Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Tab S7+ 12.4" (128GB) WiFi, 756,90€ @ Κωτσόβολος, Πλαίσιο


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Παιδιά αρκεί να πάω ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ tablet (που απλά να λειτουργεί) για μου κόψουν τα 100 ευρώ;

Ακόμα και στη λίστα τους να μην είναι;

Καλύτερα πήγαινε από το Πλαίσιο όπου εκεί μάλλον θέλουν να πουλήσουν Γιατί στο Media Markt  το tablet που πήγα το κάναν φύλλο και φτερό  ενώ στον κωτσοβολο δεν είχαν ιδέα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Παιδιά αρκεί να πάω ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ tablet (που απλά να λειτουργεί) για μου κόψουν τα 100 ευρώ;

Ακόμα και στη λίστα τους να μην είναι;

Είναι λίγο μπερδεμένο. Στο media markt που πηγα το ξεψαχνισαν και μου είπαν σορρυ δεν είναι στη λίστα. Στο πλαίσιο πηγαίνω το παλιό μου ταμπλετ στο σέρβις το ξεψαχνιζουν και αρχικά μου λένε, το εκτιμάμε στα 16 ευρώ συν 100 της προσφοράς θα έχεις έκπτωση 116 ευρώ. Μετά από λίγο μου το αλλάζουν κάνει ο τύπος ένα τηλέφωνο, μιλάει με κάποιον άλλο τύπο και μου λένε τελικά είναι εκτός λίστας άκυρα λοιπόν τα 16 ευρώ αλλά η έκπτωση των 100 ισχύει κανονικά για σένα. Οπότε μου έκοψαν 100  και πήρα το παλιό μου ταμπλετ πίσω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, iguana είπε

Έχω το s3 και το χρησιμοποιώ κυρίως για να κάνω αποτυπώσεις χώρων,να σχεδιάζω με το πενάκι δηλαδή  (μηχανικος) και λίγο browsing. Έχει νόημα να αλλάξω; Πως είναι το γράψιμο στο s7?  

Η αλήθεια είναι ότι με την τελευταία αναβάθμιση το s3 αρχίσει να είναι αρκετά αργό γι'αυτό το σκέφτομαι..

 Το S3 εχει Emmc flash drive  που το κραταει χαμηλα σε ταχυτητα  σε σχεση με τα UFS2 και μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος παρακαλω να με διαφωτίσει γιατί δεν τα παρακολουθώ όσο θα έπρεπε.το s7 έχει "ανταγωνιστή"το καινούριο ipad pro η το καινούριο air?

Σε ποια κατηγορία είναι;

Μου κάνει εντύπωση η πτώση τιμής έστω κ έμμεσης 30% τόσο γρήγορα.

Που θα κάτσει η μπίλια;στα 400 λέτε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την πτώση τιμής πάντως η τελευταία που ευθύνεται είναι η Samsung. Πιστεύω ότι την κύρια ευθύνη για την κατάντια των Android tablet την έχει η Google και το λειτουργικό της που θεωρεί τα tablets απλά υπερβολικά μεγάλα τηλέφωνα. Οπότε και λόγω χαμηλής ζήτησης μιας και οι όποιοι πιθανοί χρήστες καταλήγουν τελικά σε apple, ειδικά για δουλειά, οι τιμές πέφτουν σχετικά σύντομα... Μακάρι να αλλάξει αυτή η κατάσταση στο Android και να το υποστηρίξει και ο κόσμος γιατί έτσι και υπάρξει πολύ σοβαρός ανταγωνισμός στα ipads όλων των κατηγοριών όλοι θα κερδίσουμε σαν καταναλωτές. Είμαι πεπεισμένος ότι στην μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών laptops, η δουλειά τους γίνεται και με tablet και πληκτρολόγιο. Από τα windows το παλεύει πολύ η Microsoft αλλά και εκεί υπάρχουν θέματα με το λειτουργικό. Καλό χρυσό το surface go μου που με υπηρετεί 2 χρόνια σχεδόν τώρα, αλλά για οτιδήποτε άλλο εκτός δουλειάς μου τα κάνει τσουρέκια το ρημάδολειτουργικο! Το store δε... Ασχολίαστο... Λίγες οι σοβαρές εφαρμογές. Μακάρι το dex να εξελιχθεί τόσο ώστε να είναι πολύ σοβαρός λόγος να πάρει κανείς ένα Samsung tablet... Από την google περιμένω κάποια στιγμή συγχώνευση chrome os και Android...

5 ώρες πριν, mwv είπε

Κάποιος παρακαλω να με διαφωτίσει γιατί δεν τα παρακολουθώ όσο θα έπρεπε.το s7 έχει "ανταγωνιστή"το καινούριο ipad pro η το καινούριο air?

Σε ποια κατηγορία είναι;

Μου κάνει εντύπωση η πτώση τιμής έστω κ έμμεσης 30% τόσο γρήγορα.

Που θα κάτσει η μπίλια;στα 400 λέτε;

Οθόνη, μπαταρία, ηχεία είναι μάλλον λίγο καλύτερο από το pro, αλλά επεξεργαστής είναι σαφώς χειρότερος και από το pro και από το καινούργιο air(παρόλα αυτά που γρήγορος)... Άντε βγάλε άκρη... Υποστήριξη 3 χρόνια λέει η Samsung...κούρεψε το αυγό... Κρίμα 7-8 κατοστάρικα και σε 3 χρόνια να το γράψει η εταιρεία του... Εδώ η Google δίνει 6-8 χρόνια υποστήριξη σχεδόν σε όλα τα Chromebook laptops και tablets ακόμη και των 300 ευρώ, όπως το καινούργιο lenovo duet... Μπάχαλο κατάσταση.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η προσφορσα τελειωσε απ οτι ειδα.... προλαβα στο παρα πεντε ενα κομματι απο κοτσοβολο !

 

Υποβαθμιση σε σχεση με το s6 που ειχα οσον αφορα τη μνημη και τη χωρητικοτητα (ειχα το 8/256 γβ ) , αλλα σε ολα τ αλλα, ειναι πολυ καλυτερο.

Το μονοι που με χαλαει λιγο (εκτος των μετριων εφαρμογων) ειναι η αναλογια... προτιμω του ipad λογω δουλειας.

Για βιντεο βεβαια ειναι καλυτερη αυτη η αναλογια, αλλα οχι για productivity.

Επεξ/σία από marydaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αν ειμαι λίγο off topic. Πήρα χθες το s7 plus και έχω το εξής τρελό θέμα. Στο site της bet365 δεν μου παίζει το βίντεο live streaming. Το περίεργο είναι το κάνει σε αρκετα ματς αλλα όχι σε όλα και ότι σε αυτά που έχει θεμα έχει ήχο, αλλά η εικόνα δείχνει "μαυρο". Δοκίμασα με το κινητό (samsung s10) και έπαιζαν όλα κανονικα. Αυτά με το chrome αλλα και με τον προεγκατεστημενο browser της samsung τα ίδια... Να σημειώσω ότι έγιναν ολες οι αναβαθμίσεις που μου ζητησε κανονικά. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δοκίμασα πριν κάνω αναβαθμίσεις. Πάλι τα ίδια... Έχει κανείς το s7 plus που να χρησιμοποιεί και την bet365 να μου πει αν παίζουν κανονικά τα video; Ή αν ξέρει κάποιος τι φταίει για να το διορθωσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sureal είπε

Sorry αν ειμαι λίγο off topic. Πήρα χθες το s7 plus και έχω το εξής τρελό θέμα. Στο site της bet365 δεν μου παίζει το βίντεο live streaming. Το περίεργο είναι το κάνει σε αρκετα ματς αλλα όχι σε όλα και ότι σε αυτά που έχει θεμα έχει ήχο, αλλά η εικόνα δείχνει "μαυρο". Δοκίμασα με το κινητό (samsung s10) και έπαιζαν όλα κανονικα. Αυτά με το chrome αλλα και με τον προεγκατεστημενο browser της samsung τα ίδια... Να σημειώσω ότι έγιναν ολες οι αναβαθμίσεις που μου ζητησε κανονικά. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δοκίμασα πριν κάνω αναβαθμίσεις. Πάλι τα ίδια... Έχει κανείς το s7 plus που να χρησιμοποιεί και την bet365 να μου πει αν παίζουν κανονικά τα video; Ή αν ξέρει κάποιος τι φταίει για να το διορθωσω;

Μήπως να δοκίμαζες κάποιον άλλο browser? Πχ opera η edge? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, simaras είπε

Μήπως να δοκίμαζες κάποιον άλλο browser? Πχ opera η edge? 

Τελικά έπαιξε με firefox. Δοκίμασα επίσης με opera αλλά δεν δούλεψε. Περίεργο μου φάνηκε καθώς έχω δουλέψει με πολλές android συσκευές και δεν είχα ποτέ αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβληματιζομαι πριν το ανοίξω..

Κρατήσαμε ένα s3 4g που φορτιστηκε μια φορά όλο κι όλο βρήκα κι ένα ipad pro 9.7 του 2016 που δούλεψε ελάχιστα επίσης σαν σφραγισμένο και δεν ξέρω αν αξίζει να τα δώσω αυτά για να κρατήσω το s7 η να πάρω το s6 τελικά.

Θέλω για πρώτη φορά να πάρω κάτι φρεσκοβγαλμενο αλλά με απασχολεί ότι το πολύ παίρνουν 3 android ενώ τα apple για 5 χρόνια έχεις ήσυχο το κεφάλι σου συν ότι η μεταπωλητικη αξία ειναι καλη.

Ας βοηθήσει οποίος έχει διάθεση παρακαλω. Να το ανοίξω και να δώσω ότι εχουμε;

Βγήκε 500 ευρώ σχεδόν καλή τιμή νομίζω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, mwv είπε

Προβληματιζομαι πριν το ανοίξω..

Κρατήσαμε ένα s3 4g που φορτιστηκε μια φορά όλο κι όλο βρήκα κι ένα ipad pro 9.7 του 2016 που δούλεψε ελάχιστα επίσης σαν σφραγισμένο και δεν ξέρω αν αξίζει να τα δώσω αυτά για να κρατήσω το s7 η να πάρω το s6 τελικά.

Θέλω για πρώτη φορά να πάρω κάτι φρεσκοβγαλμενο αλλά με απασχολεί ότι το πολύ παίρνουν 3 android ενώ τα apple για 5 χρόνια έχεις ήσυχο το κεφάλι σου συν ότι η μεταπωλητικη αξία ειναι καλη.

Ας βοηθήσει οποίος έχει διάθεση παρακαλω. Να το ανοίξω και να δώσω ότι εχουμε;

Βγήκε 500 ευρώ σχεδόν καλή τιμή νομίζω

αφου δεν δούλεψες το s3 και το Ipad, γιατί να δουλέψεις το s7 ή το s6? 

Μήπως τα παίρνεις χωρίς να τα χρειάζεσαι και ούτως ή άλλως χαμένα λεφτά είναι, ότι και επιλογη να κανεις?

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κ άδικο 😁για ταινίες κ φωτό χρησιμοποιούσα ένα λάπτοπ αλλά τώρα που βλέπω ότι τα τάμπλετ είναι πιο δυνατά λέω να απομονώσω το λαπτοπ κ να κρατήσω ένα τάμπλετ κ καλό που θα έχω για καιρό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, mwv είπε

Δεν έχεις κ άδικο 😁για ταινίες κ φωτό χρησιμοποιούσα ένα λάπτοπ αλλά τώρα που βλέπω ότι τα τάμπλετ είναι πιο δυνατά λέω να απομονώσω το λαπτοπ κ να κρατήσω ένα τάμπλετ κ καλό που θα έχω για καιρό. 

Για τη δουλειά που θες, αυτά που έχεις ήδη είναι μια χαρά.

Αν από την άλλη θες να χαλάσεις λεφτά, μπορείς να το κάνεις ελεύθερα! Το αποτέλεσμα δεν θα αλλάξει όμως. 

*πάρε μια σκούπα ρομπότ αν δεν έχεις πάρει ακόμα. Πιο χαρούμενο θα σε κάνει από οποιοδήποτε ταμπλετ!!! έχουμε και σχετικά θέματα στο φόρουμ!!!

** ή xbox. Και απο αυτά έχουμε στα θέματα που τρέχουν!!!

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...