Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, forgotten είπε

και μπορει καλλιστα να παρει απ εξω σε λογικη τιμη , αλλα προτιμα να περιμενει..... 

οταν αναρτησα τις καρτες υπηρχαν σε διαθεσιμοτητα με εκτιμωμενη παραδοση αρχες του γεναρη απο γνωστο ισπανικο site....

Το site που ανάρτησες έχει ανεβάσει τις τιμές 200 ευρώ πάνω εδώ και αρκετό καιρό μην κοιτάς τα listings πριν ένα μήνα που είναι out of stock βάζουν τις ίδιες κάρτες σε καινούργιο listing 200-300 ευρώ πάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έχεις πάρει ποτέ power color; Και γιατί όχι από skroutz; 

για ποιό λόγο νομίζεις ότι κάρτες απο εταιρείες @#@#@# είναι συνήθως φθηνότερες; είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα; oσο  για το skroutz προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω και να ξέρω απο που και απο ποιόν αγόρασα , απο υπαρκτό κατάστημα και όχι απο κάποιον που φέρνει απο όπου  νάναι και μετά αν συμβεί κάτι να περιμένω τι; να ξαναφέρει απο το εξωτερικό όταν και αν βρεί το προιόν που αγόρασα;

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Molpadia είπε

για ποιό λόγο νομίζεις ότι κάρτες απο εταιρείες @#@#@# είναι συνήθως φθηνότερες; είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα; oσο  για το skroutz προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω και να ξέρω απο που και απο ποιόν αγόρασα , απο υπαρκτό κατάστημα και όχι απο κάποιον που φέρνει απο όπου  νάναι και μετά αν συμβεί κάτι να περιμένω τι; να ξαναφέρει απο το εξωτερικό όταν και αν βρεί το προιόν που αγόρασα;

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να μιλήσεις απ' ευθείας με την εταιρεία (ASUS, Gigabyte, κτλ) για το RMA. Άλλωστε μετά τον πρώτο χρόνο συνήθως αυτό κάνεις, 1 χρόνο δίνουν τα καταστήματα, μετά αναλαμβάνεις μόνος σου τι διαδικασία η οποία είναι 3 mail ξέρω 'γω και δύο επισκέψεις στο courier, για τα οποία φυσικά δεν αξίζει να δώσεις τα χρήματα που ζητάνε τα καταστήματα. Για το άλλο θέμα, η PowerColor έχει μία από τις καλύτερες υλοποιήσεις σε AMD, την Red Devil. Το ότι μία εταιρεία βγάζει φθηνά μοντέλα, δεν σημαίνει ότι δεν βγάζει και top, η Palit για παράδειγμα έχει την GameRock. Η αγαπημένη σου ASUS έχει σκουπίδια υλοποιήσεις στο low end πάντως δεν είναι μόνο οι strix..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Molpadia είπε

για ποιό λόγο νομίζεις ότι κάρτες απο εταιρείες @#@#@# είναι συνήθως φθηνότερες; είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα; oσο  για το skroutz προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω και να ξέρω απο που και απο ποιόν αγόρασα , απο υπαρκτό κατάστημα και όχι απο κάποιον που φέρνει απο όπου  νάναι και μετά αν συμβεί κάτι να περιμένω τι; να ξαναφέρει απο το εξωτερικό όταν και αν βρεί το προιόν που αγόρασα;

Καλά στο προηγούμενο μνμα μας γράφεις ότι δεν είναι φθηνότερες. Τώρα λες ότι είναι φθηνότερες. Διάλεξε. 

Η palit μου πάντως είναι 6η στο leaderboard του unigine σε 4k, 7η σε 8k, 1η στο indigo. Πολύ σάπια 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Herald είπε

Καλά στο προηγούμενο μνμα μας γράφεις ότι δεν είναι φθηνότερες. Τώρα λες ότι είναι φθηνότερες. Διάλεξε. 

Η palit μου πάντως είναι 6η στο leaderboard του unigine σε 4k, 7η σε 8k, 1η στο indigo. Πολύ σάπια 😂

ποτέ δεν έγραψα ότι ΔΕΝ είναι φθηνότερες , αλλά όχι και 200-300 ευρώ ,

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Molpadia είπε

ποτέ δεν έγραψα ότι ΔΕΝ είναι φθηνότερες , το αντίθετο μάλιστα , αλλά φτηνό και καλό δεν υπάρχει

Εντάξει, 2.000€ η Palit φθηνή είναι? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, εσυ μεταξυ

https://www.skroutz.gr/s/26076049/Palit-GeForce-RTX-3090-24GB-GameRock-OC-NED3090H19SB-1021G.html

https://www.skroutz.gr/s/24905132/Asus-GeForce-RTX-3090-24GB-ROG-Strix-OC-90YV0F93-M0NM00.html

παρε την palit , τι να πώ τώρα , όσο για το skroutz αυτό βρήκα πρόχειρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Molpadia είπε

οκ, εσυ μεταξυ

https://www.skroutz.gr/s/26076049/Palit-GeForce-RTX-3090-24GB-GameRock-OC-NED3090H19SB-1021G.html

https://www.skroutz.gr/s/24905132/Asus-GeForce-RTX-3090-24GB-ROG-Strix-OC-90YV0F93-M0NM00.html

παρε την palit , τι να πώ τώρα , όσο για το skroutz αυτό βρήκα πρόχειρο

Την palit πήρα. Η asus είναι φτηνή. Φτηνή και καλή δεν γίνεται, αυτό δεν είπαμε πρίν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, apostolosapok είπε

Το site που ανάρτησες έχει ανεβάσει τις τιμές 200 ευρώ πάνω εδώ και αρκετό καιρό μην κοιτάς τα listings πριν ένα μήνα που είναι out of stock βάζουν τις ίδιες κάρτες σε καινούργιο listing 200-300 ευρώ πάνω.

 

περιεργο διοτι εγω τσιμπησα 860ευρω την msi 3080 supreme και 1200 την 6900xt custom.  και μιλαμε για πολυ καλες υλοποιησεις σε σχεση με αλλες σελιδες ....δεν αναιρεις την αποψη μου οτι σκεφτεστε οτι θα πρεπει να σας δοθουν κοντα στις τιμες που υποσχεθηκε η amd οποτε και μενετε στο περιμενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, forgotten είπε

περιεργο διοτι εγω τσιμπησα 860ευρω την msi 3080 supreme και 1200 την 6900xt custom.  και μιλαμε για πολυ καλες υλοποιησεις σε σχεση με αλλες σελιδες ....δεν αναιρεις την αποψη μου οτι σκεφτεστε οτι θα πρεπει να σας δοθουν κοντα στις τιμες που υποσχεθηκε η amd οποτε και μενετε στο περιμενε.

Το ότι θα πέσουν οι τιμές είναι σίγουρο , όχι στο MSRP προφανώς οι custom υλοποιήσεις αλλά θα πέσουν τώρα αν κάποιος βρίσκει value στο να πάρει μια 3080 η 6800xt στα 1000 ευρώ τώρα δικαίωμα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, forgotten είπε

περιεργο διοτι εγω τσιμπησα 860ευρω την msi 3080 supreme και 1200 την 6900xt custom.  και μιλαμε για πολυ καλες υλοποιησεις σε σχεση με αλλες σελιδες ....δεν αναιρεις την αποψη μου οτι σκεφτεστε οτι θα πρεπει να σας δοθουν κοντα στις τιμες που υποσχεθηκε η amd οποτε και μενετε στο περιμενε.

Από το ίδιο, η 6800XT Nitro+ στα 830 τώρα που μιλάμε. Σε στοκ.

Εξακολουθώ να τα θεωρώ απαράδεκτα χρήματα (μέχρι +100€ από MSRP για τις πλέον premium το δέχομαι). αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα με τα δικά μας χάλια (καθώς και τους υπόλοιπους κλέφτες).

Με τη λογική αρκετών εδώ, η AMD (και η nVidia αντίστοιχα) προτιμούν από Ισπανία μεριά να τσεπώσουν λιγότερα σε σχέση με Γερμανία (που έχει και χαμηλότερο ΦΠΑ, να σημειωθεί) ή αντίστοιχα από εδώ.

Έλα πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...