδιαίτερα κολλήματα, με όλα στα Medium settings. Δεν το έχω μετρήσει, αλλά average θα είναι καμιά 75+ καρέ.

Αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι, δεν θέλει optimization. Ίσα ίσα. Ελπίζω να βελτιώσουν και άλλο την απόδοση αλλά και τα bugs. Έχει προοπτικές πάντως, αρκεί να μην το παρατήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sokos1 είπε

 Πιστεψε  με ειναι πολύ ωραιο παιχνίδι και άσε να γκρινιάζουν οι haters. Κάθε αρχή και δύσκολη αλλά τώρα του πέρνουμε τον αέρα σιγά σιγά και μου αρέσει όλο και περισσότερο.

Το να σου αρέσει το 2042 είναι δικαίωμα σου , αλλά το να λες οτι σε όποιον γκρινιάζει για τον συγκεκριμένο τίτλο ανήκει σε κατηγορία haters , οταν μάλιστα όλη η κοινότητα του battlefield δικαιολογημένα το κράζει και καλά κάνει ,αυτο θα ήθελα να μου πεις πως το δικαιολογίες . Αυτο που παίζεις τώρα και σου αρέσει δεν είναι battlefield είναι κάτι άλλο και υπάρχουν πολλά σαν και αυτο χωρίς τα bugs της Dice.

Απο ενδιαφέρον το κράζουμε το παιχνίδι , γιατι αγαπήσαμε το battlefield , γιατι είχε κάτι το διαφορετικό απο τα άλλα fps , γιατι ηταν ομαδικό παιχνίδι , γιατι είχε κλάσης , γιατι ήξερες τι ρόλο έχεις κάθε φορά που έκανες το respawn . Τώρα το κάνανε τρέχα , κάνε οτι γουσταρεις χωρίς να ξέρεις τι ρόλο βαράει ο σύμμαχος/συμπαίκτης σου  κ εσυ ο ίδιος. Μην αναφέρω και scoreboard , server browser  και άλλα πολλά απαράδεκτα.

Χρόνια πολλά σε όλους.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Το να σου αρέσει το 2042 είναι δικαίωμα σου , αλλά το να λες οτι σε όποιον γκρινιάζει για τον συγκεκριμένο τίτλο ανήκει σε κατηγορία haters , οταν μάλιστα όλη η κοινότητα του battlefield δικαιολογημένα το κράζει και καλά κάνει ,αυτο θα ήθελα να μου πεις πως το δικαιολογίες . Αυτο που παίζεις τώρα και σου αρέσει δεν είναι battlefield είναι κάτι άλλο και υπάρχουν πολλά σαν και αυτο χωρίς τα bugs της Dice.

Απο ενδιαφέρον το κράζουμε το παιχνίδι , γιατι αγαπήσαμε το battlefield , γιατι είχε κάτι το διαφορετικό απο τα άλλα fps , γιατι ηταν ομαδικό παιχνίδι , γιατι είχε κλάσης , γιατι ήξερες τι ρόλο έχεις κάθε φορά που έκανες το respawn . Τώρα το κάνανε τρέχα , κάνε οτι γουσταρεις χωρίς να ξέρεις τι ρόλο βαράει ο σύμμαχος/συμπαίκτης σου  κ εσυ ο ίδιος. Μην αναφέρω και scoreboard , server browser  και άλλα πολλά απαράδεκτα.

Χρόνια πολλά σε όλους.

Εντάξει ήταν υπερβολικός χαρακτηρισμός αλλά γιατι τρώει τρελό κράξιμο ακόμη και απο άσχετους Fortnighήδες.

Μην γελιόμαστε, κάθε νέο Battlefield μας φαίνοταν κάπως στην αρχή, γιατί πάντα βάζανε νέα πράματα (ειμαι fan απο το 2002 του francise). Hδη εχουν φτιάξει να μπορείς να κάνεις/join δική σου Squad (κάτι που στην αρχή δεν είχε).

Εχουν φτιάξει πολύ τα φριζαρισματα οταν ζούμαρες όπλο σε μάχη (ετρωγε τρελά spikes στην αρχή)

Εχει απίστευτο πλουραλισμό οχημάτων/ειδικοτήτων, κάθε παιχνίδι μπορεί να έχει πραγματικά διαφορετικό outcome στην ροή του παιχνιδιού απο μια αλλαγή ειδικότητας 2-3 παιχτών που παίζουν Squad.

Για μένα τρελή παραφωνία τα αεροπλάνα... πολύ fake, πάνε πολύ αργά χωρίς απώλεια στήριξης, σε πηδ@νε πολύ και δύσκολα πολύ να τα ρίξεις αν δεν έχεις αντιστοιχο αεροπλάνο στην ομάδα σου.

Πιστεύω σε κάθε update φτιάχνουν θέματα, ειναι πολύ μεγάλο το project...
θα στρώσει, εγώ απο το τελευταίο update πραγματικά απολαμβάνω το παιχνιδι...βλέπετε ειχα κολλήσει το τελευταίο καιρό με τα hardware fps/specs/performance/θερμοκρασίες και είχα χάσει το ρεζουμέ, δλδ το gaming και την ευχαριστήση.

Peace και χρόνια πολλά συμμαχητές μου!
 

Επεξ/σία από sokos1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, sokos1 είπε

Εντάξει ήταν υπερβολικός χαρακτηρισμός αλλά γιατι τρώει τρελό κράξιμο ακόμη και απο άσχετους Fortnighήδες.

Μην γελιόμαστε, κάθε νέο Battlefield μας φαίνοταν κάπως στην αρχή, γιατί πάντα βάζανε νέα πράματα (ειμαι fan απο το 2002 του francise). Hδη εχουν φτιάξει να μπορείς να κάνεις/join δική σου Squad (κάτι που στην αρχή δεν είχε).

Εχουν φτιάξει πολύ τα φριζαρισματα οταν ζούμαρες όπλο σε μάχη (ετρωγε τρελά spikes στην αρχή)

Εχει απίστευτο πλουραλισμό οχημάτων/ειδικοτήτων, κάθε παιχνίδι μπορεί να έχει πραγματικά διαφορετικό outcome στην ροή του παιχνιδιού απο μια αλλαγή ειδικότητας 2-3 παιχτών που παίζουν Squad.

Για μένα τρελή παραφωνία τα αεροπλάνα... πολύ fake, πάνε πολύ αργά χωρίς απώλεια στήριξης, σε πηδ@νε πολύ και δύσκολα πολύ να τα ρίξεις αν δεν έχεις αντιστοιχο αεροπλάνο στην ομάδα σου.

Πιστεύω σε κάθε update φτιάχνουν θέματα, ειναι πολύ μεγάλο το project...
θα στρώσει, εγώ απο το τελευταίο update πραγματικά απολαμβάνω το παιχνιδι...βλέπετε ειχα κολλήσει το τελευταίο καιρό με τα hardware fps/specs/performance/θερμοκρασίες και είχα χάσει το ρεζουμέ, δλδ το gaming και την ευχαριστήση.

Peace και χρόνια πολλά συμμαχητές μου!
 

Αυτό με τα jet ισχύει. Δεν καταλαβαίνω πως υποτίθεται πως πρέπει να τα ρίξεις ή τουλάχιστον να αμυνθείς αν είσαι nightbird ή attack chopper. Πάνε υπερβολικά γρήγορα για να τα πετύχεις με τα miniguns ή τα lock on rockets και κάνουν lock on σε εσένα σε 1 δευτερόλεπτο.

Άσχετο, εγώ έχω βρει πως κάθε μια δυο μέρες πρέπει να διαγράφω το cache του παιχνιδιού γιατί αλλιώς μου βγάζει micro stuttering μετά από δυο μέρες και μόλις καθαρίσω το cache τρέχει μια χαρά ξανά. Κάτι πρέπει να προκαλεί corruption του cache.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραξα τώρα, λείπουν όλοι και θα παίξω με την ησυχία μου.

2042 φανατίλα!!!!! χαχαχαχαχαχχχαχα🤣

Μπαίνω να πολεμήσω. Καλά Χριστούγεννα, καλές πιστολιές !!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sokos1 είπε

@John_on_PC πως διαγράφεις την cache ?

Διαγράφεις ή αδειάζεις το φάκελο cache που βρίσκεται στο Documents/Battlefield 2042/

 

Θα έχει κάποια stutters τα πρώτα λεπτά και θα δυσκολέψει τον επεξεργαστή όταν ανοίξει αλλά μετά θα τρέχει καλά αν είχε θέμα το cache.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτή τη γέφυρα ο ΚΑΛΑΤΡΑΒΑ την ΣΧΕΔΙΑΣΕ?😂

Έχω λιώσει. Είναι ωραίο, συνηθίζεται.

 Και επειδή διάβασα για cache, γενικά νομίζω θέλει να τρέξουν οι πιστες μια δυο φορες, μετά τρέχει καλύτερα.

 Επίσης όντως με fov 90 πάει πολύ καλά σε σχέση με χαμηλότερο, όχι οτι εγώ προσωπικά εχω πρόβλημα, αλλά μου φαίνεται πιο αεράτο στο 90 fov, περίεργο.

BFF.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2021 στις 7:07 ΜΜ, Πέτρος είπε

Ingame ανοίγεις κονσόλα με το "~" και γράφεις "perfoverlay.drawgraph 1", enter

Τι νούμερα γενικά πρέπει να βλέπω? Μόλις το ενεργοποίησα και μπήκα game 

Θα ανεβάσω κάποια ss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τι νούμερα γενικά πρέπει να βλέπω? Μόλις το ενεργοποίησα και μπήκα game 

Θα ανεβάσω κάποια ss

 Δεν είναι τα νούμερα που κοιτάμε (γιατί δεν ξέρουμε να τα "μεταφράσουμε") αλλά το γράφημα που εμφανίζει, πόσο ομαλό και σταθερό είναι, χωρίς αιχμές κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...