Προς το περιεχόμενο

εγγυητης προβλημα


sofoula46

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, OliverTwist1985 είπε

και ησουν η μοναδική εγγυητρια? χωρις τιποτα στο ονομα σου? πολυ κουλο

ο αδελφος εγινε λουις?

Καθόλου κουλό.
Στεγαστικό ήταν το δάνειο, υπήρχε ακίνητο για να καλυφθεί η τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

13 hours ago, OliverTwist1985 said:

και ησουν η μοναδική εγγυητρια? χωρις τιποτα στο ονομα σου? πολυ κουλο

ο αδελφος εγινε λουις?

μοναδικη, ο μλκς εξαφανιστηκε.

13 hours ago, turbat0s said:

Το σπίτι ποιός το διαχειρίζεται?

Πόσο "πιάνει" σήμερα?

το σπιτι το εκλεισε με την προοπτικη να δουλεψει εξω μερικα χρονια και να ξαναγυρισει.

δε ξερω ποσα πιανει, αλλα αφου ο ιδιοκτητης λειπει δε μπορει να πουληθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τράπεζα θα ζητήσει πρώτα να εξοφληθει απο εκεινον που χρωσταει και οχι απο τον εγγυητη.

ο αδερφός σου τι περιουσιακά έχει δηλωμένα όταν ζήτησε το στεγαστικό και τι τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πρακαλω πολυ.ας μην κουβεντιαζουμε ασχετα πραγμτα.εμενα το μονο που με νοιαζει ειναι αν ξερει καποιος τι μπορουν να κανουν σε ΜΕΝΑ η αν μπορουν να ακουμπησουν το σπιτι του αντρα μου.

ο αδερφος μου και το κωλοσπιτο του να πανε στα κομματια.

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

η τράπεζα θα ζητήσει πρώτα να εξοφληθει απο εκεινον που χρωσταει και οχι απο τον εγγυητη.

ο αδερφός σου τι περιουσιακά έχει δηλωμένα όταν ζήτησε το στεγαστικό και τι τώρα;

εβαλε υποθηκη το σπιτι και σημερα δεν εχει κατι  αλλο.ενα αυτοκινητο το πουλησε πριν φυγει για αγγλια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από εσένα μπορούν να διεκδικήσουν ό,τι περιουσιακό στοιχείο έχεις.

Το σπίτι όπου μένετε, αν είναι μόνο του συζύγου, δεν μπορούν να το πειράξουν.

Προφανώς, όμως, θέλετε δικηγόρο.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Snoob είπε

Από εσένα μπορούν να διεκδικήσουν ό,τι περιουσιακό στοιχείο έχεις.

Το σπίτι όπου μένετε, αν είναι μόνο του συζύγου, δεν μπορούν να το πειράξουν.

Προφανώς, όμως, θέλετε δικηγόρο.

ευχαριστω.ναι το σπιτι ειναι μονο του αντρα κληρονομια απο γονεις, αρα απο εμενα θα παρουν ενα αρχαιο beverly?

δεν εχω κατι αλλο στ ονομα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sofoula46 είπε

Παιδια πρακαλω πολυ.ας μην κουβεντιαζουμε ασχετα πραγμτα.εμενα το μονο που με νοιαζει ειναι αν ξερει καποιος τι μπορουν να κανουν σε ΜΕΝΑ η αν μπορουν να ακουμπησουν το σπιτι του αντρα μου.

ο αδερφος μου και το κωλοσπιτο του να πανε στα κομματια.

εβαλε υποθηκη το σπιτι και σημερα δεν εχει κατι  αλλο.ενα αυτοκινητο το πουλησε πριν φυγει για αγγλια.

αν η υποθηκη του σπιτιου του καλυπτει την τραπεζα δεν εχεις να φοβασαι κατι.

αν η αξια ειναι πολυ μικροτερη των 90.000 του δανειου ισως σε αναζητησουν αλλα εφοσον θα δουν οτι δεν εχεις τιποτα στο ονομα σου θα μεινουν εκει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

αν η υποθηκη του σπιτιου του καλυπτει την τραπεζα δεν εχεις να φοβασαι κατι.

αν η αξια ειναι πολυ μικροτερη των 90.000 του δανειου ισως σε αναζητησουν αλλα εφοσον θα δουν οτι δεν εχεις τιποτα στο ονομα σου θα μεινουν εκει.

δε ξερω για την αξια του σπιτιου και δε μ ενδιαφερει να σου πω την αληθεια ας του το παρουν ας του το καψουν κιολας αν θελουν.ευχαριστω πολυ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sofoula46 είπε

ευχαριστω.ναι το σπιτι ειναι μονο του αντρα κληρονομια απο γονεις, αρα απο εμενα θα παρουν ενα αρχαιο beverly?

δεν εχω κατι αλλο στ ονομα μου

Το σπίτι του αδερφού σου μπορούν να το κατασχέσουν αφού δεν πληρώνει.

Αν έχεις τηλέφωνα και διεύθυνση του αδελφού σου, δώστα στην τράπεζα να κυνηγήσουν αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sofoula46 είπε

δε ξερω για την αξια του σπιτιου και δε μ ενδιαφερει να σου πω την αληθεια ας του το παρουν ας του το καψουν κιολας αν θελουν.ευχαριστω πολυ

σε ενδιαφέρει γιατί αν δεν τους ικανοποιεί μπορούν να κυνηγήσουν εσένα αν κάποια στιγμή αποκτήσεις περιουσιακά.

το καταλαβαμε οτι εχεις νευρα με τον αδερφο και το κωλοσπιτο να του το καψουν αλλα δε βοηθας να μας το λες συνεχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Το σπίτι του αδερφού σου μπορούν να το κατασχέσουν αφού δεν πληρώνει.

Αν έχεις τηλέφωνα και διεύθυνση του αδελφού σου, δώστα στην τράπεζα να κυνηγήσουν αυτόν.

μονο το κινητο του εχω το οποιο το εχει και η τραπεζα.

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

σε ενδιαφέρει γιατί αν δεν τους ικανοποιεί μπορούν να κυνηγήσουν εσένα αν κάποια στιγμή αποκτήσεις περιουσιακά.

το καταλαβαμε οτι εχεις νευρα με τον αδερφο και το κωλοσπιτο να του το καψουν αλλα δε βοηθας να μας το λες συνεχως.

περιουσια δεν παιζει ν' αποκτησω με ενα μισθο 900 ευρω χωρις καμια προοπτικη για κατι καλυτερο.

ισα που τα φερνουμε βολτα με δυο χαμηλους μισθους 4 ατομα που ειμαστε στην οικογενεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχωρα τη ζωή σου με τον ανδρα και τα 2 παιδια και ασε τον αδερφο να λουστει τις αποφασεις του.

το σιγουρο ειναι οτι ο αδερφος σου θα εχει πλειστηριασμο του υποθηκευμένου ακινητου αμεσα αν δεν εχει ηδη γινει ηλεκτρονικα και θα τελειωσει εκει το ζητημα.

προφανως τωρα που μεγαλωσες προσεχεις που βαζεις την υπογραφη σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Snoob είπε

 

Το σπίτι όπου μένετε, αν είναι μόνο του συζύγου, δεν μπορούν να το πειράξουν.

αυτο ειναι το πιο παρηγορο απ ολα γιατι ηταν ο μεγαλος μου φοβος αν με καποιον τροπο μπορουν να φτασουν στο σπιτι του αντρα μου.

να εισαι καλα και πολλα ευχαριστω που ασχοληθηκες.

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

προχωρα τη ζωή σου με τον ανδρα και τα 2 παιδια και ασε τον αδερφο να λουστει τις αποφασεις του.

το σιγουρο ειναι οτι ο αδερφος σου θα εχει πλειστηριασμο του υποθηκευμένου ακινητου αμεσα αν δεν εχει ηδη γινει ηλεκτρονικα και θα τελειωσει εκει το ζητημα.

προφανως τωρα που μεγαλωσες προσεχεις που βαζεις την υπογραφη σου.

σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια και τη συμπαρασταση.

δανειο δεν εχω παρει ποτε για μενα και δεν εχω ουτε πιστωτικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σπίτι του συζύγου σε καμία περίπτωση δεν εμπλέκεται καθώς και όποιο άλλο περιουσιακό στοιχείο έχει. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Από εκεί και πέρα λογικά η τράπεζα θα σε καλέσει για ρύθμιση.  Εφόσον  αρνηθείς , θα προχωρήσει σε αναγκαστικό πλειστηριασμό του σπιτιού του αδελφού σου. Αν υπάρχει υπόλοιπο χρέους από την στιγμή που εσύ δεν έχεις περιουσιακό στοιχείο στο όνομα σου, κατά 99% θα το παρατήσουν. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Το σπίτι του συζύγου σε καμία περίπτωση δεν εμπλέκεται καθώς και όποιο άλλο περιουσιακό στοιχείο έχει. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Από εκεί και πέρα λογικά η τράπεζα θα σε καλέσει για ρύθμιση.  Εφόσον  αρνηθείς , θα προχωρήσει σε αναγκαστικό πλειστηριασμό του σπιτιού του αδελφού σου. Αν υπάρχει υπόλοιπο χρέους από την στιγμή που εσύ δεν έχεις περιουσιακό στοιχείο στο όνομα σου, κατά 99% θα το παρατήσουν. 

Σε ευχαριστω θεμα για τον κοπο σου να μου απαντησεις τοσο αναλυτικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...