Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, black66.gr είπε

Μπορεί να ήταν και καλύτερα. Απλά λέω ότι εκείνα ήταν κορυφή και χωρίς αυτές τις προσθήκες. Δεν είναι απαραίτητο όμως ότι οποίο παιχνίδι έχει leaning ή diving να είναι καλύτερο από ένα άλλο που δεν έχει όπως ειπώθηκε πιο πάνω.

Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στο gameplay και αυτές οι προσθήκες θα ήταν μια χαρά σε όλα τα παιχνίδια.

 Εκτός του BC2 που είχαν πάρει θέση από την DICE επίσημα όπως θυμάμαι και μόνο για το συγκεκριμένο παιχνίδι, διότι θεώρησαν ότι λόγω της διαμόρφωσης των MAPS και των MODES τουλάχιστο για το prone, άμα το διατηρούσαν θα είχε μεγάλο αντίκτυπο στο gameplay (κυρίως όσον αφορά τους snipers) και δη στo pace που ήθελαν να επιτύχουν.

Στο 2042  τουλάχιστο για εμένα ξεκάθαρα θα έπρεπε να υπάρχουν τα δυο αυτά features, και το leaning και το diving και μάλιστα επειδή το 1 και το V είναι τα πιο πρόσφατα και το 2042 ο κληρονόμος 😀

Ας τα προσθέσουν, θα έπρεπε να το κάνουν, ότι μπορούν να συνεχίσουν να κάνουν να σωθεί η κατάσταση, ήδη το έσωσαν πολύ προς τέρψη μου. Επειδή δεν σταμάτησα να το παίζω πραγματικά ευτυχώς που ασχολήθηκαν και τείνει να γίνει παιχνιδάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/7/2023 στις 7:02 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Dedicated servers δεν θα ξαναμπούν πουθενά διότι τα σπάνε και παίζεις τζαμπέ.

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Εννοούσα να είχε απλώς Server Browser όπως ακριβώς έχει και στο Portal.

Κάθε φορά τα ίδια: μπαίνω στο παιχνίδι, πατάω search, περιμένω να βρει server να παίξω και δεν έχω ιδέα ποιος χάρτης θα είναι, το μόνο που γνωρίζω είναι ότι θα είναι 1300 τα tickets και 128 οι παίκτες. 

Βάλτε, το κέρατο μου μέσα, Server Browser έτσι ώστε να μπορώ να επιλέξω σε ποιο χάρτη θα παίξω, πόσα tickets θα έχει, τι κανόνες θα έχει, να ξέρω το map rotation κλπ. Τόσο δύσκολο είναι; Το BF 1 γιατί είχε; Το BF V επίσης είχε.

Για μένα αυτό είναι το μεγαλύτερο αρνητικό του παιχνιδιού.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν είχε dedicated επί της ουσίας, πλήρωνες για να κάνεις δικό σου server. Dedicated servers είχε το CoD 4.

Battlefield 3/4 Hardline,bf5 είτε δωρεάν είτε με ενοικίαση έφτιαχνες παιχνίδι.

Στο bf1 πραγματικά δεν θυμάμαι, είναι και το παιχνίδι που έχω να παίξω πάρα πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μάγκες θα τρελαθώ.

Έχω να παίξω το σκατοπαιχνιδο πολύ καιρό και πριν λίγο μου ήρθε email από ΕΑ ότι έφαγα μπλοκ λόγο cheat!!!! 

Παίζω battlefield σχεδόν κάθε μέρα  αλλά τα παλιότερα και φυσικά δεν χρησιμοποιώ κάποιο cheat .

 

Τι είναι τώρα αυτό και πως μπορώ να δικαιωθώ; 

 

Μπήκα στο ΕΑ app να δω το παιχνίδι και εχω να πάιξω απο 23 Ιουνίου ! Την παλευουν οι μαλάκες καθόλου ;

Δηλαδή γινόταν της κακομοίρας στο BF1 & BF 5 απο cheaters και δεν έκαναν τίποτα και τώρα μπανάρουν τυχαιους λογαριασμους ; Μα είναι τόσο ξεφτίλες ;

 

 

 

image_2023-08-08_093908075.png

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Ρε μάγκες θα τρελαθώ.

Έχω να παίξω το σκατοπαιχνιδο πολύ καιρό και πριν λίγο μου ήρθε email από ΕΑ ότι έφαγα μπλοκ λόγο cheat!!!! 

Παίζω battlefield σχεδόν κάθε μέρα  αλλά τα παλιότερα και φυσικά δεν χρησιμοποιώ κάποιο cheat .

Αρχικα, ειναι legit το email? Στο browser μπορεις να δεις που συνδεθηκες τελευταια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, panoskatos said:

Ρε μάγκες θα τρελαθώ.

Έχω να παίξω το σκατοπαιχνιδο πολύ καιρό και πριν λίγο μου ήρθε email από ΕΑ ότι έφαγα μπλοκ λόγο cheat!!!! 

Παίζω battlefield σχεδόν κάθε μέρα  αλλά τα παλιότερα και φυσικά δεν χρησιμοποιώ κάποιο cheat .

 

Τι είναι τώρα αυτό και πως μπορώ να δικαιωθώ; 

 

Μπήκα στο ΕΑ app να δω το παιχνίδι και εχω να πάιξω απο 23 Ιουνίου ! Την παλευουν οι μαλάκες καθόλου ;

Δηλαδή γινόταν της κακομοίρας στο BF1 & BF 5 απο cheaters και δεν έκαναν τίποτα και τώρα μπανάρουν τυχαιους λογαριασμους ; Μα είναι τόσο ξεφτίλες ;

 

 

 

image_2023-08-08_093908075.png

Αυτό δεν είναι κάτι νέο. Το ίδιο έπαθα και γω το καλοκαίρι του 2014. Έπαιζα σε καθημερινή βάση (BF3) έως τις αρχές Μαϊου πριν μπω στρατό. Γύρισα μετά από μερικές εβδομάδες λόγω άδειας, μπήκα να λιώσω (τότε έπαιζα και σαν δαιμονισμένος), έφαγα και reports για base r@pe/abuse ή "ύποπτο" high K/D και μου έριξαν "multihack" ban. Φυσικά τα στατιστικά μου δεν έδειχναν κάτι τέτοιο ούτε μπόρεσα να ανακτήσω τον λογαριασμό μου. Σε απάντηση της η Punkbuster τότε μου είχε γράψει ότι " ... και δίκιο να έχεις, το σύστημα μας έχει απειροελάχιστο - μη υπολογίσιμο - ποσοστό λάθους οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Εμπιστευόμαστε το σύστημα. Υπάρχει όμως λύση. Μην ανησυχείτε. Αγοραστε νέο λογαριασμό. "

 

Το ίδιο είχαν πάθει αρκετοί απ'ότι είχα κάνει έρευνα τότε. Για διαβολική σύμπτωση ήταν μια περίοδο που είχαν μαζευτεί πολλά μαύρα συννεφάκια πάνω από το νεότερο τίτλο (BF4). Πτώση αριθμού παικτών, προβλήματα απόδοσης κ.α. Απλά θέλαν να σπρώξουν κόσμο προς το νέο τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Αυτό δεν είναι κάτι νέο. Το ίδιο έπαθα και γω το καλοκαίρι του 2014. Έπαιζα σε καθημερινή βάση (BF3) έως τις αρχές Μαϊου πριν μπω στρατό. Γύρισα μετά από μερικές εβδομάδες λόγω άδειας, μπήκα να λιώσω (τότε έπαιζα και σαν δαιμονισμένος), έφαγα και reports για base r@pe/abuse ή "ύποπτο" high K/D και μου έριξαν "multihack" ban. Φυσικά τα στατιστικά μου δεν έδειχναν κάτι τέτοιο ούτε μπόρεσα να ανακτήσω τον λογαριασμό μου. Σε απάντηση της η Punkbuster τότε μου είχε γράψει ότι " ... και δίκιο να έχεις, το σύστημα μας έχει απειροελάχιστο - μη υπολογίσιμο - ποσοστό λάθους οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Εμπιστευόμαστε το σύστημα. Υπάρχει όμως λύση. Μην ανησυχείτε. Αγοραστε νέο λογαριασμό. "

 

Το ίδιο είχαν πάθει αρκετοί απ'ότι είχα κάνει έρευνα τότε. Για διαβολική σύμπτωση ήταν μια περίοδο που είχαν μαζευτεί πολλά μαύρα συννεφάκια πάνω από το νεότερο τίτλο (BF4). Πτώση αριθμού παικτών, προβλήματα απόδοσης κ.α. Απλά θέλαν να σπρώξουν κόσμο προς το νέο τίτλο.

Και πριν 2 μέρες μπαναραν έναν φίλο από το call of duty για τον ίδιο λόγο. Ούτε αυτός τσιταρε.

Μα ούτε νέος τίτλος έχει βγει, ούτε έχει κόσμο η πατάτα το 2042 .

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με ΕΑ και δεν λειτουργεί τίποτα, σε παραπέμπει σε έτοιμες φόρμες. Εταιρεία φάντασμα έχει γίνει .

 

Είδα 2 cases όπως τις ονομάζει στον λογαριασμό μου , για μια υπόθεση aimbot τον Μάιο και μια αντίστοιχη τον Απρίλιο! Καμία σχέση με κάτι αληθές εννοείται και δεν ξέρω αν είναι από τίποτα βλαμμένα που μου έκαναν report . 

Δεν υπάρχει καμία λογική στο μπαναρισμα μου και πόσο μάλλον που έχω να το παίξω από τον Ιούνιο και φυσικά δεν χρησιμοποιώ απόλυτος τίποτα. Το μόνο που τρέχει παράλληλα είναι το MSI afterburner.

Τι να πω , έχω κουφαθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έπαιξα τη REWORKED Hourglass. Έλειπα και γύρισα και λέω για να δω και δεν μου άρεσε.

 Δεν έπρεπε να βγάλουν το στάδιο.

 Δεν έπρεπε να "βγαλουν από το παιχνίδι" τους ουρανοξύστες έτσι όπως το έστησαν.

 Κρίμα, ενώ έχει στρώσει θα έλεγα πολύ το παιχνίδι και το διασκεδάζω πολύ περισσότερο από την αρχή, σήμερα ξενέρωσα λίγο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Dice ούτως άλλος είχε πει εξαρχής, ότι το παιχνίδι θα είναι έτοιμο Μάρτη του 22. Κάποιος άλλος πίεζε(βλέπε ΕΑ) να κυκλοφορήσει τέλη του 21 για να μην χάσουν την περίοδο των Christmas Holidays

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

η Dice ούτως άλλος είχε πει εξαρχής, ότι το παιχνίδι θα είναι έτοιμο Μάρτη του 22. Κάποιος άλλος πίεζε(βλέπε ΕΑ) να κυκλοφορήσει τέλη του 21 για να μην χάσουν την περίοδο των Christmas Holidays

Οι 4-5 αυτοί μήνες λες να έκαναν τη διαφορά και είμαστε προς το τέλος του 23 και παραμένει ανέκδοτο (εκτός των τεχνικών, που διορθώθηκαν)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Πέτρος said:

Οι 4-5 αυτοί μήνες λες να έκαναν τη διαφορά και είμαστε προς το τέλος του 23 και παραμένει ανέκδοτο (εκτός των τεχνικών, που διορθώθηκαν)?

σε παρακάλω επειδή είσαι προβοκάτορας του BF να μην ξανά απευθυνθείς προς το πρόσωπο μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

fixed

εντάξει, άμα το πάρουμε αυστηρά με το γράμμα του gaming νομου, δεν έχεις άδικο😀

 Εγώ πάντως μόλις φορτώνω μετά την παραλία να πολεμήσω μια ωρίτσα, δεν με χαλάει, έχει όπως είπα γίνει πολύ καλύτερο, σαφώς ανώτερο από πριν.

Επεξ/σία από cos_dr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...