Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Tab S7+ 12.4" (128GB) WiFi, 756,90€ @ Κωτσόβολος, Πλαίσιο


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω ότι πολλοί συγκρίνουν τα tab s7 με τα iPad Pro , να ξεκαθαρίσουμε ότι από πλευράς υποστήριξη software  το iPadOs είναι έτη φωτός και από του χρόνου με την κυκλοφορία  πολλαπλών macbook με arm processor δηλαδή πανομοιότυπο με iPad προχωρά η ενοποίηση macos και iPadOs σε apps etc. Τα samsung είναι ότι καλύτερο για media ταινίες κατανάλωση , surfing και βασικές χρήσεις ταμπλέτα με pencil . Τα iPad pro μιλάμε για εργαλείο που μπορούμε πια να πούμε ότι είναι εφικτό να αντικαταστήσει το λάπτοπ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα είναι ανωφελη η επιδίωξη ενός tablet με πληκτρολόγιο να θέλει να αντικαταστήσει ένα laptop. Ορισμένα ultrabooks τα λες και πιο φορητά και πιο compact από κάτι 13αρια tablets με πληκτρολόγιο που λόγω του ότι είναι tablets έχουν μεγάλα bezels για να τα κρατάς. Η πραγματική επανάσταση θα είναι tablets με οθόνη που ξεδιπλώνει ή ανοίγει σα βιβλίο. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, menta είπε

Βλέπω ότι πολλοί συγκρίνουν τα tab s7 με τα iPad Pro , να ξεκαθαρίσουμε ότι από πλευράς υποστήριξη software  το iPadOs είναι έτη φωτός και από του χρόνου με την κυκλοφορία  πολλαπλών macbook με arm processor δηλαδή πανομοιότυπο με iPad προχωρά η ενοποίηση macos και iPadOs σε apps etc. Τα samsung είναι ότι καλύτερο για media ταινίες κατανάλωση , surfing και βασικές χρήσεις ταμπλέτα με pencil . Τα iPad pro μιλάμε για εργαλείο που μπορούμε πια να πούμε ότι είναι εφικτό να αντικαταστήσει το λάπτοπ . 

Έχεις δίκιο σε αυτό. Εγώ είχα ένα ipad air από το 2013. Δεν πρόκειται να κρατήσει τόσο το samsung.

Από την άλλη προτιμώ να το αλλάζω κάθε 3 χρόνια και να παίρνω πιο καινούρια τεχνολογία παρά να έχω ένα ipad 7 χρόνια και να λέω εντάξει αφού ακόμη τσουλάει.

Και η Διαφορά στην τιμή μπορεί να δικαιολογήσει αυτή την αλλαγή στα 3 χρόνια.

Πιστεύω για τον μέσο χρήστη που θέλει απλά καθημερινά πράγματα ένα  samsung είναι καλύτερο και πιο ευέλικτο!  Χθες έψαχνα 1 ώρα να βρω τι εφαρμογές έχω αγοράσει από το apple store γιατί ήθελα να δω μήπως υπάρχουν για android! Μιλάμε, αν έχεις απομακρυνθεί από το οικοσύστημα της apple (προσωπικά από το iphone 5) τότε δεν γυρνάς  εύκολα πίσω! Εγώ το Ipad το είχα για το γιο μου μόνο. Τώρα με το Samsung δεν το αφήνω από τα χέρια μου.

Το καλύτερο πιστεύω είναι να έχεις ή android ή IOS σε όλες τις συσκευές σου. Ότι και να επιλέξεις με αυτό τον τρόπο  ευχαριστημένος θα είσαι σίγουρα. Απλά η μία περίπτωση είναι φτηνότερη της άλλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως κι εγω αναρωτιομουν γιατι όχι ενα υπέροχο matebook 13 με 590 ευρω που επαιξε σε καποια φαση?η αν θες κ touchscreen στα λεφτα των s?

ερωτηση κανω..το σκεφτομαι το απλο s7 αλλα δεν ξερω γιατι 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, sveltos είπε

Έχεις δίκιο σε αυτό. Εγώ είχα ένα ipad air από το 2013. Δεν πρόκειται να κρατήσει τόσο το samsung.

Από την άλλη προτιμώ να το αλλάζω κάθε 3 χρόνια και να παίρνω πιο καινούρια τεχνολογία παρά να έχω ένα ipad 7 χρόνια και να λέω εντάξει αφού ακόμη τσουλάει.

Και η Διαφορά στην τιμή μπορεί να δικαιολογήσει αυτή την αλλαγή στα 3 χρόνια.

Πιστεύω για τον μέσο χρήστη που θέλει απλά καθημερινά πράγματα ένα  samsung είναι καλύτερο και πιο ευέλικτο!  Χθες έψαχνα 1 ώρα να βρω τι εφαρμογές έχω αγοράσει από το apple store γιατί ήθελα να δω μήπως υπάρχουν για android! Μιλάμε, αν έχεις απομακρυνθεί από το οικοσύστημα της apple (προσωπικά από το iphone 5) τότε δεν γυρνάς  εύκολα πίσω! Εγώ το Ipad το είχα για το γιο μου μόνο. Τώρα με το Samsung δεν το αφήνω από τα χέρια μου.

Το καλύτερο πιστεύω είναι να έχεις ή android ή IOS σε όλες τις συσκευές σου. Ότι και να επιλέξεις με αυτό τον τρόπο  ευχαριστημένος θα είσαι σίγουρα. Απλά η μία περίπτωση είναι φτηνότερη της άλλης.

εγω μιλαω για το ακριβο ipad  pro και με το καινουργιο ipad air κλεινει την ψαλιδα . ειναι πια εργαλεια με τους δυνατους επεξεργαστες και με το νεο υβριδικο macos-ipados ξεχναμε πια οτι ειναι μονο ταμπλέτα για το καναπε και λιγη χρηση υπολογιστη.  εχει ανακοινωσει οτι προχωρα σε απολυτη υποστηριξη σε ARM  απο τελος του χρονου.  παντα αγοραζα android ταμπλετ αλλα ποτε δεν με έπεισαν και ολο γυριζω πισω στην apple .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Για μένα είναι ανωφελη η επιδίωξη ενός tablet με πληκτρολόγιο να θέλει να αντικαταστήσει ένα laptop. Ορισμένα ultrabooks τα λες και πιο φορητά και πιο compact από κάτι 13αρια tablets με πληκτρολόγιο που λόγω του ότι είναι tablets έχουν μεγάλα bezels για να τα κρατάς. Η πραγματική επανάσταση θα είναι tablets με οθόνη που ξεδιπλώνει ή ανοίγει σα βιβλίο. 

Αν δουλέψεις με surface μηχάνημα θα καταλάβεις γιατί το tablet με πληκτρολόγιο και πενάκι είναι σε κάποιες περιπτώσεις πολύ καλύτερο από laptop. Εγώ είμαι από τους τυχερούς που η δουλειά μου γίνεται και με μηχανάκι ισχύος επιπέδου surface go (το οποίο έχω), οπότε σαφώς και τα tablet με πενάκι και πληκτρολόγιο μου κάνουν την δουλειά. Δεν υπάρχει laptop το ίδιο βολικό με tablet (μέχρι 11 ιντσες tablet)... Άσε που στο tablet ξεφορτώνεσαι το πληκτρολόγιο όποτε δεν το χρειάζεσαι. Βολικότατο. Παρότι μάλλον πάω για ipad είτε pro είτε air, θεωρώ το Samsung s7, όχι το plus, σαν το tablet της χρονιάς ως τώρα. Μακάρι το ρημαδοandroid να μπορούσε να υποστηρίξει φυσιολογικά tablet. Από το λειτουργικό και τις εφαρμογές είναι τα προβλήματα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το s3 και το χρησιμοποιώ κυρίως για να κάνω αποτυπώσεις χώρων,να σχεδιάζω με το πενάκι δηλαδή  (μηχανικος) και λίγο browsing. Έχει νόημα να αλλάξω; Πως είναι το γράψιμο στο s7?  

Η αλήθεια είναι ότι με την τελευταία αναβάθμιση το s3 αρχίσει να είναι αρκετά αργό γι'αυτό το σκέφτομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/10/2020 στις 7:18 ΜΜ, godjet είπε

Εγώ μόλις γύρισα από το Media Markt της πήγα ένα Sony Z δεκαετίας χωρίς γρατζουνιά αλλά με πολύ σκοτεινή οθόνη Αφού το είχε κάνα τέταρτο στο service μου είπε ότι δεν μπορεί να το παραλάβει γιατί δήθεν έχει ένα σπάσιμο σε ένα σημείο.. ότι να ναι ..δηλαδή ρε φίλε που θα το βάλετε στο μουσείο τεχνολογίας η θα το πουλήσετε σε κανέναν με χρονοκάψουλα ...🙃🙃 ..

σας δίνουμε 650 ευρώ και κοιτάτε μήπως έχει γρατζουνιά η σκοτεινή οθόνη ? για πολύ γέλιο μιλάμε

Βέβαια χάρη μου κάναν γιατι βλακεία θα κάνω αν το πάρω μίας και έχω το τρομερό S4 lte που δεν έχει να ζηλέψει τίποτε εντέλει ..και η αλήθεια είναι ότι το s7+ είναι ολίγον γκουμουτσα 📺

Ωχ ..τελικά υπέκυψα .. στο πλαίσιο μου αφαίρεσαν 100 ευρώ για το  παμπαλαιο  sony xperia (ουτε καν το θελουν βασικά )και εν τέλει το παρήγγειλα και εγώ..

 

 

Επεξ/σία από godjet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω δεν μπορεσα να αντισταθω τελικα.Στο mediamarkt δεν δεχτηκαν το αριστο αλλα 6ετιας Lenovo μου,στο πλαισιο επισης δεν το δεχτηκαν αλλα εκει μου εκοψαν το 100ρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρέλαβα σήμερα το s7 με πληκτρολόγιο και έχω πάθει πλάκα. Δεν πήγα στο μεγάλο γιατί ήδη έχω laptop. Αν ήθελα tablet για επαγγελματική χρήση οκ θα πηγαινα σε iPad pro. 

Για media, ταινίες κλπ δεν υπάρχει καλύτερο από Android κατά τη γνώμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panos7 είπε

Εγω παρέλαβα σήμερα το s7 με πληκτρολόγιο και έχω πάθει πλάκα. Δεν πήγα στο μεγάλο γιατί ήδη έχω laptop. Αν ήθελα tablet για επαγγελματική χρήση οκ θα πηγαινα σε iPad pro. 

Για media, ταινίες κλπ δεν υπάρχει καλύτερο από Android κατά τη γνώμη μου

Από Android γενικά δεν υπάρχει καλύτερο, όχι μόνο για ταινίες και κατανάλωση περιεχομένου... Το Android πως θα γίνει να στηρίξει καλύτερα τα tablet που υπάρχουν στο οικοσύστημα του... Δύσκολο το βλέπω γιατί δεν έχει καμία σχέση η αγορά των tablets σε όγκο με την αγορά των smartphones, οπότε οι devs συνήθως δεν μπαίνουν στον κόπο να βελτιστοποιήσουν τις εφαρμογές τους και για μεγαλύτερες οθόνες... κρίμα πάντως που και η Samsung δεν έβγαλε αρκετά νωρίτερα τόσο καλά tablet και για χρήση για εργασία, ώστε να δώσει μια ώθηση στην συγκεκριμένη αγορά. Θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα με το λειτουργικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Samsung Kids πολύ καλό! Δεν ξέρω τι έχουν άλλες εταιρίες αλλά πολύ με βόλεψε με τον γιο μου. 

Ουσιαστικά δικό του προφίλ (επιλέγεις τι θα βλέπει από παιχνίδια και εφαρμογές) πιο παιδικό και με περιορισμούς χρονου χρήσης αν θες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αρκεί να πάω ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ tablet (που απλά να λειτουργεί) για μου κόψουν τα 100 ευρώ;

Ακόμα και στη λίστα τους να μην είναι;

  

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...