Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Σε λίγους μήνες λες εδώ και μήνες πάντως 🤪

Απορώ πως ασχολείται κόσμος ακόμα με αυτή τη σαπίλα.

Το παιχνίδι δε θα αλλάξει.

Δε θα βελτιωθεί.

Δε θα μαζέψει κόσμο.

Προχωρήστε με τη ζωή σας και ξεχαστε αυτό εδώ το franchise.

Το λατρεύουν 

Πραγματικά άμα το έχεις ακόμα εγκαταστημένο😀 δοκίμασέ το.

 Είναι πολύ καλύτερο και διασκεδαστικότερο.

 Το λέω μετά πλήρους συνειδήσεως.

Γίνεται χαμός, εχθές στο friday night battlefield σε αυτό το mode που είχαν ήταν πολύ μάχη μιλάμε.

 Προσπαθώ να είμαι ακριβοδίκαιος. 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, vassilis018 είπε

εγώ λέω να σταματήσεις να κράζεις το παιχνίδι, γιατί σε περιμένουν δύσκολες νύχτες στο στριμ του Μάριου :P 

Πρέπει να του πούμε να κανονίσουμε κανά custom play στο cod! Και να σταματήσει με το AC.

2 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

Πραγματικά άμα το έχεις ακόμα εγκαταστημένο😀 δοκίμασέ το.

 Είναι πολύ καλύτερο και διασκεδαστικότερο.

 Το λέω μετά πλήρους συνειδήσεως.

Γίνεται χαμός, εχθές στο friday night battlefield σε αυτό το mode που είχαν ήταν πολύ μάχη μιλάμε.

 Προσπαθώ να είμαι ακριβοδίκαιος. 😄

Απαπαπα! Δε το ξαναβάζω. Θα αρκεστώ με τα γραφόμενα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

Αναφορές και ρεπορτάζ από παντού πως το παιχνίδι έχει γίνει πολύ καλύτερο.

 Και εγώ το βλέπω, πραγματικά μπορεί τελικά σε λίγους μήνες με μερικές ακόμα προσθήκες και διορθώσεις να γίνει classic και αγαπητό πολύ. Μήνυμα ελπίδας.

 

Πλάκα πλάκα το παιχνιδάκι έχει γίνει όντως διασκεδαστικό, περνάει ευχάριστα η ώρα. Απλά δεν είναι το κλασσικό BF, είναι κάτι άλλο. Ειδικά η κίνηση του παίχτη ουδεμία σχέση έχει με τα προηγούμενα. 

Ελπίζω να βάλουν επιτέλους server browser γιατί από αυτό και μόνο χάνει αρκετά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Πρέπει να του πούμε να κανονίσουμε κανά custom play στο cod! Και να σταματήσει με το AC.

Απαπαπα! Δε το ξαναβάζω. Θα αρκεστώ με τα γραφόμενα σας.

Λίγοι έχουν το COD για αυτό και μέχρι τώρα δεν έχουν γίνει custom games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Πλάκα πλάκα το παιχνιδάκι έχει γίνει όντως διασκεδαστικό, περνάει ευχάριστα η ώρα. Απλά δεν είναι το κλασσικό BF, είναι κάτι άλλο. Ειδικά η κίνηση του παίχτη ουδεμία σχέση έχει με τα προηγούμενα. 

Ελπίζω να βάλουν επιτέλους server browser γιατί από αυτό και μόνο χάνει αρκετά. 

Ακριβώς να βάλουν server browser και να καταργήσουν τα 128-player modes. Μονο 64 και 32 και μερικές βελτιώσεις, ναι και στην κίνηση του παίχτη και να μπορεί να βουτήξει και μέσα στο νερό. Έλεος.

 Υποβάθμιση ήταν σε αυτούς τους τομείς, απαράδεκτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει γίνει η απόλυτη σμουθίλα , εχει φτάσει σε επίπεδα bf1 & bf5 που και σε αυτους τους τίτλους υπήρχαν προβλήματα στην αρχή. 

Εντάξει τους πήρε 1,5 χρόνο σχεδόν αλλά πάλι καλά που δεν το παράτησαν . 

Αν ο βασικός κορμός του παιχνιδιού ηταν το portal mode που έχει  χάρτες και πραγματική αίσθηση του 2ου παγκόσμιου πολέμου όπως και χάρτες απο  προηγούμενα battlefield  θα μιλάγαμε για αριστούργημα. 

Εντάξει μακάρι να συνεχίσουν με τα update μπας και γίνει εντελώς batlefield , εχει γίνει δουλειά πάντως και απο εκει που ηταν σίχαμα , πλέον παλεύεται και σε πολλές περιπτώσεις όπως λένε και αλλα παιδιά εχει γίνει διασκεδαστικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 18/03/2023 at 13:28, _Theo_ said:

server browser γιατί από αυτό και μόνο χάνει αρκετά. 

Έχει αφανιστεί πλέον από τα περισσότερα παιχνίδια αυτό καθώς ακολουθούν άλλη φιλοσοφία matchmaking, και σχεδιασμού μενού ίδιο- ενιαίο με κινητά και κονσόλες.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελευταία έτρωγα κάτι καλές μόνο στο κεφάλι απο απόσταση χωρίς recoil και έπεφτα ξερός στο μπαμ. 

Ενταξει δεν είμαι και χθεσινός , καταλαβαίνω οταν κάτι δεν παει καλά και ανάλογα το όπλο και την απόσταση ,αλλά δεν πίστευα οτι θα ασχοληθούν με cheat στο χειρότερο battlefield που έχει βγει ποτέ !

Τελικά οι σκατοκέφαλοι αγοράζουν  cheat  για την υπέρτατη αποτυχία της Dice.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

To βλήμα που πρότεινε στη Breakaway να μπει ο πύργος εξόρυξης μπροστά στο γκρεμό ώστε ένα στοιχειωδώς σωστό άρμα να τους ρίχνει με 2-3 διαφορετικούς τρόπους ενώ πρακτικά είναι άτρωτο, καλό θα είναι να μην αναπαραχθεί.

Από περιέργεια, οι ΕΜΡ γουρουνοβομβίδες ανατινάζουν τεθωρακισμένα? Είχε αρκετή πλάκα όταν μου συνέβη...από 100%, ανατινάχθηκα από ΕΜΡ...

Εξαιρετικό το nerfάρισμα σε κάποια όπλα, υποθέτω πρέπει να δω 1-2 tubers για να καταλάβω ποιο είναι το ΟΡ της μοδός.

Μπράβο, μπράβο...για αυτά (και πόσα άλλα που δεν έχω δει σε 2 ωρίτσες) ψάχνεις να παίξεις πόση ώρα (128 cq, cross on) και καταλήγεις να φας στη μάπα 3 φορές τον ίδιο χάρτη b2b.

Εξαιρετικά, καταπληκτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

To βλήμα που πρότεινε στη Breakaway να μπει ο πύργος εξόρυξης μπροστά στο γκρεμό ώστε ένα στοιχειωδώς σωστό άρμα να τους ρίχνει με 2-3 διαφορετικούς τρόπους ενώ πρακτικά είναι άτρωτο, καλό θα είναι να μην αναπαραχθεί.

Από περιέργεια, οι ΕΜΡ γουρουνοβομβίδες ανατινάζουν τεθωρακισμένα? Είχε αρκετή πλάκα όταν μου συνέβη...από 100%, ανατινάχθηκα από ΕΜΡ...

Εξαιρετικό το nerfάρισμα σε κάποια όπλα, υποθέτω πρέπει να δω 1-2 tubers για να καταλάβω ποιο είναι το ΟΡ της μοδός.

Μπράβο, μπράβο...για αυτά (και πόσα άλλα που δεν έχω δει σε 2 ωρίτσες) ψάχνεις να παίξεις πόση ώρα (128 cq, cross on) και καταλήγεις να φας στη μάπα 3 φορές τον ίδιο χάρτη b2b.

Εξαιρετικά, καταπληκτικά.

Ναι, ενώ τα υπόλοιπα reworks είναι καλύτερα σχεδιασμένα... 
Τελευταία φορά που μου είχε συμβεί με ΕΜΡ το άρμα είχε πολύ χαμηλό HP.
Τα όπλα της μοδός θα έλεγα τα RM68, SCAR, M5.
Κάτι χάλασαν στο matchmaking 2 updates τώρα, και μπορεί να πάρει >1' να βρει παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cpttony είπε

Ναι, ενώ τα υπόλοιπα reworks είναι καλύτερα σχεδιασμένα... 
Τελευταία φορά που μου είχε συμβεί με ΕΜΡ το άρμα είχε πολύ χαμηλό HP.
Τα όπλα της μοδός θα έλεγα τα RM68, SCAR, M5.
Κάτι χάλασαν στο matchmaking 2 updates τώρα, και μπορεί να πάρει >1' να βρει παιχνίδι.

Δεν αμφιβάλλω και για τα υπόλοιπα που πείραξαν στους χάρτες, απλά δεν έχω προλάβει να τα δω.

Η ΕΜΡ με σόκαρε γιατί ήμουν σε apc με 100%. Να έφαγα μαζί και 1-2 ρουκέτες, την ίδια στιγμή και απλά κατέγραψε την τελευταία ζημίτσα?

Για τα υπόλοιπα, κατάλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/4/2023 στις 11:00 ΜΜ, SabotazNic είπε

Εγω παντως επαιξα παλι για 2 μερες. Καλη αλλαγη μετα απο το τοξικο και γεματο bugs warzone. Μια χαρα, χαλαρα εδω. 

Update: τελικα δεν παιζεται, και μετα τις "αλλαγες". Για να το "φτιαξουν", το πετσοκοψαν. Δες bt με πλεον 64 παικτες και χωρις ελικοπτερα/jet, δες μικροτερους χαρτες (πχ kaleidoscope μου αρεσε η αρχη με τον ουρανοξυστη, οπως και το τελος που ειχε το ενα σημειο πανω. Θα μπορουσε να γινει αλλιως balanced απο το να βρεθουν και τα 2 σημεια κατω. Θετικη η προσθηκη πρασιναδας στο αρχικο πλεον Point). Και δες modes που η μια μερια δεν εχει οχηματα. Στο rush που ειχε την προηγουμενη εβδομαδα ως event, στην exposure, η μια ομαδα να ξεκιναει χωρις κανενα απολυτως cover. stranded που ειναι μια discarded με διαφορετικα χρωματα. Στην spearhead δεν καταλαβα γιατι στους 2 κυβους δεν εβαλαν και οροφους. Spawn points οτι να'ναι. Tanks Που αν τολμησουν να μπουν σε point, σε εχουν ηδη συμμαδεψει 10 sundance (το χαζο με αυτην ειναι οτι εχει απειρα grenades) με το antitank grenade ή 10 rpg. Γενικα φουλ unbalanced τα οχηματα και καποιοι παικτες. 

Ενα χαλι

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...