Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σοβαρά τώρα , αγοράζετε κάρτες όπως powercolor palit zodac και το κακό συναπάντημα ;;;; και να πώ ότι ήταν και 200-300 ευρώ πιο φθηνές να το καταλάβω ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Molpadia είπε

σοβαρά τώρα , αγοράζετε κάρτες όπως powercolor palit zodac και το κακό συναπάντημα ;;;; και να πώ ότι ήταν και 200-300 ευρώ πιο φθηνές να το καταλάβω ,

Powercolor είναι από τις καλύτερες για AMD. Palit και Zotac είναι μόνο για NVIDIA, με τις Palit να είναι μια χαρά τίμιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Molpadia είπε

σοβαρά τώρα , αγοράζετε κάρτες όπως powercolor palit zodac και το κακό συναπάντημα ;;;; και να πώ ότι ήταν και 200-300 ευρώ πιο φθηνές να το καταλάβω ,

Εγώ πήρα Palit, 200-300€ πιο φθηνή δεν ήταν, 2.000€ έκανε, απλά ήταν 15 βαθμούς πιο κρύα από τις υπόλοιπες γνωστές μάρκες που αγοράζεις εσύ ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ πήρα Palit, 200-300€ πιο φθηνή δεν ήταν, 2.000€ έκανε, απλά ήταν 15 βαθμούς πιο κρύα από τις υπόλοιπες γνωστές μάρκες που αγοράζεις εσύ ;) 

Εσύ πήρες και top palit όμως. Οι απλές δεν είναι τόσο καλές αλλά είναι τίμιες για την τιμή τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Εσύ πήρες και top palit όμως. Οι απλές δεν είναι τόσο καλές αλλά είναι τίμιες για την τιμή τους..

Και οι gaming pro στα ίδια επίπεδα είναι με τις υπόλοιπες 2πινες, τουλάχιστον από θέμα PCB. Από ψύξη κλπα δεν ξέρω.

Οι gamerock πάντως από ότι βλέπω έχει το πιο γρήγορο stock bios (καλύτερο από το 500αρι της EVGA πχ.), κορυφαία ψύξη και καλό binning, αν και αυτό ίσως είναι και silicon lottery και απλά μου έκατσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Και οι gaming pro στα ίδια επίπεδα είναι με τις υπόλοιπες 2πινες, τουλάχιστον από θέμα PCB. Από ψύξη κλπα δεν ξέρω.

Οι gamerock πάντως από ότι βλέπω έχει το πιο γρήγορο stock bios (καλύτερο από το 500αρι της EVGA πχ.), κορυφαία ψύξη και καλό binning, αν και αυτό ίσως είναι και silicon lottery και απλά μου έκατσε.

φιλος με gamerock 2080s βαράει 85 βαθμους η κάρτα για να πιάσει το stock bios o.c. :P si lottery ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ψάχνει για κάρτα, ακόμα και εαν δεν έχει αυτή τη στιγμή, καλό θα ήταν να μην πάρει τίποτα στην περίοδο των γιορτών ...

Φαίνεται οτι υπάρχει και θέμα με το στοκ και ότι βαράνε στο θεό και όπου φτάσει. Ισχύει και για Nvidia αυτό.

Τα χούνε χιλιοπει νομίζω σε αυτό το thread ξανά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, vill_la είπε

Όποιος ψάχνει για κάρτα, ακόμα και εαν δεν έχει αυτή τη στιγμή, καλό θα ήταν να μην πάρει τίποτα στην περίοδο των γιορτών ...

Φαίνεται οτι υπάρχει και θέμα με το στοκ και ότι βαράνε στο θεό και όπου φτάσει. Ισχύει και για Nvidia αυτό.

Τα χούνε χιλιοπει νομίζω σε αυτό το thread ξανά 

και μπορει καλλιστα να παρει απ εξω σε λογικη τιμη , αλλα προτιμα να περιμενει..... 

οταν αναρτησα τις καρτες υπηρχαν σε διαθεσιμοτητα με εκτιμωμενη παραδοση αρχες του γεναρη απο γνωστο ισπανικο site....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, forgotten είπε

και μπορει καλλιστα να παρει απ εξω σε λογικη τιμη , αλλα προτιμα να περιμενει..... 

οταν αναρτησα τις καρτες υπηρχαν σε διαθεσιμοτητα με εκτιμωμενη παραδοση αρχες του γεναρη απο γνωστο ισπανικο site....

Κοίτα προσπάθησα τρείς φορές για 6800 χτ / 3080.

Μια στο mindfactory με γράψανε κανονικά ενώ ήταν In stock μου λέγανε δεν ξέρουμε πότε θα αποσταλεί .

Μια στο computer universe που είχε in stock 3080 για κάποιες ώρες δεν μου απαντήσανε ποτέ για το delivery date ενώ ήταν in stock .

Και έχω μια στο ldlc Saphire με 900 E που είχα προλάβει παράδοση 02/2021 waiting και μάλλον θα ακυρώσω γιατί δεν ούτε το πάσχα δεν βλέπω να την στέλνουν εαν οι τιμές έχουν φτάσει εκεί που είναι.

 

Απήυδησα και πήρα από Msystems 3080, να είναι καλά το παιδί που το πόσταρε ..

Απλά το λέω γιατί και η κατάσταση στα εξωτερικά δεν είναι πολύ καλύτερη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Molpadia είπε

σοβαρά τώρα , αγοράζετε κάρτες όπως powercolor palit zodac και το κακό συναπάντημα ;;;; και να πώ ότι ήταν και 200-300 ευρώ πιο φθηνές να το καταλάβω ,

Είδαμε και τις υπερκοστολογιμενες Asus και Gigabyte.

 

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Όταν ξεκινήσουν οι μαζικοί εμβολιασμοί, θα αρχίσουν να πέφτουν σταδιακά και οι τιμές στις GPU.

Επεξ/σία από tonkpils
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tonkpils είπε

Είδαμε και τις υπερκοστολογιμενες Asus και Gigabyte.

 

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Όταν ξεκινήσουν οι μαζικοί εμβολιασμοί, θα αρχίσουν να πέφτουν σταδιακά και οι τιμές στις GPU.

η gigabyte δεν θεωρείται ιδιαίτερα αξιόπιστη , για amd πας σε sapphire μακράν οι πιο αξιόπιστες και για nvidia σε asus

20 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Powercolor είναι από τις καλύτερες για AMD. Palit και Zotac είναι μόνο για NVIDIA, με τις Palit να είναι μια χαρά τίμιες..

ούτε αν ήταν τζάμπα , όπως ποτέ απο skroutz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Molpadia είπε

ούτε αν ήταν τζάμπα , όπως ποτέ απο skroutz

Έχεις πάρει ποτέ power color; Και γιατί όχι από skroutz; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Herald είπε

gaming pro

Ισχύει αυτό. Πολύ τίμιες και σε καλές τιμές..Στις 2000 σειρές τουλάχιστον, που κοιτούσα σαν πακέτο ήταν πολύ ελκυστικές. Περί εγγύησης ξέρουμε τι κ.πώς; 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...