Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

CHUCHEL[100%]

Chuchel-review-gameplay-screenshot-12.jp

https://store.steampowered.com/app/711660/CHUCHEL/

Ενα απο τα διαμαντακια της Amanita Design. 2 ωριτσες θα σας παρει για να το τελειωσετε. Πολυ πρωτοτυπο το art design περνει βραβειο και συνδιαζετε εξαιρετικα με το soundtrack του. Πολλες στιγμες εξυπνου γελιου και συναισθηματων. Δεν θα γραψω παραπανω θα πω απλα παιξτε το μιας και θα σας χαρισει ενα πολυ ομορφο 2ωρο ταξιδι στον ιδιομορφο και γεματο συναισθηματα κοσμο του chuchel. Ηδη εγινε αγορα και στο κινητο να το παιξω και εκει. Μπραβο στην amanita design για αυτο που εφτιαξε. 8.5/10

Μερικες φωτογραφιες να παρετε μια ιδεα

https://postimg.cc/gallery/1y3sj98bo/

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έκανα 100% των steam achievements του soul calibur 6. Γενικά φοβερό παιχνίδι με λίγες αστοχίες δεξιά κ αριστερά. Μου αρέσει που συνεχίσουν να το υποστηρίζουν κ φαίνεται ότι περιμένουμε λίγα patch ακόμα. 

Ας φτιάξουν επιτέλους κ το jnterface που σε αφήνει να κατεβάσεις custom characters . Δε γίνεται με το που κατεβάζεις κάποιον να σε ξεκινάει πάλι από την αρχή κ να τους βλέπεις εναν έναν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τερμάτισα re2 πολύ καλό το προτείνω σε όλους  και φυσικα το devil may cry 5.Περισσότερα εαν θέλετε να μάθετε την αναλυτική μου άποψη εδώ.

Eπίσης δεν γνωρίζω εαν είναι ενάντια των κανόνων του foroum να βάζω links αυτό είδα προιον δεν το λες.Επισης το καναλι το βλεπω εγω γιαυτο εχει 24 προβολες το καθε βιντεο.Απλως εβαλα τα links για να μη γραφω .Να ειστε ολοι καλα.

 

 

ΥΓ:Ειμαι νεος σε ολο το yt κομματι και το κανω για φαση μην βαρατε.

 

"Να μη συμμετέχουν στον ιστότοπο με σκοπό τη διαφήμιση εμπορικών προϊόντων ή υπηρεσιών 

 

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mr. Shifty    https://store.steampowered.com/app/489140/Mr_Shifty/

Beat 'em up, σαν το hotline miami αλλα με την διαφορα οτι δεν υπαρχουν οπλα και μπορεις να περνας μεσα απο τοιχους (κατι σαν τηλεμεταφορα αλλα σε κοντινη αποσταση). Απλο αλλα εθιστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τερμάτισα το "Observer", ενα παιχνίδι που με ρούφηξε μέσα του, είναι πολύ ιδιαίτερο, cyberpunk διάβασα πως είναι η συγκεκριμένη κατηγορία. Πάντως δεν μπορώ να αποφασίσω αν οι δημιουργοί του είναι ιδιοφυΐες η απλά τρελοί για δέσιμο. Θα ήθελα να παίξω και άλλα τέτοια παιχνίδια. Πιστεύω θα το θυμάμαι για καιρό. 

Αν κάποιος ξέρει αλλά παρόμοια παιχνίδια, ας προτείνει. 

Επεξ/σία από planetman
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, planetman είπε

Μόλις τερμάτισα το "Observer", ενα παιχνίδι που με ρούφηξε μέσα του, είναι πολύ ιδιαίτερο, cyberpunk διάβασα πως είναι η συγκεκριμένη κατηγορία. Πάντως δεν μπορώ να αποφασίσω αν οι δημιουργοί του είναι ιδιοφυΐες η απλά τρελοί για δέσιμο. Θα ήθελα να παίξω και άλλα τέτοια παιχνίδια. Πιστεύω θα το θυμάμαι για καιρό. 

Αν κάποιος ξέρει αλλά παρόμοια παιχνίδια, ας προτείνει. 

a tale of two sons.Παρομοια γραφικα αλλα οχι τοσο fighting.Επισης αλλα ειναι τα shakedown hawaii,Soma,the sinking city,ruiner,ashen.

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, planetman είπε

Μόλις τερμάτισα το "Observer", ενα παιχνίδι που με ρούφηξε μέσα του, είναι πολύ ιδιαίτερο, cyberpunk διάβασα πως είναι η συγκεκριμένη κατηγορία. Πάντως δεν μπορώ να αποφασίσω αν οι δημιουργοί του είναι ιδιοφυΐες η απλά τρελοί για δέσιμο. Θα ήθελα να παίξω και άλλα τέτοια παιχνίδια. Πιστεύω θα το θυμάμαι για καιρό. 

Αν κάποιος ξέρει αλλά παρόμοια παιχνίδια, ας προτείνει. 

The Town of Light (2016) Το καλυτερο game που εχω παιξει σε αυτο το ειδος. Εχει και Ελληνικους υποτιτλους.

Conarium (2017)

Call of Cthulhu (2018)

Layers of Fear (2016)

Kholat (2015)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Walking Dead: Final Season

the_walking_dead_the_final_season_0.jpg?

Μετά από 7 χρόνια που ξεκίνησε η σειρά, έχουμε το φινάλε. Ένα ταξίδι που αφορά κυρίως την Clementine, από ένα μικρό κοριτσάκι που χρειάζεται τη βοήθεια του Lee στη πρώτη season, ως μια ώριμη έφηβη η οποία έχει μεγαλώσει μόνη της ένα μικρό παιδί.

Αρχικά να τονίσω πως πρόκειται για το πιο όμορφο game της Telltale. Είναι κρίμα που μετά από τέτοια μηχανή γραφικών δεν θα δούμε άλλο παιχνίδι από αυτό το studio. Το gameplay περίμενα να έχει έστω λίγες αλλαγές από τα βίντεο που είχα δει πριν τη κυκλοφορία του παιχνιδιού, αλλά εν τέλη είναι ακριβώς στο ίδιο στυλ των παλιών παιχνιδιών της εταιρίας.

Από εκεί και πέρα, θεωρώ αυτή τη σεζόν σίγουρα ανώτερη από το A New Frontier, που αν και το ευχαριστήθηκα, δεν έφτασε ούτε κατά διάνοια το επίπεδο της 2ης σεζόν όπως φυσικά και της πρώτης που για μένα παραμένει η καλύτερη. Το 1ο επεισόδιο είναι κάπως χλιαρό για να σε βάλει στο κλίμα και να σου γνωρίσει τους νέους χαρακτήρες. Στο δεύτερο επεισόδιο παίρνει σιγά σιγά μπρος και παίρνεις μια ιδέα για το που οδεύει. Το 3ο είναι ίσως το πιο δυνατό επεισόδιο με πολλές εξελίξεις, ανατροπές και θανάτους. Το 4ο είναι το πιο μικρό (λιγότερο από 2 ώρες, ενώ τα άλλα ξεπερνάνε το 2ωρο) με αρκετές σκηνές να έχουν προστεθεί που συμπεριφέρονται κάπως σαν φιλλερ. Παρόλα αυτά και στο 3ο αλλά και στο 4ο υπάρχουν πολλές συναισθηματικά φορτισμένες σκηνές (στα επίπεδα της 1ης και 2ης σεζόν). Όσον αφορά τη σύνδεση με τις υπόλοιπες σεζόν, σίγουρα στέκεται αυτόνομη. Οι περισσότερες όμως αναφορές και συνδέσεις αφορούν την πρώτη σεζόν και όχι τις υπόλοιπες. Κάτι που εμένα με χαροποίησε ιδιαίτερα.

Ναι σίγουρα έχει και τα αρνητικά της και αυτή η σεζόν. όπως αρκετές ανούσιες αποφάσεις χαρακτήρων και αρκετές αποφάσεις που σε αναγκάζει το παιχνίδι να κάνεις οι οποίες δεν χρειάζονταν ή παραέχουν γίνει κλισέ για τα δεδομένα της Telltale. Παρόλα αυτά, χαίρομαι που είδαμε τέλος σε αυτή τη σειρά. Τη παρακολουθώ από την αρχή της και κάθε σεζόν την περίμενα με μεγάλη αναμονή. Η Clementine κατάφερε να μπει μέσα στην 3άδα με τους αγαπημένους μου χαρακτήρες από Video Game. Όσοι είναι λάτρεις της σειράς ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν πρέπει να το προσπεράσουν ακόμη και αν ξενέρωσαν με τη κοιλιά που έκανε στο A New Frontier. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πρόλαβε ο φίλος @naruto14, το τελείωσα και εγώ πριν λίγες ημέρες και ήθελα να γράψω.

Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω. Έκλεισε ένας μεγάλος κύκλος με έναν ιδιαίτερο χαρακτήρα όπως η Clem.

Για τους φαν απαραίτητο. Για τους υπόλοιπους δε θα τους αλλάξει γνώμη σχετικά με αυτή τη κατηγορία παιχνιδιών.

Πιστεύω να βγει και μια πλήρη συλλογή με όλα τα επεισόδια κάποια στιγμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε μετά απο χρόνια να δοκιμάσω τι έχει κάνει η ubisoft με το asc3 remastered τελικά μόνο για remastered δεν πρόκειται αλλά για downgrade του παλιού και αρχικού asc3.Ανάμεικτα συναισθήματα για το συκεκριμένο τίτλο.Ομως σαν παιχνίδι αξίζει και με το παραπάνω αν και θα πρότεινα σε κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με το 3 να παίξει κατευθείαν το 3 το πρώτο του 2012 και όχι το remastered.Κρίμα για την ubisoft.... Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ (Διαβάστε και την περιγραφή εάν έχετε χρόνο να είστε καλά!!!):

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα!Πρόσφατα τερμάτισα το Metro Exodus!Θα ήθελα να πω ότι είχε καλή ατμόσφαιρα το γραφικό του εξαιρετικό ιδιαίτερα με εμπειρία RAY TRACING!Το μόνο που θα έβαζα σαν αρνητικό είναι ότι είναι αρκετά μικρό με αποτέλεσμα να μην έχει έκταση το παιχνίδι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα το Call of Duty WWII. Είναι παιχνιδάρα αν και λιγάκι μικρό. Η 970 το έπαιξε αρκετά καλά στα 1080 high αν και σε λίγα σημεία γονάτισε λιγάκι. Σίγουρα θέλω να το ξαναπαίξω με καλύτερη οθόνη και κάρτα γραφικών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινησα Metro Exodus , αλλα κολλησα στην αρκουδα, μαλλον παιζει καποιο bug η ειμαι ατυχος και δεν μπορω να βρω το σημειο που πεφτει απο κατω...

Κριμα και ηθελα να το τερματισω....

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Ξεκινησα Metro Exodus , αλλα κολλησα στην αρκουδα, μαλλον παιζει καποιο bug η ειμαι ατυχος και δεν μπορω να βρω το σημειο που πεφτει απο κατω...

Κριμα και ηθελα να το τερματισω....

Εμένα εκεί δεν μου κόλλησε εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Balantakos είπε

Ξεκινησα Metro Exodus , αλλα κολλησα στην αρκουδα, μαλλον παιζει καποιο bug η ειμαι ατυχος και δεν μπορω να βρω το σημειο που πεφτει απο κατω...

Κριμα και ηθελα να το τερματισω....

Για δες εδω μπας και. Ελπιζω να μην ειναι bug

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...