Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Tab S7+ 12.4" (128GB) WiFi, 756,90€ @ Κωτσόβολος, Πλαίσιο


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, sveltos είπε

Ο  Κωτσό δεν έχει απόσυρση. Σωστά?

Οχι δεν ειδα να αναφερει κατι.

Ένα παλιο ipad 3 του 2013 ειχα το οποιο για 100 + 22 (που σου δινουν έξτρα) δεν θα το εδινα.

Το οφελος στο πληκτρολογιο δεν το είχε κανένας αλλος όμως οποτε κερδισα απο κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν παίδες τσίμπησα κι εγώ το s7 wifi με trade in ένα ipad air 16gb. 

Να σας πω την εμπειρία μου μήπως βοηθήσω κάποιους.

1. Πάω Mediamarkt Μαρούσι μιας και σου λένε έλα από κοντά να εκτιμήσουμε το tablet σου. 

Περιμένω να με εξυπηρετήσει μια κοπελίτσα η οποία εξυπηρετεί κάποιον άλλο κύριο ο οποίος την ρωτάει τι παραπάνω κάνει το 5G που έχει το καινούριο τηλέφωνο της samsung. Του απαντάει εκείνη ότι είναι πιο γρήγορο το internet. Α ωραία λέει αυτός. Και την ρωτάει εύλογα αν υπάρχει 5G στην Ελλάδα. Κι εκείνη απαντάει με σιγουριά. "Τώραααα. Εδώ και πολύ καιρό :) ". Ωραία λέω από μέσα μου. Θα περάσουμε καλά σε λίγο που θα έρθει η σειρά μου 😋

Έρχεται λοιπόν η σειρά μου. Της αναφέρω το trade in που διαφημίζουν και η πρώτη αντίδραση είναι ότι έχει τελειώσει η προσφορά. "Πότε το είδατε στο site?" Μου λέει. Σήμερα της απαντάω.

Μπαίνει λοιπόν μέσα και όντως το βλέπει να υπάρχει ακόμη. Ωραία μου λέει. Είναι 100 ευρώ.

Της απαντάω ότι μάλλον κάνει λάθος γιατί δεν έχει λογική να γίνεται εκτίμηση της αξίας του tablet αν είναι για όλους 100 ευρώ και ότι από ότι έχω ακούσει (της πετάω και για το Πλαίσιο που έχει το ίδιο), το trade in είναι 100 + αξία tablet.

Εκείνη επέμενε, οπότε της λέω δεν παίρνετε ένα τηλέφωνο να το διασταυρώσουμε? 

Πήρε 2 τηλέφωνο και το αποτέλεσμα ήταν ότι είναι 100 ευρώ. Τέλος. Μουλάρωσε 😋

Καλά της λέω, ευχαριστώ. Αλλά βγάλτε αυτό που γράφετε στο site σας γιατί γινόσαστε ρεζίλι (τα είχα πάρει λίγο γιατί είχα φάει και μια σχετική αναμονή).

Με στραβοκοίταξε λίγο οπότε φορτωμένος πιο πολύ της λέω ..." και μην λέτε στους πελάτες ότι η Ελλάδα έχει 5G". Δεν έχει ακόμη.

Και μου απάντησε με ειρωνεία "Αφήστε να ξέρω καλύτερα εγώ".

Ε και έφυγα...

2. Πάω Πλαίσιο στο mall.

Ο υπάλληλος που καλείται να με εξυπηρετήσει δείχνει να γνωρίζει παραπάνω. Ωραία λέω θα βγάλουμε άκρη.

Αφού λοιπόν του κάνω τα εισαγωγικά μπαίνει στο site να δει το μοντέλο που θέλω και να δει την έκπτωση που δικαιούμαι.

100 ευρώ μου λέει. Άντε πάλι λέω από μέσα μου.

Για να μην σας κουράζω, τον παραπέμπω στη σελίδα που βάζεις το μοντέλο και σου λέει πόσο δικαιούσαι, βλέπει ότι δικαιούμαι 66 ευρώ και μου λέει το κορυφαίοι ότι 100 θα πάρω γιατί αυτό είναι το όριο. Γι αυτό λέει 100 επιδότηση. 

Ωραία του λέω. Βάλε να δούμε πόσο θα μου έδινε αν έφερνα περσινό μοντέλο Ipad. Βγάζει 220. Άρα του λέω και σε αυτον 100 θα δώσετε? Μήπως κάνετε λάθος? Μήπως να πάρετε ένα τηλέφωνο σε κάποιον υπεύθυνο να το διασταυρώσουμε?

Η διαφορά με το mediamarkt είναι ότι ο υπεύθυνος του πλαισίου επιβεβαίωσε αυτά που έλεγα και πήγαν όλα καλά.

Και επειδή κάποιος ρώταγε πιο πάνω, από το ποσό των 586,90 αφαιρέθηκε η επιδότηση 166 ευρώ και από τα 420,90 που έμειναν έγινε και αποφορολόγηση γιατί ψώνισα με τιμολόγιο και το τελικό ποσό ήταν 339,44

Επίσης τελειώνοντας να πω, ότι ουδείς τσέκαρε το Ipad που τους έδωσα. Ούτε καν το μοντέλο :)

Καλές αγορές :)

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ktiniatros81 είπε

Κοίταξε...όπως το είπες, μπαταρία, οθόνη, ηχεία σούπερ, αναλογία 16:10 που είναι καλύτερη για θέαση από το 4:3 που σου έχει πολύ περιθώριο πάνω κάτω. Προσωπικά θεωρώ ότι αν προορίζει κάποιος το ταμπλετ για media consumption, το s7+ είναι καλύτερη επιλογή. Από κει και πέρα το μόνο που με προβληματίζει είναι η υποστήριξη, καθώς παίρνεις ένα ακριβό ταμπλετ για χρόνια. Η Samsung αν και δεν μας είχε δώσει καλά δείγματα μέχρι πρότινος, έχει δεσμευτεί για 3ετή υποστήριξη με ενημερώσεις. Σ αυτόν τον τομέα το iPad Θεωρώ ότι υπερέχει. Προέρχομαι από iPad air 2 και γενικά μια σειρά από iPad, τα οποία πάντα έπαιρναν ενημερώσεις για χρόνια. Τώρα για το os δεν έχω να σχολιάσω κάτι, σε γενικές γραμμές αν κάποιος έχει το οικοσύστημα της Apple ή πολλές εφαρμογές αγορασμένες, ίσως να πάει ξανά σε iPad,το οποίο θεωρώ πως ίσως είναι μια πιο "επαγγελματική" λύση με κάποιες πιο εξειδικευμενες εφαρμογές. Εγώ βέβαια προσωπικά διαφωνώ με αυτή την "επαγγελματική" προσέγγιση, καθώς θεωρώ ότι για σοβαρή δουλειά πρέπει κάποιος να κατέχει λαπτοπ, για τα οποία ιδίως τα τελευταία χρόνια υπάρχουν εξαιρετικές επιλογές από άποψη φορητοτητας. Πχ εγώ που δουλεύω πολύ με vba στο excel, ούτε το iPad, ούτε το s7+ μου δίνει σοβαρές επιλογές από εφαρμογές για να δουλέψω. Καταλήγοντας λοιπόν, για μένα το s7+ ήταν καλύτερη επιλογή (και πιο φθηνή),αλλά τα πάντα εξαρτώνται απ τις ανάγκες του καθενός. Θα έλεγα λοιπόν αν θες πιο επαγγελματική χρήση, πάρε ένα ultrabook, εκτός κι αν η δουλειά είναι light και περιστασιακή. 

Αν σου αναφέρω ότι το surface go με καλύπτει στην δουλειά καταλαβαίνεις ότι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο οι απαιτήσεις δουλειάς που έχω. Μάλλον το μόνο ιδιαίτερο είναι να έχει πολύ καλή εμπειρία η γραφίδα. Είπα ότι δεν ξαναπαίρνω laptop όσο περνάει από το χέρι μου. Με το go είμαι καλυμμένος απλά έχω μπει σε ένα mood yolo γιατί είχα κάποια θέματα υγείας και είπα να δοκιμάσω και ένα tablet χωρίς windows για τη δουλειά μου. Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Δηλ αν τους πάω ένα Χ μοντέλο, μπορώ να το ονομάσω όπως θέλω κατά το δοκούν για να πάρω περισσότερη διαφορά; 

Τι να πω... ? Εκτός αν τα κοιτάνε εκ των υστέρων, αλλά δεν μου έδωσαν κανένα χαρτί τι παρέδωσα. 

Καμιά οικονομική θήκη για το S7 έχει να προτείνει κανείς? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και κάτι τελευταίο. Πρέπει να λειτουργεί το ταμπλετ;; το ελέγχουν αν είναι λειτουργικό; 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Και κάτι τελευταίο. Πρέπει να λειτουργεί το ταμπλετ;; το ελέγχουν αν είναι λειτουργικό; 

Ε ναι. Αυτό το είδαν. Αλλά δεν το πήραν καν στα χέρια τους. Οπτικά το δικό μου ήταν σε καλή κατάσταση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sveltos είπε

Τι να πω... ? Εκτός αν τα κοιτάνε εκ των υστέρων, αλλά δεν μου έδωσαν κανένα χαρτί τι παρέδωσα. 

Καμιά οικονομική θήκη για το S7 έχει να προτείνει κανείς? 

Σε εμένα έδωσαν κανονικά χαρτί τι παρέδωσα και πόσο ήταν το trade in . Επειδή έπεσες σε άσχετο δεν σου έδωσε.

Για θήκη εγώ πήρα αυτή και είναι μια χαρά !! https://www.skroutz.gr/s/24710196/Dux-Ducis-Domo-Flip-Cover-Μαύρο-Galaxy-Tab-S7.html

Επεξ/σία από greekn1c
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Και κάτι τελευταίο. Πρέπει να λειτουργεί το ταμπλετ;; το ελέγχουν αν είναι λειτουργικό; 

Εγώ μόλις γύρισα από το Media Markt της πήγα ένα Sony Z δεκαετίας χωρίς γρατζουνιά αλλά με πολύ σκοτεινή οθόνη Αφού το είχε κάνα τέταρτο στο service μου είπε ότι δεν μπορεί να το παραλάβει γιατί δήθεν έχει ένα σπάσιμο σε ένα σημείο.. ότι να ναι ..δηλαδή ρε φίλε που θα το βάλετε στο μουσείο τεχνολογίας η θα το πουλήσετε σε κανέναν με χρονοκάψουλα ...🙃🙃 ..

σας δίνουμε 650 ευρώ και κοιτάτε μήπως έχει γρατζουνιά η σκοτεινή οθόνη ? για πολύ γέλιο μιλάμε

Βέβαια χάρη μου κάναν γιατι βλακεία θα κάνω αν το πάρω μίας και έχω το τρομερό S4 lte που δεν έχει να ζηλέψει τίποτε εντέλει ..και η αλήθεια είναι ότι το s7+ είναι ολίγον γκουμουτσα 📺

Επεξ/σία από godjet
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και τα ανέφερες,σας συστήνω να μη πηγαίνετε στα Media Mrkt. Είναι για πολλά @#$%^& οι τύποι. 2,5 μήνες τώρα έπρεπε να μου είχαν κάνει μια επιστροφή χρημάτων και όποτε τους παίρνω τηλ (ευγενέστατα μιλάω πάντα) είναι σε φάση "θα ενημερώσουμε το αρμόδιο τμήμα, ώστε να λυθεί το πρόβλημά σας". Σήμερα δεν άντεξα άλλο ,μιας και πρώτη φορά πέφτω σε σε υπάλληλο που μιλάει απότομα ... νομίζω θα του πάρει καιρό να συνέλθει. Παίδες, μη σας χαλάσει συσκευή αγορασμένη από αυτούς εντός εγγύησης και κάνει να σας επιστρέψουν χρήματα... τι απατεώνες;; τι άχρηστοι;;; μη τους συντηρείτε με τα χρήματά σας.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekn1c είπε

Σε εμένα έδωσαν κανονικά χαρτί τι παρέδωσα και πόσο ήταν το trade in . Επειδή έπεσες σε άσχετο δεν σου έδωσε.

Για θήκη εγώ πήρα αυτή και είναι μια χαρά !! https://www.skroutz.gr/s/24710196/Dux-Ducis-Domo-Flip-Cover-Μαύρο-Galaxy-Tab-S7.html

Την πήρα κι εγώ μιας και την ειχα σταμπάρει ήδη. Καλή είναι αλλα λίγο ογκώδης.

Τουλάχιστον έχει θέση για το spen το οποίο χωρίς θήκη δεν παλεύεται εκεί που το έχουν προβλέπει 

Κατά τα άλλα δεν το περίμενα τόσο καλό και τα 120HZ  κάνουν την διαφορά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία πρόταση για οικονομική θήκη για το s7+; Rose gold, διάφανη ή λευκή. Δε βρίσκω τίποτα ρε γαμώτο και η η official της samsung είναι και πανάκριβη και δε μου γεμίζει και το μάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.Υπαρχει κάποιος τρόπος να γίνει on line στο πλαίσιο?

Μόνο να το παραγγείλω κ στο ταμείο να πάω κ τη συσκευή;Ουσιαστικά μέχρι αυριο, κλειστά δεν είναι Κυριακή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...