Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοκκινιζει ο τοπος σιγα σιγα...απο κει που φαγανε το κραξιμο της αρκουδας αρχισε να γυριζει ο τροχος και να αναγνωριζεται η αξια τους.εγω τωρα πως κατεληξα με τρεις πρασινες ακομη δεν καταλαβα πως εγινε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν σε καιει το rt τοσο πολυ , και ειδικα αν δεν παιζεις σε 4κ/η την θες για benchmark, ειναι απιαστες .

Εγω βριζω καθημερινα πλεον με τα 8gb της 3070. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Αν δεν σε καιει το rt τοσο πολυ , και ειδικα αν δεν παιζεις σε 4κ/η την θες για benchmark, ειναι απιαστες .

Εγω βριζω καθημερινα πλεον με τα 8gb της 3070. 

Αυτες τις τσιγκουνιες να μην εκανε η nvidia σε high end καρτες και θα ηταν μια χαρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει κ εγώ ένα πείραμα με μία 6900.Μια π τη κούμπωμα πάνω στην oled κ μια που τη πούλησα... Δυστυχώς δε δούλευε 120 hz κ hdr μαζί

Μόλις τώρα, Matrix7 είπε

Είχα κάνει κ εγώ ένα πείραμα με μία 6900.Μια π τη κούμπωμα πάνω στην oled κ μια που τη πούλησα... Δυστυχώς δε δούλευε 120 hz κ hdr μαζί.Ψάχνω καμιά 6700 για το δεύτερο pc,αν  ομαλοποιηθούν οι τιμές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτες τις τσιγκουνιες να μην εκανε η nvidia σε high end καρτες και θα ηταν μια χαρα. 

Γιατί να μην τις κάνει ? Ξεπουλάει έτσι και αλλιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Είχα κάνει κ εγώ ένα πείραμα με μία 6900.Μια π τη κούμπωμα πάνω στην oled κ μια που τη πούλησα... Δυστυχώς δε δούλευε 120 hz κ hdr μαζί

Aυτο δεν το ξερα..δοκιμασες με hdmi 2.1 καλωδιο φανταζομαι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Γιατί να μην τις κάνει ? Ξεπουλάει έτσι και αλλιώς

Καλα αλλο αυτο τωρα ομως οι κατοχοι την κραζουν οπως ο fear οπως ο nisiotis που την εστειλε οπως οπως και αυτο μακροπροθεσμα δεν ειναι καλο. Με την τωρινη κατασταση ξεπουλανε τα παντα ειναι στη μεση το mining και ακομα και πολυ υψηλες τιμες λες θα βγαλω το ROI σε 5-6 μηνες οποτε χωνευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πυρήνες RT cores ala Tensor Cores να δώσει και θα γίνει ΚΟΛΑΣΗ. Θα τη βοηθήσει και στο FSR. ΗΔΗ σε επίπεδο μνήμης προσφέρει απλόχερα κάνοντας τις κάρτες πιο future proof εδώ και χρόνια από εποχές 7970. Είναι πολύ κοντά στο να πάρει τη πρωτιά σε ότι της λείπει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Πυρήνες RT cores ala Tensor Cores να δώσει και θα γίνει ΚΟΛΑΣΗ. Θα τη βοηθήσει και στο FSR. ΗΔΗ σε επίπεδο μνήμης προσφέρει απλόχερα κάνοντας τις κάρτες πιο future proof εδώ και χρόνια από εποχές 7970. Είναι πολύ κοντά στο να πάρει τη πρωτιά σε ότι της λείπει. 

Βεβαια κ η nvidia χθεσινη δεν ειναι.εχει την τεχνογνωσια και τα λεφτα απο πισω, για να μη γινει δευτερη οπως η ιντελ.Οπως και να χει, θα χει τεραστιο ενδιαφερον η επομενη γενια .ο ανταγωνισμος παντα εχει τελικο νικητη τον καταναλωτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά δεν θα την στείλω την 3090, για το πισί της κοπέλας μου θα πάει η 6900, αν τελικά δεν επικρατήσουν πιο ήρεμες σκέψεις. Απλά να βάλω στο δικό μου PC AMD κάρτα, και να βγεί το επόμενο cyberpunk (η whatever the name) θα κλαίω με μαύρο δάκρυ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, billeiros είπε

Aυτο δεν το ξερα..δοκιμασες με hdmi 2.1 καλωδιο φανταζομαι ε?

Ναι ρε,αφού στις nvidia δουλεύουνε όλα ρολόι,και σε 3080 ti κ στη 3090

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Αν δεν σε καιει το rt τοσο πολυ , και ειδικα αν δεν παιζεις σε 4κ/η την θες για benchmark, ειναι απιαστες .

Εγω βριζω καθημερινα πλεον με τα 8gb της 3070. 

Αυτό είναι το θέμα, εμένα δεν με καίει τόσο το RT, αλλά δεν ξέρω και τι εννοείς με το "τόσο". Cyberpunk, που και εσένα από όσο θυμάμαι σου άρεσε, ήταν ο λόγος που πήρα 3090. 74 ώρες gameplay έγραψε. 1-2 παρόμοια games να βγούν στα επόμενα 2-3 χρόνια τα έπιασε τα λεφτά της.

Σε 1440p όντως είναι killer η AMD κάρτες. Εμένα κυρίως το new world με ενδιαφέρει, αυτό παίζει αυτόν τον καιρό η κοπελιά και η 1060 δεν φτουράει λάχανο. Φαντάζομαι θα κλειδώνει χαλαρό 60αρι μια 6900 σε 3440*1440

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικός αυτή η γενιά που είμαστε τώρα είναι the calm before the storm αν ισχύουν οι φήμες. Ήμαστε και στην αυγή της Νέας "γενιάς".

Το μόνο πράγμα που γνωρίζουμε είναι ότι θα πρέπει να ξεχάσουμε τις τιμές που είχαμε μέχρι τώρα σε κάρτες κ.αυτο επιβεβαιώνεται από την τιμολόγηση των νέων μοντέλων. 

Τουλάχιστον έστω να ανέβει θεαματικά το επίπεδο των γραφικών στα παιχνίδια ή η ποιότητα τους να ισορροπήσει η "ζυγαριά" και αυτό θα γίνει μόνον αν ξεχάσουμε τις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς ( μάλλον ). Ήδη σιγά σιγά γίνεται η αρχή πχ το Dead Space remake θα κυκλοφορήσει μόνον σε η/υ & νέες κονσόλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Herald είπε

Εμένα κυρίως το new world με ενδιαφέρει, αυτό παίζει αυτόν τον καιρό η κοπελιά

Βάλε τη 3090 να δοκιμάσεις😅😅😅😅😅😅😅.Κ πες μας μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...