Προς το περιεχόμενο

100% DISK USAGE


InTheEnd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

Άνοιξε το task manager και άρχισε να κλείνεις εφαρμογές και διεργασίες παρασκηνίου που δεν σχετίζονται με τα windows αν συνεχίζει και το κάνει πας για format.Υποθέτουμε ότι έχεις την γνήσια και τελευταία έκδοση των windows 10 (2004).

Δεν εχει εφαρμογες αυτο ειναι το θεμα,εχει τα βασικα και ολα ειναι 0 usage 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, InTheEnd είπε

Δεν εχει εφαρμογες αυτο ειναι το θεμα,εχει τα βασικα και ολα ειναι 0 usage 

Ε κάτι των windows είναι που το προκαλεί βάση λογικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θα εκανα backup και θα ετοιμαζομουν για πιθανη βλαβη του σκληρου. Δεν εχω βιωσει ποτε τετοιο θεμα αλλα οποτε το βλεπω απο αλλους συνηθως αυτο ειναι το αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/13787241/Crucial-MX500-250GB.html?from=sku_spec_variations&fbclid=IwAR0bCO07yio4VjsfneU1zS7WzO_yWm5ucU2oU62IAnON9V3Jp8G28Hcuhto

 

η 

 

https://www.skroutz.gr/s/13867020/Samsung-860-Evo-500GB.html#shops

σε τι να παω; 

Το λαπτοπ ειναι για χρηση browsing,λιγο lol που μεχρι να το παθει αυτο το επαιζε αξιοπρεπεστατα και δυστυχως και για λιγο Photoshop/Illustrator προς το παρον,που αυτα μαλλον το γονατησανε λιγο το laptopaki

Επεξ/σία από InTheEnd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, InTheEnd είπε

https://www.skroutz.gr/s/13787241/Crucial-MX500-250GB.html?from=sku_spec_variations&fbclid=IwAR0bCO07yio4VjsfneU1zS7WzO_yWm5ucU2oU62IAnON9V3Jp8G28Hcuhto

η 

https://www.skroutz.gr/s/13867020/Samsung-860-Evo-500GB.html#shops

σε τι να παω; 

Το λαπτοπ ειναι για χρηση browsing,λιγο lol που μεχρι να το παθει αυτο το επαιζε αξιοπρεπεστατα και δυστυχως και για λιγο Photoshop/Illustrator προς το παρον,που αυτα μαλλον το γονατησανε λιγο το laptopaki

Αν το οικονομικό το επιτρέπει, 860 EVO με τη μία. Ποιος θα κάνει την αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Τέρης Α. είπε

Αν το οικονομικό το επιτρέπει, 860 EVO με τη μία. Ποιος θα κάνει την αλλαγή;

Μάλλον θα το παω σε τεχνικο,δεν ειμαι για πειραματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ίδιο λαπτοπάκι έχω .δες κάνα βίντεο στο youtube να το αποσυναρμολογήσεις ,χώστου ssd πάρε ένα case να κάνεις δεύτερο δίσκο στη θέση του cd τον hdd . με το hdd sentinel  βλέπεις την υγια του δίσκου. μέρα με νύχτα θα ναι το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σε 2 συστήματα συν 1 λάπτοπ με μηχανικούς και win10 έχω το ίδιο θέμα. Αν είναι χαμηλών rpm ακόμα χειρότερα. Αν και για την περίπτωση μου έχω βρει λύση ( το αφήνω για ώρες και όταν ηρεμήσει μετά μόνο hibernate ποτέ shutdown ) σε ένα από αυτά είχε τρελαθεί το indexing οπότε το έκανα disable μέσω command prompt γτ αλλιώς δεν γινόταν να φτιαχτεί ( sfcscannow κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ όταν είχα Windows 7 αυτό έκανα. Η αλλαγή τώρα με τον SSD δε συγκρίνεται. Πριν ήθελε 6-8 λεπτά για να φορτώσει και τώρα 1 λεπτό.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Κι εγώ όταν είχα Windows 7 αυτό έκανα. Η αλλαγή τώρα με τον SSD δε συγκρίνεται. Πριν ήθελε 6-8 λεπτά για να φορτώσει και τώρα 1 λεπτό.

Δεν αντιλέγω αλλά χρησιμοποιούνται ελάχιστα δεν αξίζει να δώσω χρήματα για SSD επειδή η μικρομαλακή δεν έχει δυνατότητα να κάνει σωστή δουλειά στα 10. Τα 8αρια στους ίδιους πάνε φισέκι και τα Linux... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...