Προς το περιεχόμενο

H300s - Νέο Πρόγραμμα Backup VOIP Ρυθμίσεων


DanielRGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, DanielRGr είπε

Ειμαι αρκετα σιγουρος οτι το default modem του OTE δεν ειναι ξεκλειδωμενο τοσο πολυ για να κανεις τετοιες ρυθμισεις. Το πολυ πολυ να το χρησιμοποιησεις μονο για το ιντερνετ, τηλεφωνια δεν μπορεις να περασεις.

 

Κατάλαβα!Ιντερνετ επαιξε αλλα και παλι δε μπορεσα να πω οτι ειδα τεραστια διαφορα σε σχεση με το Η300s!Σιγουρα καλυτερο wifi!Εγω έχω 100ρα vodafone με τα στοιχεια της γραμμης να ειναι αψογα!Επαιζε μια χαρα μεχρι που στα ξαφνικα αρχισα να εχω σπασιματα στο MAG που παιζω IPTV!;Αλλαξα καλωδιωση δοκιμασα σχεδον τα παντα αλλα δεν τρεχει σε καμια περιπτωση οπως θα επρεπε να τρεχει μια τετοια γραμμη βασει των μετρησεων!Σε speedtest δινει φουλ 100/10 ενσυρματα και σχεδον τοσο ασυρματα!Εκει που έχω επισης προβλημα ειναι στο ονλαιν gaming μεσω xbox!Οποτε επειδη τα δοκιμασα ολα πιστευω οτι ειναι θέμα H300s και σκέφτομαι να πάω και εγω στο 7530!Κατα τη γνώμη σας θα δω αισθητη βελτίωση και θα απολαυσω πλεον την γραμμη σαν 100ρα?Ευχαριστω και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, giankis είπε

Εγω έχω 100ρα vodafone με τα στοιχεια της γραμμης να ειναι αψογα!Επαιζε μια χαρα μεχρι που στα ξαφνικα αρχισα να εχω σπασιματα στο MAG που παιζω IPTV!

Μπορεί να φταίει η "υπηρεσία".

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 hours ago, skyypro said:

Καλημέρα,'

Ούτε εγώ πρόλαβα δυστυχώς την προσφορά, αλλά βρήκα ένα άλλο fritz!box το 7430 στα 89 ευρώ από γερμανό. Αν το πάρω πιστεύετε ότι μπορώ να το setαρω χωρίς θέμα; 

Eπίσης και αυτό δεν υποστηρίζει voip τηλεφωνία?

Ας μας δώσει τα φώτα του κάποιος που ξέρει.

Δεν αξίζει...

Δεν έχει καν WiFi AC, ούτε 1Gbps ports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/11/2020 στις 7:59 ΜΜ, HateMe είπε

Για όσους έχουν το fritzbox 7530, αυτές τις ρυθμίσεις πρέπει να κάνουν για να τους παίξει η τηλεφωνία.

Στο τελευταίο εμένα είναι ήδη ενεργοποιημένο και γι'αυτό λέει busy.

Random tag @sakisvele που το χρειαζόταν.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

@HateMe αυτό στο τέλος με το busy τι ακριβώς κάνει. Μου το εμφανίζει και εμένα έτσι ακριβώς αλλά τηλ γιοκ. Όλο πέρνω fail

Επεξ/σία από gotthard
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gotthard είπε

@HateMe αυτό στο τέλος με το busy τι ακριβώς κάνει. Μου το εμφανίζει και εμένα έτσι ακριβώς αλλά τηλ γιοκ. Όλο πέρνω fail

Ότι έχει ήδη γραμμή πάνω ενεργοποιημένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2020 στις 7:59 ΜΜ, HateMe είπε

 

 

Για όσους έχουν το fritzbox 7530, αυτές τις ρυθμίσεις πρέπει να κάνουν για να τους παίξει η τηλεφωνία.

Στο τελευταίο εμένα είναι ήδη ενεργοποιημένο και γι'αυτό λέει busy.

Random tag @sakisvele που το χρειαζόταν.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Καλησπέρα! Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που έχεις στις εικόνες με σωστό κωδικό. Θα ήθελα αν μπορείς να βγάλεις και εικόνες από τις ρυθμίσεις στο ( line settings). Επίσης δεν γνωρίζω αν διαφοροποιούνται για την σύνδεσή μου η οποία είναι ( Vodafone fiber to the home 200 με VOIP ). Παλεύω μια βδομάδα αλλά δεν το έχω καταφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Dennisktm είπε

Καλησπέρα! Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που έχεις στις εικόνες με σωστό κωδικό. Θα ήθελα αν μπορείς να βγάλεις και εικόνες από τις ρυθμίσεις στο ( line settings). Επίσης δεν γνωρίζω αν διαφοροποιούνται για την σύνδεσή μου η οποία είναι ( Vodafone fiber to the home 200 με VOIP ). Παλεύω μια βδομάδα αλλά δεν το έχω καταφέρει!

Μισό, τυχερός είσαι που είμαι μέσα. 

Εκεί που έχει το 21, βάλε τον αριθμό σου, απλά έσβησα το δικό μου :P 

Screenshot_3.jpg

Επεξ/σία από HateMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HateMe είπε

Μισό, τυχερός είσαι που είμαι μέσα. 

 

2 λεπτά πριν, HateMe είπε

Μισό, τυχερός είσαι που είμαι μέσα. 

Όντως! Ας είμαι και κάπου τυχερός γιατί με την αγορά του 7590 δεν μου έχει πάει και τόσο καλά!!!😅😂🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dennisktm είπε

Όντως! Ας είμαι και κάπου τυχερός γιατί με την αγορά του 7590 δεν μου έχει πάει και τόσο καλά!!!😅😂🤣

Αν δεν την παλέψεις, βάζουμε ένα teamviewer μπαμ μπαμ και στο κοιτάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HateMe είπε

Αν δεν την παλέψεις, βάζουμε ένα teamviewer μπαμ μπαμ και στο κοιτάζω.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το teamviewer! Θα με βοηθούσες πάρα πολύ πάντως αν γινόταν αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dennisktm είπε

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το teamviewer! Θα με βοηθούσες πάρα πολύ πάντως αν γινόταν αυτό!

https://www.teamviewer.com/en-us/

Κατέβασε το, ακολούθα τις οδηγίες και στείλε μου μήνυμα.

Απλά κρύψε φωτος και προσωπικά σου πράγματα απο την επιφάνεια εργασίας :P 

Θα μπω στο pc σου με λίγα λόγια και στο μενού του ρούτερ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου ήρθε αυτός ο κουβάς, και επειδή ως τώρα με την VDSL50άρα είχα POTS η οποία "έκανε" φτερά σήμερα το πρωί κατά την αναβάθμιση σε 100άρα, τώρα μου βγήκε άχρηστο το Archer VR600 που είχα :( 

Αν και ακόμα δεν το σύνδεσα για να δω πως στέκεται το έχω δεδομένο ότι θα πρέπει να αλλαχτεί. Μιας και δεν υπάρχει πλέον το Fritz σε προσφορά, έχει κανείς να προτείνει κανένα άλλο μηχανάκι αξιόπιστο και σε ανθρώπινα λεφτά που να σετάρεται εύκολα η Voip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yositosi είπε

Και εμένα μου ήρθε αυτός ο κουβάς, και επειδή ως τώρα με την VDSL50άρα είχα POTS η οποία "έκανε" φτερά σήμερα το πρωί κατά την αναβάθμιση σε 100άρα, τώρα μου βγήκε άχρηστο το Archer VR600 που είχα :( 

Αν και ακόμα δεν το σύνδεσα για να δω πως στέκεται το έχω δεδομένο ότι θα πρέπει να αλλαχτεί. Μιας και δεν υπάρχει πλέον το Fritz σε προσφορά, έχει κανείς να προτείνει κανένα άλλο μηχανάκι αξιόπιστο και σε ανθρώπινα λεφτά που να σετάρεται εύκολα η Voip?

Μην βιαζεσαι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DanielRGr είπε

Μην βιαζεσαι.

1. είσαι αρχηγός, ύψιστος, πανσυμπανιακός, και όλα τα συναφή :D:D 

2. το χτυπάω με κλειστά μάτια? Γενικά έχει τίποτα "κακό ή λίγο" σαν μηχανάκι πχ έναντι του tp-link που ήδη έχω; (σε σχέση με ισχύ σήματος πχ στα 5Ghz, λειτουργίες, κλπ κλπ κλπ). ΔΕΝ κάνω τρελή χρήση ή κάτι παράξενο! λάπτοπ κινητά συνδεδεμένα για browsing, τηλεοράσεις για το smart/netflix και that's it, άντε και κανένα torrent 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...