Προς το περιεχόμενο

Προταση για το forum των Προσφορων


Thrylos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Ασφαλώς, αν μια προσφορά αφορά κατάστημα του εξωτερικού ή γενικά διαδικτυακό κατάστημα επιβάλλετε να μπαίνει η τελική τιμή, γιατί αυτή είναι που θα κληθεί να πληρώσει ο αγοραστής. Αν από την άλλη η προσφορά είναι από κάποιο φυσικό κατάστημα, εγώ προσωπικά δεν προσθέτω τα μεταφορικά, γιατί μπορεί να υπάρχει έστω και ένα άτομο που θα το αγοράσει στην αρχική τιμή. 

προφανως μιλαω για τις προσφορες απο εξωτερικο αφου γραφω "τελικη τιμη που να συμπεριλαμβανει κ τα μεταφορικα για ελλαδα"

εχει παρατηρηθει προσφατα να ανεβαινει προσφορα απο κατοικο γερμανιας με μεταφορικα για ελλαδα που δεν την εκαναν τοσο καλη προσφορα ,θυμιζω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των χρηστων ειμαστε κατοικοι ελλαδας

Επεξ/σία από IgnoreThem
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρουσα και καλοπροαίρετη η πρόταση.

Εμένα όμως, θα έλεγα πως μου αρέσει πολύ που αναδύονται παλιότερες προσφορές και σχόλια, γιατί έτσι μαθαίνω για την αγορά, τι υπάρχει, τι έχει παίξει, και κυρίως τι εντυπώσεις έχουν από κάποιο προιόν οι άλλοι, ώστε όταν ξαναβγει προσφορά, να το πάρω ή να μη το πάρω.

Εξίσου μου αρέσουν και τα "δωρεάν". Και τα "εκτός τεχνολογίας" που υπήρχαν παλιά, ήταν εξαιρετικό topic.

Επεξ/σία από hpdra
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να γίνει ένα ξεχωριστό νήμα για τις προσφορές των σούπερ μάρκετ όπως ήταν κ παλιότερα δλδ και είχε και τρομερή απήχηση...κ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κόπηκε..

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, x2468 είπε

Εγώ θα ήθελα να γίνει ένα ξεχωριστό νήμα για τις προσφορές των σούπερ μάρκετ όπως ήταν κ παλιότερα δλδ και είχε και τρομερή απήχηση...κ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κόπηκε..

Το κομμάτι των προσφορών πρεπει να γίνει όπως παλιά. Τώρα τα βάζουμε όλα σε ένα και δε τα βάζουμε και όλα γιατί θα ανοίγαμε πολλά νήματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KoreanW είπε

Εγώ θα ήθελα οι προσφορές του εξωτερικού να ανεβαίνουν σε χωριστή ενότητα.

Και να φύγουν τα κινεζομαγαζα σε sub. Προσωπικά βαρέθηκα να βλέπω "προσφορές" για καλώδια και wall chargers.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, x2468 είπε

Εγώ θα ήθελα να γίνει ένα ξεχωριστό νήμα για τις προσφορές των σούπερ μάρκετ όπως ήταν κ παλιότερα δλδ και είχε και τρομερή απήχηση...κ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κόπηκε..

+1

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, x2468 είπε

Εγώ θα ήθελα να γίνει ένα ξεχωριστό νήμα για τις προσφορές των σούπερ μάρκετ όπως ήταν κ παλιότερα δλδ και είχε και τρομερή απήχηση...κ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κόπηκε..

Ισχύει, ακόμη θυμάμαι μια προσφορά που είχαμε φύγει όλοι με 6 6ευρες επιταγές από ΑΒ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ποιοτητα του φορουμ εχει πεσει εξαιτιας διαφορων πρακτικων στον περιορισμο του ελευθερου λογου και διαλογου, οχι επειδη ο κοσμος 'spamαρει' σε διαφορα νηματα.

εκει πρεπει να εστιασουμε αν θελουμε να ανακαμψει η ενοτητα των προσφορων.

σε οτι αφορα την διευθετιση των θεματων σε sub forums, δοξα τω θεω το φορουμ και η ενοτητα συγκεκριμενα εχουν σουπερ καταρτισμενους moderators να κανουν και αυτο εκτος απο τον ελεγχο του τι ποσταρει ο καθενας και αν παραβαινει καποιον κανονα.

προσωπικα δεν με χαλαει το σπαμαρισμα με τον τροπο που περιγραφτηκε απο τον TS

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, basilis5 είπε

η ποιοτητα του φορουμ εχει πεσει εξαιτιας διαφορων πρακτικων στον περιορισμο του ελευθερου λογου και διαλογου, οχι επειδη ο κοσμος 'spamαρει' σε διαφορα νηματα.

εκει πρεπει να εστιασουμε αν θελουμε να ανακαμψει η ενοτητα των προσφορων.

👍

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, basilis5 είπε

η ποιοτητα του φορουμ εχει πεσει εξαιτιας διαφορων πρακτικων στον περιορισμο του ελευθερου λογου και διαλογου, οχι επειδη ο κοσμος 'spamαρει' σε διαφορα νηματα.

εκει πρεπει να εστιασουμε αν θελουμε να ανακαμψει η ενοτητα των προσφορων.

σε οτι αφορα την διευθετιση των θεματων σε sub forums, δοξα τω θεω το φορουμ και η ενοτητα συγκεκριμενα εχουν σουπερ καταρτισμενους moderators να κανουν και αυτο εκτος απο τον ελεγχο του τι ποσταρει ο καθενας και αν παραβαινει καποιον κανονα.

προσωπικα δεν με χαλαει το σπαμαρισμα με τον τροπο που περιγραφτηκε απο τον TS


Πλεον ομως υπαρχει το lagonika.gr που εχει προσφορες.
Μονοι τους εδω επιλεξαν να γινει το φορουμ χωρος λατρειας στα προιοντα Apple και κουτσομπολιου.
Το υπερβολικο moderation χαλασε το κλιμα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχει δίκιο ο ts και συμφωνώ μαζί του. Είχα γράψει και γω σε μια προσφορά για την sapphire nitro 5700 από το πλαίσιο με τα παιχνίδια δώρο. Με ενδιέφερε η αγορά της αλλά δεν την πρόλαβα. Όταν έβλεπα νέο ποστ έμπαινα μήπως κάποιος φίλος έγραφε ότι μπήκε ξανά σε προσφορά. Αντί αυτού διάβαζα ότι ο αντίπαλος έχει καλύτερες κάρτες, ότι δεν θα πέσουν οι τιμές γενικώς, και ότι βρέθηκε νερό στον Άρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, basilis5 είπε

η ποιοτητα του φορουμ εχει πεσει εξαιτιας διαφορων πρακτικων στον περιορισμο του ελευθερου λογου και διαλογου, οχι επειδη ο κοσμος 'spamαρει' σε διαφορα νηματα.

εκει πρεπει να εστιασουμε αν θελουμε να ανακαμψει η ενοτητα των προσφορων.

σε οτι αφορα την διευθετιση των θεματων σε sub forums, δοξα τω θεω το φορουμ και η ενοτητα συγκεκριμενα εχουν σουπερ καταρτισμενους moderators να κανουν και αυτο εκτος απο τον ελεγχο του τι ποσταρει ο καθενας και αν παραβαινει καποιον κανονα.

προσωπικα δεν με χαλαει το σπαμαρισμα με τον τροπο που περιγραφτηκε απο τον TS

Σωστότατος και εμείς εδώ στις προσφορές έχουμε τον καλύτερο διαχειριστή σε άλλα subs του φόρουμ υπάρχουν να το θέσω ευγενικά ....προβληματικοί.

Αλλά ναι έχει γίνει δεκανίκι ο περιορισμός του ελεύθερου λόγου.

Υ.Γ. Είναι πολύ πιθανόν να πάρω καμία τριήμερη με αυτό που γράφω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, ipal said:

Και να φύγουν τα κινεζομαγαζα σε sub. Προσωπικά βαρέθηκα να βλέπω "προσφορές" για καλώδια και wall chargers.

Ασφαλώς.
Και εγώ κάτι τέτοια είχα κατά νου.
Το spamάρισμα από κινεζομάγαζα έχει φτάσει στο απροχώρητο
και το αποτέλεσμα είναι σχεδόν να έχει χαλάσει η ενότητα των Προσφορών.

·
«Προφυλακτικό Beowolf με το κουπόνι τάδε, 0,01€ φτηνότερα από την προηγούμενη φορά.
Διαδόσται και τρέξται.
Την προσφορά την ανέβασε ο αγαπημένος σας ατζέντης του TonPulExpress.»

Και από κάτω δεύτερο τόπικ, με την ίδια «προσφορά» από διαφορετικό ατζέντη με άλλο κουπόνι.
Κι η σελίδα όλη με ανάλογα spam για λογαριασμό κινεζομάγαζων.

ΟΚ να υπάρχουν, αλλά σε χωριστή υποενότητα, κι όποιος θέλει εκεί να ποστάρει και να κοιτάζει.

.

(Προσωπικά για προσφορές εδώ και καιρό έχω στραφεί αλλού να κοιτάω - αναφέρθηκε παραπάνω -
και μου έχει βγει σε καλό γιατί μερικές από τις πολύ καλές τις έχω προλάβει κιόλας κοιτώντας αλλού).

Επεξ/σία από KoreanW
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόψιμο των σούπερ μάρκετ μας τσάκισε, Χάσαμε Πολλά λεφτά

Πήγαμε λαγωνικά...

 

Αλλα εδώ είχε κόλπα με πόντους κλπ...., τεταρτεςυ στον ΑΒ, κλπ

 

Πολύ λογοκρισία όμως, δε πειράΖει να ανοιγομαστε και λίγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...