Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/6/2023 στις 12:33 ΠΜ, panoskatos είπε

Γενικά το λέω για το gameplay του Jack στο 2042.

Εγώ παίζω με 50ms ping και είμαι επίσης μια χαρά. Εσύ σε τι δίκτυο είσαι κ έχεις τόσο χαμηλό ping ;

Εγώ χθες έκανα νέο ρεκόρ: 41 ms ping! Ας είναι καλά η οπτική ίνα (Cosmote) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαμάτο το τελευταίο patch...

Το ΕΑ app κολλημένο, να μην το βλέπει. Τί επανεκκίνηση, τί άνοιξε-κλείσε, τίποτα.

Repair το παιγνίδι, κατέβασε κάπου 7.5γίγα (στο repair, ξαναλέω), μετά εμφάνισε ότι χρειάζεται update και κόλλησε εκεί, λούπα.

Ξανά επανεκκίνηση τον υπολογιστή, εδέησε και λειτούργησε...

Πρώτο spawn, "πέφτω" κάτω από το χάρτη. Ηρεμεί μετά...μόνο που δεν λειτουργούσε το "reload", έπρεπε να πεθάνω για να ξεκολλήσει κι αυτό. Μετά δεν έριχνε χειροβομβίδες, έπρεπε να ξαναπεθάνω.

Νταξ΄, στον επόμενο χάρτη λειτουργούσαν όλα.

Μου αρέσει πολύ η "προσθήκη" (από το προηγούμενο Patch, για τη νέα "σεζόν") να σου επιτρέπει να φυτρώνεις απευθείας πάνω σε εχθρό, σε εχθρικά πυρά, σε έκρηξη, στο δρόμο του τύπου που τρέχει με την ασπίδα (στα 1-2μέτρα) κλπ...instadeath, χωρίς καν να δεις τί έγινε.

Γίνεται δουλειά μεθοδική, κι αυτό φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Πέτρος said:

Μαμάτο το τελευταίο patch...

Το ΕΑ app κολλημένο, να μην το βλέπει. Τί επανεκκίνηση, τί άνοιξε-κλείσε, τίποτα.

Repair το παιγνίδι, κατέβασε κάπου 7.5γίγα (στο repair, ξαναλέω), μετά εμφάνισε ότι χρειάζεται update και κόλλησε εκεί, λούπα.

Ξανά επανεκκίνηση τον υπολογιστή, εδέησε και λειτούργησε...

Πρώτο spawn, "πέφτω" κάτω από το χάρτη. Ηρεμεί μετά...μόνο που δεν λειτουργούσε το "reload", έπρεπε να πεθάνω για να ξεκολλήσει κι αυτό. Μετά δεν έριχνε χειροβομβίδες, έπρεπε να ξαναπεθάνω.

Νταξ΄, στον επόμενο χάρτη λειτουργούσαν όλα.

Μου αρέσει πολύ η "προσθήκη" (από το προηγούμενο Patch, για τη νέα "σεζόν") να σου επιτρέπει να φυτρώνεις απευθείας πάνω σε εχθρό, σε εχθρικά πυρά, σε έκρηξη, στο δρόμο του τύπου που τρέχει με την ασπίδα (στα 1-2μέτρα) κλπ...instadeath, χωρίς καν να δεις τί έγινε.

Γίνεται δουλειά μεθοδική, κι αυτό φαίνεται.

το ΕΑ app ποιο σάπιο και από το origin είναι.

Το reload είναι bug από την προηγούμενη σαιζόν, αλλά κανείς δεν ασχολείται με αυτό. Σε γενικές γραμμές μετά από 1μίση χρόνο πάει καλύτερα. Θέλω να δοκιμάσω να παίξω με το RM68 πόσο νερφ έχει φάει, και πόσο μπαφ το Μ416. Αυτή την εβδομάδα δεν βλέπεις τπτ άλλο εκτός από Dozers να τρέχουν με την ασπίδα λες και είσαι ένας από τους 300 του Λεωνίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αρκετά καλό έγινε σε σχέση με το ξεκίνημα. Απλά δεν παλεύεται το spam grenade. Οι μισοί παίζουν με ΧΜ370 και SPH explosive, και οι άλλοι μισοί δεν ξέρουν πως στα κομμάτια να ρίξουν ammo crate ή να κάνουν revive. Σαν Medic που παίζω οι περισσότεροι δεν περιμένουν ούτε το revive. Toν κάνεις ping ότι πας για revive και στα 5 μέτρα πριν φτάσεις κάνει skip. Εντελώς μυαλό κουκούτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giannhstsip είπε

Παιδιά παίζει κανείς battlefield?

Mε βαριά καρδιά, απλά για το ξέσπασμα.

4 ώρες πριν, b1LLy23 είπε

Το έκαναν το παιχνίδι playable?

Define "playable".

Τεχνικά, είναι σε εξαιρετικό επίπεδο.

Σε οτιδήποτε άλλο, για κλωτσιές.

4 ώρες πριν, vassilis018 είπε

αρκετά καλό έγινε σε σχέση με το ξεκίνημα. Απλά δεν παλεύεται το spam grenade. Οι μισοί παίζουν με ΧΜ370 και SPH explosive, και οι άλλοι μισοί δεν ξέρουν πως στα κομμάτια να ρίξουν ammo crate ή να κάνουν revive. Σαν Medic που παίζω οι περισσότεροι δεν περιμένουν ούτε το revive. Toν κάνεις ping ότι πας για revive και στα 5 μέτρα πριν φτάσεις κάνει skip. Εντελώς μυαλό κουκούτσι

Αν βλέπει τον άλλο στημένο έτοιμο να σας ανασκολοπίσει και τους δύο μόλις πας για ανάσταση, καλά κάνει. Τρέχω σα μλκς να σηκώσω κανέναν και είναι 4 και περιμένουν, συνήθως. Ούτε καπνός θα σε σώσει εκεί, ούτε τίποτα.

Τα εκρηκτικά είναι τραγικά στη χρήση τους, δεν το συζητάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά!

 Συνεχίζω να παίζω καθημερινά!

 Ναι, όπως έχουμε πει 😃 το έχουν φτιάξει

 Και νέο patch σήμερα

https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-2042/news/battlefield-2042-update-notes-5-1-0

 

Έντονο gameplay, μεγάλες συγκινήσεις!!!!😂

Μπείτε να παίξετε!!!

 Εγώ συνεχίζω, από τότε δε που φτιάχτηκε ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ η απόδοση και τρέχει ΝΕΡΟ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!😂

 Μην χάνετε χρόνο!!! Μπείτε να ζήσετε το thrill του 3ου ΠΠ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, cos_dr2 said:

φυσικά!

 Συνεχίζω να παίζω καθημερινά!

 Ναι, όπως έχουμε πει 😃 το έχουν φτιάξει

 Και νέο patch σήμερα

https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-2042/news/battlefield-2042-update-notes-5-1-0

 

Έντονο gameplay, μεγάλες συγκινήσεις!!!!😂

Μπείτε να παίξετε!!!

 Εγώ συνεχίζω, από τότε δε που φτιάχτηκε ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ η απόδοση και τρέχει ΝΕΡΟ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!😂

 Μην χάνετε χρόνο!!! Μπείτε να ζήσετε το thrill του 3ου ΠΠ!!!

Έχω τρομερή περίεργεια να μάθω τι άνθρωπος είσαι, πως ζεις την καθημερινότητα σου κλπ κλπ

Ένα reality θέλω με λίγα λόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Έχω τρομερή περίεργεια να μάθω τι άνθρωπος είσαι, πως ζεις την καθημερινότητα σου κλπ κλπ

Ένα reality θέλω με λίγα λόγια

είμαι ένας απλός καθημερινός μεσήλικας.

Παίζω λίγο παιχνίδια, χόμπι που μου έμεινε από παλιά, από την εποχή των ουφάδικων και παλεύω για το μεροκάματο.

Κάθε χρόνο και πιο δύσκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, cos_dr2 said:

είμαι ένας απλός καθημερινός μεσήλικας.

Παίζω λίγο παιχνίδια, χόμπι που μου έμεινε από παλιά, από την εποχή των ουφάδικων και παλεύω για το μεροκάματο.

Κάθε χρόνο και πιο δύσκολα.

Οικογένεια, παιδιά, σκυλιά;

Σε ζηλεύω που παίζεις κάθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Οικογένεια, παιδιά, σκυλιά;

Σε ζηλεύω που παίζεις κάθε μέρα.

Για όλα υπάρχει χρόνος άμα τα έχεις ρυθμίσει.

 όλα τα έχω και παίζω κιόλας.  Τι σημασία όμως έχει αυτό, το ποιος είναι ο καθένας και το πως τα καταφέρνει?

 Εδώ μιλάμε για το παιχνίδι. 😃

 

Εδώ μιλάμε για ένα παιχνίδι που το έφτιαξαν αρκετά και είναι εξαιρετικά πλέον θα έλεγα διασκεδαστικό, τρέχει ωραία.

 Κάτι ανάλογο που έγινε με το Battlefield 4 συνέβη και τώρα, το Battlefield 4 που ήταν ελεεινό στην αρχή με τεράστια προβλήματα, τελείως αδύνατο να παιχτεί για όσους θυμούνται και με τρομερές αντιδράσεις, μέχρι και μηνύσεις αν θυμάμαι καλά και το συμμάζεψαν.

 

 Αυτό ήταν ένα φιάσκο, το καινούριο που τουλάχιστο έγινε παιχνίδι έστω και στα τελευταία του και έχει και πολύ ωραία γραφικά, τρομερή μηχανή γραφικών, πολύ βελτιωμένη από τις αντίστοιχες προηγούμενες και το φτιάχνουν και μπράβο τους.

 Ας του δώσουν μια ευκαιρία όσοι έχουν καιρό να το παίξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

Για όλα υπάρχει χρόνος άμα τα έχεις ρυθμίσει.

 όλα τα έχω και παίζω κιόλας.  Τι σημασία όμως έχει αυτό, το ποιος είναι ο καθένας και το πως τα καταφέρνει?

 Εδώ μιλάμε για το παιχνίδι. 😃

 

Εδώ μιλάμε για ένα παιχνίδι που το έφτιαξαν αρκετά και είναι εξαιρετικά πλέον θα έλεγα διασκεδαστικό, τρέχει ωραία.

 Κάτι ανάλογο που έγινε με το Battlefield 4 συνέβη και τώρα, το Battlefield 4 που ήταν ελεεινό στην αρχή με τεράστια προβλήματα, τελείως αδύνατο να παιχτεί για όσους θυμούνται και με τρομερές αντιδράσεις, μέχρι και μηνύσεις αν θυμάμαι καλά και το συμμάζεψαν.

 

 Αυτό ήταν ένα φιάσκο, το καινούριο που τουλάχιστο έγινε παιχνίδι έστω και στα τελευταία του και έχει και πολύ ωραία γραφικά, τρομερή μηχανή γραφικών, πολύ βελτιωμένη από τις αντίστοιχες προηγούμενες και το φτιάχνουν και μπράβο τους.

 Ας του δώσουν μια ευκαιρία όσοι έχουν καιρό να το παίξουν.

Από cheaters τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...